Hnačka u bábätka. Dobré rady

dolinka
28. sep 2006

ahoj skusene mamicky.. hadam ma tu nikto *neudupe* 😉 🙂 za zaloz. novej, temy, ale nikde na MK som zatial nic o tom nenasla 😔

.. uvitala by som vasu pokial mozno promptnu a aj ucinnu 😉 🙂 😝 radu na hnacku u 9-mesacneho drobca /kojeny a prikrmovany/..

.. chytili ho dost sopliky pred par dnami, pak aj kasel.. bez zvys.teploty-..atb som mu nedala, hnacka mu zacala cca 3-4 dni dozadu.. najprv mierna.. dnes to uz bolo hojne.. 😝 😝 😝 .. nechce mi velmi pit ani jest..
.. boli sme rano u lek. brala mu ster z kakacika a bezne dopor... ryza, mrkva, vela tekutin..

Ake mate skusenosti vy?? alebo dobre rady??!
dakujeeem.. 😉 🙂

slnecnica175
30. júl 2014

dakujem za radu, mozno niekedy vyskusam, ale zatial nie je dovod, nakolko sme mali taketo problemy s drobcami viackrat a Humana elektrolyt perfektne vzdy zabral

zdenulkam
12. máj 2015

Baby poraďte. Mám syna 9 mesačného. Už Hnačkuje 5 dní. Je dojčení. Boli sme u doktorky ale nemá žiadne ine symptómy. Mal niekto takýto skúsenosť s tak dlhou hnačkou?

eli74
12. máj 2015

@zdenulkam a co povedala doktorka? Uzivate Hylak? Smectu? Alebo ine probiotika? Pri hnacke treba obmedzit mlieko, skus ryzovy odvar, slivkovy kompot....

andromeda_ja
12. máj 2015

@dolinka @zdenulkam Treba jednoznacne zacat s dietou. Na uvod len materske mlliecko, ak je na umelom mliecku, to treba vylucit. Prvy den jest iba rozvarenu ryzu a materske mliecko. Potom postupne ak sa to upokojuje, tak dalsi den pridat domakka uvarenu a rozmixovanu mrkvu a k tomu opat tu ryzu a tak pomalinky zo dna na den pridavat potraviny a postupne sa uz nemusia ani mixovat. @zdenulkam neviem co jedava posledne dni drobec. Ak je na umelom mliecku, treba ho vylucit aspon na par dni. Ak je dojceny, tak aj z Tvojej stravy vylucit kravske mlieko a vyrobky z neho a dietovat s malym.

emiliar
3. aug 2015

Moj syn 3,5 mesacny ma vysoke teploty tie zrazame ale mame bolesti bruska a hnacky. No tak 3-4 krat za den ale malo ako polievkova lyzicka. Davame ryzovy odvar. Je na umelom mliecku mame anti colic. Bio gaia a sab simplex. Flasu hociaku odmieta. Dudel taha a ked dame flasu krik plac vypluva jazyckom von. Nestretla ste sa niektora s takym niecim. Dakujem za kazdu radu. V piatok mame vysledky stolice.

anjelik1678
15. okt 2017
Používateľ anjelik1678 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anjelik1678.

Teraz je asi nejake zacarovane obdobie, tiez to mame :/ malemu inak vobec nic neni len ma proste hnacku ale papa v poriadku si myslim. Napriklad hylak nam nezabera vobec, smectu minevypije ani keby co bolo :(

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik1678
24. okt 2017
Používateľ anjelik1678 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anjelik1678.

Dakujem, zabral nam, poradila nam ho aj pani v lekarni nakonec. 🙂 som rada ze to uz konecne preslo