Máte skúsenosti s epilepsiou u detí?

lenka007
30. nov 2007

Ahojte ma niekto s tym skusenost? takto sa to zacalo:7 ročna dcerka sa mi začala stazovat ze sa jej toci hlava tak nam nasa doktorka dala nejake vitaminy ale ked to neprechadzalo tak nam konecne zobrala krvičku a tam nam zistili ze mame zvysene leukocity -biele krvinky.ze ma v tele nejaky zapal.tak nas poslali na krce a usne ze ci tam nie co nema a zistili sme ze je to vsetko ok.od tial nas poslala pani doktorka do skalice ne neurologicku ambulanciu Ivankovi.ona nas poslal na nervove tam nam robili vysetrenie EEG.a zistili pozitivny nalez ze by mohlo ist o epilepsiu.ale este nam maju robit CTG mozgu.zatial nam dal tabletky a teraz mame cakat.ale u nasej dcerky ziadne ine zmeny okrem tocenie hlavy nebadame.absolutne nic.ak mate podobne skusenosti budem rada ak napisete.dakujem

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oukidouki
25. feb 2013

Ahoj holky, chci se zeptat, používáte některá videochůvičku? a jakou? máme monitor dechu, ale chceme malé udělat pokojíček a asi bych byla klidnější s videochůvičkou..díky :D

biela
28. feb 2013

@oukidouki my máme takéto niečo od motoroly, my máme starší model taký sa už nepredáva, ale tento vyzerá podobne. určite je to výborné ak má dieťa záchvaty. Naša dcérka máva febrilné kŕče pri teplote preto som rada, že to máme a mám ju pod kontrolou aj keď nie som pri nej http://amzn.com/B004VL2VRO

aurolea
1. mar 2013

@biela
A neuvazovali ste vyskusat biorezonancnu diagnostiku a bioregulacnu liecbu? V nasom centre mame uspechy s liecbou epilepsie. Viac o nasej praci si mozete precitat na mojom profile.

sakura77
1. mar 2013

@oukidouki my mame tuto
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_elektronicke-op...
maxim spokojnost,ja som bez toho hotova,minule mi prdolina moja mala prestrihla kabel na nej,som myslela ye ma porazi,mam aj klasicke babyphony na zvuk len,ale uplne paranoidne som stale chodila pozerat,ze co ked je vypadnuty signal alebo nieco 😀 nastastie mi to elektrikar dal dokopy

oukidouki
2. mar 2013

@sakura77 - a můžu se zeptat, jak dlouho vydrží na jedno nabití na baterkách? pochopila jsem, že to je jen videochůvička že? nemá to monitor dechu - ten máme, takže právě kupovat jak to bývá dohromady je zbytečné.....a v noci, nebliká to nějak blbě? právě kvůli té epilepsii, aby to malé nědělalo nějak zle...díky moc za tip :D, mám dojem, že na tuhle už jsem slyšela chválu.

oukidouki
2. mar 2013

@biela - díky moc za tip, jen uvadějí, že vydrží na jedno nabití baterek jen 5 hod :(.....

sakura77
2. mar 2013

@oukidouki ja to mam stale v sieti...do kamery idu klasicke male baterie a to vydrzi kratko to by si nonstop kupovala.v monitore je dobijacia li on bateria ta vydrzi tak 3 hodiny a po case menej.v noci to neblika je tam jedno male tlmene svetielko a styri cervene bodky tie infra nocne...ale to je uplne malinke, nijak to nerusi.tak ja mam namontovanu kameru nad postielkou a nonstop v sieti, je tam tenky kablik od adaptera a ten mam vedeny vrchom aby to nedociahla.kamera nie je dobijacia je urcena na siet a barerky v nej su hlavne kvoli vypadku ze keby nahodou vypol prud tak sa prepne na baterie.

miruska15
4. mar 2013

Ahojte moja dcera ma po vysetreni eeg podozrenie na epi.Ideme do nemoc.na dalsie vysetrenia a bud są to potvrdi alebo nie.Som s toho hotova nemozem tomu uverit.Odpadava ale len pri chorobę ja som to dr.povedala tak ma odbiła że to może byt v chorobe .Naposledy vsak odpadla 3krat po sebe mala vyvratene oči a aj ju sklblo doktory to uzavreli ako kolaps a dehydratacia + viroza.ale napriek tomu nás objednali na neurologiu a výsledok veľký šok.mám veľký strach dúfam že to bude ok.

biela
5. mar 2013

@miruska15 ahoj mrzí ma čo prežívate ☹ koľko má dcérka rokov? ak ti môžem poradiť, zájdi si aj k inému neurológovi, nech máš aj názor iného doktora. dcérke tiež jedna doktorka diagnostikovala epi, lebo ževraj mala pozitívne eeg, keby sme ostali u nej, tak už má liečbu, tiež mala niekoľkokrát kŕče pri teplote. mne to nedalo, navštívila som ešte dvoch neurológov, ktorí povedali, že eeg je čisté, čiže to uzavreli ako febrilné kŕče pri teplote. teraz berie lieky, ale len pri teplote.
sú lekári, ktorí nemajú toľko skúseností s vyhodnocovaním eeg grafu, tým ti nechcem dávať nejakú falošnú nádej, ale je to fakt, radšej si zájdite aj k inému neurológovi, ak chceš, viac ti napíšem do ip. držkajte sa!

miruska15
5. mar 2013

@biela ahoj má 10 rokov.Tu v PB je dobrá neurologicka aj jej otec je neorolog tak si myslím že je ok aj sa to o nej hovorí.Dcéra nikdy nemala kŕče iba naposledy som zacitila sklb.Ona len odpadla a hneď sa prebrala ked sá jej to stalo prvý krát som si myslela že spadla este som jej nadala že čo sa vala po zemi ked je chorá.Bože Počkám ako dopadnú ostatné vysetrenia a uvidíme.dakujem tí

miruska15
14. mar 2013

Tak a máme to potvrdené máme epi.Som v takom šoku neviem čo ďalej.neviem o nej nič tak idem študovať .

asfodelka
26. apr 2013

mamicky prosim o radu. ako ste riesili podavanie liekov v skolke? u nas v skolke mi povedali ze lieky podavat nesmu, jedine ze budem chodit davat lieky malemu na obed ja osobne. da sa pri convulexe zredukovat davky len na rano a vecer alebo ako ste to riesili Vy? este sa opytam samozrejme aj na neurologii ale tam ideme az v juni. dakujem za odpovede.
@ronie
@emjee
@trpaslikg
@romana
@monikaaerik

monikaaerik
26. apr 2013

@asfodelka, ahoj, jujjjjj, dlho som nebola na koniku, ale k veci, ja som ani nežiadala v škôlke aby malej podávali lieky, tiež užíva convulex a my sme to riešili a riešime tak, že keď prídeme zo škôlky cca. okolo 15-15.30 niekedy aj neskôr, tak jej podávam lieky vtedy a myslím, že s tým nie je problém, aspoň v našom prípade. Samozrejme nechaj si poradiť neurológom. Držte sa.

asfodelka
26. apr 2013

@monikaaerik no hej ono aj na letaku pise ze ak nepodam v normalnom case tak nech dam hned ako mozem. ale ked budem chodit do prace tak maleho vyzdvihnem zo skolky asi az okolo 17tej. no neviem ci to uz nebude kus blbo poposuvane. ale dakujem za odpoved.

romana
26. apr 2013

@asfodelka ahoj, v době, kdy měl ondra léky i v poledne, tak ještě nechodil do školky. a potom už je bral jen 2x denně, takže to bylo bez problémů. s convulexem bohužel zkušenosti nemám, ondra je na orfirilu.

asfodelka
26. apr 2013

@romana dakujem 🙂

lindt
30. apr 2013

baby, prosim vas, je tu niektora z vas,ktora bola hospitalizovana na Kramaroch na neurologii so svojim dietatkom? My nastupujeme vo stvrtok a neviem sa nikde dopatrat,co tam mam cakat. Ako to je s izbami,jedlom, personalom, hrackami,atd. Za kazdu radu vam budem vdacna,dakujem!!!

martinanak
9. máj 2013

Ahoj, jsem tu nova, nase mala ma epilepsii od 4 mesicu, ted ji jsou tri, cekame na vysledky genetiky, zda nema Dravetuv syndrom, MONULICKA vy jste ted v Egypte?? Moc prosim napis potom, jak se mate a jestli jsou u vas nejake zmeny, taky uvazujeme nad cestou do Egypta, moc dekuji

martinanak
9. máj 2013

Amuzu se zeptat, je tu nekdo, ze se vam zachvaty objevuji v pravidelnych intervalech a pri horeckach ?

cairka
9. máj 2013

@martinanak , od kedy sa nám podarilo nastaviť liečbu, tak v podstate jediným spúšťačom silnejších záchvatov u malej je horúčka... ináč sa maximálne zahľadí, občas padne tak , že si nie som istá, či je všetko s kostolným poriadkom. Ale kŕče , zášklby len pri horúčke už.

martinanak
9. máj 2013

@cairka aha, my ted prave cekame na ten test na Dravetuv syndrom a prave, ze tam mimo jine je priznakem, zachvaty pri horeckach, tak by me zajimalo zda i u jinych typu epilepsie maji deti zachvaty pri horeckach, my jsme ted na ketogenni diete, doby mezi zachvatama to prodlouzilo, ale pri horeckach je ma stejne

cairka
11. máj 2013

@martinanak , som si čo to prečítala o tom syndróme, to nič extra teda. Hádam sa vám nepotvrdí.

monulicka
13. máj 2013

@martinanak ahoj, vcera sme sa z Egypta vratili, pisni mi ked tak IP..btw..keto dietu sme aj my skusali, zial neuspesne :(

martinanak
13. máj 2013

@monulicka co to je IP, jsem tu nova a jeste to tu neumim, to je asi soukroma zprava, ale neprisla jsem na to,jak ti ji napsat

beethoven
19. máj 2013

@miruska15 ahoj, epilepsia je pomerne caste ochorenie u deti, pokial by ju zistili u vasej malej, treba urcite dodrziavat liecbu liekmi, teraz su uz celkom dobre neuroleptika. detska epilepsia ma vyhodu oproti epilepsii v dospelosti, ze po puberte (kedy prebiehaju vo vyvoji mozgu velke zmeny) moze absolutne odzniet a nebude treba uz viac uzivat lieky. Mali by ste si dat len pozor na prevenciu faktorov, ktore sposobuju zachvaty. Velmi dolezity je spankovy rezim, pit denne dostatok tekutin, vyhybat sa stresu, aby nemala uraz hlavy, vyhybat sa prostrediu s blikavymi a farebnymi svetlami. O detskej epilepsii ti posielam jeden clanok, ale pevne verim, ze vasej malej vyjdu negativne vysledky
http://www.slovenskypacient.sk/clanok/314/epile...

majenkajulka
24. máj 2013

Ahojte tu je link o vplyve vitaminov na epi
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutraceutika_pri_...

cairka
12. jún 2013

Ahojte. Počujte maminky, užíva niekoho zlatíčko Keppru? Konkrétne sirup 100mg/ml . Totiž ešte naposledy bol v bielo-červenom obale a písaný "od ukončeného 6. mesiaca - 4 rokov" a dnes sme si boli pre nový, označenie sedí, ale je v bielo-modrom obale a písaný "pre deti od 1 mesiaca-6 mesiacov " 😨 😕 Vezmem to zajtra do lekárne sa spýtať, ale aj tak ma zaujíma, či ste niekto nekupovali teraz, alebo to poplietla lekárka pri predpisovaní, alebo v lekárni? Ešte je iné, že obidve sú 150ml roztoku, ale v tom staršom je 3ml striekačka a v tom novom 1ml. No fakt som z toho jeleň 😕

miruska15
13. jún 2013

Dievcata mozu deti s epi sportovat napr.volejbal.Mona.dcera ma 11 rokov Ide do 5triedy a ma moznost ist do sportovej triedy.Nasa neurologicka mam to zatrhla myslite ze ma pravdu.Mala iba jeden maly zachvat pred pol.rokom sme na liekoch Depakine.Moc chce ist a ha neviem co mam spravit.

asfodelka
16. jún 2013

@miruska15 no neviem ci Ti laik da lepsiu odpoved ako neurolog.