Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
1. jún 2010

holky dekuji

mila,protoze nepribira,tak delali rutinni krev. testy,moc a jeste nas ceka nejaky test z ruky aby zjistili proc nepribira. Prvni dok.rikala,ze si nemysli,ze to bude neco vazneho,ale ze se ty testy vzdycky musi delat pro jistotu.No a dneska nam volali,ze neco vyslo blbe a nevime pravve co. Ja ani nevim na co vse delali testy,dok.mi rikala,ze se se mnou pobavi az potom,ze to nema cenu tak dopredu a delali jich hlavne hodne.
S tou alergii me to ani nenapadlo. Ja mam jen ty nejhorsi predstavy,to by bylo supr mit jen alergii!!! Ale kdyby to byla asi alergie,tak to by nam rekli pres telefon a dok. rikala,ze se to pres telefon blbe vysvetluje at prpijdem a ze udelaji rovnou ty dalsi testy a ten co by blby tak zopakuji nic vic nerekla. Ale rikala,ze muzu prijit i pristi tyden na kliniku,tak snad kdyby to bylo hodne vazne,tak by to nerekla. No ja jdu stejne zitra rano hnedka

mila01
1. jún 2010

Simi - aha,tak to vím,že jste byli na těhle testech,jen jsem si to nespojila.Nechci to zlehčovat,ale myslim,že kdyby to bylo něco hodně vážného,tak by to opravdu řešili urgentně.Běž tam zítra a uvidíš.

Bera - držím palce na noc.Mě teď tak vytočily holky,že jsem je seřvala,naházela do postelí,pustila pohádku a nasr....tady sedim. 😠 😠 😠

denisee
1. jún 2010

Mila 😀 😀

Bera: no já taky nevím, v TV jeden doktor říkal, že nemá cenu řešit nohy do X nebo O, že se to do 5 let ještě může několikrát změnit. Já vím, že mu tím neublížím, ale pak jsem z toho přepadlá, když jdu od nich, že prostě pořád na něm něco vidí. Doktorka ho viděla jen tak od stolu a to si tam někde lovil autíčko. Kdyby si ho třeba aspoň po tom půl roce co ho viděla postavila na ten stůl a tak, no jo no ☹ . Přeju lepší, klidnou noc 😉

petrach
1. jún 2010

Ahoj holky,

simi to je teda hnusné,te takhle vydesit,bud ti mají říct už všechno co našli,nebo nic neříkat..takhle budeš nervačit celou noc..je mi to moc líto..veřím že to nakonec nebude nic vážného,uvydíš..hned pak prosím písni,budu vyhlížet..zítra jsem doma celí den..drž se

denise já už bych se na to vy...a 😝 me to přijde jako pakárna te tak pořad strašit..u nás jak se díte rozleze už necvičíme a nikdo neřeší chuzi..na to je neurolog a teb vás chválí..už si konečne užívejte ,za chvíli pujdeš do práce a Vojtík do školky,desne ti to uteče a pořad jsi ve stresu..

matka Juli má vkus s tema dárkama.. 🙂
bero ješte je holt dávat spát každeho solo,ale to by znamenalo že ten druhý pujde chrnet pozdejc..pokud ti jeden z nich usíná líp,toho dej spát a za pul hodky druhého..jinak ti veřím,že už jsi z nich hotová..
Šíma ted má super období,kramuje,rabuje a ječí..furt zachranuju a hlavne moje hlava-bude to steklonuek 😝 😀
dnes ráno hlídal tatka,ješte vyjmečne spali,když jsme s Elin odcházeli a pak manža volal..pry dobře žes zavřela ložnici...probudila ho rána tyčkou z postylky do hlavy..náš kutil vymontoval tyčky-jsou vyndavací-vylezl a štrámoval si to po ložnici s tyčkou 😀 mohl slítnout ze schodu..

jo bero ta známá ty špičky kupovala u bate..tak kukni,nebo merj dala i odkaz..taky je pořídíme časem..až budem tapkat

milo už jste bylůi na schuzce ve škole? jde Andrejka po prázdninách že? já dnes a pořad to je pro me malí šok,že už El pujde do školy,mám hruzu jak to zvládne..budou to težké začatky..a škola začíný v 7,20 😝 máme to 25 minut pešky,takže stávat tak v 6 hodin 🙄

petrach
1. jún 2010

holky v řijnu bude další srazík babnyklokánku..kdo by se chtel připojit..bude na vysočine

petraguerra
1. jún 2010

Ahoj holky Simicak urcite to nebude nic tak zavazneho to by ti rekli ,at se dostavis co nejrychleji-mozna ma mala jen malo zeleza nebo neco tak.Ma kamaradka ma 170cm +36kg zjistili ji ,ze ma malo zeleza tak proto je jak chroust.Urcite bude mala v poradku-ja nevim jakou mas anglictinu ty,ale zda se me,ze obcas na nas mluvi jako na paka tak trebas proto chteli,aby jsi prisla,ze ti reknou vic.Hlavne ,at to zitra dobre dopadne.

Denisee me se take vzdycky zda,ze je Matej cim dal lepsi a oni najdou neco co si trebas ani nevsimnu,nebo si myslim,ze to k tomu patri.....Ja zase doktorum duveruji,ze by nas tak uplne zbytecne nikde netahali,kdyz by to nemelo duvod.

Matkaa ja jsem byla v lednu v CR sama na tyden-Matej byl doma s tatou.Musim rict,ze jsem si perfektne odpocinula a ani se me nijak moc nestyskalo.Ja mam totiz malyho 21hod denne-jen 3hodiny mam klid-to kdyz jsem v praci.Pro me bylo tezky ,kdyz jsem zacala pracovat bylo malymu 14mesicu a jeste porad nebyl uplne v pohode,ale sla jsem hlavne kvuli F.,aby prestal mit ty kecy jako,ze on pracuje a ja jsem doma,,,,,Dnes jsem za to rada z Mateje neni zavislak a ja mam chvili klid 🙂

Bera ja spim s Matesem v posteli od jeho mozna 2mesicu co byl doma.Tata ma svuj pokoj a my svuj.F.pracuje jako pekar 6nocnich tak at se vyspi.Ted jsem ho davala do jeho postele kde krasne usnul,ale rano se vzbudil u me.

Leni krasny fotky 🙂

simicak
2. jún 2010

caute holky,diky za podporu,za chvili vyrazime.

Tak okolo 11 bych snad mohla byt doma,tak hned pisnu nebo spis asi o kolo 12.

mila01
2. jún 2010

Krásné ráno.Tak dneska volal manžel,že už k nám snad jde to sluníčko.Včera v Německu bylo jasno a 27 stupňů - většinou tak do 3 dnů to dojde k nám.Fakt bych to potřebovala - u nás se rýmuje,já kašlu jak starej tuberák,zase se mi vrátili ty boláky do pusy,jsem unavená jak blázen ( a to je 9 ráno ) a zas už mi leze teplota.Já se fakt zbláznim. 😠 😠

Simi - držim palečky a dej vědět.Ale jsem púřesvědčená,že pokud by to bylo něco joooo závažného,jednali by jinak.

Petrach - my máme schůzku ve škole příští úterý.Ale bohužel na ní nemůžu,Andrejka má zrovna ten den vystoupení v divadle s dramaťákem,musí tam být už ve 3 na zkoušce a od 5 je vystoupení.No a třídní schůzka je ve 4.Takže tam půjdu ráno,domluvím družinu a tak a na schůzku půjde babička a bude si pilně zapisovat,abysme nepřišli o žádnou informaci.Jsem z toho trochu mimo - moje miminko jde do školy - začínám plašit. 😀 😉

Jinak zrovna objednávám na netu dárky pro Káju ke 3 narozeninám ( nakonec jsme po dlouhých bojích vybrali barbie kuchyňku - ne proto,že je to barbie,ale jediná je vysoká 107cm za přijatelnou cenu ).No a za chvíli jdeme k doktorce na 3letou prohlídku.No to snad není možný - vždyť se včera narodila. 😀 😀 😀

petrach
2. jún 2010

Simi držím co mužu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Milo já to mám stejbe..me to přijde divné,že už má jít do školy,se mi zdá pořad to miminko..

holky u nás opet řádí povodne,jestzli nepřestane pršet ,tak bude hruza..mamka už mají vodu 10 metru od baráku a je ted v praci a pokud se neumodří počasí,tak se ani domu nedostane ☹ mám z toho nervy..u nás hlásili ted co si máme zabalit v případe evakuace,to mi přijde že lidi ješte víc desí,já doufám že k nám to nepřijde,máme nove zpevnené hráze potoka,ale v Dolní části už je voda v domech ☹

mila01
2. jún 2010

Tak Simi,co?Teď jsme přiletěli z 3leté a koukám,že ještě žádná zpráva. ☹ ☹

U nás tříletá - Kája má 99cm ( taky se mohla trošku nadzvednout na ten metr 😀 ) a přesně 14kilo.Jsme naprosto v normě.Chůze normální,vše ostatní také normální - průměrné donošené dítě. 😀 😀 😉

Petrach - teda to je děs,četla jsem na netu,že na Moravě zase hodně prší a že se to zase zvedá,ikdyž řikali,že to nebude tak hrozný.Kde vlastně přesně bydlíte?Já si to vůbec neumim představit,tady na kopci nám nic takového nehrozí - jednou tu byl sice přívalový déšť a lilo se z kopců,ale vodu ve sklepě měl barák naproti nám,ten to schytal a k nám nepronikne ani kapka.Držím palce,ať dopadnete dobře - i rodiče.Tohle je fakt děs.

maatkka
2. jún 2010

Simi cakame na dobre spravy...
Mila tak ko dopadla super 🙂 ako inak 😉
Peti to s povodnami je fakt hrozne... ale ako pise mila uz sa ma to pocasie umudrovat - vikend ma byt bez zrazok - tak snad tie vodne hladiny znova klesnu... Drzim palce (aj vasim)!!!

simicak
2. jún 2010

Ted dosla domu teprve.

Mame nedostatek vitaminu D 😀 😀 😀 😀 Koza to mohla rcit do telefonu a ne tak stresovat. Udelali znova odber na decko,dali vitaminy nejake,pak rentgen obou zapesti a za dva tydny na odbery zase a budou hlidat jeji level jak jde nahoru. Jinak vsechny testy ok. Jeste nas ceka jeden test na nejakou chorobu.
Holky,me pad kaen ze srdce jak hrom. Ona do telefonu,ze to je sloziteze mame prijit osobne a ze nam to vysvetli a ze budou delat testy a rentgen...........ja myslela buh vi co to neni a jen vitamin.
Jsem na doktora cumela jak na vola kdyz mi to rek 😀 😀
Jo a ta vaha je teda kvuli nizkemu prijmu kalorii,ze decko nema na to vliv,ze je teda v poradku. Jeste ten druhy test slozit,to je na nejajkou genetickou nemoc plic nebo neco takoveho

maatkka
2. jún 2010

Ja som si to aj myslela simi 😀 Ale nechcela som to radsej zlachcovat... Si im tam mala vynadat aj za nas 😀 ze nas tak vyplasili 😀 Hlavne ze to dobre dopadlo!!!

mila01
2. jún 2010

Teda Simi - to je fakt bomba. Ale aspoň že tak. 😉 😉 😉

maatkka
2. jún 2010

A simi a normalne ste od narodenia brali vit. D - vigantol - alebo co???

denisee
2. jún 2010

Simi: ještě, že tak a nic horšího. Tak hezky na sluníčko, nachytat vitamín D 😀 .

My byli ráno na krvi, vzali mu snad 5 ampulek, akorát mu to blbě teklo, držela jsem ho tam snad 15min a rozpíchala mu obě ručičky, plakal, ale držel a byl moc statečnej! Snad to bude dobrý.

Petrach: to je koumák, na to ještě nepřišel ani náš Vojta 😀 , tady lije od rána, tak ať se vám ta voda vyhne.

Merj: já už doktorům právě hned všechno nežeru, ale co si mám vybrat jeden doktor říká to a druhý něco jiného, tak komu věřit 😠 .

simicak
2. jún 2010

maatka no my berem od narozeni kys.listovou,multivitamin a pak zelezo a ted ji pridali neco navic,ale jen 1x denne 0.1ml to bude sranda odebrat.
Ale asi ho ma malo protoze ona pije desne malo mlika a jidlo vsechno spali nebo nevim.

Denise a na co vas testuji,nejak i to vse uteklo a jsem jeste v eforii z nasich vysledku. At vam taky dobre dopadnou 😉

simicak
2. jún 2010

tak uz vim,nedostatek zpusobuje krivici,spaty vyvoj deti a caste respiracni onemocni-to jsme my. Tak snad jeste ten rentgen bude dobry,uz vim teda proc to delali. Jsem hned googlovala

maatkka
2. jún 2010

Simi ale to je divne - sa ani moc necudujem ze ho mate malo - ved tam nemate zase taaak moc slniecka pocas celeho roka nie??? Ale to je asi v kazdej krajine inak... lebo u nas beru vigantol vsetky deti (1 kvapku dokonca predcasne narodene deti mozu aj 2 kvapky!) do 1 roka aj pocas 2. roka aspon v zimnych mesiacoch. Nam ho pred nedavnom dr. vysadila a ja som sa este aj trochu bala ked nebyvalo moc slnecno - tak sme aspon flasticku douzivali. Inak sa teda od narodenia uziva ako prevencia krivice a rednutia kosti pokial viem...

maatkka
2. jún 2010

Aha mozno v tom multivitamine ho mate aj vy 😉

denisee
2. jún 2010

Simi: tak těch 0,1ml by mohlo být to D, když se tady dětem kape cca do roka a půl 1 kapka denně vitamínu D.

Vojta: má už od mala pořád takovou kašovitou stolicici , tak jsem se o tom během očkování zmínila doktorce a teď se mu zase udělala za uchem taková boule, už to jsem si toho všimla dřív. Takže testy jsou na toxoplazmózu, infekční onemocnění, jaterní testy, krevní obraz, sedimentace , alergie na kravské mléko a lepek.

maatkka
2. jún 2010

Babyyy ja sa taaak nudim ☹ Mm je v robote... Lili spi... byt vyupratovany ze ani smietku by ste nenasli... aspon kym sa nezobudi ten moj hurikan 😀 navarene este od vcera... vonku hnusne... v telke nic...

petrach
2. jún 2010

simi super zprávy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bera28
2. jún 2010

Simi, tak to je dobrá zpráva!!!! Fakt to do toho telefonu mohli říct nějak jinak a ně takto strašit 😖

Denisee, brouček Vojtík, takhle se do něj pustili. Zase ale máš super doktorku, když radši udělá preventivně testy a nemusíš se o nic prosit 😉

Milo, no paráda, ale ani jsem nic jiného nečekala 🙂 🙂 Kája je šikule šikovná. Jen teď přemýšlím, jak se asi Anetce podaří vyrůst za necelý rok na výšku Káji 😀 😀 😀Ta ani kdyby si plivla pod nohy, tak se na 99 cm nevyhrabe. Nemáš náhodou někde zaznamenáno, kolik Kája měřila ve dvou letech??

Tak doufám, že už konečně přestane pršet (podle předpovědi teda ještě zítra určitě ne 😒) a skončí povodně. Tady dnes lije od dopoledne. Takže se ani ven nedostaneme. Ráno jsme byli plavat a musela jsem jim dát punčocháče, aby nezmrzli. A stejně Anetka ceou cestu povídala, že je jí zima.
Jo a dneska jsme se konečně vyspali. Svišti byli s náma v ložnici v malých postýlkách a vzbudil je až ráno budík 🙂

bera28
2. jún 2010

Jo a ještě něco - dneska od 20,00 hod. dávají na Dvojce v rámci cyklu Ta naše povaha česká, dokument o nedonošencích. Jmenuje se: Za každou cenu? Darovat nedonošeným novorozencům život, když příroda je proti?
Tak jsem na to zvědavá.

merj
2. jún 2010

Simi, bomba. Ted doktor by zaslouzil

Bera, taky jsem si toho v programu vsimla. Mam z tech otazek takovy divny pocit, tak snad to bude jen hloupy pocit

simicak
2. jún 2010

maatka,no taky jsem to ted cetla na netu ze v cesku to berou vsechny deti,se musim podivat na ten multivitamin jestli to tam je. Jinak teda ty rentgeny delali aby vedeli jak reaguje na tty vitaminy ted,jeslti zvysit davku nebo snizit,budou to ted sledovat. Snad jsme nechytli krivicjak se to holky pozna??
A taky jsem cetla ze to je i podle toho kde zijes,takze mas pravdu, v uk slunicko neni,takze by to asi meli brat vsechny deti. NO hlavne ze to zjistili,ale kdyby mela vahu ok.tak na to neprijdou!!!

denise,tak to vas takky pekne asi vysavaji z krve,co? A kdy mate mit vysledky?

no nic,jdu se chystat,musim jet zpatky do neocnice,jsem obednana na gyndu,nesnasim autobusy 🙄

maatkka
2. jún 2010

Simi neviem ako sa to zistuje... mozno aj tym rentgenom (?) A ma uz Vikinka celkom zrastenu fontanelu? Na to nasa dr. tiez brala ohlad ked nam vysadila ten vigantol.
Baby u nas svieti slnkooo!!! Mracna sa petrhavaju a od rana nepadla ani kvapka (ale vraj celu noc lialo). Idem sa namalovat a ked sa Lilinka zobudi ideme von a ku kamoske 🙂 Aspon cosi 😉

bera28
2. jún 2010

Simi, ten rentgen (předpokládám, že to bylo RTG levého předloktí, možná i obou) se dělá proto, aby se zjistilo kostní stáří dítěte. To znamená, jestli délka kostí odpovídá věku dítěte. Pokud by délka kostí byla menší, resp. odpovídala např. 8 měsícům, tak to je lepší zpráva, protože to znamená, že kosti dorostou do bio věku. Horší by to bylo, kdyby odpovídaly kalendářnímu věku, ale zase by se to krásně dalo upravit právě tím vitamínem. Myslím, že doktory spíš znepokojila délka, než váha. Aspoň usuzuji podle toho, že tě straší křivicí. Ale vážněmyslím, že nemusíš mít obavy, Viki je maličká a vitamín D ji pomůže. Buď ráda, že se to zjistilo teď a ne později 😉

Merj, já jsem kdysi viděla super britský dokument o nedonošencích a tak nějak pořád čekám, že se takový nějaký objeví i v Česku 🙂 Tak sledovali extrémisty od narození až do tuším 9let. A byly tam naprosto úžasný reakce rodičů, kteří se nebáli hovořit naprosto o všem a hlavně upřímně a otevřeně. A super bylo i to, jak jsi mohla sledovat vývoj názorů v čase.
Sice pochybuji, že by se zrovna tento půlhodinový tomu vyrovnal, ale právě ty otázky v programu mě docela nahlodaly. Tak jsem na to zvědavá.

Jinak stav počasí v Praze - a lije, a lije, a lije (chtěla jsem to napsat trochu vulgárněji, ale asi by mi to admini smázli 😎

petraguerra
2. jún 2010

Tak nejdrive Simicak to jsou dobre zpravy 😵 Myslela jsem si,ze pujde jen o nedostatek neceho.S tou krivici to urco dobre dopadne 🙂

K tomu programu co bude v TV je to tezke rozhodovat se jestli dite nechat zit nebo odpojit.My jsme si tim prosli to by jsem neprala ani nejvetsimu nepriteli.....Ale muj nazor na to byl,ze pokud.... -dite se musi rozhodnout samo .Ja jsem Matyskovi rekla,at to sam zabali jestli vi,ze ten zivot k nicemu nebude,ze se na nej zlobit nebudeme.O sobe vim,ze se dokazu starat o postizene dite,ale nemyslim si,ze me prislusi nekoho zabit.Pres veskere starosti a problemy co mame za sebou si myslim,ze moje rozhodnuti bylo spravne.Pokud se clovek nedostane do situace kdy se to tyka prave jeho tak se o tom dobre mluvi,ale pokud je to o Vas uz si tak jisty clovek neni.

Pocasi mame zase krasne slunicko sviti ptaci stebetaji parada.

Peto snad nam neuplaves to je hruza -neni tomu konec co?