Hnisavé ovčie kiahne

tiffanytheo
23. dec 2012

Ahojte maly syncek mi dostal ovcie kiahne.Na tele ich ma asi 80 a na tvari asi takisto 80 :( Ale vačšina na tvári sa hoja hnisavo ☹ Davam mu homeopatiku a aloe vera v spreji.Chsem sa opytat ci po tych hnisavých mu ostanu jazvy.Uz sa mu robia chrasticky.A este ked bude mat chrasticky vade ci moze prenasat kiahne uz vo forme chrasty, lebo dakde som sa docitala ze ked je to v stadiu chrasty uz neni infekcný.Dakujem za rada.

vonicka
25. dec 2012

@tiffanytheo - stihla som to pozriet az teraz, vidim, ze ked mu to zacinalo, vyzeralo to fakt dost zle, ale potom na tej dalsej (resp.prvej) fotke uz ovela lepsie 🙂 My sme to teda az take zle nemali, ale tiez to mal aj na chodidlach. Uz nam nastastie odpadavaju chrasty a hlavne vidim, ze aj malemu je ovela lepsie, lebo mu zrazu velmi stupol apetit. 🙂 Skore uzdravenie

hajanka
25. dec 2012

@tiffanytheo ahoj myslim, aspon z foto ze tie jeho kiahne vyzeraju ako akekolvek ine 🙂 uplne bezny vysev na tvary, aj moj taky mal, zaklad je ich dezinfikovat, ked uz ma vsetky kiahne zahojene a ma uz len chrasticky tak inf. uz nie je, moj v tom case uz isiel do skoly (po 7dnoch doma), chrasty si netrhal opadali pekne same, aj tak mu ostala jazva po prvej najvacsej kiahni na chrbe, ale to nevadi

hajanka
25. dec 2012

@kacena4 "my sme skoncili na pohotovosti a v nasledne v nemocnici na atb (atb na pasovy opar su aj na ovcie kiahne) su drahe ako s..... ale super zaberaju"
ahoj, od kedy sa ATB podavaju na virusove infekcie ako pasovy opar a ovcie kiahne? Ked ATB likviduju vylucne povodcov bakterialnej infekcie a na virusy vobec nezaberaju.

kacena4
26. dec 2012

@hajanka nam tak povedali v nemocnici, ze su to atb na pasovy opar (herpes zoster), lebo na tvary mu to vrazilo do usi, nosa, ust, oci, tak mu dali atb a dcerke tiez nasledne, hoci to nemala take ako on, ale kedze bola babatko, tak dali aj jej aby neskoncila ako on 😒 a na pasovy opar sa beru atb normalne (napr herpesin ci ako sa to vola - tie sme tusim dostali mi)

slnieckolu
26. dec 2012

Antivirotika na pasovy opar...nie antibiotika

hajanka
28. dec 2012

@kacena4 ako pise @slnieckolu a ako som napisala aj ja vyssie, na virusove infekcie atb nezaberaju, to co spominas asi si to mylis, mohli to byt spominane antivirotika, antibiotika len v tom pripade, ze mala pridruzenu nejaku druhotnu bakterialnu infekciu, ale inak na virusove ochorenia sa ATB nedavaju. Preto pisat ze na pasovy opar a ovcie kiahne su ATB a super zaberaju je velmi mylne.

kacena4
28. dec 2012

@hajanka ano, asi to boli antivirotika, fakt si to nepamatam ako som pisala ale boli "anti" 😀 @slnieckolu

tiffanytheo
autor
9. jan 2013

Tak ahojte 29 sme išli na dovolenku / bolo perfektne/ uz vsetky "bodky" mal zachrastickovane. Ked sme sa 2 vratili z dovolenky uz to mal skooro vsetko opadane, vyzeral krasne nato ake to bolo na zaciatku.Teraz uz pekne nastupil do skolky.Tak keby som to zratala tak nam to trvalo 9 dni a sli sme na dvolenku a 13 dni a mall dole skoro vsetky chrasticky 😉 a starsej dcerke ta to dostala 7.12 tak jej to trvalo 7 dni aj s opadanim.Som velmi rada že to mame za sebou. A krasny Nový Rok Vám prajem.

denisa3108
11. jan 2013

ahojte , chcela by som vedieť..či vaše detičky tiež mali tie ovčie kiahne aj v ústach.... ?
malý synček ich má 3 dni , má asi 4-5 ks v ústach dnes som si ich všimla (na jazyku,na dasnách a na podnebý) :(
ani neviem či stým treba ísť k doktorovy....lebo toťiž ked som zo synom išla k doktorovy...ohlásila som sestričku čo je vo veci a tá mi strčila do ruky len recept a doki malého ani NEPOZREL ani sa nič nepýtal ako sa má či čo...a že vraj ani na kontrolu nemusíme chodiť...... som z neho dosť naštvaná.... syn má 14 mesiacov predpísal ten tekutý púder mentolový +fenistil kvapky 3x 10 kvapiek ...
dakujem za odpoved
Deni

tiffanytheo
autor
15. jan 2013

@denisa3108 nie nie doktorovi netreba..skor mu zavolaj nech ti poradi...zvyknu to mat deti aj v ustach aj ako opar na ustach , moj to mal dokonca aj pod vieckami ale v ustach nastastie nie...ale pocula som že to treba vyplachovat, tie ustocka...zavolaj doktorke nech Ti poradi čím.A puder mu nedavaaj!!!! Co to je za doktroku co kaze natierat kiahne pudrom.Jedine ked tak tam kde ma plienocku.Skor mu to dezinfikuj.Ja som pouzivala rusthicodendrom /ci ako sa to pise/ je to homeopatikum dost to pomaha cca 5 guliciek 3x denne mu daj do chlebika alebo kolacika ci sunky, a fenistil v kvapkach 15 kp 3x denne tiez dobra vec.A este som ppouzivala Aloe vera v spreji malý to mal desne a za 10 dni sme mali potom.

denisa3108
15. jan 2013

@tiffanytheo
dakujem velmi pekne za radu,idem hned kúpim tieto veci v lekárni, ani nemám slov k nášmu doktorovy je taky čudný kunám....
ked maly strašne kašlal z priedušnýc...on tam nikdy nič nepočul..." že to má čisté" a nič mu neni...:( a my celé noci sme nespali:( už rozmýšlame s manželom že asi zmeníme doktora 😠 a aj teraz ako nás odfrrkol...ked dostal kiahne ani ho nepozrel...proste nič..
🙄
ale dakujem ti ešte raz velmi pekne 🙂

tiffanytheo
autor
16. jan 2013

@denisa3108 tak radsej zmente doktora, v tejto dobe si viete vybrat komu zverite svoje dieta ;) Neni začo a prajem rýchle uzdravenie ;)

zuzana698
14. apr 2013

@luliu ahoj, chcem sa opýtat ako ste vtedy dopadli s tymi kiahnami, lebo moja malá má teraz kiahne, tak isto ako vy okolo 10, uplne malinke, musim to normalne zblizka pozerat, ale ako ma tam tekutinu, aj v hlavičke ma 1, tam ma aj chrastičku už, ale neviem či si to rozškrabala,dnes už to je 4.den, viac sa nevyhadže už, si myslim, ale zasa neviem či je to normalne taketo slabe kiahne, alebo neviem či je to normalne...ked v podstate detičky su chudatenka povyhadzovane cele...

luliu
14. apr 2013

@zuzana698 Ahoj, ano je to normalne. Po dcere ich mal aj syn a ten mal na čele tolko co dcerka na celom tele. Pri nej to bola úplná pohoda. Aj ja som mala podobny priebeh - par vyrazok. Drzte sa 🙂

alexko007
12. máj 2013

Ahojte, syn (6 r.) sa trápime teraz s kiahnami. Máme ich 5 deň a tie čo sa mu vyhodili v prvý deň sú najhoršie(prikladám foto). Mali sme ich všade. Dokonca na očnej zreničke, v mihalniciach, vlasoch, v nose, u uskach, na pindíku. Dokonca na chodidlách takže ani chodiť nemohol ☹ . Je to hrozné. Včera ho to dokonca aj svrbelo. Potierame Betadinom a kupeme večer v Chamomilla - Ivax. Ináč na svrbenie dávame Fenistil. Tekutý puder že sa už nedáva lebo tie kiahne mokvajú. Teraz čakám že chytí aj mladší, ktorý ma 14 mesiacov. Viem že teraz nemôžeme ísť ani na slnko 3-6 mesiacov kvôli tomu aby neostali jazvy. Aj tak mam pocit že po tomto mu ostanú. Odporúča sa piť bylinkové čaje. Najlepšie medovku. Papať Mrkvovú polievku. Jednoducho veeeeľa vitamínu C a tekutín. Držať v teple. Sprchovali sme sa ráno pred bodkovaním čistou vodou. Ja dúfam že mladší nebude mať až také hrozné. Veď posúďte sami. Najhoršie máme ale za sebou 😉

babkabubko
27. máj 2013

ovčie kiahne nechať voľne dýchať a nedusiť žiadnymi mastičkami, až na rýchlejšie hojenie bez jaziev používať nechtá´íkový prírodný gél https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/detska...

czechzuzanaba
6. aug 2013

@alexko007 ahoj. Prosim te, jake to mate ted s odstupem casu? Dcerka ma akorat plny oblicej presne takovych jako ty mas tu na fotce. Uz propadam panice ze ji to tam zustane ☹

alexko007
18. aug 2013

No nam to dost ostalo hlavne tie velke hnisave a na cele co mal prvu, okrem toho ma vsade flaky z kiahni a to sme na slnku boli po 2 mesiacoch chodenia s tričkom. Takže tiež mam obavy či mu to ešte má šancu pomiznúť

zuzka1008
21. apr 2014

@alexko007 ahoj, ako sa postupom času stratili kiahne? Ostali ta m fľaky alebo jazvicky? My ich máte teraz
dcéra má 3roky,na tvári ich má dosť, 4 si už stihla zoskqiabnut

alexko007
22. apr 2014

@zuzka1008 zuzka tak mi sme ich nastastie neztrhli a uz ich ma celkom fuc. Vidno jazvicku teda fliacik ale to iba ked sa clovek poriadne na tie miesta zadiva. Bala som sa ci to nebude horsie no nastastie je to ok. Ak chces mozem potom to miesto iste aj odfotit pre lepsiu predstavu ;)

ivinka77
19. máj 2014

kocky (najlepsie z BA) rada posuniem dalej...nam uz netreba 🙂

margot
4. júl 2014

@mawka kúpele v hypermangáne?Ja som počula, že kto má kiahne,tak sa nesmie kúpať..tak ako je to?

mawka
4. júl 2014

@margot lenze hypermangan lieci. jasne, ze neosprchujes so sprchovym gelom, ale rozpustis hypermangan a posadis tam dieta. jedine hypermangan pomohol a odporucaju ho aj lekari.

aicha15
4. júl 2014

ja som prekonala kiahne v 20 tt. v nemocnici mi na to dávali zinkový roztok. jazvy nemám žiadne

margot
4. júl 2014

@tiffanytheo syn má od včera kiahne a potieram mu to tekutým púdrom(je v ňom namiešaný nejaký mentol a ešte niečo benzo..neviem čo,aby ho to nesvrbelo) a ty píšeš, že púder nie...tak ja už neviem...s čím mu to mám potierať?

lorela
4. júl 2014

@margot Tanno Hermal, aj tu vyssie na obrazku, nic ine sa uz neodporuca.

dari226
4. júl 2014

ano to co je na obrazku sme aj my pouzivali my mse mali teraz 3 tyzdne kiahne velmi silne toto sme davali a potom neskor sudocrem.na zaciatku sa nema kupat ani sprchovat neskor to pomaha aby sa skor vysusili kiahne,potom ked uz takmer vsetky su z tela prec a po kupani zvysky daju pekne vycevat z mokrych vlasou
a na svrbenie sme dostali este oralne kvapky pomahali.
horucky boli skoro 41 stupnou ,ale hlavne je vela pit

pribinak
4. júl 2014

Okup ho aspon 2x za den v hypermangane, ten pupaciky vysusi a dezinfikuje

Hypermangan dostaneš v lekárni bez predpisu a stojí tuším 2e

tiffanytheo
autor
7. júl 2014

@margot pudes sa uz nedava...iba fenistil v kvapkach...a dake aloena schladenie resp.desinfikaciu.. puder to predlzuje a upchava

habibi78
7. júl 2014

Hypermangan je top, nám kiahne vysusil za 4 dni 🙂