Malo vaše dieťa niekedy pásomnicu? Vaše skúsenosti.

katka226
10. nov 2011

Ahojte, chcela by som vedieť, či ste ste sa niekedy stretli s pásomnicou u svojho dieťaťa... Dnes totiž nášho malého riadne prehnalo a v plienke mal kopu "červíkov". Boli tenučké ako vlas, ale s viditeľnými článkami, tmavé, dlhé cca 2-3cm. Zatiaľ mi to vychádza ako pásomnica... Mali ste niekedy s týmto problém? Aké sú príznaky, liečba ? Prípadne máte nejaké babské recepty na jej skoršie odstránenie? Malý je cca týždeň taký nesvoj, aj hnačkoval, ale nie veľmi, v plienke som mu však doteraz nič nenašla... Myslela som, že to možno budú ďalšie zuby, ale tie nikde... Zajtra ideme k lekárke, takže to odborne riešiť budeme. Vopred vám ďakujem

daniela1974
10. nov 2011

@katka226 mozu to byt hlisty. Fuha, pasomnica. Potom daj vediet ako ste dopadli, drzim palceky, moc som neporadila ale fakt drzim palce. Bude to fajn, nebojte.

ani3012
10. nov 2011

http://www.drnatura.sk/paranil-junior.php ale ja by som zašla aj tak radšej tej lekárke ako si písala
nám naši dávali aj preventívne rozdrvený cesnak + mlieko

http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...
http://zdravoveda.blogspot.com/2010/10/paraziti...
nie príjemné čítanie 😝

babulka123
10. nov 2011

@katka226 ahoj . my sme mali nieco podobne.. neviem ako sa to volalo ale my sme mali zas biele "cevicky" a dosli na to babky lebo ninka si stale davala prst do nosa a hovorila ze ju stipe prdka.. isla som k dr. ta nam dala tabletky na 3 dni a hotovo.. uz od vtedy nemala nic.. neboj vsetko bude ok , ale chod k dr. treba to riesit..
asi mu najskor zoberu vyter alebo vzorku stolice.. ale da sa to rychlo dat prec.. drzim palce

p.s. vraj je to zo spinavych ruk... takze detol detol detol.. stale a nostop.. ja vonku pouzivam aj taky ten antibakterialny gel.. a z casu na cas jej s ytm pretriem ruky

sisaha
10. nov 2011

to su urcite hlísty...dostane sirup

maria30
10. nov 2011

@katka226 to bude hlista alebo mrla.. ale skôr asi mrla.. pásomnica myslím že nie, je to veľmi malé na pásomnicu.. najlepšie bude, keď zajtra k lekárke prídeš už so vzorkou stlice a s odtlačkom pásky z konečníka (ale to sa musí spraviť hneď ráno.. nesmie to byť z predošlého dňa).. a úplne najsamlepšie bude, ak sa ti do skúmavky podarí odobrať vzorku toho parazita.. ak potrebuješ niečo bližšie, kľudne napíš IP.. a pomáha nato cesnak alebo kyslá kapusta 🙂

katka226
autor
10. nov 2011

@babulka123 detol aj antibakt. gél používam aj ja, hlavne vonku... len máme psa, bytového, možno chytil od neho, hoci pes je pravidelne odčervovaný, očkovaný atď a ten nemal v stolici nič, no neviem...

katka226
autor
10. nov 2011

@ani3012
@maria30 cesnak som preventívne skúsila raz, taký rev ste ešte nepočuli ☹

maznacik007
10. nov 2011

@katka226 to su hlisty moze to dostat hocikde... su na to tabletky... pasomnicu by si v stolici nenasla max. tak odumrety clanok

nikita308
10. nov 2011

@katka226 to budú mrle alebo hlísty ako tu babule písali, pásomnica určite nie, tá môže dosahovať dĺžku niekoľkých metrov... sú na to lieky Vermox, tie sú dobré alebo dávať malému papať makové jedlá... s makom idú tieto zvieratká najlepšie von... 🙂

ani3012
10. nov 2011

@katka226 tak ako on je malinký,ani ja by som to asi ani do Evičky ešte nedostala ,keďže ja si to pamätám,tak určite som mala viac ako tri roky.....
veď uvidíš,lekárka ti dá sirup pre malého a bude kľud 😉

barchee
10. nov 2011

@katka226 ten sirup, čo tu baby píšu, sa už nevyrába, jediné "protičervidlo" je Vermox, aj my máme havina doma, tiež riešim preventívne odčervenie malého, psa odčervujeme pravidelne každého pol roka a seba raz za rok Vermoxom, pediatrička mi povedala, že mám dať cesnak do jedla malému trošku, že Vermox nie je pre deti vhodný, nakoľko veľmi zaťažuje pečeň, ale v nutnom prípade ho samozrejme treba podať 😉 nič iné neostáva...
pásomnica to určite nie je, tá nevýjde celá von vo forme "červíka" 😉 malilinké tenučké červíky sú mrle, väčšie červíky sú hlísty a dosť veľké červy sú škrkavky - tie aj vyliezajú zo zadočku von hockedy počas dňa , je to nepríjemné aj na pohľad a pre dieťa ani nevravím 😨

katka226
autor
11. nov 2011

No tak dnes som sa u pediatričky nič nedozvedela ☹ Doniesla som vzorku stolice, opísala som jej situáciu. Zaujímalo ju, či sa to hýbalo, lebo že ak nie, červíky to nie sú... Vzorku že pošle na rozbor. Dala mi ešte sklíčko s páskou, ktorý mám na ďalší týždeň malému nalepiť na noc na ritku a potom v stredu doniesť. No a to je všetko, čo povedala ☹ Nič nám nedala... Boli sme vybavení za 1min., no fasa !

xlucia
28. sep 2012

@katka226 ako ste vtedy dopadli?

katka226
autor
29. sep 2012

@xlucia no takže vtedy hneď na druhý deň ráno to mal v plienke zase ☹ odobrala som vzorku a išla k dr., tam som jej to odovzdala, že to pošle na rozbor. Dostali sme lepiacu pásku so sklíčkom, že mám vzorku doniesť na druhý deň ráno... čakala som cca 2 týždne, kým sa dr. ozve... aj som volala, stále však "výsledky ešte neboli"... nakoniec po cca 1,5mes. mi oznámila, že to nič nebolo... a že vlastne takým malým deťom sa na to ani nič nedáva... asi toľko 😒 Mám podozrenie, že tie vzorky vlastne ani neodovzdala 😠 Ale malému som nasadila kyslú kapustu, zopár-krát ho ešte prehnalo, červíky povyliezali a po 3 dňoch to bolo ok. Potom sa mu to zopakovalo ešte niekedy v apríli t.r., znova som nasadila kapustu a do tých 3 dní to bolo zas ok. Odvtedy som u dr. ohľadom tohto nebola...

lentuska
30. sep 2012

@katka226 a kolko ma rokov? my chodime k doktorke Tomovej, to je doktorka ,kt. robi alternativnu medicinu (cinsku), ja neuznavam totizto antibiotika u malych deti, ona mu orobi vysetrenie, stoji 15€ a opakovanu kontrolu podla potreby. My sme mali totizto skusenost so psou skrkavkou, beee, si nezelaj...!!! Ona chodi po celom SR za pacientami a je to doktorka jak sa patri... my k nej chodime pomaly cela dedina uz 😀 ma tu stalu klientelu! Ak by si chcela, dam ti na nu kontakt!
Ale nech sa rozhodnes akokolvek, drzim palce!

beatrix13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maduha
28. sep 2016

@katka226 no ja sa cudujem, ze to pokladate za vybavene. to, ze nevyliezaju este neznamena, ze tam nie su. a robi to detom velku sarapatu. treba to riesit komplexne, pripadne kazdu jesen po zavreti pieskovisk odznova. Najlepsie cela rodina.

doska
14. jan 2017

@katka226 co si prosim robila s tou kapustou? Ja mam podozrenie na pasomnicu cakame na vysledky ale v nocniku som cosi clankovite dnes videla. Jakoza som to mala rovno brat k dr....vzorky sme uz davali 3... :(

inita
13. júl 2017

@lentuska mohla by som poprosiť o ten kontakt,dakujem 😉🙏