Cystická fibróza, keď bol novorodenecký skríning v poriadku

5. okt 2022

Ma niekto skusenost s diagnostikou tohto ochorenia napriklad v az troch rokoch,ked bol novorodenecky skrining v poriadku? Dalsia otazka,pise sa ,ze tieto deti sa potia velmi slanym potom,moze tento priznak u niektorych zdravyc deti absentovat,

Dakujem velmi pekne za Vase odpovede.

tenerifka
5. okt 2022

Dalsia otazka,pise sa ,ze tieto deti sa potia velmi slanym potom,moze tento priznak u niektorych zdravyc deti absentovat

skopirovala som tvoju otazku, ano, u zdravych deti vacsinou tento priznak absentuje

autor
5. okt 2022

@tenerifka ospravedlnujem sa,pisala som to v praci a mala som plnu hlavu. Myslela som chorych .

andreal1
5. okt 2022

Syn absolvoval 2 krat potny test a keďže bol vždy negatívny tak tk automaticky uzavreli ze cysticka fibróza to určite nieje a ďalšie alebo iné testy nerobili.
Predpokladám teda ze pravdepodobne by to absentoval nemalo, ale určite je tu nejaké percento ktoré potvrdzuje pravidlo..

autor
6. okt 2022

@andreal1 dakujem za odpoved. Ak sa mozem opytat,preco Robili dcere potny test,ake mala priznaky.

andreal1
15. okt 2022

Mal/ma veľké tráviace a črevné problémy, časté hospitalizácie v, vývod atď. Nakoniec sa potvrdilo niečo iné ale cysticka bola jedným z podozreni

sassannka
25. mar 2023

Ahoj. Synovi zdiagnostikovali ako ročnému CF. Skríning mal negatívny, to však nevylučuje ochorenie. Chloridy v pote má dokonca len v šedej zóne, takže takmer norma. Nie je teda výrazne slaný. Ochorenie sa potvrdilo geneticky.