Detské dioptrické okuliare

peterek414
25. apr 2013

Ahojte .Mam dcerku ktora ma 3 roky aj 7 mesiacov a minuli tyuden sme boli na ocnom a povedali ze bude nosit az 7 dioptrie a bojim sa ze ako to zvladne ci ich aj bude nosti alebo bude strajkovat a este nevie niekto kolko sa doplaca za prve dioptricke okuliare lebo ja netusim a na druhy tyzden v stvrtok ideme ocnej a predpise nam okuliare.dakujem ....Eva

sashabb
14. apr 2014

@ihned13 jaj ták 😀 (už som sa zlakla 😀 ) veď jasne, mne príde že sa obyčajné už ani nepredávajú

ihned13
15. apr 2014

@sashabb 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisulka7
24. apr 2014

Moja mala ma okuliare asi od tri a pol roka a zvykla si uplne v pohode. Len musi cvicit lenivejsie oko a dve hodiny denne ma nosit okulzor a robit cinnost na blizko. To je obcas casovo narocne, ale je super, takt sa snazi. Len sa mi zda, ze jej p. doktorka strasne hadze diobtriami. To chore ocko stale zvysuje, momentalne mame 3,75 a zdrave ocko najprv mala polku, potom nic a teraz jej dala zasa 2,5, aby videla obrazy rovnako velke, nemate s tym niekto skusenosti?

olinka166
8. júl 2014

ahojte, neviete koľko poistovna prepláca deťom na okuliarové šošovky a ako často? dakujem

roxana280
5. nov 2014

@briketa skuste mi prosim napisat znacku ramu, dala som novu temu, ze hladam sportove ramy, iba sa spustila lavina, na co 5 rocnemu dietatu su, nebudem kometovat, ak mozte napiste mi prosim znacku, ktoru ma vas syn, zacnem hladat po optikach, dakujem

izuskam
11. nov 2014

@roxana280 ahoj neviem ci este hladas sportovy ram... Moj syn ma taky, sme s nim spokojny. Znacka je NANO VISTA, skus http://www.bryle-online.cz/nerozbitne-antialerg.... My mame model ARCADE. Neviem odkial si, ale v Bratislave na Strecnianskej je velmi dobra detska optika, kde sa ti maximalne venuju a poradia.

didkes
11. nov 2014

@peterek414 my sme platili dokopy 60 eur. Mame +2skla a plastove ramy s gumickou.Rozhodne nevyzeraju tak draho😊

roxana280
11. nov 2014

@izuskam dakujem, presne na Strecianskej sme dnes boli, to nam odporucil pan z Color - Optik a vybrali sme nieco podobne, ziadna strana suma to nebola, myslim za ram, za sosovky som priplatila, lebo som chcela viac tvrdene a s antireflexom, platili sme 120 Eur s tym , ze sme nemali recept od lekarky, lebo nemala zmluvu s poistovnou, mimochodom, v Bratislave Neovizia otvara detske ocne oddenie, asi aj optiku..dakujem za odpoved vsetkym mamam, ktore dali prispevok k meritu veci a pomohol, vdaka 🙂

izuskam
11. nov 2014

@roxana280 my sme platili tusim 110€,synovi dala ocna aj cylinder, tiez sme mu dali antireflexne. Mame vybornu ocnu lekarku dr. Fischerovu, tiez, resp. recept sme mali ale nema zazmluvnene poistovne-sukromnik. Vsetko dobre.

roxana280
12. nov 2014

@izuskam dakujem ,. mudr. Fischerova je naozaj skvela, tiez k nej chodime, ale nudzovo sme museli ist k inej, pretoze u Mudr. Fischerovej sme dostali termin az za tri mesiace a syna bolievala hlava, bol unaveny, chodi do nulteho rocnika, dost tam pracuju...ale na buduce uz len k Fischerovej..vraj je najlepsia na Slovensku, vsetko dobre aj vam

ifka80
18. mar 2015

@briketa Dobry den, mozem sa spytat kde ste taketo okuliare kupila? Dajte mi prosim vediet, velmi ma to zaujima. Vdaka 😉

miriama09
26. mar 2015

Ahojte, aj my nosime okuliarky od 3.rokov.chodili sme na cvicenia a prelepovali ocko.malemu sa dioptria zlepsila a to nas potesilo dnes na kontrole.no zla sprava je,ze ocko nam neprestalo uchodit a tak nam pani doktorka odporucila operaciu v TN na detskom oddeleni.prosim vas mate niekto skusenosti alebo ste zazili ake to tam je??dost sa bojim bo operacia to je uz moc ... Velky strach.poradte prosim.dakujem pekne

tinapa
14. apr 2015

@peterek414 Ahoj, ja som bola pri očnej s mojim malým 21mes. synom a predpísala mu okuliare...2,5ky na obidve oči... No vôbec neviem, ako mu ich dám, kedže ich nechcel ani vyskúšať u optikárky. Tak asi postupne si bude musieť zvyknúť...teraz pozerám na internete na okuliare a došla som až na túto diskusiu... Vôbec neviem aké by sa mu hodili, aby nebol ako mucha puk...prepáčte za výraz, mám averziu voči okuliarom, ja nosím od mala a najradčej by som ich niekam vyhodila do smetí... No a v optike, teda za ten rám, čo som predbežne vybrala + sklá budem platiť 44e. Ale dnes sú už pekné okuliare, od výmyslu sveta, tak výber je ťažký...

tinapa
18. apr 2015

@fidka79 Prosím vás, ak môžete poradiť- ako ste zvykali svoje deti na okuliare? Môj malý si ich nechce ani len vyskúšať (rám), nieto ešte začať pravidelne nosiť... Neviem ako na to. Nechať ho príľiš plakať pri tom nechcem, aby nemal negatívnu skúsenosť, ale inak nepomáha ani keksík do ruky, ani hračka, či iné veci. Ďakujem.

janka1
15. júl 2015

taak zienky po dlhej dobe opat pridavam fotocku aj ked uz asi pojdeme pre tretie okuliarky ,lebo aj tieto zacinaju byt male 🙂

zdenka2244
6. okt 2015
Používateľ zdenka2244 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zdenka2244.

okuliarky mu velmi pristanu 🙂 zlaty.
my sme len teraz vyberali prvy ram na okuliare, a nebolo to teda lahke, ale boli sme vtom queens optik kde boli velmi mily a mali snami trpezlivost :D teraz som len zvedava ci ich bude nosit pravidelne ako ma.

janka1
15. okt 2015

tak zienky mame tretie v poradi 🙂 ale uz mensieeeee dioptrie 🙂

luc22ka
20. okt 2015
Používateľ luc22ka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od luc22ka.

ale uz na nom aj vidno ako vyrastol oproti minulej foto 🙂 velmi pekne stylove okuliare, pristanu mu

barinkova
22. okt 2015

preplaca poistovna aj okluzor na prelepovanie ocka?

placem
22. okt 2015

Okluzor nie, ja som kupovala také pásky na oko, a každý deň som jej zalepila na 2 hodiny pravé očko, my sme išli prvý krát k očnej ked mala dcéra 6 rokov, a mala na obidve oči 5 dioptrie, ale zvykla si teraz uz má 11 rokov a už nemusím prelepovat ☹

placem
22. okt 2015

Okuliare ma vyšli aj s doplatkom poisťovne (okolo 5 eur dáva poisťovňa) 80 eur ☹

lowike
23. okt 2015

@tinapa ako ste nakoniec vyriešili zvykanie si na okuliarky? mojej ani nie 16 mesačnej dcérke musím dávať od dnes okuliare a fakt neviem ako na to - hneď ich ťahá dolu, nepomáha ani gumička na nich, vtedy jej vadia ešte viac ... a má dosť silné dioptrie +4 a +5, keď si zvykne na okuliarky, budeme musieť dávať aj oklúzor, no je to drina...
@izuskam @roxana280 koľko stojí vyšetrenie u MUDr. Fischerovej a ako dlho sa čaká na termín? Rozmýšľam, že by som u nej dala premerať očká obidvom dcérkam, aby som mala aj druhý názor ...

roxana280
25. okt 2015

@lowike čaká sa dlho, ale je to aj podľa potreby, ideme za mesiac, termín čakania 6 týždňov, bolo to už horšie. Ale pani doktorka to s deťmi vie, je skvelý odborník. Myslím, že komplet s rozvapkaním u dieťaťa bolo 30 Eur..radšej sa opýtajte už si to nepamätám presne. Manžel platil viac.Okuliare sme malému kupovali na Strečnianskej také športové bez gumičky a rýchlo si na ne zvykol, resp. nevadia mu vôbec..iba si ich zabúda nasadiť, nepoškriabané, lebo sme dali drahšie sklá ako nové po roku.

barinkova
25. okt 2015

@lowike ja chodim do trencina a neviem si vynachvalit tu doktorku detsku skvela žena

tinapa
25. okt 2015

@lowike ...nosí ich sporadicky...druhé vyšetrenie u lekárky tiež nebolo úspešné, nedal si zmerať zrak, dala nám za úlohu naučiť sa rozoznať a povedať obrázky na papieri, teda hviezdičky a srdiečka a pod. miesto písmeniek, a to som zvedavá ako to dopadne...zatiaľ sme netrénovali, ale teda začnem, nech si zvykne. Je to ťažké...s nosením.. pritom mám pocit, že vidí dobre...

izuskam
26. okt 2015

@lowike my sme boli s detmi u dr. Fischerovej pred dvoma tyzdnami. Rozpravala som sa s nou, ma toho vela a ze uz neprijma novych pacienov. Ja detom vzdy predplatim rocnu starostlivost kazdemu po 50€.

lowike
26. okt 2015

@roxana280 @barinkova @izuskam Ďakujem za info, tak asi zostaneme u tých našich doktoriek, veď k dievčatám boli milé a uvažovala som len o premeraní, aby som počula ja iný názor...ale ani 10 názorov nepresvedčí táú moju 16-mesačnú opicu, aby chcela okuliare nosiť :( takže teraz sa musíme sústrediť na to, aby si zvykla, a potom uvidíme ...

@tinapa s tým nosením je to fakt boj, včera sme mali úspech, vonku ich mala asi pol hodinky (a to som jej ich musela za ten čas aspoň 50x nasadiť) a doma ich vôbec nechce...ale tak snáď sa časom umúdri, zatiaľ mám však pocit, že v topm ako matka zlyhávam :/ a to sa ju snažíme aj všeličím zaujať, aj staršia dcérka má kvôli nej okuliarky doma skoro stále, hoci jej by stačili na čítanie a prácu na blízko
a ináč vidí tiež "dobre" - aj malú smietku na zemi, aj vrabca vonku, aj hocičo, ale v optike mi vysvetlili, že dieťa dokáže akomodovať aj 10-12 dioptrií svojimi očnými svalmi, tak preto sa nám môže zdať, že vidí dobre, ale keď sa oči rozkvapkajú, potom sa zistí, ako na tom naozaj je ....

lenkanovakkova
13. nov 2015
Používateľ lenkanovakkova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenkanovakkova.

v otikach potom poistovna nepreplaca alebo ako to je ?

lowike
13. nov 2015

@lenkanovakkova prepláca - 5 EUR či koľko ...