Cystická fibróza zvýšená u novorodenca

rebeka3333
30. dec 2022

Ahojte baby dnes mi volala doktorka s tým že mame prísť na druhý odber z päty keďže mu vyšlo zvýšené testy cistickej fibrózy celý deň len revem čo sa o neho bojim ma 14 dni je tu prosím vás nejaká mamička čo jej tiež vyšli zvýšené testy z päty a nakoniec po opakovanom teste už sa to nepotvrdilo ? Ach boji s a ďakujem

dilino
30. dec 2022

Kľud moja pokiaľ nič nie je na 100 percent potvrdene nerob paniku. Viem že o drobčeka maličkého máš strach .Nikto nie je všemocný aj prístroje sa môžu mýliť. Lekári sú tiež len ľudia. Držím veľmi 🙏

diaszoky
30. dec 2022

@rebeka3333 ahoj znamej to vyslo ked bola este tehu a nakoniec sa to nepotvrdilo drzim palce

zanajana
30. dec 2022

@rebeka3333 Mojej tiež brali krv opakovane, druhý krát to už vyšlo negatívne. Dr. ale hneď vravela, že sa nemáme zbytočne stresovať, že je to pomerne časté a opakovaný odber vyvráti podozrenie. Určite to tak bude aj u vás, neboj sa. Posledné čo teraz potrebuješ je stresovať seba aj bábänko. Tak kľud, venuj sa bábu a nemysli negatívne.

lily14
30. dec 2022

@rebeka3333 áno u nás a všetko bolo ok,vraj prvý odber bol ovplyvnený vysokou zltackou

silvicka247
30. dec 2022

@rebeka3333 ahoj, vidim ze si si pozerala aj moj prispevok, ako vies ja som toto cele absolvovala a cele to trvalo nejake 4 mesiace. Pokial druhy odber z paticky vyjde v poriadku tak uz sa nic neriesi. U nas ale aj ten vysiel zle, takze sme sa museli objednat na potne testy do Biskupic. To bola cista depka uz ken z toho ako ta nemocnica vyzera a pristup sestricky tiez zrovna nebol ok. Potne testy nam nakoniec ale vysli v poriadku ale ziskala som aj odporucenie na vysetrenie genetiky tak aby mi ju preplatila poistovna mame VsZP, tam sa potvrdilo ze nemame CF a nie je ani prenasac - davali sme vysetrit vsetky mutacie. Drzim palce a nezufaj nie je kazdym dnom koniec!

lienka.7
30. dec 2022

@rebeka3333 ako pise
@lily14 nemali ste zltacku? Nasej malej tiez vysli hraničné hodnoty, mali sme silnejšiu zltacku.... opakovany odber bol OK.
Klud, drzim palce ✊🍀

rebeka3333
autor
30. dec 2022

@lienka.7 áno mali sme dokonca bol v tom ozarovani 20 hodín

lily14
30. dec 2022

@rebeka3333 neboj bude to ok aj ja som stresovala