Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

julianna78
6. mar 2010

Bera velkrát si na teba spomeniem,že keby mala malá ešte dvojča tak som zrelá na blázinec.Manža sa ma minule spýtal či je to naozaj dievčatko.Boli sme na poslednom synagise a primarka tiež povedala že toto im tu ešte nikto neprodukoval raz jej zdrhla doprava,dala si ju spet na chrbát a zdrhla do lava,tak ju popočúvala na 4och.
Udaje do tabulky :12.5.2009 a34cm,pretáčanie 4,5mes.,lezenie7 a sedenie 7mes.
Dnes som jej kúpila 1topky na doma s pevnou podrážkou,ale ešte aj najmenšie číslo je nám velké musela som jej dat dvojo ponožiek a zase máme nervy snaží sa vyšterat do stoja len všetko je táák vysoko,tak som jej prevrátila velku krabicu na hračky z ikei a už bola spokojná presne jej sadne výška.

simicak
7. mar 2010

dobre ranko

adajar,jedeme ddo ostravy na par dni a pak k babice na Ostravici do Beskyd pekne do hor. Segra dneska psala,at si vemu kufr na jidlo a veci a pak jeste jeden na zimni obleceni. Doufam,ze to roztaje,ja mam totiz balerinky a same jarni veci 😅

nanya,tak to delala moje neter segre,chtela jen prso. Nakonec fakt nepila mliko,sunar nikdy nechtela a zacala pit caje a vodu..... Taky s tim mela velky problem a i s jidlem. To jim ale zustalo do ted. Jak byla mensi,tak nejedla ani tyden,vubec nic. Dok. uz ji pak rikala,at ji da cokoladu cokoliv a ona ani to. MOzna ma jen nejake obdobi s jidlem. my zas jime a pijeme hodne a stejne nepribirame,tak ted mam tendence ji bobka prezirat a cpat to do ni.

HOlky me je tak spatne,me dneska uplne polozil bacil a umiram asi. Jeste ze je manzel doma,tak jen lezim a budu pord lezet. Jen zitra ma nocni,tak bude chvili spat po obede a pak zase ja.
Vcera jsme s holkama po obede vsechny tri usly na 2.5 hodiny 😵

nanya
7. mar 2010

Ahojky.

Tak se hlásím po dluhé krušné noci.
Malý se mi zdál při kojení ve 2 ráno nějaký horký, byl nevrlý, tak jsem ho změřila a měl 39,1 C 😨 Dala jsem mu čípeček Nurofenu. Spinkal celou noc se mnou, k ránu kolem 5 hod. se celý zpotil a teplotka klesla. Já naspala celkově asi hodinu, a to trhaně, Danielek se celou noc asi po pěti minutách vrtěl a poplakával. Vůbec nevím, co by mu mohlo být a nevím, zda jít raději v PO k dr., kdyby už teploty neměl. Teď ale ještě má, hned ráno 38 C, tedy 37,5 C po odečtu. Je pořád horký, takže čekám, že to zase stoupne. Nekucká, nemá rýmičku, není nijak zvlášť nevrlý, v noci kupodivu papal hezky z prsa, za což jsem moc ráda, ale jelikož jsem se tak málo vyspala, tak mlíčka zase moc nemám, vůbec nevím, co mu budu dávat přes den 😢 Už se zase vidím s Danielkem v nemocnici. Nemůžu myslet na nic jiného. Chjooooo 😔

simicak - nestraš, doufám, že je to fakt jen chvilkové 😖

maova
7. mar 2010

Ahoj holky, já jsem se na vás přišla podívat 🙂
A někdo už to asi ví, někdo možná ne, tak jen, že máme // a jdeme do boje 🙂 Teď prosím prosím o držení palečků na čtvrtek, aby se miminko vyvíjelo, protože zatím jsme nějak pozadu a teď se asi rozhodne a jestli to bude ok, tak už to musíme vybojovat 🙂

janicka.slunicko
7. mar 2010

ahojik holky

Nickaveru. jak je prckovy,už je to lepší.Držím palečky,neboj to vzladnete.

Simičak. spanek je nejlepší lek,tak spinkej. 😉

Maova.blahoppřeji,jen tak dal.

U nas zatím nic nového, Val je na tom stejně, odpoledne tam jedu s manželem tak se dozvíme více. Ríšovi daly leky kdyby měl také nahodou tu bakterii. Musíme čekat. ☹

bera28
7. mar 2010

Maova, no to je paráda, prostě bomba!!! Hrozně moc ti to přeji a držím palce. Ozvi se nám pak, jak jste na tom. A pak že se zázraky nedějí 😉

maova
7. mar 2010

děkuju holky 🙂

Janicko slunicko, držím moc palečky, ať to děti krásně zvládnou, bez větších problémů.

bera28
7. mar 2010

Adajar, kámošce s malým to kontaktní dýchání fakt pomohlo. Takže věřím, že pomůže i u vás.

Nanya, no to je dost, že ses taky ukázala 🙂 🙂 Už jsem tě taky šoupla do tabulky. To mě teda překvapilo, že by nastal negativní postoj ke klokánkování. A neříkla proč?? Mně to připadá jako super uklidňovací poloha a přeci jen i v bříšku je mimi takové stulené. Fakt by mě zajímalo na základě čeho se k tomu došlo.
No o jídle už jsem tady napsala romány, já to snad vydám knižně 😀 Víš, fakt to bude přechodné, ale těžko říct, jak dlouho to "přechodné" období u vás bude trvat. U nás je už rok a půl 😀
Ale jinak je Danýsek šikula, jen tak dál. No a ta Vojtovka prostě někomu nesedne, to se asi nedá nic dělat. I když já na ní fakt nedám dopustit a vím, že díky ní je Kubajz ze všeho venku!
Přišli svišti z procházky, dopíšu později.

simicak
7. mar 2010

Nanya ,treba prestal jist protoze to na neho uz lezlo,kdyz ma ted teploty. Nebo to jen jen nejake obdobi. Ja znam moc kojenych deti co nechtlo lahev,sunar a prejit na stravu. Myslism si ze sunarove prechazi lehceji. At se brzo uzdavi 😉

maova,koukla jsem do albicka k tobe,moc drzim palecky a at vam to dobre dopadne!!!!

Janicka,tak to je dobre,ze je natom stejne,lepsi nez kdyby se to zhorsovalo 😉 To urcite lecba zabira a za par dni se zacne zlepsovat. Prece kdyby to nezabiralo,tak by se uz davno zhorsila,ne?? Drzim porad palecky.

Klokankovani....to je divne. Ja to porad rikam,to co ted doporucuji a je skvele za rok poprou a tak p orad dokola 🙄 Ja si myslim,ze pro kazde miinko a i to donosene je supr byt u maminky,citit ji,slyset srdicko-vsechno to prece znaji s briska a kazd emiinko pozna svoji maminko a citi se vic bezpecne.
To je jak se stravou,predd 3 roky u Verunky-nesmi se zacit driv s prikmy nez pred 6 mesicem,o 2 roky pozdeji-zacit podle toho kdy je dite pripraveno,pred par lety-zacit ve 4 mesicich.............porad to meni vsechno. Asi aby meli o cem psat a na cem vydelavat

To je jak naschval,ja nemocna a venku pere slunko,jak budu zdrava,tak bude prsest a kosa-hnus 🙄

petrach
7. mar 2010

maova ani nevíš jak moc ráda to čtu 🙂 budem držet vše co máme,at je mimi v pořadku..zasloužíš si kousek štestí,moc ti to přeju 🙂 a dej určite vedet jak se vede

jani dej vedet jak se drobečci mají,a dobře že se nehorší,ted se s tím popere teličko a už konečne bude líp..a Ríšánek to teda taky zvládá skvele brouček..přeju už jen dobré zpravy

nicka jak je Nikolce? myslím na ní jakl bojuje sluníčko
nanya vy taky nemáte nic jednoduše vid? 😒 jak ted je malému,byli jste u dr? je to hodne vysoká teplota,nerostou mu třebas zoubky?

juli vy už sedíte? teda páni já zírám 😕 😅 🙂 to je taky tempo,šikuka

bera28
7. mar 2010

Nanya, samozřejmě jsem nechtěla napsat "klokánkování", ale klubíčkování 😉

Simi, tak ať jsi brzy fit, to je vopruz takhle trčet doma, když je krásně.

julianna78
7. mar 2010

tAhoj holky 🙂
Peti malá začala sediet spolu s lezením,ale ona si sadá na jednu nožičku a potom sa vystrie myslím,že je to ten šikmý sed a je zlatá jak leze leze potom sa unaví a sadne si.
Ja na klokankovanie tiež nedám dopustit,to bol pre nás vrchol dna ked sme si ju z inkubátota mohli vybrat a klokankovat.

nanya
7. mar 2010

Malý usnul, tak můžu na chvilku zase mezi vás.

Jen poopravím. Nemyslela jsem klokánkování, ale klubíčkování. RHB mi ukázala nový úchop, je podobný klubíčkování. Zkusím popsat, jednou rukou chytím prcka kolem pasu, vysoko, skoro pod rameny, prostě ho tou rukou obejmu a tlačím ho na svou hruď, je ke mě otočen zády, a druhou rukou ho podepíram zespodu, jakoby mi na ruce seděl, už ho nedržím pod kolínky, jak se doporučovalo, ale skoro pod zadečkem, držím opačnou nožičku za stehýnko a tlačím k sobě a trošku nahoru, jako bych ho chtěla vyzvednout výše. Až tam příště půjdu, zeptám se ji, proč se klubíčkování již nedoporučuje. Mě nenapadlo se ji v tom shonu na tak důležitou věc doptat 😅 Bera, jinak k té poloze klubíčkování jen dodala, že v bříšku není mimi vlivněno gravitací, aspoň ne tak, jak venku z bříška, asi se prokázaly nějaká negativa či co, a od teď už se to nedoporučuje. Prý to škodí.... ? Jo a ještě mi řekla, že když se mi malý z polosedu sám posadí, že ho mám nechat sedět, to jsem čučela jak puk, vždy se toto kritizovalo, že mimi se musí posadit z polohy na čtyřech. Prý bych ho mohla tím brzdit, že ho budu věčně vracet do polohy v leže.... 😖 Ale nechat jen chviličku.

Peti, Danielkovi rostou zoubky, má dvě jedničky dole, už jsou skoro celé venku. Tak nevím, jestli jsou teplotky i tehdy, když už jsou zoubky skoro celé venku. Ale co jsem si všimla, tak už asi 3-4 dny má nazelenalou stoličku. Papáme vesměs vše, ale po malinkých dávkách, hlavně je kojo., pak masozeleninový příkrm, ten vesměs vařím doma, pak občas rozmačkaný banánek s piškotkem, ovocné kašičky, přesnidávky. Může být ta zelená stolička něčeho příznakem? Jinak Danielek stále teplotkuje, měl odpoledne 39,2 C. Tak dostal sirupek Panadolu, celý božatko hořel. Mám poslední čípek Nurofenu, ten si schovávám na večer. Zítra musím vyslat mužíčka, aby mi zašel koupit další, jsme je všechny při očkováních vyflinkali 😠 Zítra asi zavolám dr., jestli nemám raději dojít, Danielek nemá žádné jiné příznaky, než tu teplotku, nekucká, nemá rýmičku, není osypaný. Moc se mi tam nechce mezi ty nemocné děti 😖

Joooo, a musíme se zase pochválit. Dneska, i když není Danečkovi moc dobře a je protivnější a teplotkuje, moc nespinkal, jen asi půl hoďku dopolko a teď zase usnul. Během dne si zkoušel sám sednout do šikmého sedu, vždy se ale obulil na zádička a děsně mu to příslo k smíchu. Po kolínkách už couvá, ucouvá i přes celý obývák, věčně ho najdu pod gaučem 😀 Jsem na něj děsně pyšná, možná, že na roček by už mohl po čtyřech cupitat 😉 Uvidíme, necháme se překvapit.

Bera - děkuji za přidání do tabulky. Já už myslela, že jste na mě zapoměly 😕 😅

nanya
7. mar 2010

Bera - jukla jsem do tabulky. A koukala jsem, že jsi Danielkovi zapsala, že se otočil v těch 5 měsících korigovaně 😨 😨 😨 , ale to bylo fáááákt jen jednou, dvakrát a pak možná 2x, když už hajal na boku v postýlce a asi x krát, ze spaní 😀 a pak asi měsíc a půl nic ☹ 😖

simicak
7. mar 2010

bera,viki se otocila v 6 mesici korigovane 😉 Tabulka supr 😵

holky,ja ted cumela dve hodiny na supr film,celou dobu chapu a fakt dobre a pak hodili konec a ja vubec ne vim o cem to bylo a jsem nastvana. Manzel se mi tu chlame 🙄 proste se prolinaly dva casy a nkonec ta co to vypravela a o ktere to bylo,tak ji tom minulem case zabili a ja to nechapu,kdyz byla pak v tom budoucii????????????????????Uz na nic necumim 😖

nanya,to je maly teda sikula 😉

janicka.slunicko
7. mar 2010

Tak Val je na tom stejně o trošku lip, ma pořad ten přístroj na díchaní. U Ríši od patku pry žadné zmeny nejsou,zítra mu budou dělat ultrazvuk na tu hlavičku. Tak jsem byla rada že jsem je viděla sluníčka moje.

petrach
7. mar 2010

jani 🙂 🙂

adajar jak jsi to myslerla s tím dycháním???

maatkka
7. mar 2010

Cauko baby 😉
v prvom rade maova velmi prevelmi gratulujem k tehu 😵 davaj na seba pozor setri sa a odpocivaj... z celej sily drzim palce na ten stvrtok a na vsetky dalsie dni tvojho tehotenstva az do minimalne 38. t. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

simi rychlo sa uzdrav... mne dnes rano tiez nebolo najlepsie 😝 ... ale to nebol bacil len som vysla z cviku a dlho som ziadny alkohol ani nevidela... no a zase pekne dlho ani vidiet nechcem 😀

nanya a nemozte mat aj vy tu siestu chorobu? mozno mi sisi a od kedy sme ju mali my vidim ju uz vsade ale ked ma Danielko len teploty a rastu mu zubky... ja by som teda dr. urcite minimalne zavolala - ja ju otravujem aj s ovela mensimi problemami ale ak je to nahodou naozaj 6 choroba tak by teploty mali same od seba po troch dnoch zmiznut...
s tym jedlom sme aj my zacali mat podobne problemy asi v takom veku ako ste vy teraz (mozno trochu skor)... na uplnom zaciatku papala kade ako potom sa to zlepsilo ale potom to bol horor... my sme teda boli na UM a Lilu nic ine nechcela... potom jej zachutil jogurt a len ten by jedla od rana do vecera... doteraz ma dni ked masovo-zeleninove jedlo zje len pri reklamach na mobilnych operatorov 😀 (co jej musime pustat na PC) ale uz je to ooovela lepsie... no a o tom piti ani nepisem to aj teraz ak vypije 2deci vody (nic ine nechce) denne tak je zazrak... ale uz si aspon sama zoberie poharik a cucne si z neho... okrem toho pije len UM niekedy aj 800 ml denne
no a gratulacia sikulkovi Danielkovi 🙂 vlastne obidvom sikulkom Danielkom 😀 adajar tvoj je tiez mooooc sikovny 😉

bera dakujem za povzbudenie 😉 bodaj by si mala pravdu...

mispuli uz sa tesim na fotecky z oslavy 🙂 som velmi zvedava ako zase Miska vyrastla...

nickaveru a mozes do nemocky priniest svoje oblecenie pre babatko? lebo my sme nemohli - musela mat nemocnicne... ja ked som chcela aby mala nieco "moje" tak som jej tam "pasovala" aspon ponozticky a tak...
a co tie dnesne vysledky???

jani to su dnes dobre spravy... nech su uz len lepsie a lepsie a lepsie a lepsie a lepsie...

adajar
7. mar 2010

Petrach jako ze zatahuje posledni zebra, ale dusnej neni nedycha k tomu rychle, ale je fakt ze pomalu zacina bejt videt pidi krucky s tim cvicenim.

Holky ten nas prdolka se dneska poprve rehtal nahlas. Uplne jsem se skoro rozbrecela a to jsem loni zjistila ze ho cekam.

petrach
7. mar 2010

adajaer tak vydíš prcka jak je šikovný..a cvíčo má určite velký vyznam..tak vydrž 😉

holky kdyby jste se chteli nekterá přidat na srazík babyklokánku-nedonošenátek..víkendoví pobyt na Morave 😉
tak kuk na Fb u me na profilu je info,nebo tady IP..bylo by to super vás poznat osobne,pár nás tam bude určite..tak popřemýšlejte 😉

nickaveru
7. mar 2010

Ahojte holky, nase holcicka dneska lezela jak lazarek, asi opravdu musi nabrat silu, ale byl to smutny pohled. Ona je jinak vzdycky moc ciperna, mozna az prilis, jak rikaji sestricky. Infekce od patku nepostoupila, spis to vypada, ze vcera vyskocila a dneska zase klesa. Nejhorsi je, ze nevi, cim je to zpusobeno, porad se vsichni obavame, ze to souvisi se stravou a tim briskem. Plice pry ma podle posledniho rentgenu hodne spatne, a to ji chteli minuly tyden odpojovat, fakt nechapu. Meni se to neuveritelne. Kazdy den nam rikaji neco jineho. A vite, co me stve nejvic? Jak nam porad vykladaji, jak se narodila prilis brzy, ze co bysme jako chteli ... (samozrejme volne prelozeno). Jako bychom to nevedeli, ze se narodila brzy, nechapu, proc nam to porad nekdo pripomina.

Matka, super, ze sis uzila damskou jizdu, taky jsem zvedava, jak pak dopadnu, az nekdy po tak strasne dobe nekam vyrazim. A obleceni prinest muzeme, zatim jsme prinesli jen cepicky a backurky. Nektere sestricky jsou tak uzasne, ze nam nasi malinkou treba oblekaji do krasnych saticek, co tam nechali predchazejici maminky, pusobi to na nas hrozne hezky.

Janicko, porad na tebe moc myslim a drzim malickym palecky.

Holky, rada ctu o vasich sikovnych detickach, jak slavi narozeniny a jake maji hezke pokroky. Cloveku to fakt doda silu. Mejte se moc krasne.

petrach
7. mar 2010

nicka u nás to bylo s plícemi hodne podobné,mel zapal plic a ta jedna byla hoodne špatná,bylo to desné období a ted má max rymu..vím že ted se to nezdá,ale bude opravdu líp..
a je mi líto že se tím musíš trapit,jako spousta ostatních maminek nedonošenátek..oni hlavne dr nesmejí dat nadeji,říkají radši ty horší varianty,aby je pak nekdo nezažaloval..drž se,posílám ti spousty síli to zvládnout,Nikolka je velká bojovnice,ta jim ješte ukáže..tihle drobečci jsou desní rvači a zvladnou víc,než zdraví dospelí..
s tím odpojením je to težké,takhle se neunaví a rychleji se uzdraví,navíc ty plíce se ze zánetem musí poprat..

adajar a jak ty??? pojedete?? vím že to je daleko,ale chtela bych vás poznat 😉

adajar
7. mar 2010

Petrach psala jsem ti ted na FB bohuzel ne je to pres 350km a Danysek je fakt malej jeste na takovou cestu. A manzel rekl ze takhle daleko s nim nepojede.

adajar
7. mar 2010

Niku chapu jak ti je kazdej den to je jak na houpacce jednou lip a pak hur u nas to taky tak bylo. Sice nemel infekci potom, ale dychani mel jak na houpacce porad.

monivo
7. mar 2010

Děkuji všem za odpovědi. Ráda slyším, že to není nutnost, používat šátek, já pořád váhám, šátková vůbec nejsem, ani trochu jsem o tom neuvažovala. Přemýšlím max. o elastickém. Ten vydrží tak do 6kg a je to s ním prý jednodušší, alespoň na ten začátek.

Jani.slunicko, tak jsme se potkaly i na této diskuzi. Jak vidíš, někdy jsou začátky a konce podobné 🙂

Asi nebudu schopná vás dočíst, takže se z některých příspěvků postupně s vámi seznamuji. Sednu si k počítači a najednou jsou 2hodiny pryč 😅

Začali jsme s příkládáním, první den malá nevypila nic, druhý den 5ml, třetí den 20ml a dnes 40ml a to její dávka je 34ml, tak jsem moc ráda. Snad nám to půjde i dál dobře. Má již 1750g.

Nickaveru, jani.slunicko - držím Vám palce, ať se to brzy otočí k lepšímu.

simicak
8. mar 2010

Ahoj holky,

Nicka,je bobek maly,hlavne ze bojuje!!!! S temi doktory se nerozciluj,jak psala Peta tusim,nemuzou davat nadeji a pripravuji rodice na nejhorsi. Nase mala po porodu sama dychala,mela rentgeny v poradku,byla akcni,mlicko tolerovala......a doktori mi nikdy nerekli,jo bude zit nebo neco pozitivniho. Pokdazde to bylo ze je v tuto chvili jeji stav stabilni a muze se to kdykoliv zmenit-ja to taky desne nesnasela a slovo stabilni nenavidim do ted. Az pak jednou mi jedna sestra rekla,ze je mala moc sikovna,ze ma cele oddeleni velke nadeje v ni,ze se ji dari neuveritelne. Ale to bylo za dlouho. Tak se nenech ddoktory rozhodit. A ze je mala hodne driv narozena se nam pripomina do ted.
A ty injekce,plice....to je u tech malickych bezne. Proste musi bojovat a vsechn bojuji 😉
NIkolka je moc sikovna holcicka a bojuje uz dlouho a verim,ze to zvladne!!! Kolem me bylo v nem.tolik prtavych mimiinek a meli velike problemy a ted potkavam maminky s kocarkama vysmate jak leco 😵

petrach,to je supr,ja bych jela hned,ale mam to teda hodne z ruky. Skoda.

Maatka,tak to mas dobre spatne 😀 Ke me ma prijit sousedka ve stredu na popijecku,ja uz nepila dva roky,takze mi bude asi vic spatne nez ted a pekne dlouho. Co jsi slavila nebo kde jsi byla?

Adajar-jeee,tak to verim,ze te ten smich tak dojal. Ta nase mala lopata ma zachvaty smichu asi od 4mesicu,ale tak ze ji tecou slzy. kazdy den minimalne pul hodiny vkuse,. Manzel vzdycky s ni radi a s verunkou a ona je upne hotova. Nekdy se vzbudi,jen se podiva na segru a proste ma zachvat smichu,Veru taky,protoz ji prijde vtipne jak se smeje viki a tak na sebe cumi a chlamou se i 15min. jsme z nich uplne hotovi. Ale veru jak byla miinnko se tak moc nesmala-asi tim,ze nemela tu segru.

hOlky me je snad vic blbe nez vcera 😖

mila01
8. mar 2010

ahoj holky.Bohužel jsem tu po 2 dnech a nestíhám dočíst - vy teda jedete. 😀 😀 Jen jsem to prolítla.

Ale především: Maova - strašně moc moc moc držím palce,hrozně si zasloužíš plnou náruč křičícího štěstíčka a budem tu s tebou prožívat každý den a čekat na to 40tt ve tvé tabulce.

Jani - jsem moc ráda,že se malá lepší.Snad už to byl poslední problém,který měla.

Jinak hlásim,že u nás také sníh a zataženo a sype se a sype a sype.Psal mi manžel z Norska,že tam je taky sníh,ale jasno a prý krásně.Ach jo.Myslím že Bera tady psala,jestli už kupujeme jarní boty - tak se přiznám,že jsem po nich ještě ani nekoukala.A asi ještě dlouho nebudu.Andrejce se v pátek ve školce rozbil zip na kombinéze,tak my spíš budem řešit ještě kombinézu a oteplováky,než jarní oblečení.Už mám z toho depku. 😠 😠 😠

petrach
8. mar 2010

monivo teda ta je šikovná..naš malí se vubec nechytl,vypil 1x 2 ml a jinak nikdy nic..takže opravdu moc gratuluju..a má už krasnou váhu,za chvilku jdete domu,ted už to uteče 😉

milo na Karolínku jsem dnes myslela..malí pořad se né a né rozlézt..neuroložka ho vydela před 3 tydny a říkala že to bude každym dnem,rhb to říká už 2 mesíce že za 14 dní a pořad nic..už jsem z toho občas zoufalá..rukama ručkuje,nohama už to umí taky,ale pak sebou plácne a plazí se kam potřebuje..já se utešuiju Kájou,jak je ted šikovná 😉

simi jak je? jak jsem včera četla u vás ty ceny,to je akorát na nasrá.í..ted jsem objednala ty veci z nextu a teda to je rozdíl..samo jsem brala to levné 😀 5 ks triko za 150kč atd.. 😕 😉

simicak
8. mar 2010

Petrach,jeste hur nez vcera a Verunka tak samo,takze poraad lezime a Veru taky nesla do skolky a si bude cely tyden doma. Ted to ma v ocich,asi z te rymy.
Ale byli u dok. s Viki bronchitidou a uz je to moc lepsi,ale porad se to muze zhorsit-chjo. Hlavne to ted nesmi chytnout od nas. Ja uplne panikarim,ze domu nepoletime a budu tay na cely zivot a uz nikdy neuvidim babi dedu nikoho,porotoze budem porad nemocni 😢 Hruza ty nervy.
Si pis ze ty ceny stvou,fakt hnus. A to mi segra rikala,ze kupuje dovezne bio z anglie,tak jsem ji rikala,ze asi litaji pres afriku k nam,ze jsou tak drahe 😀

Neboj taky se dockas s lezenim a nebo o prskoci a za dva mesice zacne rovnou chodit. Nektere deti jenom plazi a nelezou. A maly je sikovny,tak si s tim vubec nelamej hlavu,neni kde spechat 😉 😉

JInak ja teda hlasim slunicko cely den,ale zizma,ale to slunicko tak hralo,ze bylo krasne-po ceste k dok.

tanav
8. mar 2010

Ahojte babulienky,
tak my Vás s Alexíkom pozdravujeme z domu. Zatiaľ sme niejaký spavý. Iba papáme a spíme. Až mi to je čudné.
Ja celý deň presedím pri postieľke. Akurát prvú noc nám mladý pán ukázal, kto bude doma kráľom.
Nosili sme ho na striedačku s manželom a mojou mamkou na rukách do jednej hodiny v noci.
Pribral mi 50 g. Papkáme Bebu Alprém pre nedonosencov. Objednala som sa na kontrolu na neurológiu.
Dopíšem Vám neskôr, dostala som návštevu.

Pa.