Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máme pokračovať v antibiotikách, ak nejde o bakteriálnu infekciu?

leonka17
11. okt 2012

Dcerke lekarka predpisala antibiotika amoksiklav. Berie ich 3 dni. Dnes konecne boli vysledky. Vyslo, ze nema ziaden bacil, cize ide len o virus. Z krvi vyslo, ze ma mierne zvysene leukocity. Teraz som v pomykove, ci pokracovat v antibiotikach, kedze su asi zbytocne pokial dcerka 10 mesacna nema ziaden bacil. Je chora prvykrat.

sendy182
11. okt 2012

@leonka17 a čo jej je? na vírus netreba atb.......mohla si sa opýtať doki.........ak je jej lepšie po tých atb tak by som ich nechala doužívať aby sa to zbytočne nevrátilo.....samozrejme po dohode s doki 🙂

leonka17
autor
12. okt 2012

lebo jej vzala vyter v utorok a vysledky boli az vo stvrtok. cize nasadila atb, lebo si bola ista, ze ma bacil. ten ale nema. tak teraz neviem.

sendy182
12. okt 2012

@leonka17 a je jej lepšie? ozaj je to na zváženie., amoksiklav je širokopektrálny .....aby sa jej to nevrátilo.......a čo doktorka na to pokračovať? či.....

leonka17
autor
12. okt 2012

ano pokracovat aspon 7 dni. teploty nema len pokasluje a sopliky ma v nose

alex31
12. okt 2012

dobrat ATB .... pri ATB plati ak ich raz clovek zacne brat mal by ich aj dobrat kedze pri nahlom prestani sa telo dostane este viac do "pomykova" ako predtym .... dobre by bolo ak by ste sucasne brali aj nejake probiotika ktore aspon ciastocne ulahcia organizmu predovsetkym crevam v brusku vstrebavanie a uzivanie ATB ..... a nabuduce poprosit lekarku nech pocka najskor na vysledky a az potom nasadzuje ATB ...

lilysk
12. okt 2012

@leonka17 Tiez som mala ten isty problem -doktorka diagnostikovala Sarlach -uz vtedy som krutila hlavou ,ze nie je normalna ,lebo to zdaleka nebol sarlach ...dala penicilin ...o 2 dni som vysadila ,lebo uz boli vysledky . Ano o minutu dlhsie by som ATB nedavala ako je naozaj nutne .

zdraviezprirody
12. okt 2012

@leonka17 smutné, že vôbec k takému niečomu došlo...že vám predpísali ATB, hoci to nebolo potrebné!!! Treba urobiť všetko preto, aby sme užívali čo najmenej liekov. Na vírusy antibiotiká nezaberajú, v podstate teraz tie lieky robia viac zla ako dobra. Ja by som určite prestala s užívaním, ale Tebe radím poradiť sa s pani doktorkou.

ivett1
12. okt 2012

@leonka17 ahoj, ja by som určite vysadila ... to, že sa majú atb doužívať je síce pekné, ale len vtedy, ak majú zmysel ... pri víruse nezaberajú, skôr uškodia, načo zaťažovať organizmus ...a ešte k tomu len 10 mesačného dieťatka ... a to, že sú širokospektrálne s tým vôbec nesúvisí ...bože, kočky, troška logiky a overte si to, kým niečo napíšem a chcem poradiť...
úplne súhlasím s príspevkom od @zdraviezprirody a @lilysk ...
a keďže mám trošku čas, tak tu je o tom článok, ktorý som našla na webe
http://primar.sme.sk/c/6127212/antibiotika-treb...

kris557
12. okt 2012

@leonka17 neviem, tiež by som sa opýtala lekárky. Ale ona nemá prístroj na CRP? Veď z tohto vyšetrenia by to vedela za pár minút, či treba alebo nie. V dnešnej dobe je základ aby mala doktorka CRP prístroj 😒

zdraviezprirody
12. okt 2012

@ivett1 veľmi dobrý link si našla, dobrý článok a je tam všetko potrebné!
Akurát včera som sa rozprávala s kamoškou na tému antibiotickej rezistencie (robí na hygiene a chodia na kontroly), že všade nachádzajú odolne bacily. Robíme chyby pri nadmernom užívaní antibiotík, sami ich kultivujeme.
http://pridajtesa.blogspot.sk/2012/10/antimikro...

ivett1
12. okt 2012

@zdraviezprirody aj mne sa ten článok pozdáva... naše deti bývali dosť často choré a našťastie mám takú staršiu doktorku, ktorá sa atb dosť vyhýbala ... ale aj tak, mladší synček večne skončil na atb ... preto vždy, ak ám možnosť, dáme robiť crp, aj keď som za to istú dobu platila 5 eur... teraz to hradí poisťovňa...stojí mi to za to ... 😉 atb aj keď pomôžu, tak naše deti (obaja) sa z ich užívania "liečia" (spamätávajú) minimálne tri týždne a to vždy nasadzujem hneď aj probiotiká ...

zdraviezprirody
12. okt 2012

@ivett1 dobrá detská lekárka je na nezaplatenie 😵 Naša stále tlačila antibiotiká a ja som neustále s ňou bojovala. Až sme prestali k lekárovi chodiť úplne. Liečime sa prírodnými prostriedkami a ukážeme sa len ak nás predvolajú na pravidelné kontroly k určitému veku.
Nezatracujem antibiotiká ale treba ich podať iba v akútnych!!! prípadoch.

leonka17
autor
12. okt 2012

takze teda vysadit? ☹

jaanna
12. okt 2012

ahoj, nie nevysadit...treba uzivat antibiotika aspon 5 dni (aj ked zbytocne)....aj ked je pravda, ze virusove infekcie liecba antibiotikami este zhorsuje, uzivajte ich 5 dni, aby sa nestalo, ze organizmus si na ne zvykne a nabuduce nebudu ucinkovat...tych 5 dni myslim dokopy - cize 3 uz mate za sebou, tak este 2 dni a potom ich vysadte

aduskatt
12. okt 2012

tiez sa priklanam k vysadeniu, zbytocna zataz organizmu, kedze tie ATB vobec nepotrebuje.....skus sa pripadne poradit s lekarom..........ak nedoverujes svojej, skus sa spytat inaho lekara🙂

sendy182
13. okt 2012

@leonka17 ja som tiež za doužívanie.....aj preto že ich začala brať........ pokašliava.....sopík..........a ten sirup je asi len na 5 dní.......

leonka17
autor
13. okt 2012

tak mi bolo poradene, ze nech doberie aspon tych 5 dni.

denne73
9. jan 2014

Ahojte chcem sa opýtať , trojročnej dcerka predpisali amoksiklav 2x475ml čiže 70ml sirupu. Ostavaju nam asi ešte 2davky ale dnes je už 8den čo ich berie . na letaku napisane spotreb.do 7dni. Mame ich teda dobrať alebo to tym 7 dnom malo skončiť

luba28
9. jan 2014

@denne73 nie,nemusite dobrat,...5-7 dni staci,..... 🙂