Dvojročné dieťa nekaká

4. dec 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať ci ste niektorá z vás mala skusenosti s 2 ročním dieťatkom ktoré nekakalo dneska to bude 3 deň... myslite ze to je v poriadku tekutín ma dostatok a pije aj čaj na uvoľnenie bruska .. ako vaše dieťa najdlhšie nekakalo ?

lauriik
4. dec 2022

Skusila by som slivkovu kapsicku. U nas vzdy pomohlo.

nikpa
4. dec 2022

Syn nekakaval aj vyše týždňa. Pokiaľ ju nebolí bruško, nič sa nedele ale treba jej dávať stravu na zmäkčenie stolice. Kašu z ovsených vločiek, kamilkovy čas a veľa vlákniny. Keď je zapečena a bude ju to pri kakani bolieť, môže zdržiavať kvôli tomu a to sa ťažko potom takému malému dieťaťu vysvetluje. Kľudne by som jej kúpila aj práškovu vlákninu z lekárne, tým nič nepokazíte, práve naopak.

lavinis
4. dec 2022

Najdlhšie 5 dní. To už som dala čipky.
Veľa ovocia, sušené slivky, hruškový kompót, ovsené vločky, krúpy do polievky.

vanesenka
4. dec 2022

Naša nekakala 10 dní v lekárni som nechcela 60€ nič nezabralo nakoľko sa to už opakovala s tým že začiatku boli tri dni atď ...nič nepomohlo ani domáce babské rady až dr nám povedala chirurgii zmiešať trocha mlieka so slivkovym kompotom pomer jedna k jednej do 24 hodín vykakala všetky dni asi

sharka174
4. dec 2022

Moja dcéra mala také obdobie. Celý rok! Od 2 do 3 rokov.. Mala týždne kedy všetko fungovalo a potom prišlo obdobie kedy zadrziavala aj 4 dni.. A to už išiel glycerinovy cipok.. Nenašla som spôsob ako to vyriešiť.. Som rada, že je to už za nami.. Ako jej odbili 3 roky, prešlo to celé samo..

stanulienkat
4. dec 2022

Ked niekto nema stolicu 2-3 dni, nie je to nic strasne, ani tragicke. Cele detstvo som to tak mala. Aj horsie.

autor
4. dec 2022

@sharka174 no u nás to do nedávna vlastne do tohoto štvrtka fungovalo tak ze za celých 7 dní nekakala max jeden deň inak stále to sa stalo teraz 1×

autor
4. dec 2022

@nikpa vo štvrtok večer nám začala hovoriť ze ju boli pupik ale to mi prišlo ako keby mala len zastavené prdky a tiež ešte v piatok v noci ale len keď spala a poprdkavala teraz je to už v poriadku a v piatok som jej nasadila také dietnejsie jedlo ...

autor
4. dec 2022

@stanulienkat ani je nemám pravidelne stolicu aj keď som bola menšia tak som to mala tak rovnako ... ale pri 2 ročnom dietati máš asi trosku obavi keď ma stolicu každý deň.... a ti ma ako staré dieta?

eternity24
4. dec 2022

Nemať stolicu 3 dni nieje žiadna katastrofa. Zvýšiť príjem tekutín, dať papať slivky/slivkovým kompót alebo stavu, hrušku, vločky, acidko…

stanulienkat
4. dec 2022

Moja ma 10 rokov. Tiez to tak mala.

nikpa
4. dec 2022

Narážala som na to, že keby mala pomotane črevá tak by mala bolesti ale to by ju len tak neprešlo a sú to silné bolesti. Čiže podľa toho čo píšeš, zatiaľ nič také nemá.

jesenzima
4. dec 2022

Môj dvojročný niekedy dva tri dni ne💩 a je úplne ok ...

marcellka32
4. dec 2022

Každý má iné telo, niekto ide 3x za deň, niekto 1x za 3 dni, oba prípady sú v poriadku, ak nie sú bolesti brucha a stolica je mäkká, ak viac ako 3 dni začala by som úpravou stravy a pitného režimu: žiadne sladkosti, cukor, čokolády, keksy, sladené nápoje...zaradiť kyslá kapusta aj s vodouz kapusty, kefír, probiotika probiofix, kiwi, pomaranče, ananás, špenát, sušené slivky zaliať večer vodou, ráno zjesť aj tu vodu vypiť, veľa pohybu cez deň, večer masáž brucha v smere hodinových ručičiek, teplý kúpeľ, cvičenie cvikov prikladame kolená k brade

slavomira236
4. dec 2022

Moja má s kakaom tiež problém už od 2 rokov bude mať 6 no boolesti brúska našťastie nemá berie dlhodobo na zmekcenie stolice duphalak...teraz som skúšala toto čo dlhšie nekakala a z.....a sa z toho riadne

slavomira236
4. dec 2022

@marcellka32 moja kaká raz za 3 dní zvyčajne stolicu má tvrdšiu preto duphalak u nás je problém že má histaminovu tak nemôže kyslú kapustu citrusy nič kvasené ani kyslé mlieko kefír a podobné veci lebo zas ekzém naskočí ak nie tak za zas škriabe celá jak diva...Allen na gastro povedala že keď kaká raz za 3 dní je to ok že jej organizmus si už zvykol takto sa vyprazdnovat myslím časovo..slivky sušené som skúšala u nás to nejak nefunguje