Už zase máme pokakaný zadoček. Čistíte zadoček dieťatka vodou, mydlom alebo vlhčenými utierkami?

michaela_bupi
30. okt 2014

Ja som bežne používala na pokakaný zadoček svojho drobca vlhčené utierky a vyhovovali mi. Bolo super, že boli s panthenolom a zadoček súčasne aj chránili. Kamarátka však umýva svoju dcérku len s vodou, žiadnym prípravkom nedôveruje. Ako je to u vás?

maruskasb
30. okt 2014

Podla nasich skusenosti ani tak nezalezi na umyti,ale na osetreni po tom. My to riesime podla "velkosti katastrofy" raz utierkami,inokedy sprchou 🙂,avsak nezabudame osetrit zadocek bio kokosovym olejom. Ma antisepticke ucinky a je pre nas ten naj 😉

ichbinich
30. okt 2014

Ja to riesim ako @maruskasb, podla toho, ako to vyzera. Niekedy pomoze iba sprcha 😀
Inak vzdy vlhcene utierky, su super prakticke, zabalim rovno do plienky a vyhodim s nou, nemusim potom este predpierat pokakane umyvatka...
Ked mal syn silno zapareny zadok, tak som skusala aj olejove utierky, aj iba vodu (namocenou kuchynskou utierkou), ale u mna vyhravaju vlhcene utierky a podla potreby trosku pudru. Puder aj vtedy pomohol na tie zapareniny, kremy pomahali iba pokial som ho zakazdym nakremovala. Potom stacilo dat par krat puder a bolo po probleme. Preventivne nedavam nic.

zitaje
30. okt 2014

Maly kaka od malicka mimo plienku, ale obcas sa stane nehoda. Vtedy umyvam zadok pod sprchou, vlhcene utierky nevedieme.

fcielkaa
30. okt 2014

Umyvam zadocek pod tecucou vodou alebo cistou vodou v pripade len ked je to maly prdik. Vlhcene utierky pouzivam len mimo domova

kaktusik
30. okt 2014

Ak sme mimo domu, tak vlhcene a ak sme doma, tak sa snazim vzdy dcerku poumyvat - zvykla mat po ocisteni len vlhcenymi utierkami zapareny zadocek. Takze u nas to isti voda a Bupi mydlo 🙂

mahulenka87
30. okt 2014

Keď sme doma, tak väčšinou umývam pod vodou s penou Bupi a keď sme vonku, tak vlhčené obrúsky. 😉

mata95
30. okt 2014

no ja už z vlastnej skusenosti odporučam umyvanie vodou po každom kakani ...samozrejme kedsa dá...tiež som dcere utierala zadok vlhčenymi až kym nedostala bakteuriu,.... od vtedy vlhčne či toaleťák fakt len v nevyhnutnych pripadoch mimo domu...

maci12
30. okt 2014

cez ceň narýchlo vrhčenými utierkami, ale každý večer krásne vyumývame zadoček mydielkom Bupi. Táto značka sa u nás osvedčila a nesmie chýbať 🙂

ivka_jarko
30. okt 2014

No rovnako používam po celý deň vlhčené utierky. Kupujem tie soft. Inak keď sa pokakala vždy som ju umývala v umývadle a potom mala strašne suchú ritku. Tak len vlhčené utierky a namažeme riadne klasikou - rybaciou masťou. :D

pitusa
30. okt 2014

Vlhcene len mimo domu aj to len vtedy, ak nie je moznost umyt zadok - co vacsinou je (vsak skoro vsade su zachody). Sebe by som neutierala zadok vlhcenymi servitkami kazdy den, nieto mojmu dietatu. Ak su pokakani, tak aj detske mydlo, ak nie prilis, prip len velmi precikani (pouzivame latkove plienky), tak cista voda bohato staci. 🙂

alexandra1104
30. okt 2014

u nas zalezi od toho ak kaka normalne tak utierky ak mame zapareninu tak jedine pod sprchu a potom poriadne natriet

pipinka4
30. okt 2014

@michaela_bupi no my len vlhcene utierky xi a vzdy mam po ruke a su na vsetko xi xi nie len na ritku 🙂 mala je v obdobi ze vsetko opakuje xi a ked mna vidi utierat prach tak vytiahne vlhcene a utiera aj ona 🙂 ja po kakani alebo cikani uz nicim nenatieram neni to dobre ja len raz za den a to pred spanim ked spinka celu noc aby nemala tak kontakt s ocikanou plienockou 🙂

sonetta
30. okt 2014

zalezi od toho, aka nadielka bola v plienke. ja to najhorsie ocistim vlhcenymi a potom sup do sprchy pod vodu. 😀 😀 😀

michaela_bupi
autor
30. okt 2014

Mile mamicky, dakujem za vsetky vase prispevky a nazory. Vidim, ze kombinacia cista voda a vlhcene utierky funguje takmer v kazdej rodine, kde je babatko. Som velmi rada, ze niektore z vas k cistej vodicke pridavaju aj Bupi mydielko 🙂

simonne1
30. okt 2014

ja pouzivam vlhcene utierky a za tym klasicku bavlnenu plienku, potom mast proti zapareninam. Niekedy pomoze len sprcha a mydlo 🙂

dejka77
30. okt 2014

Vlhcene utierky nie su voda. Mali by sa pouzivat len v krajnych pripadoch. Ja osobne som ich pouzivala len ked som bola mimo domu, doma malokedy. Inac som umyvala vodou a mydlom.
Uz v nemocnici mi povedali nech to nepouzivam.

anjelik2509
30. okt 2014

@michaela_bupi ja moju dokakanú malú utriem suchými utierkami, potom vlhkými do čista a potom šup pod vodu, umyjeme peničkou Bupi, opláchneme, vysušíme, nakrémikujeme a zabalíme. A sme v pohodke, nemáme žiadne problémy...🙂

andula77
31. okt 2014

ja som pri chlapcoch pouzivala vatove gulocky/tampony namocene v cistej vode (a to aj rano na akesi osviezenie pokial boli napr. v noci pokakani tak som ich nebezala sprchovat), v pripade velkej nehody radsej rovno pod tecucu vodu a hlavne je nechat ritku dobre vyususit! Vlhcene su dobre mimo domu najma v pripade velkej katastrofy, ale doma som ich takmer nepouzivala.

stanislavao
31. okt 2014

@michaela_bupi ked doma, tak uricte je lepsia voda a mydlo. ale utierky vlhcene su na cesty super nielen na zadok, ale aj ruky, tvar a vsetko okolo.

bianca
31. okt 2014

nikdy nemala moja dcera pokakanu ritulu v umyvadle,Stale len a len vlhcene utierky a zapareny zadocek mala len raz a to ked mala hnacku neaku toxicku

nikus5
31. okt 2014

presne ako väčšina mamičiek - podľa miesta a potreby - doma radšej voda a detské mydlo, keď sme inde, vždy nás zachránia obrúsky 🙂

trinity888
31. okt 2014

U nas je to tak, ze ked sme doma umývame mydlom penaten baby a vodou. Ak sme mimo , tak vlhčenými obrúskami Babylove. Vyskúšali sme rôzne značky a tým ze boli príliš mokré, zadoček sa v plienke viac sparil.

sense
31. okt 2014

vodou a mimo domou vlhcene utierky Huggies

bandurka1979
31. okt 2014

ked boli deti male a stala sa nehoda doma tak sme umyvali pod tecucou vodou a ak to bolo niekde mimo domu velkymi pomocnikmi boli vlhcene obrusky

michaela_bupi
autor
31. okt 2014

Mile mamicky, dakujem za vsetky vase reakcie 🙂

zita19
31. okt 2014

@michaela_bupi tak ako zastupkina reklamného partnera si si mohla odpustit ten trapny prular maternicus...
Ale pokakanu ritku prednoste umyvam cistou teplou vodou. Ked nezabera pouzijem mydlo. Nejake detske. Ked nie je poruke akekolvek toaletne. Iba v case nudze najhorsej pouzivam vlhcene utierky.
Cistu vodu nanahradi ZIADNA vlhcena utierka.

sirep
31. okt 2014

Pokakaný zadoček čistíme poväčšinou vlhčenými utierkami. Mnohé mamičky ma za to možno budú odsudzovať, ale vzhľadom k tomu, že sme zatiaľ mali iba pozitívne skúsenosti a žiadnu alergickú reakciu, používam ich rada. Je to pre mňa veľmi praktický pomocník aj keď vzhľadom k tomu, že mám dvojičky je to vcelku dosť finančne zaťažujúce. Určite sa množstvo budeme snažiť obmedziť, ale na pokakaný zadoček sú super.

nice202
31. okt 2014

@sirep ja ta odsudzovat isto nebudem. Sama cistim len utierkami a vecer pri kupani ritku umyjem. Nemame ziadne problemy. Robila som to tak aj pri starsej a ona nemala ziadnu dermatitidu nikdy...

reni1512
31. okt 2014

utrieme utierkami a nasledne umyvame sa cistou vodou vzdy ked sme doma 🙂 mimo domova pouzivame vlhcene a zrovna dnes sme kupili Buppi na skusku 🙂 tak uvidime ci budeme spokojne...

pat_mat_minnie
31. okt 2014

Ja pouzivam vlhcene utierky, ale ked sa mi dcerka pokaka viac, tak poutieram utierkami a este idem aj umyt pod tecucou vodou, umyvam sprchovym gelom a samponom v jednom - znacka Bupi.Je super a krasne vonia.Dcerka je rysavka, ma velmi citlivu pokozku, takze ak mame zapareniny, bezne kremy nepomahaju, najlepsia je rybacia mast alebo bravcova mast.🙂