Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

saan
14. apr 2017

@mimusa227 ďakujem ešte som to nepočula.

mibi41
14. apr 2017

@saan je to spongia 🙂 a su to homeopatika.

maruskach
14. apr 2017

@saan dobry vecer. Spongia Tosta je homeopaticky liek. Dostanete v lekarni.

saan
14. apr 2017

@maruskach ďakujem 🌞

erinka123
20. apr 2017

Ahojte, mam 2 rocnu dcerku a kasle asi rok vkuse od posledneho zapalu pluc , ona trochu viac diagnoz to by bolo na dlho , no teraz od januara sa kasel zmenil na taky hrncovy a az teraz jej dr potvrdila laryngitidu. Ale dala jej atb . Vsade citam ze sa atb nedavaju iba calciovy sirup, fenistl, kortikoidovy cipok. Myslite ze tym ze dala atb urobila dr dobre? Mal niekto tiez atb???Dakujem za kazdu radu .

mimusa227
20. apr 2017

@erinka123 Ahoj,my sme tohto roku mali dvakrát také silné laryngitídy,že sme skončili v nemocke a tam priamo do žily dostával ATB a zabralo.Robila jej dr.nejaké odbrery,namala tak nejaké zlé výsledky a preto jej dala ATB.

erinka123
21. apr 2017

@mimusa227 nerobila nic , iba pocuvala a pozrela do hrdla. Teplotu mala cca do 38 .

nuska
10. aug 2017

Kto laryngitídu zažil u dieťaťa, vyskúša všetko aby mu pomohol. Tu je pekný príbeh, čo môže pomôcť. Ja mám stále doma, ak niekto potrebuje viem aj zabezpečiť.
http://fytofarmaka.eu/cz/stranky/laryngitida_20...

liv1
10. aug 2017

@nuska laryngitida resp to ztazene dychanie a dusivy kasel zvacsa ustupi sam, tym ze dieta nelezi, uvolnia sa mu trocha dychacie cesty a najma ak dycha studeny vzduch pri otvorenom okne. U nas je to tak vzdy, a to sme laryngitid prezili naozaj mnoho. Cize aj keby som svojim detom podala 3 lyzice vody, potom zase 3 lyzice vody, niekto by si mohol mysliet ze ta ho vyliecila 😊. Je to reklamny clanok ako vysity...

nuska
10. aug 2017

@liv1 tak nám by 3 lyžice vody určite nepomohli

bondi
7. sep 2017

Odkedy sme zacali pouzivat zvlhcovac so studenou parou /hned ako zacnu sople/ uz ani nevieme, co to laryngitida je 🙂 A to sme ju mavali casto...

jarka91
8. sep 2017

@bondi aj my je to super vec,studená para nam zaberal aj hned calciovy sirup, a inhalovanie

becky89
10. sep 2017

Ahoj zienky. Sice nemam deticky ale trapia ma podobne problemy ako tu popisujete. Zacalo to asi pred dvomi rokmi ked sme prerabali byt. v noci som sa zobudila na to ze mam opuchnute hrdlo, stazene dychanie a stekavy kasel. Dala som si na to zodac a do pol hodinky som zaspala. Rano mi uz nic nebolo tak som to neriesila. Takto sa to par krat opakovalo, tak som si nasadila zodac a uzivala som ho cca 2 roky a problemy pominuli. Avsak cca pred mesiacom sa to znovu zopakovalo aj napriek tomu ze uzivam zodac, nezaberalo uz nic. Tak som dve noci spala u sestry a bola som bez tazkosti. Avsak teraz mam uz tazkosti aj pocas dna, stale musim odkasliavat, mam sucho v krku a tazko sa mi dycha. Bola som u dvoch orl lekarov, obaja povedali ze tam nemam nic, iba mierne zmene na slizniciach. Robili mi aj krvne testy vsetko OK, okrem eozinofilov tie som mala 14. Norma je vraj do 3. Nemate niekto podobnu skusenost? viem ze tato choroba sa tyka prevazne malych deti ale mne to fakt najviac sedi na tuto laryngitidu. Aj ked je cudne ze ma to uz trapi takto dlho. Ked si necham v noci otvorene okno tak spim v pohode. ale inak ma dusi alebo mi chrci v krku.

adamkofjo
25. sep 2017

baby prave sme prisli od doktorky s laryngitidou a som trosku v soku co tu pistete , cez vikend mala dcerka teploty a vcera v noci zacla kaslat takym stekavym kaslom , doktorka mi naordinovala stoptussim , a kalciovy surip , ditiaden na noc + aerius ale vobec ma neinformovala o tom ako mam postupovat ked dostane zachvat ktory tu popisujete , a este otazka mozem jej dat cez den obklad na hrdlo /mastnu satku / lebo na inej stranke pisali studeny obklad na krk tak neviem

mimusa227
25. sep 2017

@adamkofjo tak ako pises mastnu satku na hrdielko...

krenzelak
25. sep 2017

@adamkofjo ak by si mala zaujem na laryngythdu dost pomaha tymianovy krem od firmy just

katy2223
25. sep 2017

@sisika ahoj moj maly mava od 14tich mesiacov teraz ma uz 3 roky laryngitidu opakovane vzdy ked zacne jesen az do konca jari :/ cez leto ma pokoj... .. kupili sme inhalator bez toho si uz ani zivot predstavit neviem 🙂a inhalujeme .. davam vzdy pru zachvate prednison tabletku a do inhalatora vincentku a adrenalin a vzdy to hned zaberie

mimusa227
25. sep 2017

@katy2223 Mozem sa opytat,adrenalin mu davate vy doma?To vam predpisali?Lebo,co ja viem,tak to len v nemocnici davaju inhalovat s adrenalinom.

katy2223
26. sep 2017

@mimusa227 ano doktorka mi ho dava

mimusa227
26. sep 2017

@katy2223 tak to som nevedela,ze adrenalin predpisuje aj lekarka...my mavame casto laryngitidy a nas doktorka posiela stale inhalovat do nemocnice s adrenalinom...

marrietka
5. okt 2017

Ahojte koľko dnì trva larinktida u detì večer..cez deň sa to da.riešiť ale cez.noc,proste koľko je to nocí?ak nepôjdem doktorovi?mame vypisane zyrtek a motelukast od alergologicky,na.každý večer a ked je zahlieny dávam mu solmukol.myslite že stačí pri larinktitide?alebo mam dat calciovy sirup,alebo airus,fenistil?všetko mám doma..

tanag
3. nov 2017

ahojte, ako dlho po laryngitide este vase deti kaslali? nasa ju mala pred vyse mesiacom a stale kasle.....min,tyzden chytila chuda etse aj siestu chorobu ......dakujem za odpoved

marrietka
9. nov 2017

Mne dlho kaslal..treba ist k alergologicke ona vypíše niečo na.zmiernenie kasla...a potom bude dobre..🙂

pahu
7. jan 2018

Ahojte.
Náš Oskar (22 mesiacov) má práve traz laryngitidu. Všetko chápem, bojujeme s ňou prvý krát, len neviem prečo je popoludní bez teploty a nadránom sa mu vráti a nevie sa jej zbaviť zase až do dopoludnia...
Tiež sa chcem opýtať, či by ste išli s dieťaťom von mimo záchvat asi na 20 minút...

marrietka
9. jan 2018

Mate nejake lieky na vykasliavanie?horucky môže mať zo zahlienenia ,nam pomaha solmucol,calcium, čokoládový,a vlhkost miestnosti,ale odporúčam stále ísť k doktorovi,môže mat rychly zvrat,môže nastatbyť dusenie pozor! 🙂

marrietka
9. jan 2018

@pahu mne sa chlapec stale dusi vonku po 5tich minutach ideme s nim dnu.radšej,studeny vzduch však prospieva ktomu aby dychal ľahšie,laryngityda sa vracia,mi sme boli 5xnemocnici,a ma dva roky,držím palce! 🙂

pahu
9. jan 2018

@marrietka berie aj solmucol aj calcium...
Dnes ideme na kontrolu. Stále mu tečie z nosa (berie Nasivin) a aj teplota sa občas zvýši...
Som zvedavá. Chceme kúpiť zvlhčovač alebo čističku vzduchu. Tiež už mal 2 studené zápaly plúc a jedny priedušky..a dva roky bude mať až v apríli..

marrietka
9. jan 2018

@pahu zvhcovac kazdopadne kupte,skuste taky kde vietenastavit vlhkost a vincentku!

zuzkamargit
17. jan 2018

moje obidve deti mavaju laryngitidy, aktualne mal syn (4) po 2 rokoch a dcere (1,5) sa zopakovala po roku. V minulosti to bolo ovela castejsie. Syn mal 3-4x do roka s hroznym priebehom. Neexistuje zazracny liek na toto ochorenie. Daju sa len zmiernit priznaky a obmedzit vyskyt ochorenia, tak ako je to u nas a to vdaka 3 prirodnym vyrobkom + 2 lekarenskym produktom. Zvladame dokonca bez rectodeltu. A nepotrebuju ani 60€ kolostrum 😉.

marienocka89
1. mar 2018

@zuzkamargit mozem poprosit, ake produkty pouzivate na zmiernenie laryngitidy? Dakujem.