Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
3. máj 2010

Argousku, ty to zvládneš!!!! A těch pár dní do porodu uteče jako voda a pak to bude mazec 🙂

Mispuli, tak už jsem stihla jen konec 😒

Holky, mě klepne - Kuba je po tý vakcíně úplně hotovej, ani nechtěl obědvat a usnul během vteřiny. Zato Anetě píchli asi něco s hyperaktivitou a žravostí, lítá tu jak čertík a snědla polívku a omáčku se třema knedlíkama. A to se krmila sama (teda jenom tu omáčku s knedlíkama).
A aktuální váha je - A. 10,5 kg, K. 11 kg, a délka 88 cm oba (což je blbost, Kuba je evidentně o něco větší), míry na čepici nebrali 🙂

gucz
3. máj 2010

argousek neboj sa porodíš 🙂 , ja meriam 155cm, malý mal 3620g a 51cm a porodila som ho 😉
budem na Teba myslieť

mispuli
3. máj 2010

Míšo,ale oni tam zas až tolik toho neřekli,jediný zajímavý bylo,jak vybrat výšku kola,ale já už si to stejně nepamatuju.

my jdeme na priorix 12.5, 21.5 mám jet s Míšou na 3 dny na dovču s holkama ze strakonic,tak jen doufám,že nebude mít reakci,na první dávku neměla,nebo jetli to mám radši přehodit,až se vrátíme?

jinak mě z Mišáka asi taky klepne,potřebovala bych,aby usnula a ona jančí s H v ložnici,jenže to je pořád chachacha a pak najednou řev,ta skřínka,o kterou si škubla tu tvář, ji vůbec neodradila,ba právě naopak leze už i na ni 😖 😖

bera28
3. máj 2010

Mispuli, když neměla reakci na první, tak bych se té druhé nebála. Stejně je to teda šídlo, ta by si rozuměla s Anetkou 🙂 🙂

mispuli
3. máj 2010

však se taky těším,že se v létě sejdeme,jen budeme muset vymyslet,kde v Táboře,aby měly holky rozlet 😀 😀

tinuskaha
3. máj 2010

Bera ked nas prepustali z nemocnice :Tonusove pomery t.c.na hornej hranici normy.CKP lahkeho stupna
Posledna sprava z neuro.CKP a CTP lahky stupen hyptonia s prechodom do hypertonu
EEG bez specifickych epi grafoelementov bez znamok loziska
USG frontalne rohy sirsie vyoblenie rohov,III.a IV.komora prim.bez znamok loziska gyrifikacia prim.SAP stihle
To je vsetko ☹

bera28
3. máj 2010

Tinus, ale to není vůbec špatný nález 😉 Tak netruchli, Alexík to všechno dožene. Vojtovka je složitá, ale spíš pro nás mámy, než pro děti 🙂

Mispuli a je v Táboře nějaká letištní plocha? 😀 😀

bera28
3. máj 2010

Ty jo, dneska večer mám jít poprvé na aquaaerobik, tak doufám, že se Kubajz vzchopí. To by asi tatínek nebyl moc nadšený, když by tu s nima měl být sám 😒

mispuli
3. máj 2010

Bera je,na Všechově,byli jmse tam bruslit,ale tam občas bývá dost lidí 😀 😀 ,neboj na něco přijdeme možná bude Vladka schopná a zajedeme se za vámi podívat do dobronic,já bohužel auto nemám,když nás tam tatka na nějakou dobu nechá

mispuli
3. máj 2010

Tinus ještě mě napadlo,kde a na čem ten cvik cvičíte, Myslím,že jsi psala,že je to ten,co má jednu nožičku mít směrem dolů,já to cvičila na pračce,mohla jsme u toho pořádně stát a zalehnout na dítě 😉 ,jestli mi rozumíš,jak to myslím

tinuskaha
3. máj 2010

Bera to teda neni ale proc je tak spozdenej??Ja si myslim ze to bude i tim ze byl 86dni na UPV ☹
Mispuli ano je to cvik s nozickou smerom dolu a na jednej ako keby klecel.Cvicim ho na stole uz som si nasla aj sposob len Alex tu nozicku nie a nie pritiahnut rucku otvara .
A vsimla som si dnes dviha zadocek hore vypada som smiesne ale tesim sa.Je to dobre ze ho dviha ze? 🙂

bera28
3. máj 2010

Jeee mispuli, ty máš hezkou fotku v pase 🙂

Tinus, ta doba na UPV určitě vliv měla. No a vidíš, už zvedá zadeček, to je paráda.

U nás to bude ještě zajímavé - po odpoledním spánku Anetka už bez boule, zato Kuba má 38 😒 To jsem zvědavá, co z toho bude.

mispuli
3. máj 2010

Míšo díky 😀 😀 😀 ,jak je Kubajzovi? Jdeš na aqua?

bera28
3. máj 2010

Tak prdlajz, žádnej aquáč se dnes nekoná 😠 Kubajz už vypadal líp, tak jsem se těšila, ale předvadl se u večeře, kdy sebe i mě totálně poblindil. Navíc chlap přišel pozdě, takže i kdyby byl Kubula v pořádku, tak bych musela mít u zadku vrtuli, abych to stíhala 😒 Ach jo, to je zase den. A to mi doktorka říkala, že reakce jsou nejdříve 6. den. Což je i logický, když člověk ví, o jakou vakcínu jde. Pak ale nechápu, z čeho to teda má 😕 😕

petrach
3. máj 2010

ahoj holky,
my jsme najací marodní..malí staval v 5 rano a brečel a brečel..po 8 se pozvracel a byl hotoví celé dopoledne..dali jsme nurofen,tak se zklidnil a vypadal v pohode a ted večer 37,8 C..a šahal si dopolko hodne na ucho..muže bolet ucho od zubu?????

mispuli a meli reakce i dřív svištáci? doufám že je Kubíkovi už líp a Anetce ten apetit zustane napořád 😉
tinus jak píše bera ten nález je dobrý..nic co se nedá vycvičit..já te chápu jak se stresuješ a doufám že už ne dlouho..to že otvírá ruce je správne 😉 je uvolnený,neboj naučíte se to oba,uvydíš..balíček snad zítra pošlu,jestli bude prcek v pohode,nezlob se,nestíhám..

argi ale stejne si vem tak krásná váha 😉 porod bude v pořadku,uvydíš..já se fakt tweším na drobečka
gucz já ted koukám že malí už má 3 mesíce 😅 to tak hrozne letí..jak to zvládáš s detma??

bera28
3. máj 2010

Peti, ucho klíďo od zubů být může. Hlavně když prý rostou stoličky. Tak ať je líp a aspoň noc máš v pohodě.
Svišťáci právě nikdy dřív žádné reakce neměli, akorát na úplně první Hexu, kterou ale dostali spolu s Prevenarem. To měli zvýšenou teplotu. A pak, když měli zvlášť hexu a zvlášť Prevenar, tak už to bylo v poho. Ani na meningokoka nereagovali.

mispuli
3. máj 2010

míšo třeba byl kubajz nakřápnutej,aniž byste to věděli a tohle ho dorazilo,tak at je všem marůdkům líp 😉

tinuskaha
3. máj 2010

Peti uska mozu byt od zubov.Kamoskyna mala mala stale zapal stredneho ucha ked jej isli zuby.Nech je mu je cim skor fajn.

Bera nech aj Kubikovi je lepsie.Najhorsie je ak ide noc a deturence chore.Ani Alex nemal reakciu na 1. hexu+prevenar na 2.ano vecer aj v noci mal teploty a chcel len pit.
Holky dakujem vam za podporu ja uz asi fakt saliem vsetko si na Alexovi vsimam a porovnam.Ja viem nemam porovnavat ale ja sa nejako neviem tomu ubranit 😒

mispuli
4. máj 2010

Ahoj,jak je Kubíkovi?

bera28
4. máj 2010

Holky, tak jsem teď volala doktorce a ta mi řekla, že se určitě nejedná o reakci na očkování (což je pochopitelné, přeci jen by to bylo extrémně brzy), ale spíš jsem se očkováním strefili do inkubační doby virozy. Podráždil se imunitní systém a viroza zvítězila Každopádně klukovi už je líp, i se nasnídal. A ptala jsem se taky na tu bouli na ruce u Anetky, tak někdo skutečně takto zareaguje, ale pokud zmizela během dvou hodin, tak je to v poho.

bera28
4. máj 2010

Kdo se chce zasmát, ať se koukne na fotku č. 49:
http://photokate.com/fotogalerie/2010-04-30_dvo...

bera28
4. máj 2010

Je to předposlední fotky

mispuli
4. máj 2010

Míšo ty jsou krásný,já se taky chystám,že asi navštívím nějakej fotoateliér,ale určitě to nebude ta pičmunda,co máme tady ve městě,ta fotí strašně,jenže nevím,jestli toho našeho drakouše dokáže někdo zkrotit 😅 😅

bera28
4. máj 2010

Mispuli, tahle fotografka si do galerie fotek u nás napsala "neposedná dvojčata" 😀 No je to vidět i z těch fotek. Zvlášť Anetku to děsně nebavilo. A jak leží na té hrací dece, tak tu čorli jejímu 3měsíčnímu mimoušovi🙂

Kubajz je lepší (ťuk, ťuk, ťuk). I se nasvačil, teplotu má asi jen trochu zvýšenou (ho měřím rukou🙂 a docela tu blbne. Tak uvidím, jak se to bude vyvíjet dál. Koupila jsem mu teď Laktobacilíky, tak bude dostávat probiotika.

tinuskaha
4. máj 2010

Ahojte
Bera krasne fotky, krasna rodinka,krasne deticky.Veeeeeeeeeeelmi vam to pristane 😉 ty vypadas skvele 😉

denisee
4. máj 2010

Bera: nádherný fotky, děti tak vyrostly, utíká to hrozně moc rychle.

Vojta měl 5den po očku jen lehce zvýšenou teplotu dnes je to 7 den a zatím nic tak uvidíme.

Argi: myslím na tebe a těším se na zprávičky 😉

denisee
4. máj 2010

Holky tady je kontakt na moc pěkný fotky, ale je to v Humpolci. http://www.mvfotostudio.freepage.cz/kontakt1/

andulka4
4. máj 2010

ahoj holky,
tak se hlásím z kontroly,mimčo má 2700g a už se to asi pomalu chystá.Čípek se mi zkrátil a jsem na 1cm otevřená 😉 tak doufám že to do této soboty vydržím a pak už je mi to jedno.

tak se všichni opatrujte 😀

Beruš překrásné fotky ještě jdu zčumnout Vojtíška

andulka4
4. máj 2010

aha to je jen odkaz na fotosalon 😀 😀 😀

bera28
4. máj 2010

Tinus, Denisee, Andulko, díkes za pochvalu🙂

Andulko, třeba vydržíš až do termínu. Ale ono už je to teď stejně fuk, v tomto tt je to paráda 😉

Denisee, tak držím palečky, aby už k žádné reakci na očko nedošlo.

Maatkka, zítra budeme držet se svišťákama všechno co máme! Dej Lilince pusinku a zvládněte to bez komplikací!

Peti, Fajn, jak je dětičkám??

Kiki, ty už bys měla být taky zpátky z dovči, ne? Tak jak bylo v Pekle??🙂