Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
20. máj 2010

Bera: v kolik byl budíček 😀 , Vojtík je broučínek, až na ten dudlík 😠 . Má ho sice jen na spaní, ale budu se muset už odhodlat, kdy začít s odnaučováním.

Leni: Míšánek je nádhernej kus chlapa 🙂 a Lenička andílek.

petrach
20. máj 2010

ahoj holky,
dočítám a nestíhám vubec psát..
Leni Miša je nádhernýýýý 🙂 obe deti máš krásné..z Leničky už je hotová slečna a moc hezká,má krásné vlásky..jsi štastná vid? zasloužíš si to..
všechny naše nové mamky tady 🙂

bera nám říkali v obchode že detem stačí obyč matrace,že neva že je meká,páč jsou lehouncí a oni ji neproleží,nezatíží jako my..takže bych jim ji v klidu nechala..jak se jim spinkalo v novém?

Simi Viki nás dohnala s vyvojem 😕 🙂 teda ta jede,bude v roce chodit s takovou..užívej si to..moc ti to přeju..
Fajn jak se máte? co nemoci?
Merj a u Vas? je už malí lepší? ty bakterie jsou hnusné..tak to vydržte..

Milo já bych bulela s tebou..i na besídce jsem brečela co ted byla ve školce..jsou to poklady 🙂

holky my byli u dr se ukázat,malí má rymu a kašle a odešli jsme se zánetem v uchu 😠 a to má malí prevenar..jo a mám dotaz,sestra nám říkala že nám chtela psát pozvánku na očkovaní..ale né hexu..ted nevím jak to říkala,ale mám tušení že to jsou ty živé vakcíny..bero,denise na co vám ted očkovali prcky???
já hned řekla že se malí očkovat nebude,že živé vakcíny nejdříve v roce a dr teda pry to zjistí a za tyden se domluvíme..ona o tom nic neví,,je hodná,ale tohle by asi vedet mela né?

kikimaruska
20. máj 2010

Ahojky holčinky. Jsem tu na skok, ještě přijdu 🙂. Jinak v uterý to byla jen TBC zkouška...a mám otázečku. Pokud NEMÁ protilátky, tak by ten vpich měl otéct? Zčervenat..nebo prostě nějaká reakce..? nemýlím-li se? Totiž my jdem zítra dopoledne na kontrolu a teprve na očkování,podle toho zda má či nemá reakci, jenže na té ručičce skorem ni není poznat, kde je ten vpich. A ani to neoteklo, nezčervenalo, vubec nic... 😨 . Dr naše nám říkala, že je možné, že ho ani neoočkují, že může mít už protilátky po slabé prodělané TBC, protože v UL toho bylo loni dost a my chytly všechno co šlo okolo...tak nevím 😕 , víte jak to je?
Jinak dneska před koupáním se Kubík poprvé sám vyčůral do nočníčku 😵 , sice je to ještě dlouuuhá doba, ale úspěch, když si vezmu, že jsme se donedávna tak leda prali a nechtěl si ani sednout (nebo jenom v oblečení).

Tak zatím pa pa a gratulace všem pokrokům 🙂

fajn
20. máj 2010

maruško je to tak že když tam nic není tak ho naočkují do ramínka ,Didka na tom byla loni. tak držím pěsti ať to zvládnete

denisee
20. máj 2010

petrach: první očkovaní živou vakcínou dostla Vojta v 16 a půl měs. gestačně(korigovaně13a půl) měla jsem se rozhodnout zda chci jen trojkombinaci a nebo k těm třem nemocem si připlati ještě navíc 4 a to pl.neštovice( vakcína se jmenuje Priorix-Tetra) a stojí 1700,- a po půl roce se přeočkovává, opět 1700,-
Vojta měl reakci jen poprvé za 10 dnů dostal 38,5-39teploty a to měl tři dny.
A co jste na zánět dostali? a Šimi má teplotu?

mila01
20. máj 2010

Kikimaruško - my to měli s tim očkováním také tak,nejdříve udělali ten test ( ale rovnou mi řekla,že to se dělat musí,ale je to spíše jen pro jistotu,že aby měla malá sama protilátky,to by znamenalo,že s tim musela přijít do styku ).Ale hele,ještě si to pořádně zjisti,nás totiž loni pozvali na to očkování v květnu,musela jsem mít potvrzení od naší doktorky,že má dokončené základní očkování a naše doktorka mi poradila,ať to nechám na září.Po očkování TBC se nesmí 3 měsíce očkovat nic jiného ( měli jsme rozdělanou žloutenku ) a prý se pak nesmí 2 měsíce koupat v bazénu.Což je na začátku léta docela blbý.Proto tam zavolala,že budem ještě dávat tu žloutenku a bez problémů mě přeobjednala na září.

Petrach - tu živou vakcínu,to měla na mysli asi tu tojkombinaci zarděnky,spalničky,příušnice?My to máme očkováno podle normálního očkovacího kalendáře donošených dětí ( naše doktorka v tom nedělá rozdíl ) a měli jsme to bez reakce.Ale je fakt,že jsme si připláceli na tu lepší vakcínu.

Denise - neboj,Vojtík toho dudánka zvládne.On přijde ten správný čas a pak je to rychlý.U nás měla Andrejka taky dudánka na spaní,pak jednou chtěla lést na takovou zítku,tak jsem jí řekla,že ne,že to můžou jen velký holky a ona na to - já už jsem velká holka.Tak jsem jí řekla,že ne,protože spí s dudánkem.Tak chvilku přemýšlela a pak prohlásila,že už nebude.No tak jsem ho schovala,večer se na něj zeptala,tak jsem jí řekla,že jsem ho vihodila,když už je velká holka - pokrčila ramenama,otočila se a spala.no a od té doby je bez něj.Ale hele - pro zasmání - manžel sestřenice mého manžela ( teda to je složitý ) měl dudáka schovanýho pod polštářem ještě ve škole - přišel domu ze školy,tajně si zadudal,šoupnul ho spátky a běžel ven za klukama. 😀 😀

merj
20. máj 2010

Ahojte, tak maly spi a vecere se vari a ja mam chvilku.
¨
Denisee, az u Vojtiska zvladnete dudlik, tak dej vedet. U nas je dudlik jen na usinani, ale musi byt. Po usnuti si ho necha vytahnout z pusy, ale musi zustat v postylce. Protoze, kdyz se probere, tak se sam obslouzi a uspi se. A kdyz se chystame na spani a zeptame se co chce, tak "mik a dudu" (=mlíko a dudlik).

Petrach, maly ma trochu specialni ockovaci plan a zivou vakcinu bude dostavat v 26 mesicich.

JInak dnes jsme byli u dr. na vyterech na vysledky, ale musime cekat do utery. Uz aby bakterie zmizely a mohli jsme zrusit dietu. Maly ji 6x za den porce od 100 - 150 g, ale jsou to pporad jablka, brambory ryze, banan, mrkev, takze je porad hladovy a v mezicase se docpava susenkami a rohliky. Dokonce jsem mu musela vyndat stare teplaky, ktere nosil pred pul rokem, protoze ty soucasne z neho padaji. Z 11,3 kg spadl na 10,8 kg ☹ Nechci se rouhat, ale k necemu to bylo dobre, pro horeckach mel maly zizen a nestacilo mu, co jsme mu dalvali a sam si bral lahev a to mu zustalo. Ted mu staci rict, aby se napil a dojde si pro piti a sam se napije, tak snad mu to uz vydrzi.

Hezky vecer

bera28
20. máj 2010

Ahoj holky,
Milo, teda to Ti věřím, že jsi slzela. Andrejka je na svůj věk vážně šikovná. A flétnička je dobrá na průdušky, tak jen tak dál 😉

Denisee, mám tip na odnaučení dudlajze, u Kuby se mi to povedlo ze dne na den loni po prázdninách. Taky už ho měl jen na spaní, a tak jsem mu místo dudlajze dala takového heboučkého méďu, takový mazlík placatý z CaA. Vždycky si ho připlácnul na obličej, pomuchloval se s ním a usnul. A bylo po dudlíku 🙂

Peti, tak ať je Šímovi brzy fajn. Jinak živou vakcínu si nech posunout až na dva roky. Teď má dr. určitě na mysli očkování proti MMR, to je to, co jsme absolvovali my nedávno. Buď to dáš s neštovicema nebo bez.

Kiki, s TBC neporadím, to nemáme naočkované a asi už ho ani nedají. Prý se to teď nedělá. A chválím Kubíka s nočníkem.

No a u nás od včera děs běs 😠 😠 Podělaný postele (a to doslova). Včera hodinu řádili, než usnuli, dneska po obědě totéž, navíc ani neusnuli, ale v půl pátý už byli na pár facek - ukňouraný, protivný, furt se o něco prali. Večer jsem šla cvičit, na starost je měl tatínek, a když jsem přišla, tak řev jak u lvů, oba svlečený, Aneta točila s podělanou plínou nad hlavou jak se sombrérem, ho..o rozpatlaný po prostěradle a svišti vysmátý 😠 😠 Takže mě vytočili do nepříčetnosti a takový výprask co dostali dneska, nedostali v součtu snad za celou dobu, co jsou doma. Já bych přála Džamile nebo která inteligentní osoba chtěla zakázat tělesné tresty u dětí, aby si je na chvíli půjčila. Myslím, že by hned vystřízlivěla!! Klecový lůžka na ně, nic jiného asi nepomůže 😠 Ale ráno se vzbudili normálně a hráli si v postelích, ani nepřišli, takže jediný světlý okamžik.

petrach
20. máj 2010

bero mjá se v tom nevyznám..MMR je teda na co očkovaní??? myslím že říkala jak píše mila spalničky,příušnice,zardenky 😕 ta je živá nebo né?
nemám strach z horeček,ale z toho že to pry muže zabrzdit vyvoj,řeč atd..

bero teda ti vám davají..svištáci 😀 asi bych vydela taky rude..me točí zase Eliška 😉
jinak malí nemá ani teplotu,nic..jen teda ted jak leží,tak kašle a kašle,je zahlenený 😒

nanya,pavcik..holky jak se máte??

simicak
20. máj 2010

Ahoj holky
ja jeste ani nedocitam protoze nestiham.

Jen teda k tomu MMR,tady se to ockuje uz nekolik let snad. Taky kolem toho byli kecy ze to zpomaluje vyvoj,ze nektere deti jsou po autisticke....................a pak to vse popreli. Holky to dostali obe a nikdy nemeli ani teplotu potom a ani od kamaradek deti. Spis jsme meli reakce na to prvni nejake ockovani. Tady se to ockuje 2x MMR,ale uz nevim v jakem veku to presne je.

Petrach,no dohnali,taky tak tusime ze korigovane v roce uz bude asi chodit. A teda uzivam..........ona je snad vsude!!!! Vsechno vyliva,kde Veru necha piti,vsehno sezere a vsechno roztaha a vysype. Jo a dokonce kdyz ji veru placne ze srandy nebo ji veme hracku,tak normalne zacne kricet na ni a mlatit ji 😀 Takze se ani neda 😉

My zitra zubare,Viki jdde poprve a abych Veru nekrivdila,tak jde taky. JInak dnes tady horko a taky jsem Veru ostrihala na mikado,protoze se desne poti a kudli,ma hodne vlasu a kudrnate. Prvvni rvala,ze nechce a pak prisla at ji teda strihnu,tak je z toho nadsena nakonec. Ale ona zas pristi leto bude mit po pas,roste ji to desne rychle.

Bera,tady jsou tel.tresty zakazane,takze bijem doma tajne 😝 Jednou me Veru tak nasrala venku a musela jsem vydrzet az za baraky zza roh a pak ji narezat-stupidni zakon 🙄

bera28
20. máj 2010

Peti, MMR jsou spalničky, příušnice, zarděnky a je to živá vakcína. U nás se teda nic nezabrzdilo (ťuk, ťuk), naopak bych řekla, že je to nějak nastartovalo ke zlobení 😠

simicak
20. máj 2010

Hej,ted dorazil manzel a ze koupil viki uz darek k narozkak a vytahl pro Viki fotbalovy anglicky dres s ponozkama 😀 A nafasuje i Veru-chudaci holky 😀
Jsem si ted vzpomnela,jak kdysi Verunc jak bylal malinka,ze ji koupil saty a vytah saty jak pro druzicku,sice krasne,ale fakt tak na svatbu. No ale sikly se pak jak sla za druzicku,tak je aspon vynosila 😀
No nic,doctu zitra po zubari

denisee
20. máj 2010

Petrach: taky jsem neviděla po očku nějaký zabrždění. Po prvním očkování živou vakcínou, začal sám chodit 😀

Merj: u nás je to s dudlem teda úplně to samý. Má ho jen na spaní a jakmile se uloží do postýlky, tak hned volá bubu. 😀

Bera: on usíná už od malička se šmudlíkem( jak mu říkáme) z Tesca, taky takovej heboučkej. Takže má dudlík, šmudlíka a ještě oslíka 😅

Nebudu to hrotit, snad správná chvíle brzy přijde.

Mila: Andrejka má po kom hudební nadání? A kde se naučila hrát na flétnu?

kikimaruska
20. máj 2010

Díky holky...
Jinak ta 4 ka Priorox tetra je plus Neštovice. My je už prodělali, ale dr.nám stejně priorix dala a nic jsem neplatila (prý ta trojka nebyla k dispozici a tím pádem pojištovna hradí tu 4 kovou) a co vím, je živá. my měli 10 den zvýšenou teplotu a nechtěl jíst, byl rozknouraný, ale jinak se to zvládlo dobře.

Jo jo, dr.nám dala potvrzení, že se může očkovat.Poslední jsme měli Prevenar v lednu, prý je nejlepší mít odstup 6-8 týdnů mezi tím. To vím, ale že se nesmí koupat 2 měsíce vubec netuším, na to se zeptám.

petraguerra
20. máj 2010

Simicak jak byl Mates na ten tyden na vysetreni tak se me nursky ptaly .ze Mates chce lidi kousat a jestli me kouse take?Rekla jsem,ze ano.Dr. pres vyvoj se me potom ptala co delam kdyz me kousne tak jsem ji rekla,ze ho placnu.Nic na to nerekla tak to asi proslo. 🙂 A nervy venku mam take na dranc,kdyz nemuzes delat nic jen trpelive cekat ,az ho neco prejde.Hlavne Mates je tak hyperaktivni,ze Bery svistaci me nijak nedesi.....Ja mam fakt klid jen kdyz usne 🙄 A uklid to je u nas hruza co my jsme za bordelare....

Leni fotky jsou fakt super.Misa je krasny mimco 🙂A je super ,ze ma velkou segru co ti take obcas pomuze.

Denisee my mame dudlika take jeste ted,ale kdyz ho Mates nevidi tak si na nej nevzpomene.Nejhorsi je ty dudliky pripinat na obleceni vic si na ne navyknou,My mame dny i tydny bez dudliku,protoze je vzdy nekam zasije a nenajdu ani jeden-potom privali trebas se trema.Vecer mi i usne bez dudlika.Davam mu ho jen na bolest to prestane brecet,nebo pokud si hodne strka veci do pusy.

Bera ja se ti nedivim ,ze mas nervy .Dve deti najednou daji zabrat!!!!

My jsme byli na kontrole s plicema,doktor byl moc spokojeny,ze Mates bez kysliku je tak zdrav a dari se mu.Dalsi kontrolu mame v prosinci a pokud vse pujde tak jako dosud tak uz jen jednou rocne 🙂Potkali jsme tam kamaradku z nedonosencu Jessica mela 630g tak dam fotku dvou 600g nedonosencu .Take mame krasne pocasi....Take pridavam misto kde bydlim. 🙂 a jeste jednu sice z lonskeho roku ,kdyz jsme meli sraz s holkama z nedonosencu,na albu mam i vahu deti co jsou na fotce.

andulka4
21. máj 2010

Ahoj holky,nemám moc času....moc děkuji za přáníčka a posílám pár fotek

jinak porod byl pohodička za 1,5hod bylo po všem 🙂 čekalo nás ohromné překvapení-myslela jsem že budeme mít kluka (ale nenechávali jsme si to říct)

malá chytla žloutnku takže jsme byli v porodnici déle

gucz
21. máj 2010

Andulka ešte raz gratulujem, maličká je fakt krásne bábätko 🙂

deina
21. máj 2010

Andulka, gratulujem. Malinka je nadherna, uzasne krasne babatko. 😵 😵

mila01
21. máj 2010

Andulko - také se připojuji ke gratulacím.Malá je úžasná a na té první fotce mi hrozně připomíná Davídka.Věřím,že teď nemáš moc času - ale to se srovná,neboj. 😉

Petrach - my taky neměli žádnou reakci na to očkování,dokonce ani teplotu.A také nás to nijak nezpomalilo.Doktorka mi tenkrát vysvětlovala,že je trojí provedení - první je trojvakcína zarděnky,spalničky,příušnice,plně jí hradí pojišťovna,ale většina dětí na ní má reakce.Druhá je čištěná trojvakcína,stojí asi 6stovek a bývá bez reakcí.No a třetí možnost je čtyřvakcína,spolu s neštovicema ( tu jsem dávala já oběma holkám ),stojí asi 1700 a také bývá bez reakcí,nebo s mírnýma ( ale my byli pokaždé bez ).

Denise - nevím,pokom má Ája hudební nadání - manžel je antitalent a já totálně huděbně hluchá.Když jsem se snažila holkám zpívat,tak se na mě Andrejka podívala a řiká - mami,je to nutný?Nechceš radši číst? Hold ona to asi slyší,já ne. 😀 😀 Na tu flétnu se naučila ve školce.U nás je to tak,že od 4 let mohou děti chodit na kroužky.Je to každou tředu od 3 do 4 ( ráno jí odvedu normálně do školky a vyzvednu jí až ve 4 po kroužku ),mohli si vybrat 2 kroužky ze sedmi možností a ty kroužky se střídaj ob týden.Takže lichý týden měla flétnu a sudý malování.Teď se školkou končí,ale asi bude pokračovat v Lidušce,myslim si,že je škoda toho nechat.

Kikimaruško - fakt se na to koupání zeptej,mě to říkala doktorka loni a zrovna minulý týden jsem mluvila s kamarádkou,má stejnou doktorku a také jim to zrovna posunovala,měli jít na přeočkování v červnu ( měli málo protilátek po tom prvním očkování ).

Jinak holky jsou ve školce - mám klídek až do půl 3. 😀 🙂 😉 Jdu luxovat,utírat prach a vařit - večer přijede taťka .( aspoň doufám,že se to zas nezmění.)

leni96
21. máj 2010

Andulko ještě jednou moc gratuluju, malá je moc krásná 😉 .

Holky, Míša moc děkuje za komplimenty 😉. Je to vážně kus chlapa, v úterý jsme byli v poradně a vážil 4120 gramů.

Jinak já byla dnes na kontrolním ultrazvuku, jestli je děloha čistá a mám to v pořádku, bála jsem se, aby tam něco nezbylo a nemusela jsem na výškrab. Šití se hojí, v sezení už není žádný problém, možná lavička v parku by byla ještě lepší s polštářkem 😅, ale jinak ok. Přiznám se, že nic nestíhám, pořád v jednom kole. Mějte se pěkně, přeju všem příjemný víkend, snad se to počasí alespoň trošku polepší, tady u nás zase dnes prší 😒.

argousek
21. máj 2010

andulko mooooc gratuluji je nádherná, krásně vlasatá 😀 Přejeme vše nej nej ať se vám daří 😉 Tak to malá měla taky kvalt, že Měla jsi taky rychlý porod 😉

denisee švagrová má 2,5 letou holčičku a taky stále s dudlíkem a nehrotí to. Prostě až ho zahodí, tak ho zahodí

maruško my to tbc taky nakonec necháme naočkovat, ale museli jsme si o to říct, protože už to není povinné. Takže na to Adámek půjde v září a podle toho testu se ukáže, jestli ho budou očkovat nebo ne. Napiš jak jste dopadli, jestli Kubu nakonec naočkovali nebo ne.

Jinak já mám zase hlavu v pejru. Včera jsem vezla Adámka do školky, tak jsem dala řeč s ředitelkou a ta mi řekla, že si budeme muse zažádat o pedagogickýho asistenta od září jinak nám Adámka nevezmou. Že jedna učitelka nezvládne děti ve třídě a ještě jeho. Že nespolupracuje, dělá si co chce a ona že se nemůže věnovat jen jemu, což docela chápu. No tak jsem z toho špatná, jsem si myslela, že to půjde. Nejde mi o to, že by musel jít do školky, klidně bych ho mohla mít doma, ale mám pocit, že se mu nemůžu tolik věnovat, jako dřív, abych zvládla domácnost a Štěpána a ještě pendlovala kolem něj. No nevím, budu se muset poradit s ženskýma z rané péče, ale jsem z toho paf ☹

petrach
21. máj 2010

Ahoj holky,

Andulko Kačenka je nádherná a vlasatá 🙂 ješte jednou gratuluju a přeju hodne zdraví do života..
Leni aspon že ted je už vše v pořadku..užívej si a že nestíháš,to je normální..ani já né 😀 už i ten net flákám 😉
Argi teda to ti veřím že te to rozhodilo..opravdu je to tak v té školce,jak ti říkají? je s ním ta kamaradka? podle me je i pro Adu dobré byt mezi detrmi,naučí se spoustu vecí,co by delal s tebou doma? nudil by se..jsem zvedavá jak to dopadne a doufám,že pro vás dobře

petrach
21. máj 2010

Petro teda ty fotky..tech detí..to byli všichni s váma a stykáte se? to je super..a malí má krásnou nevestu,má nádherné vlásky 🙂

julianna78
21. máj 2010

Ahojky 🙂
Argousek,Leni,Andulka mimina sú krásne a velikááánske taká velká malá nebola ani v 5tich mesiacoch.
Peti túto vakcínu riešim aj ja dr.nám ju chce dat v 15tich mesiacoch,ale ja to chcem posunut na 2roky len neviem či korir.alebo nekorig.veku.V rizikovej poradni mi povedali aby som sa spýtala na plúcnom.Možno dám v 18m lebo cez zimu ideme na 2mesiace preč tak aby tam niektorú túto chorobu nechytla.Má z toho tiež dilemu.
Tatka sa má horšie v noci ho akútne operovali,nakoniec to nebola nepriechodnost čriev ale rana z vnútra sa mu zapálila a dostal sepsu.Len nechápem prečo to natahovalli týžden,bol 3krát na ct a prd videli a vobec nechápem jak sa može rana zahnisat zvnútra,ešte pochopím z vonka.Neviem či mu brali krv ved by musel mat zápalové markre vysoké.Mám z toho strašné výčitky svedomia a ked sa niečo stane asi si to nikdy neodpustím,my s mm sme mu vybavovali lekára operoval ho primár chirurgie v Bratislave mysleli sme si,že sme vybavili to najlepšie 😢

andulka4
21. máj 2010

Leni no s tím šitím je to děs, hlavně že tam už nic vevnitř není

já mám jeden velký steh asi 4cm dlouhý a jak jsem poposedávala jak trdlo tak jsem se mi to rozjelo....přešít se to nedá prostě ta kůže bude zjizvená

bera28
21. máj 2010

Simi, tak obě holky budou asi fotbalistky, co? 😀 Hele, a jak dopadla ta buchta, co jsi pekla??

Denisee, však ona nastane ta správná doba, kdy už se Vojtík bez dudlajze obejde 😉 Já prý dudlala ješět ve 3 letech. No já zase nevím, jak odnaučit Anetku cucat palec, leda asi uříznout 😒

Petraquerra, to jsem nevěděla, že jsou u vás fyzické tresty zakázány 😕 😕 A fotyk jsou fakt boží 😵 Nejlepší je sestava nedonošenců. A Matějovi to s kamarádkou moc sluší, oba mají úžasný vlásky 🙂

Andulko, Kačka je nádherná 😵 A co na ní říká Davídek??

Leni, to je dobře, že ti dopadla kontrola v pořádku.

Argousku, a ta tvoje kamarádka, co dělá teď Adámkovi asistentku, tak už od září nemůže?? Já si myslím, že by byla hrozná škoda, nechat ho doma. Adámek přeci jen zase něco od dětí odkouká, ten kolektiv mu jedině prospěje.A upřímně, myslím, že máš taky právo si pořádně vychutnat mateřství a užít si ti, co jsi s Adámkem nemohla. A to by asi nešlo, kdyby zůstal doma, viď?

Holky, pozor - svišťáci už spí. Jsem to vymyslela. Kuba zůstal po večeři v sedačce, Anetka jsem dala do postele. Nejdřív za námi pořád běhala, ale pak lehla a spala. Kuba usnul taky a šup s ním do peřin. Ale kdyby byli oba v pokoji, tak řádí ještě teď.

argousek
21. máj 2010

bera jojo já bych chtěla, aby do té školky šel. Už jen proto že chci, aby s ním někdo pracoval. Uvidíme. Nebudu to lámat přes koleno. Ale už teď jak je v té školce, tak začíná být mnohem samostatnější. Dneska pil sám z hrnečku, umí si sám umýt ruce a utřít si je do ručníku, sám se vyzout a svléknout a navíc opravdu to že je mezi svýma vrstevníkama. Snad nám toho asistenta dají. No ta naše sousedka je asistent osobní, ten pomáhá jen se seboubsluhou. Ta ředitelka chce ale asistenta pedagogickýho, který by sestavil nějakej učební plán, co by se Adámek měl naučit a to by s ním procvičoval a zapojoval by i celou třídu, ale nejvíc by se staral o Adámka. Ono se musí Adámkovi všechno desetkrát zopakovat a ještě se mu musí stát za zadkem, aby to udělal. No tak když jdou třeba kreslit, tak nemůže učitelka honit Adámka po třídě, aby seděl a pracoval, ale musí se věnovat ostatním dětem. No a to by s ním dělal ten asistent. Sed by si s ním a učil by ho třeba kreslit, modelovat atd.

andulko moje kamarádka to taky tak má jako ty 😒 A jakej byl porod? Napiš víc 😉

andulka4
21. máj 2010

Porod? no ten jsem měla úúúúžasný 🙂
ve 14.00 jsem byla u dr a ten mi říká "mo maminko a už začněte konečně něco dělat, uklízet a prostě všechno-kliový režim vám ruším a naordinuju plnou zátěž, miminko máte donošené a vše je ok tak ať nejste u porodu jak chcíplinka"

já šla od 14,00-16,00 s kámoškou na kafe a pak domů kde mi v 16,30 prdla voda-ještě hodinu jsme byli doma.manžela poslaly domů a porodní bolesti začali až v 20,00 no to už nás odvezli na porodní sál a v 21,30 byla na světě

Kačka je drobná, no prostě holčička takže nebyl problém ji vytlačit a nástřich mi jenom a jenom pomohl k hladšímu a rychlejšímů porodu

no akorát jsem zvědavá na tu jizvu

argousek
21. máj 2010

andulko tak si sedej na nafouknutej kruh, mně to pomáhalo 😉

bera28
22. máj 2010

Holky, teď jsem viděla upoutávku na pondělní Víkend na Nově, bude tam reportáž o prof. Vojtovi. Myslím, že bychom se měly všechny podívat na člověka, díky kterému jsou naše dětičky tam, kde jsou 😉
A hlavně by se měly dívat i maminky "skeptičky" a hlavně ty, které tvrdí, že cvičení Vojtovkou je trápení dětí 😠 U nás v diskusi naštěstí žádné takové nejsou, ale myslím, že jinde se jich najde požehnaně.

Hezký víkend 🙂