Detský atopický ekzém

dennis
13. nov 2006

ahojte maminy, mám taký problém s dcérkou, ktorá má 2 roky a má detský ekzém.
Prvý raz jej ho diagnostikovali v jan. t.r.keď sme boli zrovna na lyžovačke, tamojšia kožná lekárka nám predpísala hormonálnu masť, po ktorej jej ekzém zmizol ale teraz sa jej objavil znovu, tak už lekárka v našom meste nám dala zasa iné masti, že tie hormonálne nedoporučuje hneď, aspoň v našom prípade že nie su nutné. A zároveň ma nformovala o tom že ten ekzém môže mať celý život, a že by vlastne nič nemala jesť lebo sa nevie čo vlastne ten ekzém vyvoláva atd... No hrôza pri 2ročnom hladošovi, ktorý zje na čo príde a hlavne sladkosti. Tak teraz tým trpí aj starší syn /5r./, ktorý sa musí schovávať či s čokoládou alebo ovocím. Najlepšie je doma nemať vôbec nič. Ale to je dosť hrozná predstava tak prosím o radu, či niektorá nemáte podobnú skúsenosť a ako sa vám to podarilo zvládať. Za všetky odpovede ďakujem.

anulienkalenka
23. aug 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

pišu že je bez kortikouidov. neviete po akm čase je vidno zlepšenie

pieces
25. aug 2018

Skúšal niekto natierať ekzém olejom z malinových jadier? Môjmu manželovi to dosť pomáha...

amelia17
27. aug 2018

ahojte, toto je stránka na Facebooku špecializujúca sa na mastičky na atopický ekzém, sú na nej aj recenzie a spol., vrele odporúčam :
https://www.facebook.com/Zbierame-bylinky-63944...

gab_riella
29. aug 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

alebo nejaky krem bez kortikoidov, alebo nejake telove mlieko

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
12romi34
27. sep 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

takže ten Protopan možu použivat aj male detičky trpiace na atopicke ekzemy?

pravdyoatopii
6. nov 2018

Ahojte!

Na internete sa šíri množstvo informácií o atopii, pri ktorých je ťažké rozlíšiť, či sú dôveryhodné alebo nie. Radi by sme Vám predstavili náš projekt Pravdy o atopii - www.pravdyoatopii.sk a www.pravdyoatopii.cz, ktorý pomáha ľuďom, ktorí majú atopický ekzém. Snažíme sa vyvracať mýty o tejto problematike a prinášame naozaj kvalitné články, ktoré píšu odborníci z rôznych odborov. Cieľom projektu je hlavne informovať ľudí a zvyšovať povedomie o atopii. Veríme, že pre Vás články budú prínosné.

Prajem pekný deň.

kacenocka2
10. máj 2022

@snezka13 este to je aktuálne? Roky stará diskusia

martina8995
20. máj 2022

@ichbinich Dobry den. Prosim Vas a aku znacku omega 3 sme uzivali s dcerkou. Moja na ekzem 16 mesuiaov a chceka by som kupit kvalitne omge3 a tiez aku znacku tie Combiotika? Dakujem

ichbinich
20. máj 2022

@martina8995
Ahoj! Je to uz velmi davno, problemy z vacsej casti odisli same casom 😉

Uz ani neviem, ake omega-3 som mala. Asi nieco, co mi poradili v lekarni.
Combiotika boli znacky OmniBiotik (zijem v Rakusku).

Uz ma 9 rokov, v zime mava sice suche svrbive miesta, ale staci par krat natriet a je lepsie. Zvycajne v zhybe lakta.

Co som este odskusala u dcery a robilo jej dobre:
Bioderma atoderm umyvaci gel - lebo peni a ona sa rada kupe 😀
Bioderma atoderm kremik (neviem presne nazov), na zjemnenie pokozky

La Roche-Possay LIPIKAR AP+ seria: super je ten stick, to si natrie sama a je to pohyb ako pri skrabani 😉 Pomoze teda aj psychologicky, ze sa "poskrabe" tym stickom, ale neublizi si, praveze sa nakremuje. Ten mala posledne 2 roky a to je vzdy prva pomoc, ked ma suche zahyby.

V lete problemy nema. Ked bola mensia a sli sme do bazena, natrela som ju pred kupanim a potom samozrejme po osprchovani.

ivanaa346
17. jan 2024

@lusil2005 Prosím vás viem že sú to roky ale dostala sa vaša dcérka z toho exemu ? Používali ste stále tu kortikoidnu masť alebo vám aj niečo iné pomohlo ?