Hnisavé ovčie kiahne

tiffanytheo
23. dec 2012

Ahojte maly syncek mi dostal ovcie kiahne.Na tele ich ma asi 80 a na tvari asi takisto 80 :( Ale vačšina na tvári sa hoja hnisavo ☹ Davam mu homeopatiku a aloe vera v spreji.Chsem sa opytat ci po tych hnisavých mu ostanu jazvy.Uz sa mu robia chrasticky.A este ked bude mat chrasticky vade ci moze prenasat kiahne uz vo forme chrasty, lebo dakde som sa docitala ze ked je to v stadiu chrasty uz neni infekcný.Dakujem za rada.

vonicka
23. dec 2012

Daj nejaku foto, nech sa pozrieme, my mame tiez teraz kiahne, tak ti to mozem porovnat. Horsie sa nam hoja tie,kde ma plienku. Inak je to uz celkom fajn, ale pred par dnami to vyzeralo dost zle. A ked su chrasty, zevraj uz nehrozi prenos, ale musia byt uz iba chrasty, ziadne ine skorsie pupaky.

tiffanytheo
autor
23. dec 2012
tiffanytheo
autor
23. dec 2012

@vonicka no aj toto vyzeralo katostrofalne pred dvoma dnami ale zo dna na den sa mu to lepsi 🙂 co ma teši

xlucia
23. dec 2012

@vonicka nemate to nijak extra hnisave, takto sa hoja bezne. co sa tyka infekcnosti, istotu mas az vtedy, ak mu prve zacnu suche odpadavat. potom mas istotu, ze ostatne sa uz zasusuju, a netvoria sa nove. ale do zimy by som ho nebrala aby nemal komplikacie a rozhodne ani k nijakemu dietatu do jedneho roka

cicimotinka
23. dec 2012

@tiffanytheo nám nejaké jazvičky ostali... aj malému, aj mne 😀 😀 😀

tiffanytheo
autor
23. dec 2012

@cicimotinka som pocula ze je to nebezpecne pre chlapov na plodnost.V akom pripade? lebo partner nemal ovcie kiahne :( tak mame trochu obavy keby dostal.

cicimotinka
23. dec 2012

@tiffanytheo to som počula aj ja...ale neviem, prečo a myslím, že to nemusí vždy skončiť neplodnosťou... ja som ich chytila od malého a mala som vysokú teplotu a kopec pupákov... viac ako polovica hnisala a mám aj dajaké jazvy... 😒

kacena4
23. dec 2012

@tiffanytheo no nie je to az take zle, ale my sme skoncili na pohotovosti a v nasledne v nemocnici na atb (atb na pasovy opar su aj na ovcie kiahne) su drahe ako s..... ale super zaberaju. a daju sa aj kupit len uz neviem ako sa volaju. jazvy synovi neostali. mala ich aj mladsia dcerka podobne ako on a ta jazvy ma 😢 😢 jej foto som nenasla) porovnaj aspon syna

katecameron
23. dec 2012

nejedna sa nahoddou o isoprinosine? inak chudak dieta ma to riadne ja sa bojím moje deti nemali kiahne mam hruzu ze dostanu aj ked viem ze cím skor tym lepsie no dcera je uz dost velika 10rokov a nemala

kacena4
23. dec 2012

@katecameron neviem ako sa vola ten liek, bolo to pred 2 rokmi na Vianoce a starsia dcerka to priniesla zo skoly a dokopy mala 5 pupacikov a ani sme nevedeli ze su to kiahne, (mysleli sme ze nejaka alergia, lebo je alergicka na stipance od hmyzu), behali sme vsade az ked sa mi o 2 tyzdne vyhadzali aj ostatne deti tak nas to polozilo 😝 😝

tiffanytheo
autor
23. dec 2012

@kacena4 juuuj chudaciik :( tie usta to mu muselo dat riadne zabrat :( nastastie mi na ustach nemame ale mal z vnutornej strany viecka v uchua dokonca aj na dlani a na chodiidle kde pisu ze by nemalo byt.Ja som sa so zaciatku zlakla...ale uz to je ovela lepsie

tiffanytheo
autor
23. dec 2012
mawka
23. dec 2012

@tiffanytheo moja, ako keby som videla malu (3) pred dvomi emsiacmi, uplne zahnisane. vies co jej pomohlo? hypermangan. kupele v hypermangane. krasne sa jej to zahojilo, jazvicky vylozene do vnutra koze jej zostali dve na tvari, ale bledne to a stahuje sa to, neni to take okate. na chrbatiku ma este ruzove fliacky. ale myslim, ze nez zmaturuje, tak to bude ok 😉
a ja som ju patlala pudrami a kadejakymi hovadinami, hypermangan za 50 centov najlepsi. aj sa jej ulavilo.

janinah
23. dec 2012

@tiffanytheo chúďatko...nezdá sa ti,že to má po aloevera horšie? skús hypermangán ako bolo už spomínané

mawka
23. dec 2012

@janinah ved to, mne potom v lekarni, ked som uz bola zufala povedali, ze vsetky pudre, gely atd tie kiahne dusia a vlastne je to virus, rana, nech sa necudujem, ze to tam "kvasi" pod tym. tak som zarobila ruzovu "princeznovsku vodicku" vo vani a po krku sa v tom kupala. potom som jemne osusila a uz nicim nenatierala a mozem povedat, ze do pol hodiny a to neprehanam, sa jej okolo kiahni stiahol zapal a do dvoch dni zasusena, len ranky bez zapalu. pozor na smalt, hypermangan farbi ako svina, ale dobra dusa na MK mi poradila kyselinu citronovu, obliala som kyselkou citronkou a vana bola ako nova 🙂 neviem ako to reaguje s akrylatom, ci to nechava skvrny.

bianca
23. dec 2012

@tiffanytheo uf ja by som skor skusila nieco dezinfekcne ked su hnisave,Napr. betadine roztok.Sice farb ako blazon ale pomaha.Isto urcite jestvuje aj nieco co neznici oblecenie.Apropo aloe vera je tiez alergen a maly nanho moze zle reagovat aj ked ty chces dobre

tiffanytheo
autor
23. dec 2012

@mawka
@janinah
@bianca
No ta posledna fotka to nam zacinalo ...ta prva ta je dnesna zacalo nam to vo stvrtok a dnes uz mame chrasticky skoro vsade dokonca nam uz zacinaju odpadavat daktore-Hypermangan 🙂 no mam asi aj doma vyskusam ale celoho ho urcite nevykupem v nom...ked tak trosku zarobim a tvaricku mu s nim pretrem.Totiz nam najprv vysla jedna bodka a na tvari sa mu objavil exzem mame atopicky a natrela som mu to kortikoidom celu tvar a boom do vecera to mal fuuu cele zacervenane strasne...dnes to ma uz velmi pekne oproti tomu zecervenanie odislo a ostali len bodky

tiffanytheo
autor
23. dec 2012

A hypermangan nas strasne vysusuje...potom popraska koza a odlupne sa ostane mu to tam vyzrate :/ v 4 mesiacoch sme boli v BA hospitalizovany na kramaroch.Stale liecime kortikoidom.Nic ine nezabera.

bianca
23. dec 2012

@tiffanytheo hm tak uz mi to je jasne.Kortikoid mu pomohol ale to si nemohla ani prinajmensom tusit.Hlavne ze a uz olupuju.Uz to bude iba lepsie
ocuj a robili vam poradne alergo testy ci len dr predpisala kortikoidy a capla nalepku atopik?

tiffanytheo
autor
23. dec 2012

@bianca Joooj my sme dostali poporodnu infekciu hned ako sa narodil :( hned to aj ustupilo ale po case sa mu to zacalo zas zhorsovat...stale sme behali po doktoroch a snazili sa nas vyliecit ale v NZ nebol odbornik na tak male deti v takomto stadiu :( tak nas najprv liecili homeopatikmi. Potom skusali vselico so vsetkym sa mu to len zhorsovalo tahali nas 2 a pol mesiaca dokedy sa nestala taka vec ze uz vsetko co papal rovno vyvracal alebo vykakal.Maste mu vyzrali polku tvare nakoniec nas hospitlizovali v BA na kramaroch kde nam urcili seboroiticku dermatitidu...hned mu napichali hormoni a do hodky nic nemal robili sme testy na alergo na nic nebol a jedine mu zistili laktozovu intoleranciu este to ma aj starsia dcrka uz od malicka jemu to zistili po roku.

bianca
23. dec 2012

@tiffanytheo fuha takze ziaden spustac sa nenasiel?Sakris.Ale prosim aloe mu uz viac nedavaj.Skus to bez neho.Do teraz si pamatam ako koziarka revala na celu cakaren ze aloe narvu este aj do plienok a tak sa divime ze decka maju ekzemy.Ono reklama a okolie nam tlacia do hlavy jake je to super truper liecive no az take pravdive to nieje a vela ludi je na to precitliveli a netusia kedze testy sa na cudzokrajne rastliny u nas bezne nerobia

tiffanytheo
autor
23. dec 2012

@bianca nie nie :( jedine co ma hneva ze si trha tie chrasticky :((( davam mu fenistl 20 kvapiek 3 x denne mozem aj castejsie :/ nechcem aby bol zjazveny alebo daco silnejsie nie je?
uz tri dni som nad nim v noci hore a cez den ho z oka nespustimm aby sa nedoskrabal :(

bianca
23. dec 2012

@tiffanytheo nie viac nie ☹ mozno by bol lepsi dithiaden aby ho to trocha aj pritlmilo i ked nasa je imunna i voci dithiadenu ( ja po nom spim neskutocne) Nechcem tym povedat ze decko zrogovat aby spalo to vobec nie ale poradit sa s mudrou ci by fakt nebol vhodnejsi

tiffanytheo
autor
23. dec 2012

@bianca no poradim sa teda aj ked tiez pochybujem ze to nanho zaposobi 🙂 ked bude v tom po mne bude s neho hore do rana 🙂)) no skoda fenistil je o nicom ked mi odisla pecen zacali u mna silne svrbenia a davala som si fenistil v extra davkach...jak keby som nic nebrala...:/

daducha
23. dec 2012

ahoj, nam na kiahne zabralo - homeo rhus toxicodendron 9 Ch 5 gul. 3x denne ,potierat cistym liehom a polku Dithiadenu rano a vecer podla toho ci to svrbelo alebo nie.Oproti môjmu starsiemu to mate nadherne.On mal cele zliate lica do akoby jedneho obrovskeho flaku plneho kiahni,doktorka ked to videla tak hovori ze za 25 rokov praxe nieco take zle nevidela, skoro sme v nemocnici skoncili.Ked som ho videla,plakala som nad nim a neverila ze to nebude mat ziadne nasledky.A ostala jedna jedina jazicka 😉 .Mladsi ich mal teraz a dokopy 10 vyrazok na celom tele,tak rychle sa to hojilo,ze bol po tyzdni a dvoh dnoch opät v skôlke.
Neboj, malemu sa to urcite krasne zahoji,ked to skonci,odporuca sa davat aspon mesiac homeo vaccinotoxinum 15 CH.A urcite neico na imunitu, kiahne ju dost vyrazne znizuju,maly sa z toho dostaval skoro rok.Dovtedy nebol nikdy chory, po nich kazdu chvilu.Ale tak vsetko zavisi od maleho imunity 😉 ,Drzim palce nech to mate co najskôr za sebou 😵

luliu
23. dec 2012

Ahojte, potrebovala by som radu. U malej v skolke boli kiahne a od dnes rana ma teplotu, na tvari 1 vyrazku, na tele asi 10. Ale su to také cervene fliacky nevystupene z pokozky, len v 2 je tekutina. Su to kiahne? Dakujem

katecameron
23. dec 2012

@luliu ano tekutina je az neskor

katy1979
24. dec 2012

@luliu su to kiahne. este sa ti len zacne vysypat. a pozri vo vlaskoch tam sa zvyknu objavovat medzi prvymi.

@tiffanytheo ked ho to svrbi oplachnut so sodou bikarbonou. Teda napustit vanu a supnut tam polievkovu lyzicu sody bikarbony. funguje to na svrbenie.
ale teda mate toho na tvaricke dost. My sme mali stastie. obaja mali lahky priebeh. obaja po tyzdni mali po kiahnach. Teda starsi ma este chrasticky ale aj tie pomalicky miznu.

saskapac
24. dec 2012

Naše dievky skončili kiahne asi pred týždňom, Nelka to mala na tváričke úplne brutálne! Tiež som jej to sprejovala s Aloe a zatierala s tek. púdrom bez mentolu+ Fenistil a zahojilo sa nám to krásne!!! Ja nemám rada experimenty, ale to aloe nám veľmi pomohlo!! A to som si ho zohnala len teraz na kiahne.

ivanazv
24. dec 2012

aj mi máme kiahne, dostsli sm e ich vo štvrtok, teda obe dcerky jedná 8mesiacov a duhá 5rokov, tá staršia ich doniesla zo školky. Su vyhádzané riadne, maju ich všade na int.miestach v ustach v očkách uškách všade......Staršia sa do rána uplne vyhádzala na tváričke má ju snád celú zaliatu kiahnami, som jej musela dat rukavice na ruky lebo sa ide doškriabat.....s mladšou sa to celkom dá, len noci su hrozné plače aj jedna aj druhá, dávali sme im fenistil kvapky ale to nemopohlo, tak som bola na pohotosti (lekári cez sviatky nie su) a dali mi dithiaden malej štvrtku a staršej polku ráno a večer, ale ak by bolo zle tak aj každých 8 h, možem davat čiže 3x denne. Natieram tanno hermal, ale sa mi zdalo že je to zaschnuté pod tým bielym kremom, tak ich dupkám alpou a len na ritku im dávam tanno. A potieram (kupem) ich v hypermangáne. Dufam že to všetko bude lepšie, no a tá staršia ma teploty stále........inak krásne vianoce vám prajem, a nech všetkým rýchle tie kiahniská pominú 😠