Narodilo sa nám dieťa, ktoré bude celý život potrebovať kyslík a má vývod do žalúdka. Je možné takéto dieťa niekde umiestniť, aby dostávalo potrebnú starostlivosť?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

narodilo sa nám predčasne dieťa, ktoré je ešte v nemocnici. Doma bude mať kyslík pravdepodobne na celý život. Plus vývod do žalúdka a ďalšie problémy, čo sa týka mentálnej úrovne.

Dá sa takéto dieťa umiestniť niekde, tak, aby sa oň staral niekto iný?

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste sa informovať prostredníctvom plamienkových kontaktov https://www.plamienok.sk/domaca-paliativna-star...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas