Hlavička z kliešťa

alena16
20. jún 2012

Mám taký problém, včera sme malému našli kliešťa, snažila som sa ho vybrať, ale zostala mu tam hlavička. Tak sme dnes išli k detskej, ktorá mu vypísala lístok na chirurgiu s tým, že sa mám ísť pozrieť, či chirurg ordinuje a ak nie, tak mám v lekárni kúpť Camphor ichtiol a s tým mu to natierať. Že vlastne tá masť urobí to isté, že tá hlava vyhnisá von. Máte s tým niekto skúsenosť? Chirurg je tam samozrejme až od poobedia, tak som mu to natrela masťou a poslala ho do školy...

susminka
20. jún 2016

@reklamka Je to svinstvo... ani nevies, kedy to chytis

mija51
20. jún 2016

môjmu minulú nedeľu zostali hlavy z dvoch. dezinfikovala som mu to priebežne ešte asi 3 dni a vytlačilo sa mu to samé von. ak neboli nakazené, je to v pohode. ale budem určite miesta ešte sledovať.

luliu
20. jún 2016

@limetka69 urcite nie olej alebo mydlo, prave to je ten najhorsi postup. Kliest vyvrati co ma v sebe, ked sa dusi a to je najrychlejsia cesta k nakazeniu

sonica
20. jún 2016

@limetka69 ked ho natries olejom, tak sa zacne dusit a akurát ti tak vsetok ten bordel vyvrati do teba, a tym sa nakazis... netreba to nicim natierat, treba vytiahnut a poriadne vydezinfikovat, ked zostane hlavicka ihlou vybrat ako triesku, ak to nejde ichtyolovu mast a sledovat 😉

daskaavladko
20. jún 2016

Limetka69 ide o to,ze ten kliest ked ho namydlis,alebo naolejujes vypusti do tvojho tela zvratky a jedy a tym sa skor clovek nakazi. Preto by sa nemal ani stlacat. My nemydlime,nemastime, iba krutime. A dokonca je vraj jedno do akej strany,vraj ho staci iba kyvat zo strany na stranu,lebo tie dva rozky co tam vidite su na hlavicke, a medzi nimi ma ten sosak,ktorym vas pije. takze to,ze ich vidite je dobre,lebo hlavicka je vonku. Kazdopadne najlepsie je nastriekat sa nejakymi repelentmi,ci uz doma vyrobenymi alebo kupenymi, nech nam daju pokoj 🙂

lucijag
20. jún 2016

baby na tento caj su studie ze je ucinny pri ochoreniach ktore kiest prenasa http://www.lr-slovak.com/cistus-incanus-bylinny... 🙂

hotson
28. máj 2017

Vytiahol som si kliešťa pomocou pinzety z lekarne. Avšak hned na druhý deň ma rozbolela hlava a mam aj teplotu. Je možné že sa priznaky infekcie prejavia tak rýchlo ? Ako dalej postupovať ?

janhe
28. máj 2017

.

hotson
28. máj 2017

@janhe vdaka za radu

janhe
28. máj 2017

Treba sarkazmus? Ja som si tiez chcela precitat rady lebo tiez neviem tak som chcela nech mi chodia upozornenia. Bolo to nutne?

hotson
28. máj 2017

@janhe tak to pardon 🙂

maaaria3
28. máj 2017

My sme hlavičku tiež nechali, nedala sa vybrat, natierali sme masťou framykoin a teraz jeto mu asi mesiac... nič tam nemá myslím, aj sme na to zabudli

safrankova69
19. apr 2020

@limetka69 nie lebo ked sa tam udusi vsetky toxiny necha v tele a to je to iste ako oed ostane hlavicka toxiny sa dostanu do tela