Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lienka116
3. sep 2011

Ahoj, výsyp značí koniec choroby, my sme ju tiež prekonali, no nelieči sa s atb, takže fakt som si nie istá. Ale skôr si myslím, že už by ste ju nemali dostať. Asi najlepšie bude opýtať sa dr. 🙂 Ale divím sa mamičke, čo ide s takýmto dieťaťom von... a vonkoncom medzi iné deti...

terk
3. sep 2011

Mne nasa pediatricka povedala, ze po vysype uz nieje infekcna. Aj teraz pred 2 tyzdnami ju mal synovec a boli sme v kontakte ked mal vysyp a malicky ju nedostal, tak z vlastnej skusenosti to mozem potvrdit, ze sa nemas coho obavat.

saranata
3. sep 2011

ona je infekčná v začiatkoch vysokých teplot, niekedy na dietati ani nie je nič poznat a práve v tej dobe je to najviac infekčne preto sa to šíri medzi deti , lebo vačšinou ani matka v čase pred teplotami nevie že s dietatom niečo je, potom už pri vysype nie je infekčná, a je to ochorenie s doživotnou imunitou takže už ju nedostane,

lenyy
12. jún 2014

v case ked je dieta vysypane infekcne uz nieje. ale treba sa chranit kontaktu s detmi najma kvoli samotnemu dietatu co prekonalo tuto chorobu lebo je to velky zaberak na imunitu cize imunita je velmi zoslabena v case vysypu kedze telo bojovalo s infekciou a horuckami. takze ja odlorucam chranit dieta.von ist moze ale medzi deti by so. nesla

tinushka13
22. júl 2014

Kočky tak môžem povedať, že 6. choroba sa mäe opakovať.. my sme ju po roku opäť dostali -(

ludka140281
22. júl 2014

mne bolo povedané,že výsyp je koniec choroby a už nieje infekciou,takže dieta môže ist aj von................

scaramelka
22. júl 2014

Moja skúsenosť je, že sme boli v kontakte s dieťaťom na ihrisko, ktoré prekonalo 6. chorobu pred 14 dňami a my sme to dostali ihneď od neho. Nie je to nič hrozné, len tie teploty - horúčky a vyrážky. Prajem skoré uzdravenie.

moon123
25. júl 2016

a ak bolo dieta v kontakte (vymienali si dudliky) s dietatkom ktoremu den nato zacala tato choroba mohlo to dostat? je uz od toho 4ty den a maly je ok...len ci to moze vypuknut este cez vikend planujeme ist na chatu :(

majkagtx
13. jún 2017

6ta choroba sa vacsinou prenesie ak je oslabena imunita,napr.ako u nas.Dcerke idu zubky a dostala ju znova uz druhy krat zrovna ked ju jeduju zubky.Prvy krat ju mala cca ako 9mesacna a teraz ako 1,5rocna.

guga79
17. júl 2017

Milé maminy,
chcem sa pridať do témy osobnou momentálnou skúsenosťou..... v stredu minulý týždeň som bola s najmladšou 13 mesačnou dcérkou na treťom očkovaní, po ktorom ako vždy dostala po cca 4 hodinách teploty. Tie trvali a vyskakovali dosť vysoko, cez 39... 39,8..39,5...tak som v piatok navštívila dr., ktorá jej urobila crp. Bolo len malinko zvýšené na 13. Jemne hrdlieko chytené a iné príznaky nič. Predpísala pre malú atb, nakoľko sa blížil víkend a v prípade pretrvávania horúčok cez 39, aby som ich nasadila. Keďže horúčky neustupovali ani v sobotu, rozhodla som sa teda, že jej dám atb.,ktoré ale chúďa vyvrátila....a druhý pokus s podaním atb dopadol rovnako. Už som ju ďalej netrápila a malá zaspala. Včera už bola bez teploty a hľa, vysypala sa takými menšími fliačikmi. Konzultovala som toto všetko s našou dr., poslala som jej aj mailom fotku a je to teda šiesta choroba. A ohľadne infekčnosti mi povedala lekárka, že týždeň od horúčky prestáva byť dieťa infekčné a nemala by chodiť von, keď je teraz tak teplo. Tak asi tak.... 🙂

luxikate
28. apr 2018

@majkagtx ked ju raz dostane , druhy krat ju uz nemoze dostat,lebo am dozivotnu imunitu...takze dieta 6 chorobu prekona len raz v zivote,

majkagtx
29. apr 2018

@luxikate no zial moja dcerka ju mala naozaj 2x.. potvrdila mi to aj lekarka

luxikate
1. máj 2018

@majkagtx tak to mohla byt potom 5ch,lebo si dve 5a 6 podobne ale iny virus

maraska
1. máj 2018

male percento ludi ju prekona dvakrat, vecsina ziska imunitu po prvom raze

tinulka174
1. máj 2018

Podľa mňa nie je,ja mám dvojičky a jedna ju mala ale druhá ju vôbec nedostala...
Dokonca spali pri sebe aj sa hrali...

elly23
21. mar 2019

Prosím vás malo niektorej dieťa horúčku aj po vysype???? My horuckujeme už od soboty, včera sa začal vysypovat, mal max 37,4 a dnes už zasa 38,5....

majkagtx
21. mar 2019

@elly23 a nejdu mu nahodou aj zubky? ..ja som tak dcerku mala ked jej isli zuby,kazdu chvilu mala horucky,co zub to zvysena teplota

elly23
21. mar 2019

Idu mu aj zuby vraj, ale už mesiac.....aj kašle a navyše mal aj dajaké biele bodky v krku a ma biely jazyk

mharsany
28. jún 2019

6tu chorobu moze dostat dieta aj 2x za zivot a to z dovodu ze ju sposobuju 2 typy herpes virusu(typ 6 a 7), je pravda ze po prekonani ma dieta dozivotnu imunitu no pravdepodobne je to na ten konkretny virus, dalsi krat to moze sposobit ten druhy virus. Cize viac ako 2x za zivot to urcite nedostane. Inak to je uz daco ine...my to mame aktualne a dufam ze prvy aj posledny krat 😕

ktochytavzite
28. jún 2019

@tatulienka ano,vraj 21 dni po prepukmuti he este dieta infeicne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli