Dokedy podávať Vigantol?

vilkinka
5. apr 2012

Predchádzajúca lekárka nám vravela,že Vigantol mám dávať malému do jedného roka a nová,ktorú teraz máme,že do dvoch rokov,jedine v lete nepodávať keď sa zdržiavame na slniečku.Aké máte skúsenosti vy?

kaja73
5. apr 2012

decko mozes podavat v zime aj cele detstvo a aj v dospelosti-je to na tebe.
Sice to už neskor nema taky vplyv na kosti,ale decko je napriklad ucinejsie v prvenecii chripky ako ockovanie na nu. 😉
kombinacia decka a cecka v zime vie krasne predchadzat virozam,alebo skratit ich priebeh.
My ho uživame v zimnom obdobi cela rodina-obaja synovia aj ja s mm,dokonca aj moji rodicia.
Ale tie 2 roky by som ho davala v zime urcite.
A nezabudaj ,ze ak v lete dieta natieras vysokym ochrannym faktorom,tak sa mu decko netvori.

xenicka13
5. apr 2012

ja som davala detom do roka a tiez som menila dr. maju rovnaky nazor

zuzu101
5. apr 2012

My sme dávali do roka, v októbri sme náhodne dali zobrať krvičku a malý mal extrémne nízku hladinu vápnika, tak sme chodili pichať calciferol a zas berieme vigantol na dobu neurčitú - do leta a potom zas vigantol...

abbie
5. apr 2012

mne Dr. povedala, ze do 2. roka sa ma podavat a cez leto nie ...

luciferkax
5. apr 2012

nám do dvoch rokov.... :D

kamilka22
5. apr 2012

do dvoch rokov, naposledy mi lekarka povedala, ze kludne mozeme dalej pokracovat, ze kompletne vsetky deti, ktorym robia odbery, ho maju nedostatok a vraj mam davat aj mojej 4 rocnej dcerke. Takze tak.

maahuliena
5. apr 2012

nam kazala dr do roka, ale dávam stale, aj ked nie uplne pravidelne..

sotia
5. apr 2012

do dvoch rokov 2 kv., aj cez leto.Toto platilo aj pred 12 rokmi pri staršej dcére.

katka3012
6. apr 2012

Tak my sme ho mali do roka,toto pocujem prvy krat ,ze do dvoch rokov ....

michaella7
6. apr 2012

My sme ho prestali dávať teraz a máme rok a 7 mesiacov...Doktorka tak nariadila...

carmella
6. apr 2012

ja som ho davala do roka

petkave
6. apr 2012

Mne mudra povedala, že do 2.rokov. Prvý rok som dávala 1 kvapku, teraz dávam 2 kvapky - ale často zabúdam 😅

anjelik2509
6. apr 2012

Ahoj, moja bude mať 18 mesiacov, ešte jej dávam dve kvapky, lekárka vravela, že do dvoch rokov, lebo že keď je malá na jeseň narodená, ale cez leto sa má stopnúť užívanie, keďže má vitamín D zo slniečka 🙂

lucyynka
6. apr 2012

ja som tiež často zabúdala na to a nič sa nedialo...po roku lekár povedal, že už netreba...tak sme ho vysadili úplne

kathrin6
6. apr 2012

aj nam lekarka povedala, ze do dvoch rokov. Aj ja obcas zabudnem,ale nic sa nedeje zatial tak dufam, ze sa ani neudeje. 🙂

poleva
6. apr 2012

my dávame tiež,malí majú 18 mesiacov...ale nedávame pravidelne,takže v lete nepodávať?

mmaattuuss
6. apr 2012

Nam lekarka povedala, ze do dvoch rokov staci, okrem leta, lebo vtedy je slnka dost a ze keby aj neuzival pravidelne, ze ak ma rad ryby, tak to nevadi.

masinka
6. apr 2012

babam robili nedavno odbery a teraz beru kazda 3 kvapky Vigantolu denne (a to maju 3 a 5 rokov).... v zime svieti malo slniecko a v lete ich mazem poriadnym faktorom, tak sme takto dopadli... ked budes davat Vigantol do 2 rokov, podla mna tym nic nepokazis

janka_pn
6. apr 2012

nam imunologicka kazala davat v zime dlhodobo, ze aj ona uziva ... 😉 tak davam, podla pocasia a obdobia 2-3 kvapky do mlieka.

lucka1987
7. apr 2012

do 24 mesiacov .... no nic sa nestane ked aj dlhsie... aj ja sem tam zabudnem.. teda uprimne.. namiesto kazdy den 2 kvapky davam cca kazdy druhy den.. no nie vzdy ma to napadne mu ho dat.. 😅

smejko123
7. apr 2012

Ja mojej us asi mesiac nedavam lebo nam ho treba ist predpista k lekarke a nejak sa tam nemozem dostat ,dufam ez to nebude mat nejake nasledky ?

momoka85
25. nov 2013

@vilkinka My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný (aj pre dospelých)!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...

roselyn
28. nov 2013

my sme museli vigantol prestat davat, malu z neho strasne svrbelo telo, cela bola nepokojna, a ked som precitala na listku neziaduce ucinky, tak sme prestali davat. je to cista chemia, tazko stravitelna (boli brusko). a bola som s tym za lekarkou, a ta ze to je jedine co predpisuje. tak som sa spytala na nieco prirodne, ona ze to je drahe, a ze to si musime kupit. ja, ze v poriadku. a tak davame od Jamienson - baby kvapky vitamin D 🙂

fanta3
28. nov 2013

my sme vigantol davali do 2rokov a potom nam dr odporucila vigantol nahradit D vitamin od firmy jamieson pre deti- teda nie uplne vysadit D vitamin. Toto je prirodny a cmulaci, v tvare medvedika s jahodovou prichutou, takze maly by ho najradsej stale cuckal, chuti mu. Cez leto vynechavame podavanie vitaminu, nechavame to na slniecko. 😉

miselkat
28. nov 2013

Do roka som davala denne, potom ho uz maly nechcel ani nahodou, takze v lete som vynechala a teraz zasa davam. Budem davat do 2 rokov.

lorela
2. dec 2013

V našich zemepisných podmienkach je vitamínu D naozaj nedostatok, najmä detičky ním môžu trpieť, a to aj v letných mesiacoch ("vďaka" užívaniu krémov s vysokým faktorom). A, paradoxne, aj čokoládové vyslniečkované telá, pretože práve to opálenie pôsobí ako bariéra. Okrem slnečných lúčov podporí vit. D v tele aj spomínaný olej z rýb, treščia pečeň (dcérka ju miluje), sardinky, losos, kvalitný tvrdý syr, mlieko, vaječný žĺtok.

bugspie
7. sep 2015

Ja som ho davala asi do 5mesiacov a uz nedavam vobec,bol iba kojeny skoro do 8mesiacov,yz mu brali aj krvny obraz a vstetko mal v poriadku😍