Gastroenterológia - vyšetrenie 8 mesačného chlapčeka

nikamichal
25. máj 2020

Ahojte. Neboli ste niektorá u gastroenterologa s babetkom na vyšetrení? Zaujíma ma ako to prebieha. Mali by mu robiť sono.

mmoonna
25. máj 2020

Ahoj, ja som bola so synom na gastre, keď mal tri mesiace. Doktorka sa nás najprv na všetko povypytovala a potom mu tiež robila sono. Malý pri tom ležal a bol úplne v pohode, veď to netrvá dlho.

nikamichal
autor
25. máj 2020

@mmoonna to znamena hadička?

mmoonna
25. máj 2020

Nie, neboj sa. Na bruško mu natrú taký gel a chodia po ňom takou sondou. Ako keď ti robili v tehu sono cez brucho, nie zo spodu. Keby išiel na hadičku, to sa volá gastrofibroskopia. Sono nie je nič hrozné

nikamichal
autor
25. máj 2020

@mmoonna ohh dakujem pekne. A vy ste mali aky problém ked sa mozem spýtať

mmoonna
25. máj 2020

@nikamichal nie je za čo. Môj syn mal krvavé hnačky a veľmi zapareny zadoček, až do krvi. Boli sme s ním na gastre,doktorka sa nas povypytovala, čo mu je a potom mu tiež spravila to sono. Dala nám také špeciálne mlieko na predpis a potom už bolo dobre. Mal alergiu na bielkovinu kravského mlieka. A vy máte aký problém?

nikamichal
autor
25. máj 2020

@mmoonna moj maly uz 3 mesiace chrci, je zahlieneny a kašle... Robili mu aj stery a ma ok vsezko. Na rengene bolo vidno na prieduskach hlien... A nic mu nepomaha tak preto skúsiť na gastro

mmoonna
25. máj 2020

Môj syn bol takto chorý minulý rok tiež asi tri mesiace. Neustále bol zasoplený a kašľal. Brali sme aj ATB ale vôbec mu to nepomohlo. U nás to bolo ale z toho, že mu práve vtedy išli štyri zuby naraz a mal z toho oslabenú imunitu, tak sa z toho nemohol dostať. Ako mu vyšli zuby, bolo dobre. Tak Vám držím prsty, nech to dobre dopadne.🙂

nikamichal
autor
26. máj 2020

@mmoonna aj nam behom 3 mesiacov 5 zubov... Len nam bolo vidiet na snimke hlieny aj na prieduskach. No dufam ze aj my to budeme mat len zo zubov

jackie17
26. máj 2020

@nikamichal u nás to bolo niečo strašné. Odvtedy 2roky trvalo kým sa prestala báť bielej farby. Ani moju tetu nechcela vidieť, čo je sestrička, keď sa ukázala v bielom.
Na lačno prvé sono, trvalo cca7minut (lezata poloha), potom som ju nakrmila a druhe sono. A vyšiel skrytý reflux.

betulinka1
26. máj 2020

@nikamichal nam robili sono a brali aj krv. Teraz si nepamatam ci som vedela dopredu a isli sme na lacno alebo nie.

nikamichal
autor
26. máj 2020

@jackie17 moj maly je naučený na dr 🙄 od narodenia každú chvíľku u dr alebo v nemocnici.... No som zvedavá teda co mu zistia. A on mal ake problémy ked sa mozem spýtať?

jackie17
26. máj 2020

@nikamichal moja tiež, my pre časté zahlienenie a zápchy boli v nemocnici často. Ale to sono na nej zanechalo následky dlho.
Bolesti bruška a zápchy. A celkovo nespokojná bola, nonstop plač. Čakala som do 3mesiacov,lebo že to koliky. Nedala som sa a vyžiadala si sono. A tam skrytý reflux a to ju palilo, keď sa jej mlieko vracalo, ale nevyvracala ho a vrátilo sa naspäť a z toho mala bolesti

veronikakkk7
25. mar 2024

Dobrý deň, píšem síce po dlhej dobe ale chcem sa opýtať v pondelok ideme na gastro kvôli podozreniu na alergiu KB plus si myslím že mala ma reflux. Ma 3 mesiace môže predtým normálne papať ? Mne dr nič nepovedala len mi dala výmenný tak teraz neviem