Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mila01
13. jún 2009

Petrach - tak to je mi líto,to je problém toho,když máš doma starší dítě.Já mám Andrejku taky od středy doma,nedávám jí do školky,má kašel a rýmu,v pátek začala i Karolínka.Já vim,že u nás je to trochu jiné,protože Kája je už větší,ale co si pamatuju,tak se nám nikdy nepodařilo holky nikdy pořádně oddělit a většinou si všechno odstonaly spolu.Tomu bohužel nezabráníš.I když máš každé dítě v jiném pokoji,tak je to ve vzduchu a také to přenášíš ty,protože mezi nimi pendluješ.Navíc nepíšeš,jestli má Elinka i nějaké jiné příznaky - rýmu,kašel,případně průjem,...Třeba to bude jenom přehřátí organismu,nebo taková ta 24hodinová horečka,u nás to v posledním roce bylo několikrát.Tohle mi Kája nikdy nechytla,ale nastydnutí vždycky.Připrav si odsávačku na soplíky ( uplně super je ta na vysavač ),kapičky na kašel a do nosu a pevné nervy.A neboj,Šimonek už není zase tak malý,virozku zvládne.Navíc mu to posílí imunitu,když si tim projde.Nebreč - bude dobře,uvidíš. 😉

mila01
13. jún 2009

Sylvinka - četla jsem o tom už na vašem tématu na únorovkách ( omlouvám se,že vám tam lezu,ale sháníme každou informaci o malém ),chtěla jsem ti tam zrovna napsat,jestli se můžem přidat. 😉

Sice na ně myslíme a modlíme se za ně pořád,ale já se určitě přidám a v tu domu to zintenzivnim - vždyť je to to jediné,co pro ně můžem udělat.A kdyby to pomohlo,bylo by to fantastický.Já na tyto věci sice moc nevěřím,ale přidám se určitě.( vždyť když můj manžel zapíjel naší Karolínku - i přes můj nesouhlas,tak ráno po té zapíječce jí odpojili ze CPAPu a už se na něj nevrátila - dle mého manžela je to samozřejmě jeho zásluha.Takže pokud to pomůže i Matyáškovi - uděláme cokoli.)

petrach
13. jún 2009

milo ma horečku a rano pry ji bolí bříško,jinak vypada zdrave,nebyt te horečky,ale ta ji očividne neva..
tak doufam že to nechytne
teeuwe diky za rady
silvi určite se připojím,musí se skusit všecko

milo že ty jsi doma sama s laptopem? 😀 teda ja te chapu,ja bych bez koníka nevydržela

mila01
13. jún 2009

petrach - jak jsi to poznala??? 😀 😀 😀 To víš že jo,vždycky se naučim jednu otázku a jdu se mrknout,jestli někdo nepsal a hlavně,jestli jsou nějaké nové zprávy o Matyáškovi.Vojta je s Andrejkou v cirkuse a Kája řádí na zahradě s babičkou a dědou.

Budu držet palce,ať to nechytne - třeba to bude dobrý,když jinak Elince nic není.Neni opravdu třeba jenom přehřátá?

mila01
13. jún 2009

Petrach - tak se podrž.Ve 4 jsem to tu zabalila a šla taky na zahradu,že uděláme grilovačku,pohraju si s holkama,odpočinu si,....Přišla jsem tam,Kája 37,5 a když jsem jí vzala do náručí,hned jsem to slyšela - průdušky.Takže jsem jí naložila do auta a hurá na pohotovost.Máme spiropent a kapky na kašel,v pondělí přeposlech.Už jsem si to taky obulela,protože se strašně bojim,minule to takle taky bylo první den a druhý jsme jeli do nemocnice se zápalem plic.Hrozně se bojim,jsem s ní doma,snažim se,aby se moc nepohybovala ( ha ha,uplně bezúspěšně ),zvlhčovač běží naplno a já se tu klepu.Navíc jsem se pohádala s manželem,prý jsem protivná a nesnesitelná,tchýně prý kuli mě brečí doma,že za to může.Ach jo,někdy bych si přála nebýt na všechno sama ( viď,Fajn).Tak jsem si vylila srdíčko a jdu zase něco dělat.Samozřejmě mám po učení,asi ty zkoušky vzdám. ☹

petrach
13. jún 2009

milo u nas s manžou to samé,nejsi v tom sama..sice malou vykoupal,ale když jsem se ptala jak v noci,at nestavam k obema,tak ji mám pry nechat vyspat atd.akorat nevím jak by poznal,že jí vyletela horečka 😠
my mame taky grilovačku,je tu celá rodina a taky jsem pry divná,moc se pry stresuju,jenže gdo nezažil,ten nepochopí 😒
Kájií držím palce,taky budeš mít desnou noc,a ti chlapi jsou trubky,občas me fakt točí ty řeči
ty skoušky udeláš,neboj..jen to chce mít na to klid,no

mila01
13. jún 2009

Petrach - díky,já vim,že v tom nejsem sama.Mám skvělého manžela,ale jak je s náma jenom na víkend a přes týden ne,tak se moc nechytá.Ani Andrejka ho nebere moc vážně,když jí něco řekne,podívá se nejdříve na mě,jestli to odsouhlasim,holky jsou prostě zvyklé,že vychovává máma a basta.No a manžel si zvyknul,že tu rozhoduju a on se prostě jenom veze - je to tak pohodlný - pro něj.Ale já už mám někdy pocit,že je toho na mě strašně moc a že už dál nemůžu,že už to prostě neunesu.

No,nebudu se tady litovat - holky,kde jste všechny?To si pořád užíváte sluníčka?Sorbona,marně tu hledám vaše nové přírůstky a také pokroky ostatních.Asi všichni myslíte na malého Matyáška - všechny novinky o jeho stavu jsem našla na tématu společný termín - únorovky.

argousek
13. jún 2009

maova myslíme na vás a modlíme se za vás 😔

petrach
13. jún 2009

holky tak Daneček od nanye dneska trekorde pije z prsu 😉 fakt velke davky,skoro jako naš malí ted..takže krasne zpravy
maova myslím na vás

mila01
13. jún 2009

Petrach - díky za zprávičky,to hned potěší.Písnu ti do IP telefonní číslo,můžu se v týdnu zeptat,co je tu nového?Zase budu bez pc,tak ať nejsem tolik na nervy.

fajn
14. jún 2009

ahojte jenom nakukuju co nového. Sorbono co u vás klokánkujete z vesela?

Maova ajak Matyášek už je to trošku lepší? Moc na vás myslím a držím pěsti.

Peti a co Eliška a Šimonek? Večer sem ještě kuknu teď musím jít krmit dravou a vzteklou zvěř. Mě z ní fakt trefí někdy.

sorbona13
14. jún 2009

Ahoj holky, tak Kubíček včera poprvé dosáhl váhu 1kg 🙂 Klokánkovali jsme včera s manželem, dneska jsme si
kluky prohodili, ještě že máme dva, aspoň se nehádáme 😀

mila01
14. jún 2009

Ahoj holky.Tak co Petrach,jak to vypadá s Eliškou?Dej vědět.Písnu ti ještě do IP.

Holky u nás se Kája naštěstí nezhoršila,ale bohužel ani nezlepšila.Zítra jdeme na přeposlech,tak vezmu s sebou i Andrejku,ať si jí taky poslechne,pořád je trochu nastydlá a chvílema chraptí,než si odkašle.Jinak mám takový problém,se kterým jsem se nikdy nesetkala,Kája má asi nějakou reakci na Spiropent - je hrozně neklidná,divoká,nevydrží stát na místě,dokonce dneska vůbec nespala,když jsem jí zkoušela dávat spát,tak vůbec v postýlve nevydržela na jednom místě.A to když jí není dobře,tak je hodně spavá.Jsem z toho fakt zmatená.Dovedete si asi představit,jak teď odpoledne byla protivná.

Fajn - Maova píše každý den zprávy na to téma - společný termín - únor-jsme kompletní ( nebo tak nějak ),dnešní zprávička už tam také je - hlídala jsem to.

Sorbona - já z vás mám takovou radost,je to super,jaký máte průběh,stálo to za to,že jsi vydržela tak dlouho.A tvůj manžel je dobrej,Vojta si sice malou choval,ale to jsme jí museli zabalit do deky,jinak se bál a nikdy neklokánkoval. - ale my měli jenom jedno a je fakt,že jsem byla asi trochu lakomá. 😀 😀 Ale on se stejně bál.

jecidlo
14. jún 2009

Petrach: moc Nanye pozdravuj a jen tak dal s takovou budou za chvili doma! Urcite je ted klidnejsi, kdyz uz tam muze s malym byt.

Sorbona: gratulujeme ke kilcu🙂 No nehadate u nas byl skoro problem ja se vzdycky zeptala prituli ktere mimi chce klokankovat on, prijel jen tak jednou za tyden, byl porad sluzebne pryc a on byl hrozne rozpacitej z toho vybrat si, ale me bylo jasne, ze chce Marusku, tak jsem proste rekla, ze ja chci Matyska aby se necil blbe🙂 ale priste jsme si to vymenili🙂jen jsem ho poprosila, abych to mohla byt ja kdo si Matyska pochova prvni bo jsem tam byli zrovna oba, ale byla tam hodna sestricka a kazdy jsme ho meli chvilku, Maruska tehdy jeste nemohla. A jak to vypada dal s vasim pobytem jk dlouho ti nechaji kluky jeste na Jip ti nerekli?

mila01
14. jún 2009

Ječidlo - to je hezký.Oni hold ty chlapi strašně trpí na dcery,co? 🙂 😀

jecidlo
14. jún 2009

Mila: doooost, ale nechtel to jako priznat, se citil blbe, prece jenom se mu narodily deti dve🙂) Matysek je samozrejme taky nadhernej, ale ty holcicky jsou proste holcicky🙂 Maruska mela na sobe dneska poprve saticky a myslim, ze z toho tatka neusne 😀

mila01
14. jún 2009

Ječidlo - to věřim,já to vidim doma,jsou z toho hrozně naměkko.Když jsem čekala Andrejku,chtěli jsme kluka.Když jsem čekala Karolínku,Áje byli 3 roky a manžel chtěl znovu dceru.Jsou z nich "poprděný" 😀 .A holky to s nima strašně uměj,Andrejka k němu vždycky přijde,sedne si mu na klín,přitulí se a řekne - ale taťulíku - a má ho přesně tam,kde chtěla.Včera spolu byli v cirkuse a když jsem viděla tu útratu,tak mě málem omejvali.Ale manžel mi na to jenom řekl - ona toho plyšáka tolik chtěla.On jí koupí plyšáka přímo v cirkuse - za ty jejich ceny.Jako by jich navíc neměli plný pokojíček.

sorbona13
14. jún 2009

mila: manža se nebojí kluky pochovat, ale aby je přebalil, to ani náhodou 🙂 Sestřička se ptala, jestli bude přebalovat, že bych si každý přebalil jednoho kluka a nechtěl o tom ani slyšet, asi se bál, že budou mít v kalhotech nadílku, oba pěkně prděli při tom klokánkování 😀

jecidlo: my se střídáme, včera měl manža Honzíka a dneska si vzal Kubu, ale řekla bych, že preferuje spíš Honzíka, je klidnější a tolik nekňourá a hlavně je mu víc podobnej, jak kdyby mu z p....e vypadl 😀 😅

jecidlo
14. jún 2009

Sorbona: ja bych se te preference ale nejak zvlast nebala on clovek miluje vsechny svoje deti, jenom nekdy vic a nekdy min podle toho jak moc rvou 😀 takze to vypada ze jsou dvojvajecny? ze nejsou teda uplne stejny? No my jsme si Matyska na zacatku predavali jako horkou bramboru ani navsteva ho nechtela chovat, porad se desne kroutil a rval! Ted uz se zklidnil a je milejsi jak Maruska 😵 Hlavne se uz totiz SMEJE a Maruska porad jeste nic ☹

Mila: je mi uplne jasne ze tak nejak to brzy bude, ale ja moc doufam, ze nebude delat nejake zjevne rozdily mezi holkou a klukem, to by me moc mrzelo. On rika, ze to tak byva, ze holka byva tatinkuv mazanek a klluk zase mamincin, ale ja chci mit oba mazanky🙂

mila01
14. jún 2009

Sorbona - no,ono to s tim chlapskym přebalováním je těžký.Vojta malou přebalí bez problémů,jenom když je počůraná - jinak je to děsnej problém.Když musí ( protože na blízku není nikdo jinaj ),tak to teda zvládne,ale to potom poslouchám hoooodně dlouho. 😀 😀

Ječidlo - já si taky myslim,že je to s tim preferovánim tak nějak střídavý.Miluju obě své děti absolutně stejně ( nikdy jsem nevěřila,že je to možné a když jsem čekala Káju,bála jsem se,že jí nebudu mít tolik ráda jako prvorozenou,ale ta láska se nerozdělila,ale prostě se zdvojnásobila ),ale jsou chvilku,kdy se člověk přikloní víc k jednomu - většinou,když ho víc potřebuje - třeba když přijde nějaká nemoc.Jinak opravdu se řiká,že holky jsou tatínkovi a kluci maminky - ale co bych pak měla já???? 😕 😕 😕 Žádný takový - a je fakt,že naše holky jsou velký mazánci - ale tatínka i maminky. 😀

maova
14. jún 2009

Ahoj holky, jdu vás pozdravit, zprávy o Matýskovi si určitě přečtete v únorovkách. Zatím stále bojujeme, i když to není veselé, ale my pořád věříme. Nejhorší je to u inkubátoru, když paní doktorka říká aktuální stav, to pak odcházíme dost zdrcený, ale doma nějak sebereme síly, celé to probereme a prostě si řekneme, že to Matyášek zvládne, že tak krásně pořád bojuje. Dneska když jsme přišli, tak měl kyslík 49 procent a když jsme odcházeli, tak 90, což mě trochu lekalo. Ale byl hodně neklidný, pořád se vrtěl, tak asi proto, teď už se to prý zase vrátilo do normálu. Hlavně aby zvládnul ostatní komplikace.

Mělo některé vaše miminko krvácení do mozku? Nebo měli nějaké podezření a potom to bylo v pořádku? Já se dost bojím, aby se mu nepotvrdil ten stupeň 4.

sorbona13
14. jún 2009

jecidlo: já fakt nevím, jestli jsou jedno nebo dvouvaječný, jednou se mi zdají stejní, při druhém pohledu zase jiní, on to hlavně dělá ten rozdíl ve velikosti, 90g je na takhle malých miminkách obrovský rozdíl a Kubíka poznám podle toho, že je drobnější. Oproti Honzíkovi se mi zdá jako drobek. Zrovna o víkendu jsme probírali se švagrovou a tchýní fotky, které ještě nebyli pojmenované a všichni tvrdili, že na fotce je Honzík, jen já si stála za tím, že to je Kuba a nakonec se to potvrdilo podle barvy prostěradla v inkubátoru, Honzík měl modré 🙂
Těch preferencí se nebojím, on má kluky manža rád oba, tím jsem si naprosto jistá 🙂

mila: oni ti chlapi jsou takoví cíťové 😀 Se bojej hovna 😀 Snad se do toho manža nějak dostane a přestane se bát, páč si nějak nedokážu představit, jak to budu všechno zvládat...no i když stejně si budu muset poradit nějak sama, když nebude doma....

maova: bojujete krásně a jak řekla doktorka, nečekala, že by Matýsek vydržel a už je to dalších 48 hodin, takže je obrovský bojovník a vy mu moc pomáháte, protože mu věříte, jezdíte za ním a jste oba s manželem moc moc silní, i když to pro vás musí být hodně těžké, strašně vás obdivujeme!!!!! Neuběhne hodina, abych si na vás aspoň jednou nevzpomněla a neposlala Matýskovi povzbuzení pro další boj!!!

mila01
14. jún 2009

Maova - nepřestávej doufat,všichni na vás moc myslíme a držíme palce.Je to hrozný,taky jsem se vždycky klepala,co mi u vizity řeknou a pak jsem to všechno v duchu probírala a snažila jsem se z toho vybrat to nejlepší.Matýsek je bojovník - nevzdává to,to je hlavní.My jsme naštěstí krvácení do mozku neměli,ale na oddělení vedle na pokoji ležela maminka a její synek měl krvácení do mozku.Když jsem tam já nastoupila,tak ho už asi za týden dostala na pokoj a brzo šli domu a nijak bych to na něm nepoznala,kdyby mi to neřekla.Jsme stále v kontaktu,jsou mu už dva roky a vše je v pořádku.Je trochu líný - ale myslim si,že to nebude tim,že by měl to krvácení - prostě je to chlap.Jinak jsem se s tím nesetkala,snad holky budou mít více co k tomu říct.Drž se,myslíme na vás.

petrach
14. jún 2009

ahoj holky,
tzak noc desna,Elin 39.6 takže jsem u ní sedela do 3 hodin,pak to kleslo a než jsem odsala mlíko byli 4,v 6 hodin se zbudil malí s desnym plačem,bolelo ho bříško,takže jsem k.o.chtela jsem jít odpo spát,jenže si tu nabštevy podavali dveře..zítra jdeme s Elin k dr,teda pojede tchyne,nechci aby byla v aute s Šimonkem,tak budu s ním doma,,no al ma angínu jako trám 😠
malí se zatím drží,jsou oddelení,ale uplne to stejne nejde,ty bacili jsou ve vzduchu

sorbono tak velika gratulace Kubíčkovi,je to pašak 😉

jecidlo hod namfotku,prosím te,at víme jaka byla kočka 😉 me se Šimula taky\ nechce smát,v pondelí mame korigovane 6 tydnu,vy taky tak nejak,že jo..nejsou moc od sebe
Elin se smála až ve 2 mesících,holt si počkáme,oni začnou,uvydíš 🙂

maova celí den jsem dnes na malého myslela,proste to musí zvladnout,musííííí
je to bojovník,tolik lidí mu posíla energii a myšlenku,určite to poznal
s tím krvacením..se mnou ležela paní a malí ho mel a pry se to dost často vstřebává

alodi
14. jún 2009

Hezký večer, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, ale snad se nebudete zlobit. Jsem také maminkou nedonošeňátka, ikdyž už skoro za 3 měsíce oslavíme 2 roky.

Náhodou jsem před pár dny k vám nahlédla a zrovna se narodil Matýsek od Mao...a to mě nemůže nechat chladnou, asi jako každou z vás.

Mao: Matýsek je prostě úžasnej jak bojuje! Je strašně silnej a statečnej! Určitě cítí, že maminka s tatínkem za ním stojí a dodávají mu tu potřebnou sílu a energii, aby mohl dál bojovavat. Jsem si jistá, že, když jsi u něj, tak ví, že tam je maminka jeho milovaná...proto na něj pořád mluv, zpívej mu. Držím pěsti, aby ten utz hlavičky a srdíčka dopadl co nejlépe to jde!!! Máš úžasného chlapečka a strašně si přeju přečíst si pozitivnější zprávičky. Držte se!

sorbona13
14. jún 2009

alodi: ahoj, vítám tě mezi námi, koukla jsem ti do aĺbíčka a obdivovala Sebastiana, krásně to zvládl. Já mám dvojčata, narozená před 17ti dny ve 29+1tt s váhami 980g a 975g.

mila01
14. jún 2009

Alodi - vítej.Hned jsem ti vlítla na fotky , malej je opravdu mooooc pěknej.Mému nedonošeňátku budou 2 roky za tři dny - tak to by spolu pěkně řádili,co?Jestli je to taky takový drakouš - a podle fotek jo - dali by závody na motorkách. 😀 😀

petrach
14. jún 2009

ahoj alodi,maš krasneho chlapečka,hlt ženske,hned lítnou na fotky 😀

alodi
15. jún 2009

Ahoj holky,
děkuju za přivítání. Určitě sem ráda nakokouknu, ale na pravidelnost asi nebude čas. Mila má pravdu, mám doma pěkný šídlo 😅 Přeju všem malým dětičkám, aby rychle všechno dohnaly a hlavně, ať jsou všichni zdraví.

Sorbono: máš strašně šikovný chlapečky. Neuvěřitelný, jak krásně vše zvládají 🙂 Moc vám fandím!

Hezký den všem 🙂

bera28
15. jún 2009

Ahoj holky,

zdravím z vyhřáté Prahy🙂
Mile a Petrach držím palce, ať jsou holky brzy zdravé. Milo, půjdeš na ty zkoušky?
Maova, s krvácením zkušenosti mám. Kubajz měl krvácení 1. st. Vcelku rychle se mu vstřebalo, zůstaly cysty, které se nejprve zvětšovaly (to ještě v Podolí), ale na konktrolním UZ 14 dní po propuštění už byly výrazně menší a jen 2. No a za další 3 měsíce zizely úplně - ve zprávě máme "zcela zhojeno jizvou".
Co se týká motoriky, tak bylo znát, že je oproti Anetce pozadu. Také s ním ještě cvičím, s ní už daaaaavno ne.
Měl to krvácení na pravé straně, takže poškození je zřejmé vlevo - levá ručka byla pomalejší, než pravá, ale teď je úplně srovnaná. A zbývá vypilovat nohy. Levá je opět pomalejší, je na ní ještě úchopový reflex, který měl už vymyzet. Věřím ale, že to rozcvičíme, stejně jako ruku.
Co se týká "myšlení", tak tam se domnívám, že ho to nijak nepoznamenalo - zatím🙂 Umí paci paci, pá-pá, ukázat jak je veliký, házet kouličky do správnho otvoru, reaguje na "vem si" a "dej". Chápe příčinu a následek, má velmi pěkné sociální dovednosti - to řekla psycholožka🙂
Do Podolí jedeme 30.6. na roční prohlídku, tak Ti pak napíšu aktuální info, měl by mít i UZ hlavy (pokud teda nemá už úplně srostlou fontanelu).
Matyáškovi držíme vše, co máme! Je to bojovník a je v nejlepších rukou.