Dcérka má od narodenia na hlavičke ako keby modrinu a krvné zrazeninky

stanka611
1. jún 2022

Moja dcérka má od narodenia v zadu na hlavičke ako keby modrinu a krvné zrazeninky, alebo ako by som to nazvala a mam pocit ze sa to zväčšuje a aj ako keby hrca robí. Dr som to ukazovala povedala, že do 3 rokov sa to vstrebe no neviem. Bojím sa

michalka4193
1. jún 2022

Možno aj hemangiom

stanka611
autor
1. jún 2022

@michalka4193 a to je co prosím

zojanka
1. jún 2022

@stanka611 myslím že to bude podkožný hemangióm. Malé deti ho zvyknú mať a áno, zvykne sa vstrebať, ale nie vždy. Ja by som ho šla dať pozrieť odborníkovi nech to sledujú.

tosomja
1. jún 2022

@stanka611 máš právo žiadať vyšetrenie. Ja by som určite tri roky nečakala na žiaden zázrak. 🙂
Snáď to nič nie je. Ale istota je istota.

simsalabim
1. jún 2022

Hemagiom podla mna. Vsetky moje deti ho mali, dve na hlave a najmladsia na chrbte, dlhy, velky, akoby ju niekto prepleskol palicou po chrbte. V skolke mi to raz dokonca ucitelka s vycitavym pohladom ukazala - ze vraj kde sa udrela? 😂 Mala som pocit, ze uz uz nas nahlasi na socialku.... Vsetkym detom to postupne vybledlo, najmladsej ho este stale vidno, ale uz nie moc, je omnoho svetlejsi a aj mensi.

anjelicek26
1. jún 2022

Hemangion a ano vstrebe sa to...je dobre, ze to ma pod vlaskami a nebude na to svietit slnko. Moji to vsetci mali na zatylku.

katkaseiner
1. jún 2022

hemangiom, ak sa s tym narodila, moze sa to vstrebat. Moj ma podkozny (nie je ho vidiet), chodim na pravidelne kontroly, on to ma ako hrasok pod kozou na lici. Aj nam hovoril doki ze sa to zrejme vstrebe ale nevyzera to tak a hlavne on to nema od narodenia...

vitriolka
1. jún 2022

To naozaj mame na SK lekarov, ktori matku len odbiju s tym, ze sa “to” vstrebe? A nic nevysvetlia?

kulumulu123
1. jún 2022

@stanka611 aj syn mal vzadu vo vlasoch as na tvari zmizlo to same ma 2r a ani najmensia stopa...

mima1
1. jún 2022

Moj syn mal ovela ovela vacsie ako na foto vzadu ns hlave. Cca v 3r to uplne zmizlo. Vysvetlili mi ze je to velmi bezne a ze sa to strati. Detska dr rovnako povedala tak som neriesila”

michalka4193
1. jún 2022

Záleží aký typ hemangiomu to je ci podkozny zhluk nahromadenych tkanív alebo fľak fľak sa moze stratit staršia mala podkozny ktorí sa jej zväčšoval a to sme špeciálne dali operačné vyberať