Dcéra dostala kiahne a o týždeň ideme k moru

daniela237
21. jún 2014

ahojte chcela by som sa spytat, mala mi dnes dostala kiahne, presne za tyzden mame ist k moru na dovolenku, ktora je uz zaplatena. poradte ako to mam riesit? dakujem krasne, a este co najlepsie je na vyliecenie okrem tekuteho pudru.

luliu
21. jún 2014

@daniela237 Ahoj, tekuty puder sa dnes uz nepouziva. Brali sme homeopatika a kupali v hypermangane. Co sa tyka dovolenky zalezi ako cestujete. Ak autom to by sa pidla mna dalo. Lietadlo bude problem

daniela237
autor
21. jún 2014

@luliu praveze lietadlom, da sa urychlit nejako liecba?

saska.t
21. jún 2014

@daniela237 lietadlom ta nemusia pustit,kedze prenasas vysokoinfekcnu chorobu ak na to niekto pride nepustia vas do krajiny,urychlit sa liecba neda,dieta je infekcne min. 10-14 dni,nemate zaplatenu poistku u cestovky aby vam posunuli Termin,alebo vratili peniaze? ak idete napr. all inclusive,mas väcsinou pripoisteny cely zajazd voci stornu ...namiesto pudru sa da pouzit Soda bikarbona rozriedena v troske vody potierat,nebude to tolko svrbiet 😉

eikenella
21. jún 2014

@daniela237 ahoj, mala by mala byt izolovana mimo kolektivu aspon 11 dni, do zaschnutia poslednej vyrazky bude infekcna, cize bude nakazovat okolie, vysyp trva obvykle 5 dni, samozrejme +- par dni. moze dostat teploty, vyrazky mozu zhnisat. nerada to tak pisem, ale myslim, ze na dovolenku by ste ist nemali, jedna kvoli infekcnosti malej v lietadle + neviete, aky priebeh budu mat kiahne. liecba sa urychlit neda, jednoducho choroba sa vylieci svojim tempom.

sorciera24
21. jún 2014

@daniela237 moj akurat dokiahnoval....uz je to vyse 3 tyzdnov a stale ma apr chrat.....hojenie je dlhe a do tyzdna bude este infekcna, aj keby ste pouzili neviem co.....a do lietadla a medzi ludi roznasat infekcnu chorobu rozhodne nie!.....storno poistenie nemate?

aknaj
21. jún 2014

@daniela237
Ahoj,
urýchliť sa to nedá. To, že dnes dostala kiahne znamená, že vyrážky jej môžu naskakovať ešte cca 10 dní, lebo vraj nabiehajú v nejakých vlnách, či tak nejak.
V každom prípade by som nikde nešla, hlavne ak idete k moru na slnko, lebo na slnku vôbec nemôže byť. Podporuje viac vyrážok a spôsobuje fľaky na koži po chrastách.
Môj syn ich teraz prekonal, toto nám povedala doktorka.
A poviem ti, tie prvé dni boli strašné, teda hlavne noci, nevyspal sa, lebo ho všetko svrbelo, bol zo všetkého nervózny, bolo to strašné. A to ani nemal nejako veľa vyrážok.
Samozrejme, nemusí mať zlý priebeh, ale neriskovala by som to.

Ak sa dá, skúste si posunúť termín. Bude to asi za nejaký poplatok, ale radšej toto, ako riskovať zdravie

😉 😉 😉

luliu
21. jún 2014

@daniela237 nemusia vas pustit do lietadla alebo do krajiny - ja by som nesla. Neviem aky bude mat tvoja mala priebeh, ale na mojom to bolo vidiet hrozne dlho. Na kaxdom letisku je pritomny lekar a kludne sa vam moze stat ze po prichode na letisko vas nevpustia do krajiny kam letite a potom koniec

sasajka
21. jún 2014

Dovolím si len odpovedať na otázku, ako situáciu riešiť...podľa mňa na dovolenku neísť. Do lietadla vás pravdepodobne ani nepustia. Ja som kiahne nemala a keby si VEDOME vedľa mňa niekto chorý na palube sadol, nadšená určite nebudem. V tehotenstve napr. by ma to možno aj značne nahnevalo.
Držím palce, aby ste to dobre poriešili 😉

ervenka
21. jún 2014

@daniela237 presunte dovolenku. Kazde dieta reaguje inak na kiahne. Nas sa vysypal v piatok, sobota este pohoda, nedela+pondelok prelezal na mne. V utorok uz pohoda. Pocas tyzdna mu kiahne vyschli, a v dalsiu sobotu odpadla posledna chrasta. Ani sa velmi neskriabal. Takze celkom rychlovka. (Kupali sme ho v speci kupeloch kazdy vecer, lebo sa velmi potil.) Ak sa vam podari presunut dovolenku, vypitajte si od dr. potvrdenie "FIT TO FLY"- vydava sa napr. tehotnym zenam.

jorika12
21. jún 2014

Namiesto púdru sa používa Tanno-Hermal Lotio.

suezana
22. jún 2014

@daniela237 keď to teraz čítam a tiež ideme o týždeň lietadlom a uvidím tam medzi čakateľmi na lietadlo dieťa s kiahňami, tak ma asi porazí - čo by som sa bála, že to moje chytia ..... ja už teraz len tŕpnem nech neochorejú.... a s kiahňami sa na slnko ani môže tuším ☹ ☹ v každom prípade je mi to ľúto, verím, že to musí byť na nervy.... tá pokazená radosť ..... 😔 😔

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka_21
22. jún 2014

@daniela237 presunut dovolenku...urobila by som to aj keby sme isli autom. Dieta je infekcne...

svetlusska
22. jún 2014

urcite presunut dovolenku...znamej ktorej deti nedavno mali kiahne lekarka povedala ze s nimi nesmie nikam chodit kedze dieta moze nakazit aj inych ludi...a tiez si myslim ze pre dieta je lepsie ked je doma v klude...jej deti chytili kiahne od jedneho dievcatka ktore ani nechodilo do skolky,len odprevadzalo surodenca do skoly..ak by ste ale aj na dovolenku sli myslim ze by to bolo dost nezodpovedne...

serpentino
22. jún 2014

Kiahne neznasaju slnko,tak je tam aj zbytocne chodit,praveze deti co to chytia cez leto,musia byt doma alebo v chladku,ale na slnko nemozu!

sisulka7
22. jún 2014

znamych mala to dostala na dovolenke pri mori, chytila to este v skole, ale kedze to ma inkubacnu dobu nejakych 14-21 dni, ani netusili, ze uz v sebe ma virus. Cize ked leteli tam, tak bola este OK, vysypala sa az tam. Co sa tyka priebehu, bolo to uplne v pohode, dokonca hovorila, ze morska voda to vysusala lepsie ako tekuty puder ale cesta lietadlom peklo. Vsetci na nich pozerali akoby mali lepru. Takze cestovanie lietadlom urcite nie.

zuzitko74
22. jún 2014

@daniela237 Ja ťa chápem - máte to zaplatené, tešíte sa a zrazu kiahne. Ty však pochop, že tu nejde len o tvoje dieťa.O týždeň zrejme ešte bude chorá a aj infekčná, nedoporučila by som ti ísť ani autom na vlastnú chatu, kde nemá koho nakaziť, nieto do lietadla a na miesto, kde sa premelú davy, Nehovoriac o tom, že deti majú po kiahňach dosť vyničenú imunitu a niektorým trvá dosť dlho, kým sa im zasa spamätá.

renanet
22. jún 2014

ja som malemu davala aj B komplex a celkom dobre mu to preslo....a infekcne su len prvych 5 dni potom uz vobec nie...a hlavne zalezi od toho ako to dieta znasa...moja znama s malou isla na dovolenku aj ked mala kiahne a slnko jej to pekne vyliecilo...
takze nie je to az take hrozne ako sa zda...

marivka
22. jún 2014

@daniela237 ahoj, my mame prave kiiahne a dovolenka o 3 tydzne...verim, ze dovtedy budeme fit, odporučam kupele hypermangan, pri svrbeni gel virasoothe aj ked mudr nám akekolvek natieranie absolutne neodporučal len ten kratky kupel, dal aj sirup isoprinosine,b komplex, vitamin c a zinok.. od prvej vyrážky je to 6 den, a prave na 4ty ked som myslela ze to bude ustupovat - dovtedy ani teplota a relativna pohoda sa malemu vyhodili v ustach a krku, cize nastupila zvyšena teplota + už dve prebdene noci a moja bezmocnost, kedze v hrdle a ustach mu to nejako poliečiť neviem a plakal že ho to bolí v ustach..každopádne by som na dovolenku s kiahnami absolutne nešla, ako písali vyššie je tam riziko v každom ohľade...želám skoré uzdravenie a neskor ako to pojde kludnu a pohodovu dovolenku

zdenuska1
22. jún 2014

S kiahnami sa nesmie ísť von a na slnko už vôbec..

dai
22. jún 2014

@renanet ja len ze infekcne su tyzden pred vysypom a pokial su vyrazky - az ked zaschnu prestavaju byt infekcne - urcite nue len 5 dni...
@daniela237 chapem coprezivas... my sme takto dopadlo so silvestrom pred 2 mi rokmi - mala sa vysypala na stedry vecer, malinky 2 dni po silvestri - dovolenka all inclusive zaplatena☹ celkovo sme boli asi 5 tyzdnov izolovani - zial kiahne su mimoriadne nebezpecne a maju tazky priebeh u tehotnych a dospelych ktori chorobu v detstve neprekonali. my sme sa potrapili aj s malym ktory mal len 6 mesiacov - vysyp nenormalny a aj vysoke horucky asi 2 tyzdne... urcite by som kvoli svojej dovolenke nechcela mat na svedomi ochorenie u dalsich ludi...
treba si uplatnit storno z dovodu infekcnej choroby - verim teda ze ste si vzali poistenie...

kaktusik007
22. jún 2014

@daniela237 no tak k moru zial nepojdete.
je vrcholne nezodpovedne ist s infekcnym dietatom do lietadla ci letiskovej haly - priestorov, kde je obrovsky pohyb ludi. Kiahne su vysoko infekcne - a aj 24 hodin po tom, co by tvoje dieta opustilo priestory lietadla, ten virus tam je... To akoze mas v plane nakazit od dospelych ludi, co kiahne nemali (ano, aj taki su!!) az po deti do 5 rokov, ktore tiez este kiahne neprekonali??? to je akoze prosim ta co toto za nezodpovednost??? O tom ani neuvazuj, ze by ste leteli -- do 7 dni nie je sanca sa infekcnosti zbavit, minimalne tych 10 dni infekcna bude, ak nie 14 ci rovno 21...

Teraz som bola s detmi doma sedem tyzdnov - so starsim styri, s mladsim "iba" tri.

@sisulka7 mali obrovske stastie, ze letecka spolocnost zobrala na palubu infekcne dieta - kludne sa mohlo stat, ze by im cestovat nedovolili a museli by este ostat v krajine a opustit ju az ked infekcna mala nebude.

sorciera24
22. jún 2014

@renanet to nie je pravda, ze infekcne su len prvych 5 dni...tolko trva vysyp...ale kym su pluzgiere a nie je na vsetkych chrasta, tak infekcne su....moj syn mal este pluzgiere na 9ty-10ty den.....

matozazzo
22. jún 2014

@daniela237 Ahoj, ziaden tekuty puder! Kup v lekarni fialovu vodicku, tusim betadine sa vola, kazdu kiahnu potri, ked sa objavia nove, tak isto. Obe dcery mali do 5 dni uz len chrasticky a s tam mozes k moru, uz nie su ani infekcne, len este vydrz az prva, ktora sa vyhodila, odpadne, ale vacsinou je to do 7-8 dni a potom uz moze aj do mora, len asi by som ju prve dni setrila so slnieckom.

aja7377
22. jún 2014

@kaktusik007 Súhlasím. Určite by nenastúpila so svojimi deťmi do lietadla, v ktorom je iné dieťa s kiahňami. Lietadlo má uzavretý systém ventilácie - ideálny na šírenie vírusov, ak si to všimnú na letisku, dieťaťu nedovolia nastúpiť.

daniela237
autor
22. jún 2014

Dakujem za vsetky odpovede a rady, malaa vyhadzane len dlane a no nozkach len na prstoch,nikde inde,a asi v ustockach,lebo mi hovorila,ze ju boli jazyk,ale nic som tam nevidela, toplotu nema. Ked sa nevyhadzala doteraz,je este moznost ze sa to prejavy aj na 3 den?

sorciera24
22. jún 2014

@daniela237 na 3-4. den nastava najvacsi vysyp....u nas prvy den 3 bodky, 2.den asi 15 a 3.-4. den asi 400!.....dieta sa vyhadzuje prvych 5 dni....takze este cakaj....nemusi sa, ze fest....ale infekcia trva....

bubelko
22. jún 2014

@daniela237 a si si ista, ze su to kiahne? nie je to choroba ruky-usta-nohy? nasi mali kiahne, ale teda na dlaniach nemali ani bodku. ale ked mali tu chorobu ruk-noh-ust, tak ali prave nohy, dlane a usta obsypane.
http://www.tvnoviny.sk/domace/1733400_na-sloven...

rainee
22. jún 2014

v ziadnom pripade by som s infekcnym dietatom na dovolenku nesla. jednak by to bolo nezodpovedne voci ostatnym ktori by sa mohli nakazit a v konecnom dosledku by ste ani vy nic z dovolenky nemali lebo musi byt izolovana a nesmie ist na slnko. predpokladam ze dovolenku mate poistenu, takze by nemal byt problem so stornom resp. s presunutim dovolenky.

katkavv
22. jún 2014

@daniela237 mate potvrdene kiahne? moj bol teraz vyhadzany presne ze len ruky a nohy + trosku na zadocku a bola to infekcia - bud herpesova, alebo nejaka ina ... trvalo to tyzden a bol ok