Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

matisekc
18. mar 2013

@vlasticka185 no mate to tam nejake divoke, u nas su doktori s ktorymi sme prisli do kontaktu v pohode, aj zubara sme nasli hned, detska maju teda zubky v pohode tak zatial netrebalo nic riesit len 2krat do roka prehliadka, drzim palce nech dobre pochodite aby Samko nemusel viac trpiet a hlavne nech mu ich nemusia trhat

eviska83
21. mar 2013

Ahojte kocky,
Idem si k vam po radu . Moj syn Adam (4r) ide na narodeninovu oslavu ku kamaratovi zo skolky a bude u nich 3 hodiny bez nas . Myslite ze ich mam informovat o jeho stave? Adam nema zatial ziadne symptomy . Moje cislo im tam urcite necham 🙂

katka6211
21. mar 2013
katka6211
21. mar 2013

Ja by som ich informovala. Vzdy je podla dobre taketo veci vediet🙂

eviska83
21. mar 2013

@katka6211 - dik -je to pre mna dilema - na jednu stranu nechcem nikoho vystrasit a hlavne nechcem aby sa k nemu sprvali inak ako k ostatnym detom ,ale zas na druhej strane by som bola rada aby s nim nerobili ziadne namahave fyzicke aktivity - asi im poviem zbezne - urcite nepojdem do detailov 🙂

katka6211
21. mar 2013

@eviska83 detaily nemusis. Nam sa stalo, v rodine, nieco neprijemne ohladom toho, ze nam nepovedali o zvysenej teplote. Tak preto si myslim,ze je lepsie to v jednoduchosti vysvetlit 🙂

matisekc
21. mar 2013

@eviska83 ja by som tiez povedala, Emka sa chodi hrat k susedom, obcas aj s Kubkom inokedy sama, vedia o jej srdiecku aj ked sa u nej nikdy neprejavili priznaky ktore sa pri jej Dg. mozu vyskytnut, ale clovek nikdy nevie a myslim ze je lepsie ich upozornit ako keby mali potom ostat soknuti

eviska83
21. mar 2013

@katka6211 , @matisekc - dik kocky . My sme taka mala dedinka tak predpokladam ze nieco uz budu rodicia toho chlapceka vediet 🙂 Ale urcite im to poviem

matisekc
21. mar 2013

@eviska83 a mozno ani nie, my sme tiez na dedine a aj ked ma to prekvapuje este je tu dost ludi ktori to nevedia a to mam pocit ze tu riesi kazdy kazdeho zivot len na ten svoj zabuda, ako klasicka dedina 🙂

macilaci
23. mar 2013

držte nám prosím palce, zajtra nástup do kardiocentra, hrozne sa bojím ☹

ziarcanka
23. mar 2013

@macilaci Ahojte, myslím na vás celý týždeň. Čakala som, či sa nám neozvú z DKC a či sa tam náhodou nestretneme. Zatiaľ neviem nič nové, ak sa mi neozvú začiatkom týždňa, budem volať ja, lebo už to bude mesiac od MRI.
Držím všetky prsty - neviem, ako zajtra navarím 😀 a budem sa tešiť, keď sa znovu ozveš z domova ako ste to super zvládli 🙂

matisekc
23. mar 2013

@macilaci drzte sa

macilaci
23. mar 2013

@ziarcanka DAKUJEM SI ZLATá. obed nepokaz, lebo sa budú na mna vaši hnevať 😉 . ked sa neozývajú asi to dopadlo dobre, ináč by už volali, si myslím 😎 . potom sa ti ozvem a ešte raz díky za rady.

eviska83
24. mar 2013

@macilaci - - drzime palce drzte sa 🙂
Narodeninovu party Adam zvladol bravurne 😵 A ako som predpokladala rodicia uz nieco zapoculi predtym 😉

mrskalianka
25. mar 2013

Naše srdiečko má už 2.rôčky 🙂

katka6211
25. mar 2013

@mrskalianka Prajeme mu vsetko najlepsie, vela vela zdravicka hlavne 🙂 a kraaaaaaaasna torta 🙂

mrskalianka
25. mar 2013

@katka6211 Ďakujeme Katka. Tortu si vybral sám, najoblúbenejšie postavičky a velmi sa tešil 🙂

lula5552
25. mar 2013

Ahojte mohli by ste mi povedat ako to tu v tomto kardio centre funguje.my sme tu uz tyzden maleho nam maju operovat ma zuzenu aortu tak mu to budu robit operacne, odstrihnu mu tu zuzenu cast a dobre zosiju dokopy,mate s tzm nejake skusenosti?neni to narocna operacia?a po kolkych dnoch nas pustia domov? Mali ma este aj stafilokoka tak mu ho preliecuju az potom bude operacia dakujem za skoru odpoved

katka6211
25. mar 2013

@lula5552 ahoj ,no ked ma stafilokoka, tak ho preliecia, potom ho zoperuju. V den, ked ho budu operovat, pride za tebou chirirg,ktory mu to bude robit, a presne ti vsetko vysvetli. To ako dlho tam budete zalezi od pooperacneho priebehu, ak je dobry, tak do desiatich dni by vas mali pustit. Comu nerozumies, to sa popytaj najlepsie ti vysvetlia vsetko okolo toho. Po operacii bude najmenej 24 hod. na oddeleni OAIM, neskor pojde na JISku, potom na oddelenie, tam budete spolu na izbe. A odtial uz potom domov 🙂. Prajem vam, aby to slo dobre, a nech ste teda doma cim skor 🙂

ziarcanka
25. mar 2013

@mrskalianka Gratulujemeeeeeee 🙂 🙂 🙂 , z celého srdiečka prajeme všetko najlepšie, hlavne veľa zdravíčka.
Vidím, že sa máte dobre - peričky ružové, ako keby ich maminka nafarbila 😉 Krásny chlapček, držte sa aj naďalej

matisekc
25. mar 2013

@mrskalianka gratulujeme a prajeme vela stasticka a zdravia

lula5552
25. mar 2013

@katka6211 dakujem len dufam ze ten bacil sa mu rychlo prelieci,lebo ma tu v nemocnici porazi,dokonca som ani neni s nim na izbe,mamicky maju izbu zvlast,tak v noci ako takatava,chodim cez pol chodby za malim ho nakojit to je des tu.

priadka
25. mar 2013

@lula5552 no ved normalka - takych dojciacich tiav uz sa medzi izbami matiek a detskymi izbami po chodbe nachodilo... prepac, nic v zlom, ja len ked som si predstavila tavu na chodbe DKC, naramne ma to pobavilo, ale to sa na mna ozaj nehnevaj, len mne sa niekedy vynori obraz vysloveneho ako zivy 😀
Inak toto som nikdy nepochopila, preco nie su na izbach spolu ubytovane dojciace matky s dojcatami namiesto tych velkych deti - na tych zadnych izbach. Ved ti velkaci lahsie prespia bez mamy, staci ich uspat a drichmu celu noc, alebo nie? Nie je to nejako nelogicky zariadene, naopak? Ale nikdy som sa na to vrchnej sestry nepytala...

ziarcanka
25. mar 2013

@lula5552 Ahoj, držím palce, nech ste čím skôr fit a nech operácia dobre dopadne.
DKC je ešte super. Keď som bola so starším synom ako mesačným na operácii v BB, tak som bývala o poschodie nižšie a kolos je to dobrý. V noci sa nedalo zostať ani na kresle ako v DKC, musela som ísť na izbu matiek a sestrička mi prezváňala na mobil, keď sa drobec zobudil - cesta minimálne 5 minút, kým som prišla k nemu ☹ Takže DKC baby friendly 😉
@priadka ak mám správne info, tak veľké deti spia s mamami na jednej posteli, vieš si predstaviť, že by si sa strepala k drobcovi do tej železnej postieľky? 😀 😀 😀 😀 😀 Tiež si živo predstavujem 😀

matisekc
25. mar 2013

@ziarcanka no neviem ci vsetky spia s detmi, ja ked som tam bola tak spala mama na jednej a dieta na druhej, ja som sa tiez pozastavila nad tym ze pri nich mamy mozu byt a tie drobatka malinke su na izbe zvlast a mamy zvlast, nasa Emka teda prespala ako 4 mesacna uz celu noc ale nezavidela som tym co ich setricka prisla niekolkokrat za noc zobudit, ved len kym prisli na izbu sa prebrali, no co uz snad sa dockame co najskor noveho DKC a tam budu moct byt maminky na izbe s detmi kazdeho veku

katka6211
25. mar 2013

@lula5552 no co uz, kapacitne to nepostacuje, a ver, ze vsetky co sme tu sme sa po tej chdbe naslapali az az. Ja som spavala na kresle pri drobcovi 🙂 najdolezitejsie je, ze nasim detom tam elmi pomohli, ze tie podmienky su ake su, to nezmenime. Ja osobne som vdacna aj za to, niekde by to bol vrchol luxusu. A po operacii uz budete na izbe spolu, tal len vydrzat. A nam stafilokok zmizol z vyterov ani nie do tyzdna od nasadenia atb. Kolko dni uz berie lieky?

priadka
25. mar 2013

@ziarcanka ...ja by som sa do zeleznej postielky nejako strepala, som taky mensi krpec. Lepsie ako kreslo 😀
Ked sme boli hospit na neurologii, bola som s malou na izbe, vlastne podobne ako v DKC B, ona bola v zeleznej postielke. Lenze vtedy bola na kysliku a ja som mala postel pod oknom 5 metrov od nej a sestry kaslali na monitor, ked desaturovala. Takze som nespala a privod kyslika prisposobovala podla jej zmien polohy (ako doma - lenze to spime vedla seba). Ale druhu noc som si ju uz vzala k sebe do postele a to som sa konecne vyspala. Nocne sestry mi nic nepovedali, bolo im to jedno.
Tak som myslela - velka postel a mama s babom spolu na nej, babo pri stene (stena napr. zateplena textiliou). Ale to by asi nepreslo kvoli hygiene 😕 No ved mozno by sa male postielky este nejako zmestili do tych izieb, neviem...

eviska83
26. mar 2013

@mrskalianka - Vsetko najlepsie zelame 😵 Davidko je nadherny chlapcek a ma ozaj krasnu tortu 😵 😵 😵
Nasi drobci maju zajtra 4r. 😵
My sme boli v DKC len raz a to tam bolo uplne prazdne oddelenie ( letne mesiace) takze sme boli na izbe s klimatizaciou a mala som svoju postel takze ja som bola ozaj velmi milo prekvapena 😵
@lula5552 - zelam skore preliecenie nech to mate rychlo za sebou 😵

lula5552
26. mar 2013

@katka6211 my lieky neberieme vyteram mu nostek a ustocka takymi vodickami a aj cele telo mu rano a vecer cistim robim mu to od piatku a dnes mu zorali prve stery zajtra druhe lebo potreuju mat dva negativne vysledky

katka6211
26. mar 2013

@lula5552 to mate ten antiMRSA rezim, poznam to dobre, po prvej operacii sme presne tak isto natierali a vytierali, 5 krat do dna. Ale zase fakt to pomohlo, do tyzdna bolo dobre 🙂 on ten bacil je velmi odolny voci atb, ale toto by malo pomoct. A ake mas stare dieta?