Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
4. máj 2010

Beruš jenom to né......do termínu né 😀
už mám 17kg navrch, oteklé prsty a celý obličej 😒 taky mám od neděle poslíčky což už je v tomto tt ok ale i tak.....
taky jsem hodně podrážděná a nevrlá s toho blížícího se porodu ☹

ale jinak si nestěžuju do toho 38tt musím vydržet 😝

petrach
4. máj 2010

Ahoj kočky 😉
matka jdu sem jen kvuli vám,ješte stihnout napsat,že moc držím pesti..myslím na tebe jak jsi ted nervozní a neštastná..určite bude vše v pořadku,drž se a dej vedet hned jak budeš moct..Julince posíláme velikou pusu pro štestí!!!

bera krásne všechny fotky..jj jste fotogeničtí a ta fotografka je fakt dobrá 😉 a koukám že Anetka má už krásné háro 🙂 hidne jí vlásky porostli že?

Andulko držte se s mimískem a dej pak vedet..teším se na fotky drobečka..má krásnou váhu.. 🙂
tinusko nesmutni..my přece víme že to nemáš lehké,ale máš krásného chlapečka a všechno dožene,uvydíš že jo!!! skus zavolat na neuro a poptat se s tema injekcema jestli pokračovat,neček až na kontrolu,budeš klidnejší..taky se drž!!

já nestíhám,makám u tchyne..má ted víc práce,teda stejne,ale mín lidí 😀 tak jsem ráda že si přivydelám..malí to má asi fakt zuby..večer melk horečku a ráno už né..koupila jsem mu gel ná dásne,akorát nechce mlíko..a pije ča..což u nej není v takovém množství zvykem..

tinuskaha
4. máj 2010

Matka znova som zapla PC lebo ti chcem napisat ze na vas budem mysliet tebe posielam veeeeela sily a energie a co najmenej nervov.Alex bol operovany 2x a zvladol to zvladne to aj Julinka.Verim tomuJe sikovna a veeeeeelmi silna.Posielam jej veeeeeeeeeeeeeeeeeelku pusinku nech sa drzi zlaticko krasnePotom daj vediet.Sme s vami 🙂

andulka4
4. máj 2010

Tinush četla jsem tu vaši neuro zprávu, to samé jsme měli i my a koukej jací jsme kabrňáci-jsem si jistá že máš nervy úplně zbytečně

dej si oddych od internetu-nic nečti a užívej si malého
všechno doženete a všechno bude ok

andulka4
4. máj 2010

Peti dík-určo se ozvu

jsem teď trochu psychicky už na porodním sále či co-vůbec mi to nemyslí
to bude asi těma hormonama a nervama dohromady

člověk chce aby bylo všechno ok a byli jsme všichni zdraví-je jedno v ktérém je člověk tt

petrach
4. máj 2010

andul bude..to je tím porodem,se ti bouří hormony a tešíš se na mimíska..už se ti to blíží..já byla na centimetr otevřená a ješte jsem vydržela 10 dní..takže všechny zaukoluj,dochystej postylku a vecičky a nachystej foták..a hlavne si to užij na sále,první přiložení atd..myslím že prcka sestřičkám ani nebudeš chtít dát.. 😀

tinus už ti to letíííí 😉

maatkka
4. máj 2010

Dakujem vam baby...

andulka4
4. máj 2010

Peti kamarádka byla na 1cm a vydržela ještě 4měsíce 😀
ale mě už je to jedno-záleží na miminku
já už udělala maximum co jsem mohla 😉

dr řekl že to může být zítra nebo za měsíc-že je nález ok

petrach
5. máj 2010

matkaa doufám že jste obe v pořadku!!!! myslím na vás holky..tak se držte!!!!

tinuskaha
5. máj 2010

Matka drzte sa myslim na vas babulky.

Peti dakujem kraaaaaaaaaaasne

gucz
5. máj 2010

Maatkka myslím na Vás, Lilinka to zvládne na jednotku, uvidíš 🙂

tinuskaha
5. máj 2010

baby tak ja som dnes volala na neuro kvoli tomu ze maly prepina nozicky a strasne sa pritom puci az je cely cerveny tak povedala aby sme aspon 2tyzdne prestali brat injekcie a pokracovali tym Lucetamom ked to bude robit stale mame sa prist ukazat.

Gucz Misko je krasne babo 😉

andulka4
5. máj 2010

MATKA-DRŽÝTE SE HOLKY MYSLÍME NA VÁS

denisee
5. máj 2010

maatkka: napiš brzy, jak to Lilinka zvládla, myslíme na berušku!!!

gucz
5. máj 2010

Tinuskaha ďakujem 🙂

tanav
5. máj 2010

Mati,
aj ja na Vás myslím celý deň, dúfam, že ste zvládli výborne. Posielam Lilinke pusinku.
Daj nám vedieť ako ste dopadli.

U nás je také škaredé počasie, mám depku ako neviem čo. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Boli sme dnes vyšetriť pravé uško. Stále ho nemôžu vyšetriť. Tak neviem na čom sme. Stále je nevýbavné. Musíme ísť o mesiac. Zajtra ideme na RHB, tak nám prosím držte palce. Ja od strachu umieram. Mám strašne smutný deň.

fajn
5. máj 2010

matka ,Lilince držím moc pěsti ať se to podaří a máte relativně pokoj. Nás to čeká asi taky ale zatím nevím kdy.

gucz Miško je krasavec a ani se nezdá že už je to 3 měsíce.

Zuzko tak co už seš nachystaná? Se hrozně těším a moc přeju ať si to tentokrát užiješ úplně jinak než s Adámkem.
Andulko tak ty už taky za pár to jste fakt holky šikovny.

tanav ,nesmutni uvidíš že to vše dobře dopadne. Alex bude slyšet dobře...Didina taky to jedno ucho měla tak že nešlo změřit ,ale dnes už vím že slyší až moc dobře.

Holky u nás se pořád rozebírá smrt,nevím kde na tom byla. Dnes mi zase říkala že je ráda že jsem neumřela a že nejsu mrtvá. A pak hned na to že kdybych umřela tak by mi vyřízla kužu 😀 a 3x by mi píchla do srdce 🙂 😀 😅 no třeba by to pomohlo.
Včera jsme prohlížely knížku a tam byla špinavá voda a ona říká ...proč si nekoupí pískovou filtraci 😀

Peti a jak Vám se daří?

gucz
5. máj 2010

veru fajn, strašne rýchlo to uteká
hodila som pár aktuálnych fotiek Miška a hodím aj pár Lauriných, z nej je už veľké dievča 🙂 . Chúďa teraz je v nemocnici, má brušnú virózu (brali ju tam s podozrením na salmonelózu) a je dehydrovaná ☹ . Dnes jej dávali dve infúzie, tak je jej už lepšie, je tam s ňou moja maminka, keďže ja od Miška odísť nemôžem (kojím) a malá je na infekčnom

gucz
5. máj 2010

tanav ani môjmu Miškovi nemohli jedno uško namerať a potom mu z neho vypadol taký kamienok (zaschnutá plodová voda) a potom mu to už v pohode namerali.

tinuskaha
5. máj 2010

baby dnes sa nam pri vojtovke podarilo 3x pritiahnut nozku na jednej strane na druhej len 1x ach jaj ☹ uz nech je piatok
Dnes som na youtube objavila par videii s vojtovkou hned som si dala notebook na stol a cvicila podla toho neviem ci takto moze bez RHBale poskodit by mu to nemalo nie? 😒

bera28
5. máj 2010

Holky, já se snad podělám radostí. teď mi volala ředitelka ze školky, kam jsme dali přihlášku a SVIŠŤÁKY PŘIJALI DO ŠKOLKY!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tanav
5. máj 2010

Bery srdečne blahoželám, zaslúžiš si veľkú pochvalu, podľa mňa si to zvládla s nimi bravúrne. Moja poklona.

julianna78
5. máj 2010

Ahojte 🙂
Matka Lilinke moooos držíme palce,určo to dobre dopadne,Lilinka je velká bojovníčka 🙂
Bera gratulujem,to je super v škôlke bude veselo 😀 ked nabehnú svištáci.Bero kedy si dala očkovat meningitídu?Ja by som rada dala a aj žltačku ačko.My ideme budúci týžden na hexu a pren. a potom nás ešte čaká tbc a neviem kedy mám dat zaočkovat mmr a či dat aj ovčie kahne dost sa tej vakcíny bojím,dokina vravela že od 15m sa môže lenže jak ste raz dávali link o očkovaní predčasniatok tak tam bolo písané,že živé vakcíny po 2 rokoch.

tinuskaha
5. máj 2010

Bera tak to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer tesim sa s Tebou,svistaci paraaaaaaaada 😉

bera28
5. máj 2010

tinus, já si vzpomínám, že i Lilinka od Maatkky měla pauzu v píchání injekcí. Tak se to třeba zase zklidní. A jestli si myslíš, že svišťáci vždycky na Vojtovku reagovali jak měli, tak jsi vedle jak ta jedle 🙂 Někdy prostě odmítali spolupracovat a neudělali vůbec nic, a já se přitom taaaak snažila. Na to video koukat můžeš, já jsem si to vždycky natočila nebo nafotila na RHB a taky podle toho cvičila.

Táni, u nás je taky hnus počasí. Buď "jen" zataženo nebo lijavec (jako třeba teď 😝 ) A k tomu oušku - nedonošenečkovi (25+6tt) mojí kámošky se nepodařilo změřit ani jedno ouško, a to opakovaně. Přitom na zvuky normálně reagoval. Vždycky kvůli tomu museli jezdit přes půl republiky až do Motola. A pak je postrašili, že to budou muset udělat v narkoze. To kámoška odmítla, protože prcek byl dlouho na kyslíku (i doma), tak ho nechtěla vůbec narkozou zatěžovat. Tak se domluvila na ještě jednou vyšetření v místě bydliště a ejhle vše proběhlo naprosto v pořádku. Takže asi tak. Kdyby ti nabízeli anestezii, tak bych se do toho nehrnula, ale to je jen můj názor.

Juli, já jsem očko proti meningokokovi nechala dát těsně po roce věku korigovaně, to je totiž jen jedna dávka (před rokem věku dvě). Ale měli už jsme zaočkovalou komplet Hexu i Prevenar, tuším, že to snad byla i podmínka, že musí mít toto, ale nechci kecat. TBC nemáme a ani se o něm dr. nezmiňovala, no a MMR jsme měli v pondělí, ve věku 25 měsíců nekorigovaně (22 korig.). Už dopředu jsme se s doktorkou domlouvali, že to necháme až okolo toho druhého roku věku. Myslím, že ona by klíďo ještě počkala, ale svišťové jsou často v kolektivu a přes prázdniny vlastně non-stop s dětma malýma i puberťákama, tak aby byli radši chráněný. No a do školky by nás bez tohoto očkování nevzali. Jo a neštovice jsem k tomu dala taky - po poradě s lékařkou.

bera28
5. máj 2010

Fajn, a není Didka tak trochu morbidní? 😀 😀 😀 A jak jí vůbec je? Je to lepší??

andulka4
5. máj 2010

Beruš no řo je paráááááda-moc blahopřeju
my budeme mít nárok tak nejdříve ve 4,5letech-je tu nátřesk

julianna78
5. máj 2010

Bera dík.A žltačku si neuvažovala.My vela cestujeme tak preto by som ju chcela.TBC mi na plúcnom povedala,že až po ukončení zákl.očkovania.Ja si to mmr dám tiež posunút aspon do dvoch rokov a medzitím dám mening.Neviem,ale mne príde meningitída nebezpečnejšia jak mumps.

bera28
5. máj 2010

Andulko, tady je taky nátřask, ale otevírají od září jednu novou a my dali přihlášku do školky, pod kterou bude spadat i tato nová. takže tam vlastně přijímali děti do dvou školek. A nebo se ředitelky zželelo utahaný maminy dvojčat 😀 😀

Juli, o žloutence jsem nepřemýšlela. My sice taky cestujeme, ale jak já říkám do "bezpečných" oblastí. A s tím meningokokem přemýšlíš stejně jako já, taky mi přišel mnohem nebezpečnější, než MMR 😉

Teď jsem dožehlila, tak zase vykysám za odměnu nějakou dobu na netu 🙂

petraguerra
5. máj 2010

Ahoj Matejovi tez nemohli audio namerit,skoro na to nereagoval.Potom rekli,ze ma o 20 procent snizeni a na dalsim slysel perfektne.V breznu jsme byli znovu a zase slysel dobre.Me se to zdalo hned ,videla jsem,ze slysi koukal i kdyz jsem septala. Maatka dofam,ze vam vse probehlo v pohode.Bera gratuluji k prijeti do skolky+mas opravdu krasne deti. 🙂 Matej nastupuje v lednu 11 do nursery vzali nas tady v miste-ale je to jen na 2.5hod denne.