Dvojmesačný synček má žltačku

bumbalko
5. aug 2013

Čo mám robiť, keď má môj drobcek stále žltačku? Má 2mesiace .Má bilirubin 140 a ide to strašne pomaly dolu, :( očká má stále žlté, vie mi niekto poradiť či je to Ok??? Bojím sa, už to dlho trvá. : (

sissy27
5. aug 2013

@bumbalko ísť k lekárovi??
inak v pôrodnici dávajú na slniečko, ale ak je žltačka silná alebo nie je počasie, tak pod UV lampu, ale dva mesiace je naozaj nejak dlho...

moon1979
5. aug 2013

@bumbalko dávaj čo najviac na slniečko ... a čo na to pediater? podľa všetkého je drobec sledovaný keď vieš hodnoty bilirubínu ...

bumbalko
autor
5. aug 2013

Áno, je sledovaný, kazali mi dávať živočíšne uhlie 3xdenne a slnit. Ale nejak sa mi to nezdá , hlavne tie očká žlté. Na krv mi kazali prist na 3.mesiace, čiže o 3tyzdne.

aristka
5. aug 2013

slniť ,slniť aj tri krát denne na pol hoďku a chrániť hlavičku...

juliagregor
6. aug 2013

jedno z dvojčiat bol 3 mesiace žltý, davala som čierne uhlie s čiernym čajom, hroznový cukor a slniť...

ichbinich
6. aug 2013

Slnit (teraz nie je problem 😀) a hlavne dojcit.
Dcera mala tiez zltacku, predlzili nam pobyt v nemocnici a dali fototerapiu, 48 hodin bola na tom specialnom lehatku. Vonku zurila zima, muselo pomoct umele slnko. Po tych 24 hodinach hladina klesla pod magicku hranicu a prepustili nas.
Trochu zltsia bola urcite este tyzden, takze mala vyse 3 tyzdne a bolo to na nej vidno. Najdlhsie to ostalo na ociach, to ano.
Drz sa toho, co ti vravi lekar, pripadne konzultuj ineho.

sonice
6. aug 2013

@aristka tiež máme žltačku,... chcem sa opýtať s tým slnením (ak si dobre pamätám si doktorka - teda lekárka, doktor je aj môj brat, ale ekológie 😀 ) Slnko je teraz tak vysoko, že nám v podstate vôbec nesvieti do oblokov, takže pokiaľ ho chcem slniť, vozí, ho von v kočíku. Lenže sa bojím ho nahať na priamom slnku viac ako 5 minút. Myslíš, že stačí 5x denne na priamom slnku po 5 minút? Nechcem ho mazať žiadnymi krémami ... zbytočná chémia, radšej obmedzím to slnko,..
😕

aristka
6. aug 2013

@sonice nie takto to nestačí....ak je to na priamom slnku ,nie za sklom ,dala by som po 15 min 3 krát denne ,ale hlavička musí byť v tieni a väčšie prestávky medzi slneným....

sonice
6. aug 2013

@aristka no to sa bojím, či mi neprihorí,... skúsim opatrne

brumka
6. aug 2013

mi sme mali v porodnici birilubin 148 a 24h som slnila na izbe na lampe a doktorka mi kazala co najviac dojcit, ze zlôtacka by mala odist rychlejsie, vyplavit sa z tela a pomohlo to, na druhy den sme mali o 40 menej. skus co najviac dojcit a opalovat na svetielku

sonice
6. aug 2013

@brumka my sa dojčíme od pôrodnice,.. napriek tomu ju stále máme. Má už vyše dvoch mesiacov - bábo a teda aj žltačka

brumka
6. aug 2013

@sonice ci by ste v takom pripade nemali do nemocnice

molka
6. aug 2013

@bumbalko mojej malej dávali v pôrodnici na silnú žltačku c-vitamín, vraj to pomáha. Samozrejme bola aj na lampe, ale aj potom, keď sa už nesvietila, tak jej stále chodili dávať céčko a veľa tekutín - okrem dojčenia som jej mala ešte dávať aj vodu.

aristka
6. aug 2013

@sonice dieťa sa opáli aj za sklom ,ani toho nechráni ,preto sú tam tie krátke časy a väčšie prestávky....ale po opaľovaní musí byť hneď v tieni,aby sa neprehrialo....inak tiež mám pocit,že dr.to zanedbala....

terezka1947
6. aug 2013

@bumbalko aj ja som sa tak s malym trapila a nepomahalo extra ani cierne uhlie,doknca ani essenciale...az nakoniec som mliecko odsavala a ohrievala na nejaku teplotu a tak davala malemu pit...no a do nejakych troch dni to rapidne kleslo....takze neviem...ale my sme chodievali na kontrolu kazdy tyzden a potom kazde dva a ked sa lekarovi nezdal,bral krv....pokial sa ti nieco nezda,chod k lekarovi...za to nic nedas-aj ked je teraz strasna horucava na babo 😒

sonice
6. aug 2013

@brumka už sme boli,... sme strážení 🙂

sonice
6. aug 2013

@aristka nie, ms naozaj boli hospitalizovaní,.. nie je to strašné, pomaličky to klesá, no len veľmi pomaličky,... tak zisťujem, ako ešte malému pomôcť. Predsa len už má vyše dvoch mesiacov,..

aristka
6. aug 2013

@sonice asi by vás mala poslať na gastroenterologické vyš.....pre istotu alebo interné,skús to s ňou prebrať ,aby sa vylúčil iný problém.....

sonice
6. aug 2013

@aristka ideme v piatok na odber krvi,.. pokiaľ to neklesne, určite sa budem driapať! Ďakujem

bumbalko
autor
6. aug 2013

Neuškodí to babu inak?? Myslím pečeň, alebo iné vedľajšie veci okolo žltačky.? Môže by koli tomu nepokojné??

nani7278
6. aug 2013

@sonice Ahoj, pokiaľ malého pediatrička sleduje a všetko je OK, tak by to malo byť v poriadku. Žltačka u dojčených detí trvá aj tri mesiace, je to normálne. Dokonca sú štúdie, ktoré hovoria o tom, že deti, čo mali žltačku, sú inteligentnejšie 😉 . Ak teda nejde o žltačku, ktorá je spôsobená napr. problémom s pečeňou, poruchou červených krviniek, metabolizmu, alebo nejakou skrytou infekciou... Takže kým ste sledovaní, tak sa neboj, treba veľa dojčiť, živočíšne uhlie sa už po novom nedáva. Na priame slnko by som také malé dieťa nedávala, predsa je jeho kožička ešte veľmi krehká a nezrelá, možno len cez okno, pozor na prehriatie. A hlavne by som neriešila problém, ktorý vlastne nie je 😉

sonice
6. aug 2013

@nani7278
@brumka ďakujem ženy,...

naozaj to ani veľmi neriešim,... ale chcela som vedieť, či to náhodou nie je špatne. 🙂

dasakvasnicova
12. aug 2013

nas pri narodeni mal taku zltacku, ze bol napisany na vymenu krvy, tu noc mu klesla a s ato kolisalo, ze nebola nutna vymena, tyzden bol pod lampou, antibiotik...... neboj ma teraz 2 mesiace astale sme sledovany pred dvoma tyzdnami mal tiez 140 a teraz mu opat brali krvicku padla na 40, ked sa da stale sme vonku a ked sa neda kazdy den taham postielku pod okno kde je svetlo, ocka ma stale bledunko zlte, ma trosku zly krny obraz tak zajktra ideme na hematologiu