Čudné pohyby rúčkami a nevnímanie okolia. Čo to je?

mata78
22. mar 2008

Ahojte.
ani neviem ako by som pomenovala to čo ma trapi, ale poviem Vám, že ma to poriadne vystrašilo. pred tromi dňami sa malá zobudila uprostred noci, lebo bola hladná. dala som jej napapať chvíľku sa hrala a isli sme si zase ľahnúť. ako sme ležali tak som si všimla, že maličkaá ( ma 17 mes. ) čudne naraba s ručkami. občas jej akoby jedna rúčka vyletela do vzduchu. lepšie som si ju začala všímať a mala som pocit, že je niekde zapozeraná. pripisovala som to, ale tomu, že zaspávala. ale presne to iste sa zopakovalo aj počas dňa ked som ju krmila. ked sme s manželom na ňu volali vôbec nereagovala, len stale tak čudne narabala s ručkami a pozerala pred seba. možno po minutke začala vnimať , že ju volame a zase bolo všetko ok. dosť ma to vystrašilo. stretli ste sa s takým niečim? poradte čo mám robiť. neviem či je to u detí normálne, alebo či mám ist s tým rasšej k lekárke?

other_side
13. apr 2008

daduska, vsak presne to iste robil aj ivuso 🙂 a je v pohode, podla mna sa nemas coho bat 😉

eliska7
17. apr 2008

mata dlho sa neozyvaš?ako ste dopadli u neurologičky?Daduška a vy ako?bola si na tom eeg mozgu,ako to dopadlo ako si to zvladla?U nas je momentalne"dusno"mame desny strach,od decembra nemala mala žiaden zacgvat,akurat cele noci hrozne plače a asi 10 dni pozorujem znova to zadivanie do blba,tak sme ako na ihlach čo ztoho bude,ak to nepredtane musime isť znova na neurologiu 😢

tonicka
17. apr 2008

eliska, mata tam ma ist az zajtra na kontrolu 😉 snad su v poriadku 😒 A ta masaz ako, nepomohla na ten plac?

eliska7
17. apr 2008

no tu pvu noc a dalšie rano ano,ale to musime isť viackrat aby to zabralo a hlavne musi aj mna odblokovať,lebo prenašam všetko na sarku,vraj sme velmi spojene 😅

marta09
17. apr 2008

ahojte, mata držím palce aj na nohách, moje deti ked´ sú choré ,tak ja som tiež z toho hotová, ale to je asi každá mamina.

mata78
autor
17. apr 2008

ahojte všetky. dakujem, že na nás tak myslíte. malú mám teraz akosi chorú tak nemám čas ani si poriadne oddýchnuť. idú jej zuby a ešte k tomu poriadne kašle. no zajtra ideme na kontrolu na neuro tak uvidíme čo nam povie.

musela som sa zasmiať nad tým autizmom, pretože tu istu diagnozu našej malej určila aj moja mamka. musela som ju hned trošku usmerniť, lebo naša kristínka má veľmi daleko k autistickému dieťatku.
neviem čo jekj môže byť, ale jedna kamaratka ma trošku ukľudnila, pretože to iste vraj robievala ako malá aj ona a vraj z toho vyrastla. tak sa modlím aby to bolo aj v našom prípade.

eliška a nemôže malá plakať preto, že jej idú zubky? naša je taká už skoro dva týždne, ale jej idú naraz 4 zuby ( všetko 3). do jedného roka som nepoznala čo je to v noci vstavať k dieťaťu, ale teraz si to kristínka vyberá aj s úrokami. sme hore skoro každú hodinu čo tak plače. niekedy ju mám aj problém utíšiť.

eliska7
17. apr 2008

naša reve už 18 mes 😀 takže už ma nebavi vyhovarať sa na zuby 😖 chybaju už len dva apol stoličky 😉 držte sa -a samo že ztoho vyrastie aj moj vyrastol 😉

mata78
autor
17. apr 2008

tak to ti nezávidím. maš to tak ako moja kamaratka. jej malá v noci stale plače a je hore. ukľudní sa iba na prsníku. doktorka jej povedala, že to je už u malej závislosť od prsníka.

eliska7
17. apr 2008

no,ale to je tiež volovina lebo hoci som 18 noci nekojila(len pri zaspavani a nad ranom okolo 4-5)revala aj tak celu noc 😖 na podnet koj.poradkyne sme sa vratili ku kojeniu kedy chce,lebo povedala že ju to može psychicky poškodiť,že neni pripravena ešte na odstavenie,vraj velmi silna väzba,to iste my povedala maserka že mala je so mnou velmi prepojena 😒 ono toto všetko suvisi dokopy-kojenie,neklud,poruchy spanku a zachvaty,stavy bdeleho snenia 😖

mata78
autor
20. apr 2008

tak a mame kontrolu u neuro vybavenú. uzatvorila to tak, že je to prechodný stavspôsobený najskôr rastom očných zubkov. vraj malá z toho vyrastie. no ved uvidíme ako to bude dalej.

ked tak počuvam mamičky, ktoré dlhšie koja som aj rada, že som si to mlieko odsavala. aspon nemáme problémy s odstavením od prsníka.

eliska7
21. apr 2008

matka tešime sa s tebou,chvalabohu že nič ine,drž sa aby tehu bolo oka pripadne daj vedieť ako sa vam vodi dalej,skoro všetky nas najdeš v kolonke:bežny deň mamičiek ktore....... 😀 my sme take prepojene duše,všase sme spolu v každej teme 😉

denisocka
12. apr 2009

anojte,tak aj ja sa pripajam k matkám,čo na svojich detoch stale hladaju choroby .... iste ma chapete.

za 16mes. sme už boli hadam všade,a stale sa mi máli 😔 ked vyriešime jedno,tak ja už mám zas nove priznaky na obzore

ale k teme, aj mne sa maly často "oklepáva".tak striasa,niekedy je to po cikaní,niekedey ked chce kakať .............. no a velmi často sa zadíva,aj viac krát denne,zastaví sa a kuká - možem mu mavať pred očami a nič,reda.niekedy sa mi pousmeje,a kuká dalej,podla mojich pozorovaní ma aj vníma, ked niečo drží v ruke,tak sa s tým dalej hraje,kruti to a kuká do blba,potom kukne na mna a ide dalej,alebo sa usmeje. ... nema pri tom krče ,ani pokakania,ani pocikania .... len sa proste na niekolko sekund zadíva,asi na 10sek? neviem nejak nestopujem. boli časi,ked som to velmi sledovala a ubíjalo ma to,hlavne ked mi kamošky vraveli,že ich deti to nerbobia,teda tie,ktorých som sa pýtala-ale zas ich deti su extremne kludné.ja mám doma neposeda,uplne šialene neposedne dieťa,nič absolutne ho nebavi viac ako minutu,mame problem ho nejak zabaviť počas dna. posledne dni mu občas aj akoby skakalo rameno,teda,sedí - a tak mu poskakuje ramienko,mažel tvrdí že je to nejaky nerv .... alebo čo, ja už zas hladam chorobu.bojím sa ,že mu raz niečo fakt aj privolám 😢 ... všetci v rodine vravia,že je uplne zdraví,v poriadku a že čo ho tolko sledujem ,ale nedá sa nesledovať ked musim na neho večne daveť bacha. chodí asi od 13mes sam, ale jeho chodza nie je taka stabilná,naši tvrdia,že zato,že je poplašený - že sa rozbehne,a hned chce inam zabočiť tak padne,alebo ho preváži.... proste,on nevie chodiť kludne,pobehne,potom chce rýchlo zastaviť,tak ho prekaca zo strany,ked ma padnuť tak len sa chyti za hlavu a čaka,či ho hodi o zem,alebo či ho niekto zachytí . to zadívanie - tiež ma napadlo,.či to nie je epi,ale maly ma už tak hrubu kartu,že je hrubšia jak manželova.

ja som už vadná,uvažujem založiť temu o takom vadnom sledovaní dieťaťa

tamia
12. apr 2009

denisocka,
niekde som čítala, že takéto "zadívania sa" bábätiek možu byť zapríčinené nudou... napr. že malý nemá čo robiť tak sa zadíva...
s tou chôdzou sme na tom podobne, malá pomaly ani nechodí všade len uteká, minule som jej hovorila, že nech ide pomaly a normálne som videla ako jej "miká" nožičkami čo nemala s nimi čo robiť, potom sa rozbehla a bolo 🙂

denisocka
12. apr 2009

No prave ta nuda ma tiez napada,lebo ked sa mu venuju viaceri,alebo jak sme boli na lieceni a bol medZI detmi,tak toto nerobi

standu
12. apr 2009

denisocka, moja mala sa bezne niekam "zadiva", nepripisujem tomu nic ine ako ze sa jednoducho zamysli...zlata je vtedy, rozmyslam, na co asi moze taky drobec mysliet???? 🙂
boli sme aj na EEG v inej suvislosti a epi nema..........vlastne cele EEG bolo uplne v poriadku. dokonca aj magneticka rezonancia.
takze to ozaj beriem len ako to, ze sa zamysli nad niecim.

denisocka
12. apr 2009

my sme boli na CTčku v 9.mes,po pade na hlavu a tiež bolo ok. najhoršie je an tom,že ako zdravotník vidím v každom pomyknutí,v každom tiku nejaku vadu - a to ma ubíja a ja ubíjam tým svoje okolie,bo večne dajaku chorobu hladám

teraz npr.má petechie,teda ma ich iba po silnom plači,ked sa zajde,tak mu vybehnu na tvari,alebo ked mu beru krv-tak na ruke , trombocyty ma Ok a uzavreli to,že je to viroveho povodu a ja stale hladam nejaku inu dg. pritom mnohe deti to maju a maminy ani nevedia že je to trebars virušom,a nesleduju tolko,kolko ja

amadora
12. apr 2009

Ahojte! Začítala som sa do vašej témy a chcem vám napísať moju skúsenosť... manžel berie skoro odmalička lieky na epilepsiu, hoci vyšetrenia mu nikdy epilepsiu nediagnostikovali. Berie len malinkú dávku úplne slabých liekov, ktoré by vraj pri skutočnej epilepsii nepomohli, ale keď mu ich skúsili vysadiť, dostal záchvat. Jemu sa to spustilo ako malému prvý krát keď sa úplne zblízka pozeral na zrnenie v TV. Doktorka mu povedala že veľa ľudí má mozog citlivý na určité podnety. U môjho muža je to blikanie svetla. U niektorých ľudí to býva napríklad vír vody. Proste mozog sa nedokáže s tými podnetmi vysporiadať a príde záchvat. Mužovi tabletky pomáhajú tie podnety zvládať. Veľakrát mám o neho strach, kontrolujem či berie lieky a podobne. A tiež mám strach aby to nezdedil aj náš synček. Takže možno tiež u tých čo nemajú preukázanú epilepsiu môže ísť o to isté.

ellinorka
11. júl 2019

@mata78 Dobrý deň, nedávali ste jej dakedy užívať homeopatika?