Dajú sa nepoužité lieky na predpis vrátiť do lekárne?

veronika1107
18. okt 2014

Ahojte mamicky, z troch baleni Broncho-vaxon pre deti prasok sme vyuzili iba jedno. Nam tento liek absolutne nesadol. A co s tymi dvoma neotvorenymi baleniami? Na jedno balenie sa doplacalo nieco vyse 4 eur. Nemate s tymto skusenost, ci sa daju taketo lieky vratit spat do lekarne a vratia vam spat doplatok a oni si to uz potom predaju? Dakujem vopred za rady 🙂

miskacharly
18. okt 2014

@veronika1107 to nveviem,ci vam vratia,ale maly by.a vratit sa daju urcite,je to napisane na kazdych liekoch.treba sa spytat v lekarni.

bianca
18. okt 2014

@veronika1107 to je skor otazka do korespondencie danej poistovne.Osobne si myslim ze to realne nebude

ikika
18. okt 2014

@veronika1107 myslim, ze to nie je mozne - magistra (ak vas nepozna) nemoze vediet, ako to bolo skladovane, kde a za akych podmienok... su to lieky, specificky tovar...
Ja by som Ti odporucala, dohodnut sa s doktorkou, ktora vam to predpisala (predpokladam, ze ona tie lieky vysadila malemu, nie Ty sama), aby to odobrala od vas a ponukla dalsiemu pacientovi, ktory to bude potrebovat... aj to sa da, lekarka vas pozna, zhodnoti, ci vam moze verit ohladom spravneho skladovania a rozhodne sa, ci liek od vas odoberie alebo nie... lekari zvyknu mat niektore lieky v ordinacii, tak preto ma napadol tento scenar... 🙂

ikika
18. okt 2014

@miskacharly ano, je to napisane na kazdych liekoch - ze odoberaju lieky nespotrebovane alebo prebytocne alebo po expiracii... nie, ktore chces vratit a chces za ne peniaze naspat... 😉

sissy27
18. okt 2014

@veronika1107 nie, nedá sa to... Ty by si si kúpila lieky "z druhej ruky"? ja nie... Nikto nemá možnosť preveriť, či ten liek nebol pozmenený alebo znehodnotený

stary_ujco
18. okt 2014

Vrátiť zaručene nie. Môžeš ich tam odniesť do koša, aby ich zlikvidovali v súlade so zdravím ciganciat, ktoré by ich z bežného kontajnera mohli vyhrabať a pojest namiesto cukríkov. Spätný odber liekov neexistuje. Ani v obchode ti nevezmu rožky, čo sa vám zvýšili od raňajok, tak prečo by mala lekáreň. Navyše správne podotkli, že ja by som lieky z druhej ruky nechcel.

veronika1107
autor
18. okt 2014

Ja viem, ze sa jedna o lieky-,,citlivy tovar,, no mam ich doma 2 tyzdne a skladovanie som dodrzala na 120% ( suchu pri izbovej teplote). No, prve balenie sme cele vyuzili a po usudeni s doktorom som to chlapcom vysadila a tak nam teda zostali este dve balenia (nakolko to mali mat ako 1,5mesacnu kuru) Ale, tak skusim to teda pri zase dalsej kontrole doniest doktorovi, ak by to niekomu predpisoval, tak by mu usetril cestu do lekarne a aj doplatok 🙂 ps: aj tak vam vsetkym dakujem za nazor a aj tip 🙂 od ,,ikika,,

sense
18. okt 2014

vratit ich mozes ale peniaze ti urcite nevratia....

sashabb
18. okt 2014

@veronika1107 treba vyskušať, mne peniaze vrátili 😉

sisaka
18. okt 2014

Ja pracujem v lekarni ( nie na Slovensku) , co sa raz dostane do ruk pacienta nikdy nedavame nazad do obehu, osobne by som ako pacient tiez nebola nadsena, keby mi v lekarni predali lieky, ktore sa bohvie kde valali. Lieky zoberieme a vyhodime

veronika1107
autor
18. okt 2014

sashabb, tak ja sa teda najprv teda opytam v lekarni a ak nie tak urobim ako som uz pisala. Ale dakujem zanradu z tvojej osobnej skusenosti 🙂

veronika1107
autor
18. okt 2014

sisaka, dakujem tiez za nazor. Neda mi este predsa len ..... No, ja aby som este podotkla to skladovanie, tak nakolko manzel dlheee roky pracuje v sklade odkial sa lieky rozvazaju, tak to skladovanie nie je veru dodrziavane tak ako by malo byt!!! Vzdy ma udivovalo to, ked vraj chladnickov lieky mali niekolko dni na slnku, kym sa neuvolnilo miesto v chladnickach.....popripade palety s liekmi na mraze.... Takze si myslim, ze v lekarni to mozna skladuju podla pravidiel - daju si mylim zalezat nakolkomje to mensi kolobeh liekov ale uplne sa spolahnut od prvoti vyroby, ze nako je liek spolahlivo skladovany sa ani tak neda! No, pravda ze liek, ked uz mame doma, tak sa snaziiiime tie lieky urputne dodrziavat v podmienkach skladovania, ako je udane na obale aby boli ucinne..... No, my mozno urobime to, co pisu, ale co ti pred nami??????

sufo
18. okt 2014

Liek vratit mozes, ale peniaze nedostanes

matafen
18. okt 2014

Ja som 2 neotvorene balenia liekov s doplatkom 10€ za jedno balenie doniesla k mojej lekarke a ona ich posunula inym pacientom, ale bez naroku na vratenie penazi, to ma ani nenapadlo pytat. Ale takisto som od nej takto ja dostala zadarmo jedno nove balenie liekov od ineho pacienta. Ked ich vratis do lekarne, zlikviduju ich, nemozu ich posuvat dalej inym pacientom.

janinah
18. okt 2014

dávam detskej lekárke,samozrejme zdarma,verím,že posunie chudobnejším...vie,že som zdravotník a viem lieky skladovať ako treba...

svrcanova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
judar
30. aug 2018

keby mal každý takto vracať lieky a pýtať naspäť peniaze od lekárne tak by väčšina na toto doplatila lebo je to biznis...a to vo viacerých funguje tak že ich buď dajú na prebal alebo predajú 2x la to nie všetko ide na zničenie