Jahody a štípajúci zadoček. Ako pomôcť?

mirka414
1. jún 2008

mamicky pomozte dcerka spapla dost jahodok a teraz ju stipe zadocek,ako jej mam pomoct?ma aj hnacky...

nursik
1. jún 2008

Dostatek tekutin, dieta, možná nějakou Smectu na průjem a pokud to je alergická reakce, tak Fenistil kapky nebo nějaké antihistaminikum.

bianca
1. jún 2008

mirka a ma neaky kozny prejav?

petraluk
1. jún 2008

U alergie nemusí vůbec být žádná vyrážka, stačí např. ten průjem, může se zvracet apod. 😉 Co na zadeček bohužel neporadim.

bianca
1. jún 2008

mirka skus Fenistil gel

melory
1. jún 2008

najlepsi na zadocek je imazol, dostat v lekrni...dostal nas z tohto problemu dost rychlo a jediny.

mirka414
autor
1. jún 2008

bianka cervenu ritku a ked kaka tak ju stipe ritka...

melory
1. jún 2008

jednoznacne imazol... 🙂

mata78
1. jún 2008

u nas oveľa lepšie zaberá ako imazol nova detská indulona na zadoček.

melory
1. jún 2008

mata moze byt, tu sme nemali.

bianca
1. jún 2008

irka tak to ma s tej hnacky.Skor by som volila indulonu ako imazol

bianca
1. jún 2008

pardon Mirka a nie irka 😅

mata78
1. jún 2008

ja som ju len nahodou objavila v drogerii a zobrala som ju vyskusať, lebo sme mali stale červený zadoček. a behom dňa nam to pomohlo.

bianca
1. jún 2008

mata mi sme v praci vsetko riesili Pytiolom,ale to je hnus

mirka414
autor
1. jún 2008

dievcata som vo svajciarsku,indulonu tu nemme moze byt aj nivea??

lenerka
1. jún 2008

my na zadeček když měla průjem,spíše ze zoubků než z ovoce
dávali bepanten vždy zabral

denisamertova
1. jún 2008

jestli je to určo alerg.reakce, dala bych Zyrtec.
Naše Adélka měla alerg.reakci na jahůdky loni. Začala
dokonce otékat v obličeji. Očička i nos. Kdybych jí kapky nedala,
asi by jsme museli do nemocnice na kalciovku.

bianca
2. jún 2008

mirus skus skocit do lekarne sa poradit.Osobne si myslim ze to bude od tej hnacky

mirka414
autor
2. jún 2008

bianca a ostatne dievcata dakujem prdelka je uz v poriadku a aj hnacky 😵 😵 zabrala aj nivea...

danulka2
2. jún 2008

jahodky uz moze papat. Nas maly ich jedol, ked mal rok a bol v pohode. Zadocek moze mat cerveny zo stolice ak sa tlacia zubky. Nam fantasticky pomohol aviril baby /zlta tuba/, dostanes to bezne v drogerii. Je to skor pasta ako krem a vytvori taky film na pokozke a nebude drazdena stolicou. Je fakt vyborny. Ale ak je to z alergie, tak preventivne fenistil kvapky /myslim, ze zyrtec, zodac,alerid alebo ine antialergikum by mal detom predpisat lekar/. Drzim palce aby to nebola alergia.

aponchie
2. jún 2008

hidne tekutin a ribylku a vydrzat jina cesta ven nevede 😀

roasha
4. jún 2008

dievcata,s jahodami opatrne,my sme tak pred 3r zacali chodit na alergologiu,malej z nich opuchla pusa/quinckeho edem/,vysyp je este z "najlepsich alerg.reakcii",pri opuchoch moze dojst k uduseniu.jahody su hnusny alergen. 😝 😠 😖

leva
9. jún 2008

Ahoj,mamicky prosim vas moze sa prejavit alergia aj po tyzdni od kedy papal jahody?

titkovamiriam
9. jún 2008

to urcite nie,to byva tak do 12-24hod

leva
9. jún 2008

ok,vdaka 😉

bera
9. jún 2008

tak my jsme ochutnali jahody v roce a malá se jich může užrat 😀 doporučila bych poprvé dát jahody s mlíčkem nebo tvarohem 😝

lenerka
9. jún 2008

ahoj bera
no jo s mlíčkem to mi radila i moje babička,ale bohužel ona žádné mlíko nepije
tvarohy jogurty zbožňuje,ale když jí do toho dám jahody nebo jiné ovoce tak to nechce
včera měla asi 10jahůdek a zatím v pohodě
no tak uvidíme

bera
9. jún 2008

lenerka já myslím, že 10 jahůdek je v pohodě, no uvidíte, všeho prostě s mírou... 😉 jinak my taky jen všechno samotné, jogurt, tvaroh, stačí tam něco málo přidat a už to nechce... 🙄

leva
9. jún 2008

Ahoj,no aj ja som sa prave dozvedela vraj staci jahodky pred konzumaciou namocit do mliecka nechat ich tam vymocit troska,vraj to stiahne tu latku ktora lubi deticky vyhadzat.

kejka
9. jún 2008

Jahody jsou pro děti-pokud na ně nejsou alergické moc zdravé
Obsahují 87procent vody,mají hodně vlákniny,vitamín A,B,C a E.Mají hodně minerální látek,bor,draslík,fluor,fosfor,hořčík,vápník.
Posilují metabolismus,pomáhají při chudokrevnosti,mají protizánětlivý účinek,snižují hořečku a zmírňují nachlazení.
Takže samé plus.To jsem samozřejmě vyčetla 😉 😉 Můj malej je od mala zbožňuje,tak jsem chtěla být v obraze,proto to posílám dál. 😉 😉