Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
10. apr 2011

@mila01 ahoj co denisse?

mila01
10. apr 2011

Fajn - Denise jsem psala,jak se vede a přišla mi odpověď - " Po víkendu asi postýlka,ale neklesá žloutenka,tak možná svícení.Nevím co to pro nás bude znamenat.Od včera ho jen kojím,tak máme prý dobře našlápnuto.Mlíka mám až až,dnes přibral na 1840g.Je to šikula.Všechny moc zdravíme.

Stáhla jsem ty fotky,tak vám ukážu tu naší tanečnici.

fajn
10. apr 2011

@mila01 jsem zapomněla -velkou gratulaci Anďě jednou z ní bude velká tanečnice 😉

leeenka26
10. apr 2011

@mila01 ake sikovne dievcatko 😀 a tesim sa z denisky, len tak dalej, posielam pozdrav 😉

mila01
10. apr 2011

leeenka - díky moc.Pozdrav Denise určitě vyřídim.Já jsem jí zatim nic o Samuelkovi nepsala,prožívá období štěstí a sakra si ho zaslouží,nechtěla jsem jí rmoutit špatnými zprávami.Ale teď už to jsou zprávy dobré a pevně věřím,že už se nic nezmění,tak jí určitě napíšu. 😉

kijusqa
10. apr 2011

@leeenka26 Leni uzasne spravy ...som to tu dlhsie necitala a som stastna s vami,presne jak sme hovorili...Samulo to zvladne na 1,musis by t stastna viem si to predstavit,tak uz mate kus cesty za sebou a kusok pred sebou(v nemocnici myslim)uzivaj si to prajem ti to pa

duracelko
10. apr 2011

@leeenka26 teším s tebou že samko má už dobré výsledky. aj ja verím na zázraky.. mne bola mama vyše týždna v kóme, doktory povedali ze nedávajú žiadnu nádej, že to neprežije, a moja mama sa prebrala mala este problémy ale žije a má sa dobre. doktory potom povedali že mala silné srdiečko 🙂 🙂 ja verím že tvoj samko sa z toho všetkého dostane, 🙂 určite ma svojho anjelika strážneho a ten mu pomôže 🙂 🙂 🙂

leeenka26
11. apr 2011

@mila01 ved ked bude prilezitost a miesto v sprave, tak ju pekne pozdravujem 🙂
@kijusqa dakujem, aj ja uz zacinam verit, ze to samko zvladne na 1, pretoze cim doteraz presiel...uz len tie crievka sa musia dat do pohybu, ale myslim si, ze ked vsetko ostatne fungzje same, bez liekov, tak uz by sa aj creva mohli dat do pohybu, prekrvia sa a zacnu pracovat pomalicky. Hlavne aby nenekrotizovali, ale naopak aby sa uzdravovali.
@duracelko takze tvoja mamina si prezila veeelky zazrak a mala velke stastie. Ja tiez na taketo veci verim, lebo som mala tiez moznost take veci obcas vidiet na vlastne oci (robila som 4 roky na ARO) a tiez sme tam mali 1 pacientku, okolo 40 a uz mala ist na organy, ze odideny mozog, a ona sa normalne prebrala a vsetci na nu pozerali ako na vyjav bozi. Dakujem, ze Samkovi tak veris, aj samozrejme vsetkym ostatnym, pretoze tu mu vsetci veria velmi a drzia mu palce 🙂

leeenka26
11. apr 2011

inak zatial nic nove nie je, Samko stale tak isto 🙂 bez liekov, ficime sami 🙂)

kmoor
11. apr 2011

@leeenka26 ahojky! jsem tu o víkendu nebyla, páč jsme v sobotu grilovali a já se táááák opila, že jsem celou neděli problila 😅 ale teď jsem to dočetla a věřím, že se fakt stal zázrak, podle toho, co jsi psala posledně jsem ani nevěřila, že se to může takhle obrátit! je to bojovník a když nemá léky, je to určitě lepší, tělo už je asi natolik silné, aby se s tím popralo samo, a tím pádem to zvládne! strašně moc vám držím palečky, posíláme hromadu pusinek a tobě energii, páč jí ještě budeš potřebovat ! 😉

@mila01: tééééda ty máš ale šikovno kočičku! dělá ti jenom radost! musíš bejt strašně pyšná a na mistrovství vám budu držet palce!

my jedem dneska k našim a zítra máme kontrolu na neurologii, taxem fakt zvědavá. holky, malej už drží hlavu aspoň v sedě, každou chvíli začne lízt, páč už se krásně drží na rukách, opírá se už nejen o lokty, ale o dlaně a dělá houpy houpy na všech čtyřech, už jen zkorigovat ty pohyby 🙂 naši až to uvidí, taxe zblázní, páč ho neviděli 2 měsíce! a to měl bejt ležák!!!! 😉

mila01
11. apr 2011

Kmoor - 😀 😀 😀 docela ti závidim to grilování s opicí - někdy to člověk fakt potřebuje.Tu problitou neděli už ti nezávidim,ale to je hold daň,no. 😀 😀 Máš pravdu,jsem strašně pyšná a hrozně to prožívám.Je to pro nás nový,první závody a hned takový šrumec - narvaná sportovní hala,bylo tam skoro tisíc lidí a ta Praha bude veliká - je to v Libni ve Sparta Aréně,jsem dost nervozní - z toho prostředí.Loni touhle dobou jsem přemýšlela,jestli Andrejce nedáme odklad do školy,že je taková zakřiknutá,stydlivá a teď cestuje,vystupuje před stovkama lidí a strašně jí to baví.Už počítá,kolikrát se ještě vyspí a pojede. 😀 😀

Na tu neurologii ti budu držet palce,dej hned vědět.Ikdyž si myslim,že podle toho co píšeš,tak by to měla být samá chvála.Když už houpe,tak to je k lezení fakt už jenom krůček.No na ležáka to není špatný,ne? 😉 😉 Hrozně se mi u vás vrací vzpomínky - bylo to podobný.Na roce a dvou měsících se Kája poprvé posadila a v roce a třech měsících začala lést.A pak to šlo rychle,zdokonalovala lezení,vzpřimovala se a za dva měsíce tam byly první krůčky.Držím palce,ať to máte stejný.No a pak jim toho " ležáka " můžeš přivést ukázat 🙂 🙂 .Jojo,když to mamina nevzdá,cvičí a věnuje se,tak jsou výsledky.Je to hlavně tvoje zásluha - můžeš být taky moc pyšná,máš sakra na co. 😉 😉

kmoor
11. apr 2011

@mila01 jj, mám nachlastáno na půl roku dopředu 😀 jsem se tě chtěla zeptat, jestli malá není nervozni, před tolika lidma vystupovat, ale koukám, že jí to asi vůbec nedělá problém. to má můj obdiv! 😉
no já neuroložku beru hodně s rezervou, ona mi radši řekne horší, s tím počítám. ale jsem zvědavá, co na něj řekne...doufám, že se před ní předvede, opička moje! my to sezení budem mít asi až po lezení, páč záda jsou ještě slabá, ale už je to taky lepší, máme na to pořád nový a nový cviky...sice nepočítám, že to chození příjde takhle rychle, ale já si počkám a makáme fakt tvrdě, vůbec mi to už ani nepříjde, zvykli jsme si na to a malej má aspoň disciplínu...a to víš, že se pak budu chlubit všude, snad i do mostu a do ústí zajedem jim ho ukázat 🙂

mila01
11. apr 2011

😀 😀 😉 Taky se budeš mít čim chlubit. 😉 😉 My jsme to měli obráceně - záda byla dobrá,ale nešlo nám zpevnit bříško.Hele - mě neuroložka vždycky vynadala,že jsme strašně pozadu - normálně jsem odcházela s brekem.A Kája jak kdyby věděla,že jí stejně vynadá - lehla si tam,dala ruku pod hlavu,palec do pusy a ani se nehla. 😀 😀 To cvičení bylo pak těžký,malá byla už hodně těžká a měla sílu,ale na druhou stranu - nikdy jsem nevypadala fyzicky líp než v té době - měla jsem tak úžasně vymakaný ruce - svaly jen hrály,každý mi to záviděl.Teď už je zase máslíčko 😀 😀 😀 .A neboj,kdo si počká,ten se dočká 😀 😀 😀 ,on vám ještě ukáže,až bude běhat za balonem. 😉 😉
K tomu vystupování - má nervi.Sice se to snažíme zklidňovat tim,že o nic nejde,ale byla vyjukaná.Tady v Děčíně sedli do autobusu a jeli,viděli jsme se až tam,bylo vidět že je ráda,že tam jsem,říkala,že se jí v autobuse stýskalo.Není zvyklá a nevěděla do čeho jde.Při zkoušce byli perfektní,při závodě byly vidět nervičky,ale to je podle mě normální.Hele,pořád jsou to malé děti a koukám na to tak - jednou mi řekne,že nechce a končíme,nenechám jí stresovat nebo podobně.Jsem ráda,že se hýbe,vystupuje,všemožně jí podporujem ( ikdyž to teda nechutně leze do peněz 😠 😠 ),ale jakmile bude chtít skončit,nebudem jí do toho nutit.

bera28
11. apr 2011

Ahojky holky, tak jsem v rychlosti přelítla poslední dvě stránky a čtu samé dobré zprávy 🙂 🙂 🙂

Leeenka, Samík bojuje statečně, tak ať se dál takto drží.

Milo, gratulace Andrejce, je to holka šikovná 😉 Pozdravuj Denisku.

My dnes absolvovali tříletou prohlídku - Kuba má 13,3 kg , Aneta 12,6 kg. Všechno, co měli udělat, tak zvládli. Doktorka byla spokojená 🙂
Když tady tak čtu o tom cvičení, tak já jsem začala s Kubou opět sama od sebe cvičit, protože on ty svaly má taky jak máslo. Takže cvičíme půl hoďky dopol, půl odpol a ještě chodíme domů do schodů (9 pater) pěšky. No a samozřejmě Anetlka chce cvičit taky, takže se svlékne a cvičí - sama 😀
No nic, všichni se mějte krásně, já mažu relaxovat na kosmetiku. Jo a zítra máme s dětmi focení v ateliéru, tak na nás myslete, ať to tam nezdemolují 🙂 🙂

maatkka
11. apr 2011

@leeenka26 teda mi spadol obrovsky kamen zo srdca... po tom co si pisala predtym som sem nakukla s malou dusickou a co to citam 🙂 velmi gratulujem a tesim sa s vami... Samko je uzasny!!! 😵
no ale suhlasim s milou... prednosta neprednosta - toto by si nemal nikto dovolit - to su fakt dezinformacie a s takych by som ja uz bola urcite sediva 😠
hlavne nech uz je len a len dobre... verim... drzim palce!!!

@mila01 Andrejka je sikulkaaa!!! ale to viem uz davno ze mate doma sikulky 😵 😵 budem velmi drzat palce 😉 no a ten pristup k zalubam mas teda uplne prefektny - myslim to ako ju podporujete ale do nicoho by ste ju nenutili - tak to je spravne 😉 a krasne fotky - ja som si az teraz vsimla ako sa s Andrejkou podobate 🙂 kocky
a od Denisky tiez krasne spravy - mas pravdu velmi si zasluzi to stastie... je super ze koji ze drobcek pekne pribera... zltacka urcite tiez coskoro klesne... tak aj odo mna pozdravuj 😉
A co svagor? ako sa drzi? uz je lepsie? 😔

@nanya ja sa tiez pripajam ku gratulacii... vseeeeeeeetucko najnajnaj... Danielkovi k druhym narodeninkam 😵

@kmoor a z vas mam akuuu radost... a slzy v ociach 😀 samozrejme mas byt na co prestrasne hrda - mas supersikovneho synceka!!! 😵 zlaticko 😵

@bera28 tak to ma vooobec neprekvapuje ze je s Anetkou a Kubikom aj dr. spokojna 😀 tesim sa na atelierove fotky - dufam teda ze sa pochvalis 😉

mila01
11. apr 2011

Ahoj holky,jsme konečně doma.Byli jsme na besedě s primátorem,už 5 let nám slibují hřiště a nic,tak jsem se tam tak rozčílila,že jsem překonala stud a přede všema jsem tam několikrát promluvila - no stejně jsme nic nevyhádali - obligátně nejsou peníze.

Maatkka - jak tě znám,tak ty budeš k Lilince stejná,budeš mít stejný přístup. 😉 😉 Díky moc za pochvalu. 🙂 🙂 Denise ještě dnes večer napíšu,jestli jsou v té postýlce,nebo co ta žloutenka a budu jí ode všech pozdravovat.Se švagrem je to tak,že mu to pořád převazují,což ho strašně bolí,protože to strhnou,oškrábou - no neumim si to ani představit.Navíc se mu na obličeji udělali nějaké plošky,které se musí vyčistit operativně.Ale jinak se cítí líp,dnes se prý dokonce sám vysprchoval.Všechno ho bolí,on se nejdříve po tom výbuchu propadl dovnitř a ta vlna ho vyhodila ven a on z té střechy spadnul.

Nanya - velmi velmi velmi se omlouvám,utekly mi Danielkovi narozeniny - dodatečně přeji vše nej nej nej,hodně zdravíčka .....prostě ať je to pořád tak šťasné dítě jako doteď.

Bera - hoď fotky,jsem zvědavá a těším se.Teda,já chci taky na kosmetiku. 🙂 😀 😀

argousek
11. apr 2011

@bera28 a co cvičíte?? Dej tip 😉 Rádi si zacvičíme taky 😀 😀 😀
Už se těším až nám sem denisee bude psát, jak je malej krásnej, už aby byli doma 😉
@leeenka26 je to borec, on to dá 🙂 Má velkou podporu, tak to přeci musí 🙂

bera28
12. apr 2011

Dobré ráno,
fuj, tady je dneska hnusně 😖 😖 A na horách má prý sněžit 😕 😕
@argousek, cvičím 3 cviky z Vojty, to je tak na 20 minut a 10 minut na balonu. Vojtu jsem s Kubou nechala cvičit v Říčanech, tak jsem si to nafotila a jedu podle toho. Stejně to je to, co jsme cvičili v minulosti, jen s menší obměnou (jak už je větší). No a na balonu posilujeme břišní svaly. A do chůze do schodů jsem zapojila i babičku, takže povinně musí vyšlápnout s dětmi 9 pater 🙂
Za chvíli vyrážíme na focení a jestli dopadnou fotky dobře, tak sem určitě nějaké hodím.

mafynka
12. apr 2011

ahojte susedky 😀 😀

idem vas len pozdravit a zazelat pekny den,,,boztek vsetkym vasim uzasnym deturencom 😀 😀 😀

argousek
12. apr 2011

@bera28 hoď videjko prosím 😉

argousek
12. apr 2011

My dnes jedeme k doktorce, Adámkovi se pod paží udělal hroznej ekzém, mazala jsem mu to bepanthenem, ale vůbec to nezabralo, spíš se mi zdá, že se to šíří dál, tak jsem zvědavá, co řekne. Štěpán má od 6. měsíce taky takový suchý červený fleky po těle a takovou zhrublou kůži, ale podle doktorky to atopák není. Když to promažu infadolanem, tak je to lepší, ale jakmile zapomenu, má to taky hrozný. Přemýšlím, že změním prášek na prádlo, dejte nějakej tip v čem perete Dík

simicak
12. apr 2011

Ahoj holky,koukam,ze stale same dobry zpravy. 🙂
My mame porad krasne,o vikendu chodili v letnich satech 😵 Ted se ochladilo,ale slunicko porad sviti,tak tko je to hlavni. Nase holky jsou zdrave - tuk,tuk,tuk a ja taky. Ted si volala k zubari,cekala jsem 3 mesice na dopis od ortodontisty a konecen to poslali,tak valim odpoledne,protooze mam taaak velke stesti,ze nekdo zrusil svoji schuzku 😀 Takze vecer budu v predu bezzuba 😢 😢 😢 😢 No ale aspon se to uz zacina hybat.
Ve skole finisujem,takze porad musim necoo psat a vyplnovat,pak mi to uc.proskrta a delam to znova 🙄 Ale jsem trosku podvodnik,to co je na dyl,dam kakmosce napsat za mne 🙂

@mila01 taky zdravim Denisku aa drzim palecky at jsou brzo doma. Vicki mela taky zloutenku a byla pod lampou snad 2 nebo 3 tydny,ale i pres to mi ji nechali vyndavat. Mela ji tootiz dvakrat,hned po sobe.Snad budou za chvii oba dva doma 😉
Svagrovi taky drzim palecky,dobre zpraavy jsou,ze uz chodi a citi se trsoku lip a to strhavani a procistovani nezavidim. Kamoska si priskvarila karamel na prsty a chodila taky na strhavani a pry to tak bolelo,ze ona u toho bolesti omdlivala a ma doted radne jizvy.

@bera28 zavidim kosmetiku!!!!!!!!!!!!!!!!!
@argousek tak at dobre dopadnete u doktora,snd to nebude atopicky exem a dostanete nejakou supr masticku 😉
@kmoor uplne te chapu,ja jak byla ted v cesku,tak jsme meli sraz z deckama ze zakladky a jak ja nejsem zvykla pit,tak do sebe hazela bechery,piva a pak spala s hlvou v zachode,4dny prujem a v nedeli ne mohla chodit ani tocit hlavou. Odpito mam zas na dva roky dopredu 😀 Drzim palecky u neurologa!!!

mila01
12. apr 2011

Zprávy od Denisky - Daník je dnes ve vyhřívaný postýlce,má 2010g a v pátek nebo o víkendu už je možná pustí DOMůůůůů 😉 😉 😉 😉 😉 .Malýho prý pořád očuchává 😀 😀 😀 ( po pár střevních příhodách jí to přejde 😀 😀 😀 ),všechny mooooc pozdravuje a od Samíka už chce jen dobré zprávy.

irsina83
12. apr 2011

@leeenka26 tesim sa strasne s vami. dlho som tu nebola lebo sme mali oslavu a som stale nejaka unavena...moje dieta ma raz umori 😀 taka som unavena, neviem sa dospat od tej oslavy...pocasie o nicom a mm dlho v praci...jaaj nic sa mi nechceeee...mala sa mi budi s velikankym placom asi preto ze nam idu zuby...som nejako mimo...ale leni strasne sa tesim a mas moj velky obdiv 😉

leeenka26
12. apr 2011

@irsina83 ahoj, vsetko najlepsie eluske k 1. rociku. Ale coze ta unava? Zeby dalsie babeno? 😀 Nevyhovaraj sa na pocasie 😝 zubky jej idu? jaj boze to si uzijes, nezavidim. Samko nam robi fakt velku radost, taky je zlaty, moj anjelik malinky, mam pocit ze uz by to mohlo byt len dobre 🙂 a uz aj cika do plienky, doteraz bol zacievkovany 🙂 A brusko ma zevraj makke, co je super, lebo keby bolo tvrde, tak by to znamenalo ze sa to zhorsuje. A zo sondy z nosteka mu ide uz len taky zltociry obsah zo zaludka, a nie tmavo zeleny ako doteraz, to je priznacne pre tu nekrot. enterokolitidu. A pekne sa na nas usmieval, alebo len bojoval s hadickou co ma v krku 😀

@mila01 povedz denise ze uz len dobre spravy budu, nech sa spolahne a ze pozdravujem malickeho a drzim palceky nech sa dostanu uz v piatok domov. A nech pekne dalej takto pribera 🙂
P.s. nic si z toho nerob, aspon ze si sa ozvala pred primatorom, snazila si sa, to, ze nie je vysledok pozitivny z toho, za to ty nemozes a nech si oni spytuju svedomie :(

argousek
12. apr 2011

@mila01 Jé to jsou super zprávy, už se těším až Denis napíše 😀

My jsme dneska byli u doktorky a Adámek má ten ekzém prý plíseň, vůbec nevím z čeho, tak námdala mast, co snad rychle zabere No a u Štěpána jde nejspíš o atopák, tak jsme dostali mastičky, tak snad to bude brzy lepší

irsina83
12. apr 2011

@leeenka26 ms sice nemam ale tehu to neni lebo ja mam PCOS. neviem preco som taka unavena...uplne mimo...neviem sa dospat.. idu zubky horne... my mame rocik az zajtra...spomienky ozivaju a je mi sem tam do placu...ale uz je dobre... malinky je sikovnucky..normalne obdivujem ho, fakt bojovnik 😵 😵 statocne babatko o rok mu musite vystrojit paradnu oslavu zlatusikovi krasnemu. a crievka uz funguju???

leeenka26
12. apr 2011

@irsina83 aha, tak si pospi poriadne, ked budes mat chlapa doma 😉 aj ja som inak unavena ako pes, ale za to moze pocasie a mozno trochu aj to obdobie ktore mam za sebou. Pri PCOS nemozes otehotniet normalnou cetou?

Verim ti, uplne ta chapem, toto su tie najhorsie spomienky, ktore asi zena, matka moze mat. Skus na to nemysliet a mysliet pozitivne, viem ze sa to lahko hovori, a tazsie robi, aj mne to kazdy hovoril, ale aspon to skus. Viem, ze ti, co si tym nepresli, ani len netusia, ake pocity zlyhania a smutku a vselicoho ineho clovek, a zvlast zena preziva. Viem o com to je a tiez som mala chvile hrozneho smutku a beznadeje a prepadala som totalnej depresii, ale nastastie to preslo a uz len verim a dufam, ze to bude len dobre. Jasne, bojim sa, moc ale to je este v norme, to viem ,,prezit" , tu depresiu uz znasam horsie 😒 Ja ze Eluska uz mala rok, aha, tak prepac, som sa sekla 😅

Tak to si pis, ze bude mat oslavu poriadnu, ako sa na bojovnika patri 😉
Crievka nam este nefunguju, ale snad uz kazdu chvilu zacnu, je velmi dobre, ze neodumiera uz nic a ,,nederavie" lebo to by bolo moc zle, zajtra idu zasit brusko a zaroven pozru vitalitu creva, akej je farby a pod. a zasiju ho. Dufam, ze nas cakaju len dobre spravy.

irsina83
12. apr 2011

@leeenka26 drzim vam palce mooccc 😉 Ja som otehu prirodzene bez liecby ale je to pri PCOS stazene, ja som skor svetla vinimka....vela bab podstupuje hormonalnu liecbu a pod...bolo to strasne tazke...nikto mi nic nevysvetlil a tie reci potom, no otras...tak tie spomienky k tomu patria, to nevymazes...si pamatam ako som strasne zavidela vsetkym donodenym a ich mamickam ktore nemali ani sajnu o tom ako sa treba starat o nedonoseniatko a take boli vzdy najmudrejsie...ked chceli radit..ja som ani nemala nikoho v okoli kto by mi poradil..uplne sama na vsetko..nehovorim o pomoci, pomala mi mamina ale myslim to tak ze na vsetko som musela prist sama a prve infarktove stavy ked mi prvy krat zapipal monitor dychu...otras...ale musim sa pochvali ze malicka ma zajtra rok a aj napriek tomu ze niesme ockovani tak chora nebola do teraz iba sme mali sopliky ale to je nic...

musite to potom poriadne oslavit ako my, budeme mat este jednu oslavu nech si to malinka a aj nasa rodina a znamy uziju s nami 😀 malinka si to zasluzi 😵 moja laska najvacsia...

leeenka26
12. apr 2011

presne dnes som nahodou na to iste myslela, ze ked nam zapipa monitor, co budem robit...aha, tak to ti verim, viem o com hovoris, niektori ludia su strasne mudri, a nic o tom nevedia. Svetla vynimka? Tak to je super, sice neviem cim si presla vsetkym s tymto ochorenim, lebo neviem o tom takmer nic, ale muselo to byt velmi tazke obdobie, nastastie je uz za tebou a doma mas nadhernu, uzasnu dcerku, ktora ma zajtra rok. Ach, stastna som s tebou, musi to byt aj zaroven krasny pocit po tom setkom cim ste si presli a co ste si vybojovali. 😉
Toto s tym asi nema nic., ale ja sa napr. nemozem pozriet na nejaku maminu, ktora je tehotna, alebo si nesie stastne babetko domov z nemocnice (ale aj mna to caka), to bolo take tyranie dost, hlavne som mala na to ,,stastie", ked som isla z nemocnice z velmi zlymi spravami a s placom. To som nemohla proste. A minule sme boli na obede u svokrovcov, a svokra nieco v tom zmysle mi povedala, ze skoda ze sa nenarodilo az teraz, mala som normalne pocit, akoby mi to vycitala, to su uzasni ludia, takych mam najradsej...za to, ze ona isla v 4. mesiaci do termalnych kupelov a na to skoncila v nemocnici, museli ju zasit, lebo si tym sposobila predcasne kontrakcie a uz sa otvarala. No a ona ide nado mnou polemizovat, akoby to cloveka aj tak dost nebolelo..a este davnejsie mi hovorila, ze sa im uz predtym nezdalo, ze mam nejako zrazu ,,dole" brucho, ale sranda, ze mi nic nepovedali. Po bitke je kazdy general. Jaj boze, akosi som sa rozvasnila normalne 😀