Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

ivousek
autor
28. mar 2011

@blue04 no já taky čumím dělá prostě všechno co před operací a doktor říkal že může,nevím co myslíš tím otevřená no nebyla na katerizaci,ale na operaci měla mimotělní oběh den byla na dýchači.Už všechny stehy z té dlouhé jizvy ji dávali pryč už v motole byl jen jeden na hoře a jeden dole jinak měla samovstřebávací a ještě nějaké to jsem zapoměla název a jeji doktor ji vytahoval 4 po těch dírkách kde měla drény při operaci.

misicka455
28. mar 2011

@ivousek perfekt, že kontrola dopadla adobře a krom jizvy už ani nevíte , že na nějaké operaci malá byla 😉

misicka455
28. mar 2011

My dneska byly uplně poprvé s Veru v bazéně a strašně se jí to líbilo. 😉

jinak u nás kontrola na hemo taky dopadla dobře hladina se pořád drží v rozmezí ve kterém chceme a kontrola za 3 týdny 😉

blue04
28. mar 2011

@ivousek ano! myslela som ci mala otvoreny hrudnik,ale ako pises,tak mala....pytala som sa skrz stehov,ale uz si napisala ze mala aj vstrebavacie.... 😉

ivousek
autor
28. mar 2011

@misicka455 taky se Jolanka těší až budeme chodit plavat,od malinka se ji v bazénu taky moc líbilo 🙂je to super že kontrola dopadla dobře.taky pořád říkáme že to není ani možné jak je v pohodě a kdyby nebylo té jizvy tak ani nevíme že na operaci byla

blue04
28. mar 2011

aj my chodime plavat. uz od babetka. Jack je vo vode az do modra a nemozem ho odtial dostat bez nasilia von 😀 😀 😀

deniskka
28. mar 2011

Ahoj holky
@ivousek je to opravdu rychlost, je fajn, že to takhle rychle jde....
Chodíte plavat s dětma? Jsme se jěště doktorů zapoměli zeptat jestli Dorotka bude mít nějaké omezení, no vím že určitě vrcholový sportovec z ní nebude, ale třeba nějaký sport, zda bude moct dělat...plavání by mě lákalo, ale teď je jěště moc brzy po operaci...

blue04
29. mar 2011

Jack zacal chodit plavat asi 5 mesiacov po operacii....sice on plavat nevie,ale na plavajucej doske si plava ako divy 😀 ....my sme sa kordiologa pytali a sam povedal,ze nevidi problem preco by nemohol chodit...aj tak sme vo vode maximalne pol hodinu a ideme domov...on je potom velmi modry a uz nechcem prehanat...sice chodime domov s placom,lebo jeho z vody dostat je umenie 😀

mcoya
29. mar 2011

Ahojte babulky, pripajam sa k teme plavania. Nam to dokonca odporucila kardiologicka. Adamko chodi plavat uz 2 roky a je to strasne super. Plava viac pod vodou, ako nad vodou a tym si posiluje plucka a aj srdiecko. A co je hlavne, vo vode sa mu velmi paci. Je to taka voda urcena pre babatka, takze, aj ked sa jej napije, nemusim sa bat, ze sa mu nieco stane. Vo vode su pol hodinu, potom saunicka, ked bol uplne baby, tak ho tam este masirovali, teraz uz nie.
Takze ja to vsetkym doporucujem a chodili sme aj cez zimu a tuhe mrazy a chory Adamko nebol. Len raz po plavani dostal virozu, ale to dostali vsetky tie deticky z ich kurzu, tak tam asi bol nejaky virusonosic 🙂 .
Tak papa a drzte sa.
@ivousek to je uplne perketne, ze sa Jolanka tak rychlo zotavila, supis, tesime sa 😉

mirulienka
30. mar 2011

@lucitta9 no ved presne s tym zamerom sa tu vsetky stretavame, bo okolie vacsinou nechape a nevie sa s nami o tom rozpravat tak, ako niekto, co to tiez preziva 😉 take pocity, ako prezivas ty, prezivame aj my alebo sme prezivali, ale ako pise @blue04 casom sme si zvykli, ze coho sa skutocne mame bat a kedy zbytocne panikarime...

ivousek
autor
30. mar 2011

No dnes bylo náááádherně jen co jsem doletěla z práce tak jsme valily na zahrádku.Plavat se zatím nechystáme né kvůli tomu že by to nezvládla,ale kvůli té jizvičce až se ji úplně zahojí.Plavé super a taky leze ven až je modrá🙂 Chodí.ale spíše s tatínkem protože maminka nerada chodí v plavkách 🙂

blue04
30. mar 2011

@ivousek u nas to iste...aj u nas chodi len daddy lebo ja tiez nerada sa vytrcam v plavkach 😀 😀 😀

blue04
30. mar 2011

dnes som sa dozvedela strasne smutnu spravu.
pred skoro 5 rokmi som sa zoznamila v nemocnici s jednou mamickou,ktora tam bola s rovnako starym syncekom ako jack a este aj mali rovnaku diagnozu....stretli sme sa uz par krat a sme stale v kontakte.v septembri mali Fontan TCPC nefenestrovany a odvtedy su viac v nemocnici ako doma.dnes mi pisala,ze maly je tak zle,ze budu musiet mat transplant!!! cakaju na vysledky,ci ma vsetko ciste a je vhodny podstupit tuto operaciu a ak ma vysledky dobre,hned idu na zoznam....ja som dnes cele poobedie preplakala....aj ked je to jedine riesenie je mi z toho smutno...ani nema 5 rokov!!!! a co ked nedostane v cas??? boze,aj nas to jedneho dna caka a uz teraz mam z toho nervozitu....clovek si uvedomi co ma doma a my mame doma jeden zazrak....dakujem vsetkym anjelikom ze na neho davaju taky pozor......

misicka455
31. mar 2011

@blue04 o je smutný tak snad všechno dobře dopadne ach jo jak je ten sět krutej 😒

mcoya
31. mar 2011

@blue04 to je smutne s tym chlapcekom, ale Ty musis mysliet pozitivne, pozri na Jacka, aky je vitalny, sikovny, beha a ma sa super. Je to velmi statocny bojovnicek a urcite sa nikdy nevzda. Ked to pride, ak to pride, mozno to jeho srdiecko takto vydrzi stale, tak to dobre dopadne. INAK TO ANI NEMOZE.
Ten pan, co som Ti raz spominala nemal vobec lavu stranu srdiecka, ani predsien ani komoru a ma vyse 30 rokov, zenaty, deti a do roboty chodi normalne. A je bez transplantacie. Viem, ze to je tazke, ja tiez stale rozmyslam, ze co ak sa nieco stane, ale snazim sa pozriet na drobca a vidiet v nom silne dietatko, ktore sa nevzda. 😉

blue04
31. mar 2011

@mcoya mas pravdu...popasujeme sa s tym ak to pride....je mala pravdepobobnost ze prava strana sa neopotrebuje a bude takto vladat...ja sa transplantu bojim,lebo nie je to dlhodobe riesenie,treba po 10-15 rokoch zase vymenit a takto zit stale v cakani nie je sranda 😒

mcoya
2. apr 2011

@blue04 ano to cakanie, co prinesie buducnost je hrozne. To velmi dobre poznam. Nam tiez na kontrolach stale hovoria, ze uvidia, ako sa to bude dalej vyvijat, ci bude prava komorka vladat, lebo Adamko tym, ze to ma vymenene ma pravu komoru "systemovu" a ta na to fyziologicky nie je stavana, ale ja stale verim, ze ked to ma takto od narodenia, ze sa srdiecko prisposobuje potrebam telicka a opacne. Hm, takze nic ine, ako verit, dufat a modlit sa nam ani nezostava. 😒 . Tak sa teda drzme 😉

blue04
3. apr 2011

@mcoya ked sme sa mali rozhodnut ci dame Jackinkovi sancu zit alebo ho nechame odist do nebicka...moj manzel povedal,ze dame mu sancu a je mu jedno ci s nami bude den alebo 5 rokov,len chce aby vydrzal s nami co najviac a vychutname si ho naplno....no jackovi davali tyzden a je tu uz 5 rokov a s vybornymi vysledkami....prava komora sa zatial nezvascila a ani nepracuje so zatazovou tak nebudem kreslit certa na stenu.....ked nieco pride,tak budeme bojovat potom......moj kardiolog nam povedal,ze u hlhs deti sa stav moze zmenit velmi rychlo,lebo presne ako si napisala,prava komora nie je stavana pracovat za cele srdiecko......ako ten znamej chlapcek,mali pekne 4 roky a posledny pol roka su stale v nemocnici a s velkou pravdepodobnostou musia mat transplant....zivot sa moze zmenit rapidne a preto mu chcem dat co najlepsie detstvo ako len mozem 🙂🙂🙂

sasulec
3. apr 2011

Ajoj babulky,mate tu taku smutnu temu,tak som vas prisla rozveselit 😉
Saske sa zatial vodi dobre,jeden by nepovedal,ze nas caka operka,stale lieta,vecne spotena,ale inak zarovno s inymi detmi 🙂
Teraz mame to obdobicko 3 rocky a z nasej princeznicky sa stava riadna palica 😀
No chcem aby si vedela vsetko vydobit,teda v ramci moznosti,ze? 🙂
@ivousek dlllho som vas tu nevidela,som rada ze ste sa zas pridali,iked je pravda,ze teraz som tu nebola zas ja..😉
Zelam vasim ratolestiam usmeviky na tvaricke,nech vam robia radost a Saska posiela veeeelky cmuk 😲
Pekny dnik

sasulec
3. apr 2011

@1sirka1 je mi to luto,Saminko je v nebicku,chrustik,zapalim si sviecocku za jeho dusicku 😔

misicka455
3. apr 2011

Ahojky, tak dneska venku zase nádherně tak jsme zahájily grilovací sezónu a já se krásně nadlábla 😀 Odpo s Verou venku a teď jsme unavený obě dvě 😀

misicka455
3. apr 2011

Holky chápu vaše obavy , ale jak říkám žijte teď a nemyslete na budoucnost až to příde tak to bude muset každej nějak řešit. Kdybych myslela pořád na to , že Veru za pár let půjde zase na sál asi by byl ze mě už blázen občas vzpomenu ,a le snažím se rychle zapomenout až to přijde tak to přijde a my se stím poperem 😉

deniskka
4. apr 2011

Ahoj holky, zdravím....venku je krásně, tak vyražíme každý den ven a pak není moc času na počítač....
@blue04 je to opravdu velikánský bojovník, jestli mu dávali jen týden a on to takhle zvládá, to je fakt super....v dnešní době jde medicína strašně dopředu, kéž by přišli na to jak vyřešit i tuto vadu....moc bych to všem přála....
byli jsme na kontrole na kardiu a máme super zprávy, nedomykavost chlopně se nám upravila a aorta je trochu zůžená, ale není tam žádná obstrukce, takže jsem šťastná. Dorotka je taky moje velká bojovnice a já jí strašně miluju 🙂 furosemid máme už jen 2x denně, opět za 14 dní na kontrolu. Přeji vám a vašim dětem sluníčkové dny 😵

simcaa4
4. apr 2011

🙂 ahoj holky u nas se zatim nic nezměnilo jen čekame na novy termin dlouho jsem tu ted nebyla jak je venju krasně tak jsme venku a pak do prace je toho nějak moct ale neni divu kdyz mam doma miniškolku 😀

simcaa4
4. apr 2011

@blue04 😎 tak jak se ma naš maly ženich ,adriance jsem ho dala přikladem co se tyče chozeni venku a jak to jde pane jooo až ji občas nestiham nu laska děla divy 😀

simcaa4
4. apr 2011

@ivousek 🙂 tak to je moc šikovna vaše princezna nu nasše ajinka se začla sama až moc hlidat ale začina byt vyčurana když se ji nechce něco dělat tak řekne že ma nenocne srdce ale když ma jit na aerobik tak to ani nevi co řikala před tim 😀 nechodi stale jen občas vede to ma neteř tak ji převažne bere semnou a řikala že ajka se tam nezastavi no tak ja nevim 😒

blue04
4. apr 2011

@deniskka tesime sa ze kontrola dopadla super....aj my sme vysadili frusomide a amiloreide pred tyzdnom a som rada,lebo mame uz iba aspirin a captopril 🙂
@simcaa4 dakujeme za opytanie.zenich sa ma dobre,len dnes prisiel zo skoly s plnym nosom,sice teplotu zatial nema no ale je taky slaby a usmrkany :(
a ako nevesticka 🙂

bambulka3636
4. apr 2011

Ahojte. Aj keď som nikdy takéto fóra nemala rada, veľmi ma zaujali a hlavne ukľudnili vaše komentáre. Prežívam asi najhoršie chvíle svojho života, v 20T tehotenstva mi prišli na o, že moje zlatíčko bude mať koarktáciu aorty. Ideme nabudúci týždeň na konzultáciu do BA. Nikdy som nemyslela, že ako lekárka budem taká zúfala. I napriek tomu, že viem čo nás čaká a čo bude nasledovať, je úžasné čítať aké vedia byť maminy a ich maličké bábätká silné. Je to iné ako si to naštudovať z kníh. Ďakujem Vám 🙂 ...toto som dnes potrebovala

blue04
4. apr 2011

@bambulka3636 vitame ta bambulka medzi nami,sice nie radi v takomto fore ale sme tu dobra banda zien ktore si pomahame 😉
je mi luto ze vam prisli na vadu srdiecka ☹ ako lekarka presne vies co vas caka do buducnosti a tym s tebou citim este viac...my co sme sa do vad srdiecka nerozumeli,sme museli vela studovat...ake su plany lekarov?vysvetlili ti co bude dalej?
drzim velke palce

deniskka
4. apr 2011

furosemid máme 2x týdně, ne denně.... 😉
@blue04 ať je Jack co nejdřív zdravý....to jsou dobré zprávy, že vám vysadili léky.
@bambulka3636 též vítám, vím jak se cítíš, já jsem zdravotní sestra a 8 let jsem pracovala na kardiochirurgii, takže jsem přesně věděla co nás čeká.....člověk tajně a do poslední chvíle doufá, že se operaci vyhne, ale zvládli jsme to a už je dobře. Věřím, že to s miminkem zvládnete a bude vše v pořádku v rámci možností...