Skoro ročná dcérka neukazuje prstom. Kedy najneskôr by to mala vedieť?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dohry deň,

moja dcéra bude mať 5. októbra rok a neukazuje prstom. Keď jej ja ukážem prstom, tak pozerá najmä nie na to, čo jej prstom ukážem.

Kedy má dieťa ukazovať prstom?

Nedávno sa naučila mama, tata a baba. Dáva serus. Občas ukáže aká je veľká, pa - pá, robí ťapi ťap. Všade sa stavia, chodí po štyroch, sedí asi od 10. mesiaca.

Ďakujem

Dobrý deň,

ukazovanie prstom prichádza okolo 1. roka.

Ak by neprišlo do 15. mesiaca, tak je vhodné na to upozorniť pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas