Kiahne

sisko78
10. dec 2011

v skolke sa rozsirili kiahne nasi ich este sice nemaju len neviem od kedy a do kedy su infekcne ...mozu infikovat uz aj ked sa to na nich este neda vidiet???myslim si teda ze z ich slabsou imunitou ich dostanu urcite 😉 dakujem za rady vopred

miskokatka
23. máj 2013

tak a mame dalsie dve 🙂 zajra rano zbehnem k doktorke. Ale snad sa to uz povyhadzuje ... 😕

danim
23. máj 2013

@miskokatka u nas sa k dr nechodi, lebo ved tam nakazis celu cakaren.. zavolaj jej a opytaj sa ako postupovat.. + musi zapisat do karty

mirka907
23. máj 2013

@miskokatka u nas v piatok dva tyzdne dozadu jedna kiahna...potom vo vlasoch tajne dve...a 3dni nic....tak si hovorim ako fajne..lahky priebeh a buch na dalsi den ako muchotravka...na ocku, kopec vo vlasoch, na intimnych miestach a este aj na pate....ako tam zabludila...teraz mame uz len chrasty a cakame kedy odpadnu...u doktorky sme neboli, iba som volala a mame prist len na kontrolu

sendy182
23. máj 2013

@miskokatka súhlasím s @danim nechodí sa s kiahňami k doktorke.......sú deti čo sú pri kiahňach celý vyhádzaní no niektoré majú ľahký priebeh do 10 vyrážok napriek tomu že neboli očkovaní proti kiahňam...........

danim
23. máj 2013

@miskokatka vies.. si predstav, ze cakas v cakarni s novorodencom.. a pride tam kiahnove dieta.. 😒 nebolo by ti vsetko jedno.. tak to zvaz a isto zavolaj.. ved je jasne, ze ich mate, tak tam nepotrebujes ist.. lieky ti poradi aj cez telefon, zapise do karty, alebo ti lieky poradia v lekarni

kvieta
23. máj 2013

@miskokatka Ja som tiež volala lekárke, chcela to vidieť, dohodli sme si termín mimo ordinačných hodín. Nešla by som iba tak bez predchádzajúceho telef. dohovoru práve kvôli tomu, čo píše @danim .

danim
23. máj 2013

@kvieta
@miskokatka
resp by si tam cakala s dietatom, ze ho ides dat zaockovat..

kvieta
23. máj 2013

@danim napr.🙂

miskokatka
24. máj 2013

samozrejme, ze ani ja by som nesla bez dohody s doktorkou, ked viem, ake infekcne ochorenie su kiahne. Rano som jej volala a kazala mi priniest maleho ukazat. Pockali s manzelom zatial vonku a sestricka nas zavolala. Dr. povedala, ze su to kiahne, ale ze cudny priebeh. Este sa s tym nestretla....ze este dnes sa moze vysypat, potom uz nie. Ale ako pise Mirka907...asi sa este mozeme "tesit"...Nas ma teraz dokopy 4. Ziadne teploty....Dnes je to treti den. Ostatne deti v okoli, ktore maju kiahne, su komplet vyhadzane... 😕

miskokatka
24. máj 2013

@mirka907 Este sa chcem opytat, ze po tych troch dnoch,kym sa nic nevyhodilo, ci potom prisli u vas aj vysoke teploty..

mirka907
24. máj 2013

@miskokatka ano.....ale nie ze vkuse....pol dna nic, potom zrazu 38 a v noci 39a tak dookola asi 4 dni...

miskokatka
25. máj 2013

@mirka907 Dakujem za odpoved. Nas zatial nema horucky, ale uz ma 7 kiahniciek. Jedna je taka riadna, ta prva na chrbatiku a ostatne su len take mini...tak cakame, ci sa to riadne vyhodi. Dnes je to stvrty den, tak to este moze prist....

anieli_1
26. máj 2013

@mirka907
@miskokatka ahojte baby moj maly ma asi kiahne zacalo nam to v piatok vecer tiez neni cely vysypany ale tak 20-30 ich je a vcera to bola kuk svokra ze podla nej to su kiahne zajtra volam dr len co ma trapi mala mi mala horucky a dostala atb na 10dni lebo jej vzdy to sadne na priedusky a mavame tazky priebeh horucky nastastie presli a vcera mala poslednu davku atb ale zacala zas chrcat kaslat atd a teraz neviem co robit ak od maleho dostane kiahne tak to moze jej nejak ublizit? Alebo nemohla to uz dostat ale nema vyrazky ze sa jej to vyhodilo z vnutra? Zajtra urcite volam dr a zrejme tam ideme len chcela by som vediet co si o tom myslite.....som oznacila vas bo ste tu posledne tak aktualne debatovali 😅

miskokatka
26. máj 2013

podla mna by si malu mohla drzat v teple a nemalo by sa jej to vnutri vyhodit. Mne hovorila doktorka, ze to by museli byt minusove teploty alebo kupanie v studenej vode. Ak by dostala kiahne od maleho, to by sa jej prejavilo az o 2 tyzdne a to uz sa mozno da trosku do poriadku imunita z tych ATB. Ale ak zacala kaslat, urcite by som s nou zasla k lekarke, pripadne zavolala....

lola11
4. jún 2013

kočky mám otázočku - môžu sa začat vyhadzovať kiahne najprv na zadočku pod plienkou? Alebo to máme niečo ine?

janinah
13. júl 2013

dievčatá,môžu byť 4 kiahne na čele a inak nikde nič a žiadne iné prejavy? syn 7r. sa takto vrátil od babky,buď sú to rozškriabané a infikované komarince-štípance alebo tie kiahne...

kingstonka
13. júl 2013

@janinah moj maly mal takto na hlave ( este ako babo) -dr. si myslela ze kiahne ale nakoniec sa ukazalo , ze impetigo

kingstonka
13. júl 2013

kihne vacsinou zacinaju na trupe- ale nemusi to byt vzdy

mata128
29. máj 2014

Baby,su toto kiahne???

evka_evka
26. okt 2015

Mamicky necitala som celu tuto diskusiu...chcem sa spytat ci kiahne mozu mat aj lahsi priebeh..len par pupacikov.bez teploty.bez skriabania?stretli ste sa s tym??? Dakujem

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evka_evka
27. okt 2015

@dzjanetta ahoj..a boli ste s tym aj u lekarky?? Ja ju tam nechcem zbytocne tahat..ale zas na druhej strane si nie som ista ci su to ozaj kiahne..nakolko pupacik je ale nema ziadnu tekutinu alebo pluzgier...a ma ich spolu asi 10.

evittam
27. okt 2015

@evka_evka Ahoj, tak my sme mali kiahne v júni, obe moje deti, doniesol ich syn zo školy. K lekárke sme vôbec nešli - nakoľko je to infekčné ochorenie, len som jej volala, dala mi inštrukcie a kázala prísť po 10 dňoch, prípadne ak by bol moc zlý stav tak prísť. S mladšou dcérkou som tam nebola ani na kontrole, len som lekárke oznámila, ze aj ona mala kiahne - nech to má v karte...Takže určite by som najskôr lekárke zavolala. Ak si si nie istá - malo ich dieťa kde dostať, pupáčiky sa robia a množia cca 2-3 dni, mali by byť aj na brušku,chrbátiku - ak nie môže to byť choroba "ruky-nohy-ústa". No a čo sa týka nášho priebehu - syn bez teplôt, cca 200 vyrážok, svrbelo najviac tak 4.-5.deň - dávala som fenistil, 2x vykúpala v hypermangáne, potom cca 2x len v harmančeku, asi 2x natrela mliekom tuším Termo-hermal, za 10 dní bol v poriadku. Dcérka tá taktiež bez teplôt, cca 20 vyrážok, tú som kúpala a natrela len raz a vôbec ju to nesvrbelo. Takže u nás úplne super. 😉

jarabica123
27. okt 2015

@evka_evka Ano mozu, my sme mali pred dvoma tyzdnami, asi 40 vyrazok, bez teploty, bez skriabania, akurat mala suchy kasel. Krasne sa zasusili po par dnoch a uz je ok🙂)

horana
27. okt 2015

Moze byt aj lahsi priebeh, nasa lekarna nam vsak vravela ze u ludi co ho maju mierny je statisticky zvysena sanca ze ich distanu este raz v zivote, co teda neviem posudit, len opakujem co hovorila lekarka. Kdezto vraj ked ma imunitny system obrovsku reakciu a musi zamakat uz je to na stalo. Tak neviem ci nas len nechcela utesit, moje deti mali totiz silne priebehy. 😀

evka_evka
27. okt 2015

Dakujem za odpovede...ruky.nohy.usta to urcite nie su...mala spolu asi 10 pupacikov. Bez svrbenia. Mala ich asi 4 dni.uz jej miznu..preto si nie som ista ci to boli kiahne..nebola tam ziadna tekutina...ziaden pluzgier...natierala som asi dvakrat s tekutym pudrom...svokra robila sestricku a povedala ze su..ale tak neviem ..

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silviakukuckova
29. jan 2017

Ahojte, prosím Vás ak má dieťa kiahne, nemá teploty, môže ísť do infrasauny? Samozrejme nie do verejnej. Ďakujem za info

marika3678
29. jan 2017

@silviakukuckova podla mojho nazoru (nie som lekar, ani zdravotny pracovnik) v ziadnom pripade nie. Kiahne su velmi nebezpecne v pripade, ze sa nedodrziava kludovy rezim. A pobyt v saune - akejkolvek, je pre organizmus zataz. Toto je moj nazor. Mozno niekto bude mat diametralne rozdielny. V kazdom pripade by som sa poradila min. s detskou lekarkou.

kale13
29. jan 2017

@silviakukuckova ja by som mala obavy hlavne co sa tyka jaziev, kedze je zname, ze take UV zo slnka nie je dobre a sposobuje jazvy pri kiahnach.. infrared sa niekedy pouziva na hojenie ran, ale tu si to treba lepsie nastudovat aj co sa tyka toho v ktorom stadiu su tie kiahne, aby to nenarobilo skodu..