Febrilné kŕče a následky

klara9
16. okt 2012

Chcela by som sa opytat maminiek deticiek, ktore mali febrilne krce, ci sa u nich prejavilo nieco take, ze dieta po prekonani tychto krcov, stratilo nejaku zrucnost, alebo zabudlo nieco co predtym vedelo. Ak ano ako ste to riesili (okrem vysetrenia EEg). Poprosim aby pisali maminky co s tym maju skusenost, aj v rodine, nemusi byt priama na ich dietatku. Dakujem.

somavi
5. okt 2016

@kukanda123 dakujem , to mi je ľúto . Mojej naštastie vyšlo eeg dobre , tak dúfam , ze to bol ojedinelý prípad s tými kŕčmi

leon69
5. okt 2016

Aj v tedy a vtedy lepšie lebo dieťaťu sa nervová sústava vyvíja do dvoch rokov preto sme malého dali keď mal dva roky aj dva mesiace dopredu som povedala lekárke že ho dám očkovať ale až po dovŕšení dvoch rokov 😇😉

julia225
21. dec 2016

@xpetkox Moj syn nebol ockovany a aj tak mal krce...:(

kris557
21. dec 2016

moja sesternica mala ked bola malicka mozno mala rok neviem mala z horucky raz febrilne krce. Gympel presla s vyznamenanim, teraz je prvacka na VS studuje pravo a pre vynikajuce vysledky ju tam zobrali bez prijimaciek 🙂 Vela zdravicka a krasne sviatky!

leon69
24. dec 2016

@julia225 krce neovplivnuje to ci je dieta ockovane alebo nie krce vznikaju pri rychlo stupajucich a rychlo klesajucich teplotach a zlom prietku krvi ked ma dieta studene rucky napr preto sa dava opklad iba od hrude dole nie na zapestie ani na celo je dobre ked je v miestnosti vyvetrane atd no bohuzial ani to neni pravda ze krce postihuju deti do 7 rokov poznam pripad ked dievcatko dostalo aj v 12 tich krce .....

lawrus
15. aug 2017

Nas zivot s epilepsiou - lezim na nemocnicnej posteli s mojim synom a rozmyslam, co vsetko nas caka....Pred par dnami nam po viacerych zachvatoch stanovili tuto diagnozu. Popravde, mam o nej par informacii ale viete ake sme my mamy, chceme vsetko lepsie ako sa to len najlepsie da. Preto som prisla s napadom vytvorit tuto skupinu, kde by sme si mohli povymienat rady, informacie a pozitivnu energiu v boji s touto diagnozou. Spolubojovnicky, rada vas tu privitam 😊
https://www.modrykonik.sk/group/9776/

simonko2015
20. aug 2017

@cairka ahoj môžem vedieť aké následky mala mala?ďakuje.

simonko2015
20. aug 2017

@klara9 prosím ťa to EEG je čo?my sme.to mali teraz v štvrtok Hrozne sa sa bojím nemôžem.v noci spať ..už teploty nemá ale stále poZeram či dýcha..robili mu testy všetko mal.ok.len sa chcem.spytat čo.to.znamena EEG či to.robili aj nám.nechvem niečo zanedbať

klara9
autor
20. aug 2017

@simonko2015 ma to na starosti neurolog. JE to vysetrnie aktivity mozgu, aj koli vyluceniu epislepsie. Robi sa to v spanku.
http://www.zdravieportal.sk/eeg-elektroencefalo...
Ciapka, na hlavicke s elektrodami a gelom.
Drzim velmi palce.

simonko2015
21. aug 2017

Ďakujem budem sa na to pýtať nám to nerobili

dai
21. aug 2017

@klara9 ahoj. Moje deti to nastastie nemali ale ja s bratmi vsetci. Co mamina rozpravala tak okrem sokovych stavov ktore s tym zazila ( nemali sme auto tak v strese chodil ocino stopovat na cestu a ona s nami v deke na rukach a sup do nemocnice....) to nemalo ziadne nasledky a vekom sa upravilo... ja mam doma pre istotu vzdy diazepan kedze hlavne dcera zvykla mat vysokanske horucky ako dieta - nastastie sa jej zabalmi vzdy stav rychlo upravil.

klara9
autor
21. aug 2017

@dai malo by sa to vekom uplne vytratit, ked mozog dozreje. EEG by malo ukazat zmeny na mozgu, ci sa vyvyja umerne veku dietata, a aj vylucit epilepsiu. Ano su to narocne situacie, hlavne ked clovek nie je zorientovany a pouceny, lebo je to sok, ked dieta odpadava, pripadne modrie. Deticky su statcne. Drzim palce. ❤

klara9
autor
21. aug 2017

@simonko2015
a boli ste hospitalizovany? ake testy mu robili?

simonko2015
21. aug 2017

Áno boli sme hospitalizovaný ale jemu to prešlo a na druhý deň sme už nemali horucky

klara9
autor
21. aug 2017

@simonko2015 skus sa informovat u svojej pediatricky, pripadne sa objednaj k neurologovi na konzultaciu. Drzte sa. ❤

cairka
22. aug 2017

@simonko2015 , no v prvom rade zdôraznim to, čím som príspevok minule končila - po bežnom febr. Kŕči následky by nemali byť ☺
U nás sa to skomplikovalo, bezprostredne po febr. Kŕči dostala ťažký grand mal epileptický záchvat. Bola hodinu v hlbokom bezvedomi, aj saturácia išla dole,takže mozog nebol plnohodnotne okysličovaný....Má odchýlky aj v správaní,aj v chápaní, našťastie nie veľmi ťažké, ale ponesie si následky do konca života...

simonko2015
22. aug 2017

@cairka to znamená že že môže dostať nejaký záchvat epileptický?ja sa teraz bojím a stále ho sledujem aby nemal záchvat stále pozeráme jeho chovanie...veľmi sa bojím o neho😇

red_cat
9. feb 2021

Ahojte, rada by som ozivila temu otazkou,ci bezny febrilny krc prejde sam. Velmi sa obavam ze pride v spanku a ja si to nevsimnem. Malemu vie velmi rychli z plneho zdravia vyletiet horucka pri kazdej chorobe a uz krcoval 2x:(

jajkaaa3
7. okt 2022

@red_cat ako ste na tom s kŕčom? Moj syn mal zatial tiež 2x a a stále sme skončili v nemocnici.

red_cat
7. okt 2022

@jajkaaa3 u nas je to epilepsia asociovana teplotou:( mal celkovo 4x

red_cat
7. okt 2022

@cairka nema dcerka Draweta? My mame nakoniec zistene GEFS..chyba genu SCN1A

jajkaaa3
8. okt 2022

@red_cat a ako u vás vyzeral kŕč? Kľudne mi nápis súkromnú spravu ak nechces písať tu 😊ďakujem

ailiba
8. okt 2022

@klara9 ja som mavala ako mala pri teplote febrilne krce a casto. Nic to na mne nezanechalo. A to som ich mavala skoro vzdy, ked mi vyskocila teplota. Dufam, ze aj u vas to bude v poriadku.

red_cat
10. okt 2022

@jajkaaa3 kludne aj sem, mozno to aj inym maminam pomoze. Bol to velky grand mal zachvat s bezvedomim, omodranim tvare, celotelovymi krcmi a trasom. A trvalo to vyse 10min:(

martinavanicka
6. nov 2022

@klara9 moja 4 rocna mala fibrilne ako 1.rocna, potom dlho nic a tak v lete toho roku v maji a v juni a vyzeralo to ako epi, v bezvedomi, nevnimala, potom zvracala. No a momentalne pred dvoma dnami 2x za sebou nad ranom. Ale následky nema žiadne, aby stratila nejaku schopnost. Je sikovna, mudra napreduje. Takže sa nemusíte báť. Martina

martinavanicka
6. nov 2022

@red_cat je to hrozny pohlad veru, ked clovek nevie pomoct. Moja pri prvych ju vystrelo cca minuta bez zivota az tak zacala plakat. Dva roky nic a tak v aute ju zacali triast ako epi nevnimala, padli ruky, nohy. Vodou som ju umyla tak prisla k sebe a zvracala, o mesiac na to v skolke v spanku ju triaslo a zmodrela do bezvedomia. Nemocnica eeg, fibrilne. A momentalne tamten tyzden stvrtok nad ranom triaska a slaby krc, zvracanie ale pri vedomi, na druhy den znova nad ranom. No hrozny zazitok

red_cat
8. nov 2022

@martinavanicka to uz skor vyzera na epi. U nas zistili na genetike mutaciu v gene ktory sposobuje epilepsiu:( takze to neboli febrilne

martinavanicka
8. nov 2022

@red_cat a ako ste sa dostali k tomu vysetreniu? Lebo od roka chodime na neurologiu vzdy eeg a to je ciste.