Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Koľko kvapiek Vintagolu je správne podávať?

kukuckalucia
27. apr 2016

Ahojte. Mame 3 mesacneho synceka, narodil sa v zime 3600 g. Lekarka mu naordinovala brat 3 kvapky Vintagolu. Isli sme na beznu kontrolu a bola tam zastupujuca lekarka a vyjadrila sa, ze 3 kvapky davat je vela. V letaciku pisu ze vitamin D vo vacsom mnozstve moze aj uskodit. Toho sa obavame ci mu to neuskodilo.Nechapem preco potom nam povedali nech davame malemu 3 kvapky. Ved nebol predcasne narodeny. Bol v termine narodeny. Aku mate s tym skusenost?

huahua
27. apr 2016

Nám teraz, aj pred štyrmi rokmi bolo povedané dve kvapky denne do jedného roka.

pribinak
27. apr 2016

Davala som 2 a aj vacsina v mojom okoli. Niekedy sa dava vyssie mnozstvo, ked sa pomaly zrasta fontanela.
Idealne by bolo skontaktovat sa s vasou pediatrickou a dohodnut sa s nou

endzi81
27. apr 2016

Ahoj, no nam nasa pedi nakazala dve kvapky denne od zaciatku. Davala a davam to na lyzicke, takze trocha vzdy ostane aj na nej, a niektore dni som zabudla. Mala mala vzdy D-cko v poriadku. A ked je vonku slnko, tak z toho maju tiez nieco.

lenkacalikova
27. apr 2016

Aj nasa lekarka povedala 2 kvapky denne...do jedneho roka.

zabina27
27. apr 2016

my sme tiez davali 2 kvapky denne, minule leto (maly mal cez rok) som ani nedavala v tie dni, ked bol na slnku.
inak viem tak, ze do 2 rokov sa ma davat

marika262
27. apr 2016

Moja ma 4 mesiace a nakazala nam kvapkat do ust 1kvp

12katka21
27. apr 2016

Prvorodenej som davala jednu denne a teraz druhorodenenu davam dve 🙂 a to mam stale tu istu pediatricku. Tak neviem co sa za dva roky medzi prvym a druhym porodom zmenilo ze zrazu dve ale tak davam dve. Niekedy zabudnem 🙂 Ked maleho bolelo brusko tak som skusala aj vynechat lebo vraj aj z toho moze mat dieta krce. Ale ... nebolo to z toho. Krce mal stale. Teraz uz nema. Klop-klop 🙂

danculia
27. apr 2016

takisto davame 2 kvapky od narodenia,maly ma 16 mesiacov a stale davame, inak aj v telerane Dr. Bukovsky vravel ze 3 kvapky su uz vela, idealne 1 az 2 kvapky.

aniko92
27. apr 2016

Ja davam dvě kvapky na lyzicku s trochou mliecka...

jatva
27. apr 2016

moja dr (v CR) hovori, ze podla najnovsich vyskumov sa ma brat 1kvapka. Pytala som sa jej to, lebo pri kospitalizacii na svk nam odporucali a aj do spravy napisali, ze 2. Podla nasej dr su to zastarale sposoby.

seahorse27
27. apr 2016

Pred 7 rokmi naordinovali dcérke 2 kvapky a synčekovi pred 1,5 rokom detto. 3 kvapky je naozaj veľa, môžeš ho predávkovať. Takéto zvýšené dávkovanie sa dáva v prípadoch, že nezrasta fontanela a pod.

emarekova
27. apr 2016

Dokedy sa ma davat? Mne dr. povedala,ze do dvoch rokov v pohode ked je taketo pocasie

katrinka8
27. apr 2016

Vigantol (D-vitamín) sa má podávať v našich končinách v podstate stále - pretože absolútna väčšina ľudí (detí aj dospelých) ho nemá dostatok - jeho prirodzená tvorba súvisí so slnečným žiarením - na vytvorenie dostatočného množstva stačí približne 20 minút pobytu na slnku denne, ale musí mu byť vystavená väčšia časť tela (čiže bez oblečenia, nestačí, že máš vystavenú tvár), a to bez ochranného faktora, ktorý proces blokuje. No a potom si položme otázku, či toto spĺňame, keďže v dnešnej dobe už bez krému s faktorom pomaly ani nos nevystrčíme plus koľko slnečného svetla je bežne v našich zemepisných šírkach... ☹ Vitamín D totiž nesúvisí len ako prevencia proti krivici alebo na zrastenie fontanely (časté argumenty, že maminy D-ko nedávajú a deťom nič nie je), ale hlavne je dôležitý pre správne fungovanie imunity.
@emarekova

A tiež sme deťom dávali vari 2 kvapky, pokiaľ si pamätám, ako bábätkám. Dokonca neviem, či dcérke pred 5 rokmi nie len 1 kvapku. 3 sú ozaj veľa.

uriva
27. apr 2016

My sme dávali tiež dve kvapky, ale keďže malý bral aj vitamín C, tak nám doktorka zmenila Vigantol na Cebion multi - dáva sa síce 3x denne po 4 kvapky a musí byť v chladničke, ale malého nebolí bruško, nemá kŕče, veľmi mu to chutí (Vigantol vypľúval) a dostáva ešte ďalšie vitamíny, keďže máme trocha problém s krvinkami. Ale tri kvapky je naozaj veľa, rýchlo prestať s takým množstvom.

janna88borin
27. apr 2016

My davame 2kvapky kazdy den okrem vikendu - odporucenie pediatricky

stanulienkat
27. apr 2016

Tak davaj dve kvapky denne. Aj my sme tak davali. Urcite sa mu nic nestane ani nebude poddavkovany. Doktorke povedz, ze davas tri.

kris557
28. apr 2016

My davame 2 kvapky denne do 2 rokov.

zuzka_1985
28. apr 2016

my sme tiez do roka mali davat dve kvapky a potom uz len jednu do 2 rokov

Tu začni písať odpoveď...

Odošli