Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

estera_rabarova
28. okt 2010

Dakujem blue 04, budem sledovat vasu diskusiu, radosti a problemy a obcas sa aj my pridame... 😉

misicka455
28. okt 2010

@estera_rabarova Ahojky vítej mezi náma a malému už jen zdravíčko 🙂

katka6211
28. okt 2010

estera_rabarova ahoj 🙂 dufam, ze si ma pamatas 🙂 uz tu chyba len ivetka 😉 ako sa vam dari? matej uz musi byt poriadny chlap 🙂)))
dara76 chcem sa ta opytat, ci ste nemali problem s priberanim, ked bol este taky malicky? lebo matus vobec nepribera uz dva mesiace, doktorka povedala, ze to je asi tym, ze ma saturky len 80, ale ja neviem, nejaka som s toho vecne smutna a rozladena 😒 😒 😒
misicka455 to ked serie tak vsetko za radom, zial aj my to pozname 😒

estera_rabarova
28. okt 2010

Ahoj katka, teba najdem uplne vsade, ako dobre... 🙂

smutne citam, ze sa Matuskovi nedari. Dufajme, ze to bude iba prechodny problem. Kvoli comu mate saturacky nizsie?

katka6211
28. okt 2010

tak vies, zle zeny sa dostanu vsade 😀 😀 😀 ako nieze by sa mu nedarilo, od operacie sme boli v ba len raz na kontrole , a vsetko bolo ako ma byt. len neviem s tym priberanim, ze co to ma znamenat, je mi jasne, ze ked ma nizsie saturacky, tak nemoze normalne prospievat, ale toto sa mi zda uz vela.
a ma ich nizke preto, ze jemu to tak robili, aby ich mal nizsie, po operacii ma mat okolo 80-85 , a tak sa aj pohybuje, nemoze mat vyssie, lebo by mu to ohrozovalo pluca, alebo tak nejako 🙂
a ivetka nevies ako sa maju?

misicka455
28. okt 2010

@katka6211 a kolik malej váží?

katka6211
28. okt 2010

vazi 6830 priblizne, takze nic moc to nie je :( on je taky moj drobcek

misicka455
28. okt 2010

No my nemáme o nic více asi kolem 7230g

blue04
28. okt 2010

zase to jedenie?
moj bol na 2 dni na prazdninach u satrych rodicov a prve co upozornili je na jeho "nejedenie!"
co mame ale robit?aspon po troskach sa snazim...on si da 5 lyziciek polievky a je plny....ale toto je asi jeden velky problem u srdieckovych detoch..

estera_rabarova
28. okt 2010

Katka, s Ivetkou si nepisete? Mne sa aspon obcas ozve, ked maju ist do BA na kontrolu, ci sa tam stretneme. Ale vraj sa maju dobre, Tomaskovi sa vytvaraju nove cievy na zasobovanie srdiecka, je to maly zazrak. Rastie a pribera, je to maly valibuk... 😉
Inak sa mi zda, ze Matusko ma uplne primeranu hmotnost vzhladom k veku. Ved on aj vyzeral v nemocnici taky obrovsky, asi si nabral dopredu a teraz rastie. Ucili sme sa, ze dieta v urcitom obdobi len pribera a potom v urcitom obdobi len rastie. Neboj, ved on zacne, naraz a z nicoho nic.
Aku diagnozu vlastne ma Matusko? Jednokomorove srdiecko, alebo si zle pamatam?

estera_rabarova
28. okt 2010

misicka455, dakujem za privitanie, najprv som si ani nevsimla, prepac... 😅

misicka455
28. okt 2010

@estera_rabarova v pohodě 😉

misicka455
28. okt 2010

@estera_rabarova jo jestly jsi na facebooku tak máme stránku i tam tak s emůžeš přidat

http://www.facebook.com/topic.php?topic=418&pos...

katka6211
28. okt 2010

misicka455 mne ani az tak nejde o tu samotnu vahu, ako o to, ze sa vobec nehybe, vazi tolko uz dva mesiace.
blue04, ani nie tak jedenie, len nepriberanie 😒 tebe jack priberal ked bol babo?
ester, nie som s ivetkou v kontakte, ale som velmi rada, ze sa maju dobre 🙂 a ty ma vzdy potesis, to by ma potesilo, keby teraz len rastol, len uz by bolo nacase, aby zacal aj priberat. a pamatas si dobre, bude to jednokomorove srdiecko, za sebou mame tu operaciu, co mu robili, ked sme sa videli, od vtedy zatial nic, len jednu kontrolu sme mali

mirulienka
28. okt 2010

@estera_rabarova vitaaaj 🙂

@katka6211 ono to ale skutocne moze byt, ze teraz viac rastie a potom zacne opat priberat 😉 kolko ma teraz matus mesiacov? sorry, nepocitam to, ako rastu... skoda, ze to nemas vo vizitke 😕 😎
my sme mali vcera poradnu a terezka vazi 8,1kg. dr reagovala tak, ze ma rocnu vahu a ze deti v roku maju vazit od 8 do 10kg 😉 mne sa to tiez zda malo, ale ako povie 😉 ja uz to neriesim...
a este to kludne moze byt aj sarurkami, pravdepodobne bude kvoli nim aj pohybovo trocha pozadu, ale to nic neznamena, ze on vsetko dobehne a dokonca predbehne "zdrave" deti 😉 mam v okoli vela zdravych deti a pohybovo zaostavaju, takze je to dost individualne a este to moze byt aj dedicne 😉 a dr ti co na to hovori?

estera_rabarova
28. okt 2010

dakujem mirulienka 🙂

suyama
28. okt 2010

Ahojte srdiecka moje 🙂 ako sa mi mavate? poctivo som si vas docitala, tak pozdravujem nove srdiecka 😉

@katka6211 vobec si nerob starosti s maleho pomalim priberanim, aj Olik ma menej kilov 10 a 1/2 mesiaca a 7.86kg a celkovo je taky drobcek ked je s inymi detmi jeho veku. Pohybovo je tiez trosku pozadu, sediet mi zacal az v 9mesiaci, pretacat sa zacal az teraz ale zato na choditku lieta ako sarkan 😀
inak aj s papanim sa nejako pohorsil, neviem ci to je tym ze mu idu zubky, lebo teraz sa mu prerezali konecne prve dva horne, ale len by sa nadajal mlieckom a tuha strava len tak ze par lyziciek a dost, no co uz asi mu to staci 😖
Inak nemame nic nove, ozaj chcela som sa vas spytat ci aj vam deticky obcas kaslu, lebo Olko v poslednej dobe nejako pokaslieva, z coho to moze byt?
inak cesta zo slovenska bola uplna katastrofa, isla som s Olkom sama, vecernym letom a mala som s nim co robit, cely let bol nespokojny, potom sa dva krat festne pogrcal, samozrejme aj mna, tak sme smrdeli na sto honov a potom reval a reval ani upokojit som ho nevedela, uz som si normalne myslela ze ma nejaky zachvat 😒 ale nastastie sa nic take nestalo, mozno to bolo aj tym ze vecer je uz o siedmej zvyknuty ist spinkat a potreboval tan svoj klud, no neviem ale vecerny let uz s nim sama neabsovujem ☹
Tak posielame pusinky vsetkym statocnym srdieckam a prajeme s Olkom dobru nocku 🙂

misicka455
29. okt 2010

@katka6211 my jsme taky asi v patém měsícu dva měsíce stály na váze pak to bylo lepší až po operaci 😒

zuzickamm
29. okt 2010

@lusilia dakujem za info 🙂

@blue04 dakujem za tip, aspon budem vediet o tom viac 😉

@mirulienka ideme si prenho nasej kardiologicke, nie na kramare. zly rytmus mal po OP, ale aritmiu mu zachytilo EKG az teraz. a to uz sme boli raz na kontrole v BA od OP a u nasej kardiol. uz niekolkokrat. tak neviem...

@estera_rabarova ahoj, vitajte 🙂

zuzickamm
29. okt 2010

@katka6211 ahoj, mam taky isty pocit, ze aj moj marcus malo pribera, malo papa, nechce. 11.8. mal 9090 g a teraz ked sme boli na kontrole 25.10. ma 9530 g. sa mi to zda, ze malo pribral 😒

blue04
29. okt 2010

@katka6211 jack vzdy viac rastol ako priberal! 😉 ale ak chces vediet na iste obdobie,mozem kuknut kolko vazil a dam vediet 🙂
@suyama no s vami by som v lietadle teda nechcela byt 😀 😀 😀 😀 😀

matisekc
29. okt 2010

ahojte,
vitam esteru rabarovu
my sme sa vratili v stredu z nemocnice, Emka dostala zapal pluc, tak nas dali hned na JIS, napojili na monitor, napichali infuzku.... po tyzdni nas pustili domov, do zajtra este berieme ATB ale uz je ok, len ostala na mne hrozne naviazana, musim ju uspat na rukach a po dvoch hodkach sa zobudi a ked ma nevidi tak hned pusti plac, asi si budem musiet prisunut postielku ku posteli a dufat ze sa casom dostane znova do normalu
a dozvedela som sa ze v DKC po operacii ziskala nemocnicny bacil, ktory je tak zmutovany ze na neho nie su ziadne lieky ☹
ako tak citam vahy vasich drobcov tak Ema je potom jedna z tych vascich(som sa aspon trochu potesila) ona ma 9 mesiacov a 8300g, 74cm a konecne zacala papat aj nieco ine ako mlieko, teda zatial len vareny zemiak, len nesmie byt popuceny ale len tak uvareny a ona si ho dava prstekmi do ust 😀 tak sme stastny ze aspon nieco
suyama, Ema tiez pokasliava uz skoro dva mesiace a bola som s nou u alergologicky, ona povedala ze je to u tychto deti dost caste, objednala nas na krv ze spravi testy a zisti ako je na tom z imunitou, mali sme ist teraz v utorok len tym ze berie ATB by to bolo skreslene tak nas preobjednala az na 30.11 a kupila som inhalator a raz za den inhalujeme velmi jej to pomaha, dokonca ma aj dni ked nekasle

zuzickamm
29. okt 2010

@matisekc ahoj, tak to mi je luto, ze ste boli v mnemocnici. ☹ drzim palce, aby uz bolo lepsie.

ako Emke zistili ten bacil, z krvi? aj sa to nejak prejavuje, ze ho ma? my ked sme boli v DKC na operacii teraz v juni bola tam karantena kvoli nejakemu nemocnicnemu bacilu, ktory je velmi odolny a neda sa liecit ziadnymi ATB.

sasulec
29. okt 2010

ajojte babule,
@matisekc oo co to citam,chuda Emka,drzkam palceky aj tebe,vela sil a skore zdravicko cmuk 😲
@zuzickamm o tom bacile som pocula aj ja,dostal ho aj chlapec zo siamskych dvojicek,co boli oddelovane a zomrelna to,vlsne nakoniec obaja..
je to strasne,ides do nemocky a nakoniec ti tam dieta ochorie tak,ze ti nevedia ho vyliecit ..brrrr..
a ako ti vlastne napokon vyliecili malu matisek?alebo to preslo samo,ci? 😕 😕 😕
Zelam vela zdravicka srdieckovym detom a vela sil maminkam a ockom srdieckovych aj nesrdieckovych deticiek 😲

sasulec
29. okt 2010

Ester s priberanim to maju nase detusky asi pomalsie aj pohybovo, napr. zacala moja mala neskor,ale oni si vsetko dobehnu a este stale bola vzdy taka baba popri kamoskinom malom,kt. nema srdiecko chore,proste si detusky rastu podla seba a ak mas dobru pediatricku uz by to riesila,ale hadam nieje ani co,neboj..
a Vitaj.. 😵
@suyama wuau wauu west maly ste divoky zapad,no obcas aj moja hodi neocakavanu sablu,najlepsie jej to ide na prave umytu dlazku a este lepsie na vytepovany gauc,proste detky nase radostne.. 😝 😀
Neviem cim to ma,papa a zrazu ju napne a hrk.. 😕

sasulec
29. okt 2010

@blue04 moja spapa 3 naberacky,dve aj je napr.husta ako privarok zemiakovy... 😝

blue04
29. okt 2010

@matisekc tak drzime place nech sa rychlo vyzdravite a zbavire bacila 😉
a k tomu kaslaniu....aj Jack mal take obdobie,ze kaslal ako keby fajcil 20 cigariet denne,velmi tuberacky kasel a nakonic to mal z tabletiek,ktore ho drazdili...tiez sme boli na inhalatore a veru to aj preslo ale trvalo to par mesiacov....

sasulec
29. okt 2010

hej to mam potvrdene,inhalovanie pomaha,nastastie sme nemali nejaky dlhodoby kasel,len ked sme mali zapal priedusiek
a srdieckove deti a vseobecne deti do 3 rockov mavaju casto tieto resustitacne ochorenia,cize priedusky,kasle a podobne plucne ochorenia,musia ich prekonat,oni si tym tak nejakbuduju imunitu proti horsim chorobam.. 😔
len nase to mozno troska tazsie znasaju a my s nimi.. 😔

katka6211
29. okt 2010

blue04, tak ked mozes, tak daj vediet, kolko jack vazil v 10tom mesiaci 🙂
mirulienka matus ma 9mesiacov a skoro dva tyzdne. aj mne vravela rehabilitacna, ze saturky maju vplyv na vsetko, tak ze preto je taky slaby, lebo ich ma nizsie.
mne nevadi, ze nejdeme na rovnako s ostatnymi detmi, ja som rada, ze to prezil, a ostatne dobehneme 😎 len to cvicenie sa mu nepaci nejako 😒
suyama, ani nie ze pomale priberanie, lepsie je povedat , ze ziadne priberanie, ale tak ved hadam nemoze na tej vahe stat donekonecna. ale inak Matus zacal pekne papat( klop, klop) az sama nechapem 😀

katka6211
29. okt 2010

zuzickamm no matus papa dobre teraz, len nepribera.
Matisekc mas na mysli MRSA (multi rezistentny zlaty stafilokok)? lebo ak ano, tak my sme ho mali po operacii, ale podarilo sa im ho odstranit atb, a antiMRSA rezimom, je to dost neprijemne teda, ale zbavilo nas to toho.
sasulec, on sa ten bacil nemusi vobec nijako prejavit, vela zdravotnikov ho ma cely zivot. aj matus ho mal, a ked som pytala, ze co stane, ked bude stale mat, tak mi povedal dr. v bratislave, ze nic sa nedeje, normalne pojdeme domov, a ten bacil proste v nom bude, ale mu neublizi.