Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
21. jún 2010

bera,to ma i odborny nazev,jo? 😀 Tak to teda chodime na medveda,fakt vtipne. A je to treba nejaky typ vyvoje,jako ze se blizi doba kdy se sama zvedne a pujde nebo to je proste jen typ chuze,ktery se naucila kvuli satickum?

Petraquerra,tak to maly papa krasne a tolik ovoce. To u nas nejede,ale zelenina jo. A ten chleba-kde jsi nato prisla to tak delat?? My ted konecne jime chleba,dneska snedla celozrny toustovy nepecey se syrem,pak to ma rada s tunakem. Ale zas prestala jogurty.

Marusko,hubeny? Mi vubec neprijde hubeny!!!! Ja tu musim vlozit tu nasi kostrc malou.

My mame dneska uplne horko zase,tak zitra veru nejde do skolky a chceme jet na vylet nekde. No nic padim k doktorovi

bera28
21. jún 2010

Simi, já jsem se taky bavila, když mi to tenkrát na RHB řekli 😀 Dokonce jsem to tam sama předváděla a oni, aha, umí i medvěda 🙂 🙂 Je to fakt jedna část vývoje, tak buď ráda a nesměj se jí😉 A ť dopadne dr. dobře a ATB brzy zaberou.

Petraquerra, to musím souhlasit se Simi, papá ti fakt hezky. A u nás kupované přípramy jsou taky vždy pojistka, to snědí. Dneska zrovna dostali k obědu skleničky, protože už ani babička nemá chuť a náladu pro ně něco vařit, a to ona vaří ráda a dobře. Smůlu maj, huby zmlsaný 😠

Jsem zvědavá s čím příjdou z procházky. jestli nás čeká pohotovost nebo ne.

mispuli
21. jún 2010

Míšo taky jse zvědavá na to jak malá dopadne
u nás skleničky už vůbec,rizoto dneska nejdřív jedla Míša s chutí,ale po asi 10.lžičce už odmítla,Honzis skončil chvilku před ní,tak holt měli pešáka

Míša zase přešla přes období kdy lezla po jednom koleni,když tak lezla v hospodě po dvoře,tak se mohli všichni potrhat smíchy a na medvěda je náhodou úžasný,to taky zvládá jen málokdo 🙂

Perag z těch fotek na mě fakt dejchla taková ta krásná anglická atmosféra,prostě klídek,pohodička,ještě tam potkat inspektora Barnebyho

Míša tady teď tancovala na písničku v kouzelný školce 😀 😀

bera28
21. jún 2010

Tak Aneta dobrý, domů přišla po svých. Sice prý zprvu ještě fňukala, ale pak to rozběhala 😉

Holky, ale teď jsem se vytočila, jak už dlouho ne. Celé odpoledne tady zpracovávám chlapa, že prostě musím na dovču zmizet sama nebo se tady z toho už zblázním. Navíc mi do toho volala kamarádka, taky mamča nedonošence, jak strávila krásný prodloužený víkend na babský slezině a manžel vzal kluky zase na 4 dny na pánskou jízdu. Tak to hned tlumočím, že to přeci každý chlap zvládne se o děti postarat a bla bla bla. Ovše, jediné, co se dozvím je, že ostatní děti jedí, naši se v jídle rýpají 😠 Ale nakonec se skoro zadařilo. Na to se ptámm mámy, jestli by s niam pomohla, tak že si v práci nenahlásila dovču a neví jak to bude. Ale kdyby měla spoň nějaký den volný, tak by pomohla. Tak už jsem se radovala, ale teď je všechno v pr...i. Svišti přišli z venku na svačinu a klasika, jídlo neeee 😝 Hodinu (!!!!!) tady za nima máma lítala, pořád jim něco podstrojovala, hu rohlík, chlebík, šunku, Brumíka, koblihu,...a samozřejmě výsledek 2 sousta každý, ostatní vyplivané a rozpatlané 😖 A když jí řeknu, ať se na ně vykašle, když nechtějí, nic nedostanou, tak si vyslechnu, jaká jsem hrozná matka, že je přeci nemůžu nechávat celý dny bez jídla. No a že ona je teda v žádném případě už hlídat nebude, protože tohle není normální. A že jak je možný, že s tím doktoři už konečně něco neudělají. Tak to mě fakt pobavila, řešíme to už 2 roky!!!! Tak jsme se akorát pohádaly. Vzala děti ven na motorky, říkám jí, ať s nima sama na motorky nechodí, že je neuhlídá, ať jdou na hřiště. Neee, hrdinka musí ukáazt jak je zvládne. Tak koukám z balkonu a vidím, jak babička sedí na lavičce, Kuba se řítí z kopečka po trávě přímo na panelák. Narazil na takový betonový ochoz, přepadl z motorky naštěstí do trávy, jenže nejdřív ticho a až po chvíli řev. Babička vůbec neviděla, že jí Kuba někam odjel. Ještě že jim dávám helmy.
No tak jsem si postěžovala, ufff já jsem teda dneska vytočená 😠 😠 😠

bera28
21. jún 2010

Omlouvám se za pravopis, ale jsem vzteky nevidím.

petraguerra
21. jún 2010

Bera promin,ale ja se zasmeju tem tvym detem-ty ti davaji sodu. 🙂 Ja by jsem tu tvoji babicku brala vsema deseti.Je to k smichu pokud se nic nestane.Moje mama ma take velke plany,ze az prijedeme s Matejem jak s nim bude courat po venku...atd.Ja uz ted vim,ze nebude,on je divoch a mama ma boreliozu a revma tak je rada,ze se placa.Sverit ji ho ven i trebas na zahradu-bazen+rybnik asi tezko.Ten muj sikula je vysazenej na vodu-je schopen tam zahucet.Tak maximum na ksandy jako to tady lidi na deti maji,ale i ja mam kolikrat co delat,aby jsem ho udrzela.Ta Hanna si pro nej neprisla ani dneska tak to jsme asi skoncili s tema detskyma skupinama.Decka se urcite taky rozjedi vic casem.
Nam to taky trva ....
Ja si porad myslim,ze malej moc neji.Ted uz je to o moc lepsi.Pokud krmi Francisco tak malej moc nesni u me ji vic,protoze to do nej laduju.!!!Chlapi jsou na to lini.

Simicak me malej moc neji maso na rozdil od Viki.Ovoce mu, ale jede dobre,Ji i ctvrtky jahody,nebo mu to rozmackam s bananem a troskou juice.Maso ma rad jen nekdy a musi se uplne rozpadat,jinak si ho schovava v puse okolo dasni.

kmoor
21. jún 2010

@kikimaruska ahoj Maruško, já jsem taky Maruška 🙂 a měla jsem taky Kubíčka. ale teď už mám jenom Jeníčka...newím, jestli si tu četla, jaxme to měli diwoký my, ale wy taky hustý...nejlepší bylo, že já do poslední chwíle neměla wůbec žádný problém, i když jsem čekala dwojčata, a paxem do poslední chwíle ani newěděla, že rodím...kdyby nepřišla kamarádka a nezawolala záchranku, tak asi porodím doma 😲 na to nechci ani pomyslet!!!

Jinak my byli dneska w ústí nad labem na kontrole u neurochirurgů. byla to pěkná štreka, jeli jsme 2,5hod. ale zwládli jsme to. nejhorší na tom wšem ale je, že we středu musíme znowu 😖 páč w chebu w nemocnici jsou debilowé, kteří ani neumí udělat ultrazwuk mozku a radši pak do zpráwy napíšou, aby sono udělali na specializowanějším pracowišti. páč podle něj se hydrocefalus zhoršil! doktorowi w ústí se to taky nezdálo, když wýsledky předtím byly dobré a najednou takowý skok, malej nezwrací ani není neklidný, tak tam jedem we středu kwůli ultrazwuku. to bude fakt super, malej chudák zmuchlanej z celodenního sezení w autosedačce, ještěže celou dobu spal, no je to poklad a zwládl to na jedničku, akorát je utahanej a já taky.
tak uwidíme, co nám tam řeknou we středu a w pátek zase jdeme na neurologii, se z toho cestowání asi pos....ale pak budem mít na chwilku klid, doufám, ještě nás asi w čerwenci čekaj kýly w mostě, no chce to pewné nerwy, naštěstí mi ještě nějaké zbyly...

já bych tady moc ráda reagowala na waše příspěwky, ale nemám čím 😀 wy už máte ty dětičky docela weliké a my jsme korigowaně teprwe dwouměsíční 😀 ale sranda je, že už přikrmujem mrkew a na wečer toho žrouta musím cpát kaší, aby wůbec spal 😀 😀 😀 jinak teď už má malej 5,40kg a 58 cm, za dwa měsíce, co jsme doma, nabral 2kg a asi 8cm wyrostl, bude welkej po tátowi 🙂

hodím sem nějaké fotečky....zítra nás čeká rehabilitace...takže ať žije wojtowka! 😎

simicak
21. jún 2010

kmoor,maly je moc krasny,takove miminnko jeste. Jen uzivej,za chvili se tady budes taky rozcilovat co to je za certa 😉

Bera,no ja se taky smeju, i kdyz vim,ze to jsou nervy. S dovolenou na prd,musis si to nejak vydupat a deti hlady neumrou prece!!!! Proste neji,to je hodne deti,teda aspon v mem okolli. Od kamaradky maly nekdy sni fakt jenom 5kusu testovin a to je vse a neter ta je taky na zabiti s jidlem.
Ze babicka blbe hlida,no babicky jsou babicky,k tomu nemam ani komentar. A toto manzel fakt nezvladne sam treba kdyby sis zajela jen na nejake wellnes na vikend nebo neco takoveho??? Za tri dny deti hlady ucite neumrou a kdyz jim zakazes sundavat helmy,tak budou i v bezpeci 🙂

petraquerra,tak my maso jime kazdy den 2x,ale ovoce minimum. Ale maso,syr na chlebu,zeleninu a vsechny polevky a lustetiny jime. Dokonce uz prisla nato,ze i ta cokolada je dobra!!!!!! Takze se zacina krasne rozjidat uz na vsechno. Dneska mela pul toustu se syrem, 2x kureci polivku,1x zapekane spagety,pak zas chleba se syrem,syrove krupky,tycinku a pak to co ujida od nas z obeda plus mliko teda.

Byla u toho dok. a rikal,ze s tim psychiatrem je to hloupe,ze me neposlou hned,ale prvni vubec zjisti,jeslti mam deprese atd,tak jsem se objednala na pristi tyden k dok. No a ze vsechny testy ok.,jen teda ze mam tu bakterii ale nic vazneho,tak jeste za dva tydny ultrazvuk a hotovo. Ve stredu jdem s viki na posledni testy,kvuli te vaze a jestli projde,tak fakt to je tim rychly spalovanim.

simicak
21. jún 2010

OCKOVANI jsem ji dneska objednala na pristi tyden a normalne ockuji MMR a k tomu jeste jednu kde jsou dalsi 3 davky na neco!!!!!! Takze dostaane do kazde nohy jednu. Tak mi to pripomnelo,ze tak to i mela Verunka.Ale teda zkusim navrhnout jestli je mozne,ji dat jen to MMR a nato dalsi jit za mesic,tak snad to pujde,to je fakt na ni konska davka,vzdyt je maly skret jeste. Zas to beztak delaji aby usestrili za sestry a meli ockovani rychleji hotove 😖

A ten medved,to je fakt sranda. Vypada jako posku jak tak leze 😀

maatkka
21. jún 2010

Ahojte babulky
ja som znova prisla len pozdravit - docitane sice mam ale uz zase neviem komu som co chcela 😅
Bera tak snad to babicku prejde ked si od nich zase trochu "oddychne" - ved aspon vidi co to je starat sa o tych dvoch certikov nonstop - musi uznat ze aj ty mas pravo na oddych... A "prinajhorsom" bude s nimi len tvoj chlap? Ci len jemu by si ich teda nezverila?
Kmoor je mi strasne luto cim ste si museli prejst ☹ este stale to mate teda pestre... a to cestovanie hore-dolu... Hlavne nech vsetky vysledky dobre dopadnu!!!!!!!!!!! A maly je kraaasny 😵
Perta Marus ako ste pisali o tom rozpravani ja musiiim Lilinku pochvalit ako sa rozkecava 😵 😵 😵 Je straaasne podarena 😵 Povie uz aj take tahsie slova a uz na mna vybalila aj troj-slovne vety dneska 🙂 Sice len take ze "Mama pod sem" alebo "Neposim si papat" 😀 ale je to take cudne (kraaasne) ked tak "naozaj" hovori 😵 Teraz ma zase take obdobie ze spravila velky skok vo vyvoji - to vidim aj ja co som s nou denne 🙂

maatkka
21. jún 2010

Simi ty sa mi budes smiat... ale ja by som jej to urcite nedavala naraz 😒 My sme aj hexu a prevenar dali len raz spolu a mala mala na to reakciu - sice len teploty a hrcku na nozicke... predtym aj potom jej to davali zvlast a ani nevedela ze bola ockovana... Inak ako tu niekto pisal ze sa na ockovanie vyslovene tesil... tak aj ja som bola za hexu prevenar a hlavne synagis rada ani ma nenapadlo sa tych ockovani bat... to iba mmr sa bojim (uz som vysvetlila preco - pretoze ma obavu aj nasa neurologicka ktora na ockovanie neda v ziadnom pripade dopustit...).

mila01
21. jún 2010

Bera - 🙂 😉 docela mě rozesmála reakce babičky,ať už s tim doktoři něco udělaj.Nemyslí si,že doktor předepíše pilule a svišťáci začnou jíst,že ne?Já jí docela chápu,že na to nemá nervi a nechce mít zodpovědnost na sobě,když ty budeš pryč,ale na druhou stranu - potřebovala by sis odpočinout.A co zvolit nějaký kompromis?Třeba počkat do podzima a vyrazit potom?Budou starší,vše se může změnit.

Kmoor - malý je nááádherný.Myslím že všichni chápem,že jste malincí a nemůžete se zapojit do diskusí o očkování,papání,chození,zlobení atd.Ale to všechno přijde,neboj.Jsme tu,abysme ti pomohli,když budeš potřebovat. 😉

Medvěd je super. 😀 😀

Simicak - to jsem nevěděla,že s těma doktorama je to takový.To než se někam dostaneš,to je doba,co?

kmoor
21. jún 2010

holky, kdybyste chtěli, jsme na fb, já jsem tam jako Marie Novotná, a mail je kmoor@tiscali.cz, podle kterého mě můžete najít, ale nepoužíwám ho, na dopisowání mám jinej mejl 😉

kmoor
21. jún 2010

jinak moc děkujem za milou podporu, jste zlatíčka 😅

petrach
21. jún 2010

@luciferkax vítej mezi námi..mám chlapečka 16 mesícu 28tt.
akorát je mi,líto,že se tak rozrustáme,že se pořad rodí deti předčasne 😒

simicak
21. jún 2010

holky,ja jse tak dojebanaaa 😢 😢 😢 Ted mi psala kamaradka sousedka,ze se za tri tydny stehuje nekde do prd.....daleko. Konecne po 4 letech jsem tu nasla z prznenou dusi,ma stejne starou holcicku jako viki,nedonosenou,ma stejny smysl pro humor.....a bude pryc. To je fakt na chuja!!!!!!!!!! Proc se anglicani porad nekde stehujou????

Maatka,nesmeju se,ted naprosto souhlasim,davat dve ockovani naraz a jeste k tomu s kombinaci MMR je na me taky moc,uvidim co se s tim da delat,ale urco to reknu,ze to nechci naraz.

Mila,no je to tezke se tu dostat. Musis k GP ( obvodak ) ten ti musi dat doporuceni,ale nedavaji je moc, a pak se dostanes na gyndu nebo nekde,na ultrazvuky atd. se ceka......desne komplikovane tady. A fakt je tezke dostat doporuceni k odbornkovi a sama se k nim nedostanes,nikdo se s tebou nebude bavit.

NO nic,jdu docitat co tu je vse nadrbano,jsem zase ztracena

petrach
21. jún 2010

kmoor malej je nádhernej 🙂 🙂 to nwení možne že Šíma byl taky tak malinký..hrozne to uteklo..tak se to pokus pořadne vychutnat..s tema dr a cestováním to by me naštvalo teda,je to fakt hrozne moc daleko.. 😒
zítra přeju dobré zprávy a pochvalu od rhb 😉

bero já vím že to není k smích,ale.. 😀 😀 😀 😀 a ješte jak Simča dodala že za 3 dny hlady neumřou a nesundávat helmy.. 😀 😀 to je blbej humor co? 😀 😝
no babí...se jí nedivím,že stavkuje,přece jen jsou dva..u nas hlídaní nehrozí vubec,jen v krizovích situacích 😝 takže se střídame s manžou,když potřebuju..

Simi teda Vikul je kaskaderka,jí radši taky pořid helmu..Šíma mi taky občas skouší medveda 😉 fakt je to prča se dívat..s tím očkováním bych to dala taky určite vlášt..

Mispuli dlouho jsi tu nebyla..jak se máte???
nám nočník furt předhazuje tchyne,že už máme skoušet.. 😠 me přijde že je brzo..a taky ho cpou když je náhodou u nich vypečeným sádlem,párky... 😠 pak řve do pulnoci bolestí břicha..včera zase..

simicak
21. jún 2010

kmoor,konecne jsem si te vklidu docetla. NO jo,je to naprd s doktory a jeste hur,kdyz musite takovou streku za nima!!!! Budu ve stredu drzet palecky! 2.5hodky mate fakt kus,se nedivim,ze jste cely pomackany. Snad uz tam pak dlouho nebude muset 😉

bera28
21. jún 2010

Holky, děkuji za podporu a pochopení 😉

Petraquerra, nasaď Matějovi vodítko a bude to 😉 Taky jsem tak svišťáky vodila, když ještě štrádoval každý jinam. Nebylo psí, ale speciální pro děti 🙂

Kmoor, tak hezky vstřebávej ty naše stesky, ať víš, na co se máš připravit 😎 Když tak koukám na fotky Tvého Jeníčka, tak se mi ani nechce věřit, že i já jsem měla doma taková miminka. Držím palce na kontrolní UTZ, dej pak vědět.

Simi, on by to chlap sám zvládl, to se nebojím. Bojí se spíš on 😖 A já chci jet hlavně někam aspoň na týden, prodloužený víkend by mi v mém rozpoložení fakt nepomohl 😒
Zdravím nenažranýho medvěda 🙂
Jo a to očko - souhlasím naprosto s Mattkou, taky bych to rozdělila. U nás stejná reakce jako u Lili - první Hexa a Prevenar dohromady - teplota, potom už samostatně, a ani jsme nevěděli, že nějaké očko měli. Tak se držte!

Milo, právě že podzim je naprosto passé. Chlap nedostane dovču, loni to byla na Kanáry obří výjimka a teď už máme šlus 😖 Takže fakt je jediná možnost druhá půlka srpna nebo skončím ve cvokhousu. No a vzhledem k tomu, že příští týden jedema na 2letou prohlídku do Podolí, tak už mezi dveřma budu hlásit, že chci konečně pilule, aby svišti žrali😀

Peti, myslím, že bude ještě hůř a nedonošeňátka budou víc a víc přibývat 😔 Někde bude asi chyba...

bera28
21. jún 2010

Peti, super fotky. Hele, já pošlu k tvé tchýni sviště na výkrm, jooo???

bera28
21. jún 2010

Jo a ještě jsem zapomněla napsat, že Kuba na sebe ten pád z motorky bonznul sám 😀 😀 To by přede mnou babička neutajila 🙂

kikimaruska
21. jún 2010

Ahojky holky. Tak dnešní dopoledne jsem strávila na úřadě, potřebovala sem zapsat malýho do pasu....
@bera28 :tak tak nějak jak píšeš, tak se jí i u nás. Tak jako příklad třeba dnešní den: 5 hod. 270 ml mlíko, pak ještě spí. V 9 hod....dala sem mu rohlík, salám dětské šunky a sýr. vše rozvrtal, rozpatlal, nalil do toho čaj a konec. takže pak snědl kelímek Bobíka. Pak ve 13 hod. oběd, snědl trošinku polívky, ta ale lítala všude. 15.30 svačina. Kousl do rohlíku, snědl 2 piškoty a termix. Tot vše. Pak v 18.30 snědl trochu kaše na lžičku (s trochou přesnídávky a piškotů)....a mezitím za mýmy zády ho babi krmila pár lentilkama. Tak, slušnej jídelníček, co 😒 . Někdy jí trochu líp, ale poslední dobou nic moc...a jak říkám, nemít mléčný výrobky, tak umřem. Jinak Beru to s babičkou je mi líto, že to tak bere...ale jinak moje mamka mi několikrát říkala, že to není normální, at řeknu dr.aby nám napsala něco na povzbuzení chuti k jídlu.... 😕 . Ale jinak je fakt, že je i dost mlsnej a vybíravej, ale to že doted nejí ovoce a zeleninu za syrova vcelku, to mi je líto. takový dobroty, tolik vitamínů a Kuba by nejraděj sál jen mlíko a tláskal se Bobíkama, Tvaroháčkama.... 😖 ,ale aspon že to...

Jinak ještě k tomu očkování, tak je fakt, že než tohle všechno začalo...tak jsme byly na neurologii na EEG a neuroložka to musela schválit, že je schopný začít s očkováním....
Jo a Kubík dělal medvěda taky, ale jen občas a dost v období Vánoc, kdy se pak uplně rozchodil...
Jinak když to vyjde, pojedem koncem července k moři. Já s malým a děda s babi. vezmem nějakýho lasta do Chorvatska. Děda sám nabídl a pozval nás, že Kubík by to moře potřeboval, já i on taky na svoji kůži a mamka už se taky podívá asi naposledy, dokud má ještě síly....takže to zaplatí a já když nastoupím do práce, tak mu to pak vrátím...už takhle pro nás dělají naši až dost. Tak sjem zvědavá co najdem. Chcem teda 100% autem, protože na letadlo nemáme penízky a bucsem to nepřežiju já (věčnej učuránek), natož mamka napresovaná mezi sedačkama několik hodin, no a s Kubou počítám, že do busu nevlezu nejmín do 6 let, protože by tam jen brečel, vztekal se a řval, neudržím ho chvilku na místě, natož několik hodin v sedašce jen tak v buse a navíc nikde krom postýlky, autosedačky nebo kočárku neusne (třeba na klín ě v budu atp. No a ani nevim jak by to bylo s jídlem, přebalováním a když do noci hraje v Buse vždy video.....takhle si zastavíme kde potřebujeme, provětráme se, v klidu najíme...a hlavně bude upoutaný v sedačce a bude spát. Babi je taky celá natěšená, že ho tam bude hlídat (nemá toho doma dost 😅 )...ona totiž do hloubky stejně nechodí, takže ta si plánuje, že s ním bude cákat v bazénku a venovat se mu, když si s dědou pujdem zaplavat. Nevim teda jak se naskládáme všichni do auta a ještě s kočárkem, postýlkou...jídlem...bude to asi docela masakr...ale snad to bude stát za to 😀

simicak
21. jún 2010

bera,tak si proste zabukuj dovolenou,hod to na stul jako hotovou vec,stjene si to zaslouzis a mas narok a hotovo. Max.manzel bude chvili zurit,urco se kvuli dovolene nerozvede a aspon kdyz budete mit ticho doacnost,nebude prudit a bude mit klid tyden 😝 😀 Ja kdyz toho mela dost,taky jsem doma predala deti,zavrela se do loznice,rekla at mi tam nikdo neleze a hotovo,vsechny jsem vikend ignorovala a jen cumela na filmy a zrala. Manzel chvli zuril,pak to vzdal bo on vi,ze kdzy mam stavku,tak muzou padat trakare a nikdo s tim nic neudela. Navvi mam to stesti,ze umim vypnout hlavu a vsechno ignorovat. Viz.nase baleni na dovolene apod. 😉
Pak dej vedet co to jsou za leky na jidlo at muzu dal doporucit 😀

Ja si ani nemyslim,ze se rodi nejak moc vic nedonosenych,ale spis medicina dokaze daleko vic jich zachranit,proto jich je tak moc. A taky zeny maji deti daleko pozdeji nez kdysi. Kdysi v 18ti bylo bezne,dneska ve 30 prvni dite. No a urcite i ten zivotni styl.

kikimaruska
21. jún 2010

dočítám...

jinak my to první očkování taky měli dvoje dohromady, do obou stehýnek....
@kmoor : Jé, Maruško to je fešák Jeníček 🙂. A kdepak si rodila ty? Taky v Ústí nad labem? Nebo v Chebu? Já první týdny tak 2x do týdne jezdila pravidelně do UL k doktorům...ale měli jsme to tedy jen 30 km, ale za to na dost dloiho doubu, kdy s e všude čekalo...a jezdila sem vždycky a všude jen sama. Jinak neuroložku sem si mohla najít sama, a vybrala sem si teda v UL DR.Novotnou na doporučení kamarádky, která má hned 2 nedonošené dětičky, jednomu bylo 6 a druhé holčičce jsou dva, narodila se o den dřív jako kubík a od rizikovky se kamarádíme...a hodně mi pomohla a poradila s péčí a tak, jak to chodí....nějaké fígle....je to supr ženská.

simicak
21. jún 2010

kikimaruska,tak to maate supr s dovolenou!!! At najdete nejakou levnou a krasnou a vyjde pocasi. My by jsme zas nemohli busem a autem bo Veru blije po hodine. Do auta se urcite naskladate. My od mala jezdili 6 deti a 2 dospeli na vylety a tady s kamaradkou ted jeli 4 deti,2 dospeli,2 kocary a dvoudverak auto -jsem si pripadal ze lezu z tanku. My porad rikame,ze jsme skladni 😀 Vyhodou je ma podvyzivenost,ze se vtlacim do jakehokoliv prostoru 😝

maatkka
21. jún 2010

simi to je mi luto s tou kamoskou ☹

hej je to tak ze lekari dokazu zachranit viac predcasne narodenych deti + zeny rodia vo vyssom veku + v daka modernej medicine maju sancu otehotniet a donosit deticky maminy ktore by s tym predtym mali problem...
ach jaaaj... mne je vzdy taaak tazko ked si predstavim ze aj v tejto chvili su v nemocniciach deti a maminy ktore su na tom tak ako my nazaciatku... ☹

idem ja radsej spat... dobruuu

kikimaruska
21. jún 2010

Jinak ještě k té péči o děti... býv.přítel mi nepomohl vubec s ničím, takže vše bylo zcela na mě. Po 14 dnech kdy jsem pak v noci malého málem upustila na zem, kdy jsem jako mrtvola ho nesla z ložnice do obyváku (aby pláčem nevzbudil nevrlého tátu)...tak sem pak řekla a dost a jela sem k našim, kdy mi mamka pomohla, že sem se mohla vyspat a pak k ní jezdili každý víkend, nědy i prodloužený a mamka i táta(děda)mi moc pomáhali. Když sem se sem pak po 1,5 roce nastěhovala s Kubou, protože jsme nezvládli tahnout ten pulroční podnájem (pote co nás bejvalej vystrnadil), tak mi mamka začla pomáhat i víc, ale i víc jsme se štěkali ohledně péče, protože měla jiné názory na to a ono...a i ted se občas chytneme, ale vyříkáme si to. Sama mi i ted řekne, tak jed třeba ke kamarádce na noc, jed na víkend, já ti ho ráda pohlídám, já si ho chci užít....a to ho tu má už od procince doma. Ona i děda ho maj jako za vlastního, ajko jejich vlastní dítě a snesli by mu modré z nebe. Děda je občas mrzout avyčítá nám kde co jsem koupili za "kraviny" ale jakmile se řekne pro Kubíčka...tak jde a obstará, udělá, zařídí, koupí... a i ted se hrozně těší, že nás muže vzít na dovolenou...a že chce abychom jeli taky...Já je nemít....když sem byla ten pulrok uplně sama, bez nikoho jen v bytě 1+1 a ještě v cizím městě, protože sem nenašla podnájem blíž....tak mi občas z toho všeho i občas skoro hrablo...malej měl obrovský problémy s jídelm a jedlo se stylem řev řev, hádky, pak jakš takš jsem do něj něco dostala, řev a nakonec to většinou jsitilo mlíko, jinak by umřel hlady...a bylo to pro mě i pak vyčerpávající, bejt prostě uplně na vše sama. Jsem ráda, že jsme nakonec tedy tady....a jestli mi vyjde ta práce, tak budu ještě štastnější, že konečně budeme moct koupit a zařícit co potřebujeme, vrátíme babi a dědovi a nebudem jim už tolik viset na krku...oni mi pořád říkaj že to není pravda...ale je. Je mi to fakt blbý, protože s penez co dostanu poplatím dluhy, poplatky, něco do domácnosti a jsem na nule...no a výdaje Kubovi navíc, na který by mel otec přispívat...tak vše platil tatka, protože mi na to nezbylo nebo chybělo... Moc bych si přála časem jaít prima tatku pro Kubíka a abychom měli taky rodinu, táta, máma a děti...to sem nějak dost odbočila...ale je to k tomu tématu hlídání babiček atp. jinak druhá babička žije v USA a krom 2 měs. v roce tu není, takže ta vlastně skoro není...a naší by se pro Kubu rozdali uplne...

kikimaruska
21. jún 2010

@simicak :díky .-), já už se hrozně moc těším. Objednala sme malýmu i 3 nový trička, s dinosaurama..protože tech moc nemáme, tak aby mohl na pláži chodit dole bez (máme hlavně bodyčka). Já se musim pochlubit 😀

kikimaruska
21. jún 2010

@petrach pěkný fotečky, tu v bazénku jsem myslím viděla i na FB. S nočníkem mi od začátku pořád připomínala a radila švagrová, nebo připomínala...poznámky typu: A už chodíš na nočníček? ty máš ještě plínu???? Tak velkej kluk a ještě nosí plínu???? (v době kdy mu byl rok)....i ted s tím dost bojujeme a zatím uspěch nic moc, ale jakmile se zas oteplí, začnem s odplenkováním a slipkama....venku na zahradě. Ale ymslím, že to ještě máme na delší dobu... 😒

petrach
21. jún 2010

Masru doudám a přeju at dovolená vyjde..já už to top i psala,že mi přjde že je deda super..podle fotek,že se Kubíkovi venuje..a že vás vzali k nim..určite je ti tam líp,to je jasné a oni to určite zaee berou tak,že jim je dobře a jsou štastní,když i vy..nehlede na to,že vnoučetem žijí a on jim dává hrozne moc štestí a lásky..tak už to proste je zařízené..

kdes našla ty trika???? jsou božííí