Detská mozgová obrna

retrotraktor
17. máj 2012

zdravím mamičky! môj syn má detskú mozgovú obrnu,rehabilitujeme,chodíme na hipoterapiu,na plávanie... vedela by mi niektorá z vás poradiť,aké možnosti liečby takýchto detičiek ešte existujú? či už z vlastnej skúsenosti,alebo niekoho z vášho okolia... ďakujem! 🙂

retrotraktor
autor
27. sep 2012

@tinuskaha ahoj! malý mal asi poškodený mozog,tak ako môj...nám povedali,že bude postihnutý,mentálne alebo fyzicky,nič viac nám nikto nepovedal,ani ako ho nosiť,až v 3mesiacoch,keď už mal taký záklon hlavy,že ešte teraz ju nedrží pekne rovno 😒 kam chodíte cvičiť?my zatiaľ do Martina a teraz sa nám konečne rysuje Dunajská Lužná

bambina1009
27. sep 2012

@janulka188
ja som chcela najskôr len na hodnku, je mi jasné že je to pre nich niečo navyše, a chcela som to za plný poplatok, ale ani tak som nepochodila, tak teraz si skúšan nájsť prácu ak sa mi to podarí, budem musieť malú vodiť do mesta. Len pokiaľ prácu nenájdem, nemôžem si dovoliť len kvôli skôlke cestovať hore dole. Tak uvidím, ako to dopadne.

tinuskaha
27. sep 2012

@retrotraktor prave ze u nas lekari boli prekvapeny ze na to ze bol tak dlho na ventilacii tak mozog ma cisty...na mojom tiez nie je vidno ze je postihnuty ....len zaostava o dost..v Martine sme boli ale tym ze uz je starsi tak uz nas neberu..tam uz len deti do 3 rokov..Dunajsku Luznu sme zrusili mali sme tam ist sle to sme akurat boli na lieceni v PN v Adeli centre.Vojtovku uz mame zrusenu maly to nedobre znasal..a nechcela soma aby to na nom zanechalo nejaky blok..ale vojtu sme cvicili 3 roky...boli sme 2x v PN je to finanncne narocne ale vdaka sponzorom sa nam to podarilo...teraz cviciem u nas v PO v dennom stacionari..tiez maju oblek ako v PN vobec pri tom neplace ako pri vojtovke..vlastne trosku ale to sa len jeduje slzu nema ziadnu🙂...takze asi tak..a co sa tyka lekarov ani jeden mi nepovedal ci bude chodit alebo nebude,,,,kazdy mi vravi cvicit cvicit 😒a este k tomu cviceniu skus Olomouc rl corpus..tam su dobri co sa tyka vojtovky...

janulka188
27. sep 2012

@bambiba1009 tak kedze zriadovatelom je skola tak chod za riaditelom tam a poziadaj ho o to normalne ..kedze v blizkom okoli nieje skolka pre taketo deti_poznam to.a uvidis ze ti vyjde v ustrety ak chces tak mi napis v sukromnej sprave a mozem ti aspon poradit co a ako ..s malu som si presla vsetkym moznym 🙂

retrotraktor
autor
27. sep 2012

@tinuskaha my už tiež sme asi skončili s Vojtovkou,len sa trápime a dokopy žiadne úspechy,naša rehabilitačná nám vyslovene odporúča Bobatha,ale toho ma musia naučiť v Dunajskej Lužnej.o tom centre u vás v Prešove som počula,vraj tam robia aj niečo ako pobyty??

tinuskaha
27. sep 2012

@retrotraktor To su 2tyzdnove projekty...ubytko neni...je to ako skolka- denne centrum...pred cvicenim je raselina 30minut...potom samotne cvicenie v obleku 90minut....potom masaz 50minut...kyslik,magnet, a viaczmyslova terapia

retrotraktor
autor
28. sep 2012

@tinuskaha aha,lebo som komunikovala s paňou nejakou odtiaľ nedávno...a že ubytko vedia zabezpečiť...len pre nás je to veeeeľmi ďaleko,tak by som rada vedela,či sa oplatí to začať riešiť...poraď 😉

bambina1009
28. sep 2012

@tinuskaha ahoj,
prosím ťa to denné centrum nevieš ako sa volá? Nájdem niečo o nich na nete? ďakujem

tinuskaha
28. sep 2012

@retrotraktor no neviem ci sa da poriesit..ale penzion ci privat si myslim ze by sa dal najst..
@bambina1009 to centrum sa vola svetielko http://www.svetielko-po.sk/

miska212
3. okt 2012

@retrotraktor Ahoj! Aj ja mam synceka s DMO- spasticka kvadrupareza. Podla dr.mal byt leziaci.. Teraz ma 2,5 roka a zacina sam chodit, na rukach DMO nepoznat. Boli sme v D.Luznej, cvicili Vojtu a Bobatha, no najviac nam pomohli v Renone a ideme znova, tak ak potrebujes o nich nejake info, kludne mi napis IP 🙂

retrotraktor
autor
4. okt 2012

@miska212 ahoj,tak to je šikovník,my máme najväčší problém s chrbátikom a strašne tuhými ručičkami,nohy celkom dobre,občas špičkujeme... my sa chystáme do Renony hneď ako nám schvália peniažky v Pontise-ak schvália 😅 mali ste tam aj hipoterapiu?

jurko07
31. jan 2013

Píšem z vlastných skusenosťi. Možno teraz je tých terapíí liečený na dmo- viac ako bolo pred 30 rokmi. Ja osobne som prekonala Dmo. Moja mamina to mala ťažké lieky som brala cvičila so mnou Vojtovú metodu,plávanie som mala zakázane kôli epi .záchvatom, brala som kopu injekcií. Takže tam ani taký problém nebol skôr bolo vtedy menej lekárou -S tým bol velký problém lebo sme bývali v Partizánskom a na neurologiu sme chodily do Nitry a na psychiatriu do Pezínka.Tam bol pes zakopaný,nebolo lekárou ani v Topolčanoch ani v Partizánskom a každý druhý týždeň cestovať do Pezínka nebolo bohvie čo. Ale dnes je ovela dobrých terapií pre také deti ako bolo pred 30 rokmi.

retrotraktor
autor
31. jan 2013

@jurko07 ahoj! ja som z Partizánskeho a je tu stále to isté čo pred 30 rokmi-nič,respektíve rehabky nekvalitné,cvičiť chodíme od začiatku do MT,na neurológiu tiež chodíme do NR,takže tu je to stále nula bodov... a ty už si teraz úplne ok? aj si chodila do kúpeľov alebo tak??

jurko07
1. feb 2013

Nie vôbec kupele plávanie som mala zakázané kôli epi- záchvatom. No teraz som fajn chodím,rozprávam akurát ta epilepsia . - Už mám aj 7.mesačného synčeka. Ale keby sa mamina o mňa nestarala v ustave by zo mňa nebolo nič. iba cvičily so mnou vojtovú metodu ,a užívala som lieky injekcie a 2.krát som ležala v Nitre na neurologií a dva krát v Pezinku na psychiatriu...

pulsatilka
21. feb 2013

@jurko07 ahoj, mozem sa spytat, este stale rehabilitujes? Mam 4,5 rocnu dcerku s DMO (hemipareza)...odmiet nam cvicit 😒 a to sme uz pol roka bez vojtu...len LTV. Je tazke motivovat ju ☹

silvia.t
27. mar 2013

baby pozývm Vás do súkromnej diskusii

lusynda63
3. apr 2013

@retrotraktor ja chodim na pobyt do martina a boli sme aj v adeli centre ale to sa plati mi sme si nasli sponzorov

retrotraktor
autor
3. apr 2013

@lusynda63 ahoj,máš krásneho chlapčeka 😉 my už do MT nechodíme,necvičíme už vojtu.boli sme v Renone a chystáme sa zas a okrem toho do Dunajskej Lužnej ideme teraz koncom apríla

lusynda63
3. apr 2013

a ako sa ti paci v dunajskej luznej? ty si bola aj v adeli PN ked mas porovnat adeli a renone tak co je lepsie kolko ta vysla renona viem ze je to cez nadacie ale aky bol dlhy pobyt a kolko stal by ma zaujimalo

bubulka2610
4. apr 2013

moj syncek ma dmo a ma len 17 mes ale sam nechodi iba za rucky ak sa nanho clovek pozrie nic nevidi dokym nezacne choditak nesedi iba lozi ale nie tak ak by mal mame za sebou vela cviceni .aj do dunajskej luznej chodime teras mame ist zaciatlom maja.ale teras chceme vyskusat aj doktora sendrej fedorov plati sa unho vyse 500 eur za 10 sedeni len clovek musi pozhanat alebo poziciat je to dost co sa tika znasej financnej stranky.mojej kamaradke pomohol ties ma dmo a mala len nehybne lezala a teras sedi otacasa a zacina lozit .takze preto to chcem aj ja vyskusat skus je v banskej bystrici je to inak rus ale ze je fakt dobri

bubulka2610
4. apr 2013

neviete my poradit aj nejakych sponzorou ties by sme to potrebovaly niesme natom financne dost dobre a vsetky liecenia treba platit dakujem pekne

retrotraktor
autor
4. apr 2013

@lusynda63 celkom dobre v tej Lužnej,ale v Martine je to také rodinnejšie,v Lužnej je tak 30 detí na pobyte.v adeli sme neboli,som spokojná s Renonou.12-dňový pobyt stojí 2500 eur plus ďalších 220 za ubytovanie plus ďalších neviem koľko za stravu

bobulik22
4. apr 2013

@bubulka2610 Ty myslíš asi Dr. Fedotova? A jeho rehabitačné centrum orema, nie?

bubulka2610
4. apr 2013

ano to je to dobre mate aj vy skusenosty alebo ste poculi onom

bobulik22
4. apr 2013

@bubulka2610 Ano my chodíme, aj zajtra ideme, sme velmi spokojní.

bubulka2610
4. apr 2013

aako to je presne tak sa platy do 500 eur alebo viac ako to je presne mozte mi povedat predca nemozme ist hned ku nemu treba nam nasetrit as tak a pokrocili ste v pred

bobulik22
4. apr 2013

@bubulka2610 Treba sa tam dopredu objednať, prvé sedenie stoji 100 € ale ked sa potom rozhodneš chodiť pravidelne, tak si kupiš pernamentku doplatíš 400 € a v tom mašz tých zvyšných z 10 sedení, čiže dokopy je to 500 € za 10 sedení. My sme platili v decembri 450 € za 10 x. Ale po januari to zvyšoval ceny, tak približne 500 +- by to malo byť. A tykaj my, tu si všetci tykáme. My robíme pokroky uplne malinke sme ťažšia forma DMO. U nás to ide aj pôjde pomaly.

bubulka2610
4. apr 2013

ok budem no aj mne tak povedala kamoska ze asi takdajako platili.mi mame ties dmo nesedime nechodime ked ho dam na chodenie tak spickuje a prekrizuje nosky ale mentalne mimikou je v poriadku

mirusikmimi
13. apr 2013

Prosim v akom veku dieta ste zbadali ze sa nieco deje? V akom veku bola u vasich deti diagnostikovana mozgova obrna? Ake priznaky ste pozorovali na detoch? Mam resuscitovane dieta s velmi nizkym apgar skore. Dakujemë