Mesačné bábätko má zastavené vetry

benicka0711
11. nov 2021

Ahojte maminky. Prisla som sem po radu, lebo uz som zufala .mam 5 tyzdnoveho synceka a trapia nas zastavene vetry. Je plne na umelom mliecku ( Hipp combiotik ), lebo od sekcie ma trapil velmi vysoky tlak a tyzdne ma nadstavovali na lieky na tlak, menili, skusali, takze nemohla som kojit, kedze vacsina liekov nebola vhodna pre dojciace zeny. Podavam probiotika probiofix baby a sab simplex ale nevidim ziadnu ulavu. Dokonca od vcers mu davam pit rascovy odvar, cakala som ze to na 100% pomoze, lebo to som sa docitala tu, ze po tom deti krasne prdkaju . U nas vobec nic. Ani feniklovy caj nepomaha. Citala som , ze niektorym detom fenikel sposobuje prave naduvanie. Tak som ho radsej vysadila . Samozrejme cvicime, natierame brusko pupikom, nosime sa, mojkame sa... ale aj tak musim pouzivat kazdy den rektalnu rurku na to aby sa vykakal. Chvalabohu stolicu ma makku, ale nevie ju vytlacit, kedze prdiky mu chybaju. Neviete mi.prosim poradit co skusit? Nasa dr len skonstatovala " mama , to je chlapec, trena vydrzat". Ale ja sa s tym neuapokojim. Uz mame vytlaceny pupok von z tych tlakov a z toho pucenia a bojim sa, ze ho budu musiet nakoniec aj operovat. Za kazdu radu vopred dakujem. PETRA

surama
11. nov 2021

@benicka0711 Ahoj, neskusala si zmenit UM? My sme najprv dokrmovali Hippkom, ale bolo to HA a hovorila som si, ze ved neviem ci ma alergiu, tak sme kupili Nutrilon Advanced a az tam som zistila, ze nam Hipp nesedelo. Pri Hipp sme viackrat davali rurku a pri Nutrilone asi iba raz tusim.

eternity24
11. nov 2021

@benicka0711 ja by som tiez zmenila UM

iluviel
11. nov 2021

@benicka0711 mali sme to iste, boze este aj ten pupok si pamatam. Presli sme na UM Kendamil Organic a odvtedy pokoj, klop klop klop. Uz ma slecna 15 mesiacov a stale ho pije a miluje 🙂

zanetakovacsova
11. nov 2021

@benicka0711 my sme mali tiež v nemocnici Hipp ale tiež sme mali doma z neho takýto problém prešli sme na Babylove a užívame Biogaiu keďže bábätká po sekcií musia užívať nejaké probiotikum. A malá prdká jedna radosť až sa niekedy smeje že ten tlak odfúkne plienku. Odporúčam zmeniť UM.

zanetakovacsova
11. nov 2021

@benicka0711 *smejeme

jenisjenis
12. nov 2021

@benicka0711 Robite uz vsetko 🤷‍♀️ ale este mi napadlo ci davate do mliecka Espumisan L kvapky...Do kazdej flasky mozte pridat 15 kv myslim ze sa to moze aj viac davat .Ale ja som davala do kazdej flasky 15 kvapiek a pomahalo celkom .(nemusite sa bat lebo to hned prejde crievkami von to len tak prebehne a urobi to co ma 😉 mne sa to tiez zdalo vela ale je to v poriadku pisu to aj tu lekarnici vo forach). Plus Dcko treba davat len doobeda to na lyzicke s mlieckom nie do flase a okolo obeda biogaiu (skuste zmenit) popritom klasicky cvicit,potierat tym pupikom masirovat,rurka,cajiky a ak fakt nezaberie tak zmenit to mliecko asi .Drzim palce ✊

denden77
12. nov 2021

espumisan L 🍀

simsalabim
12. nov 2021

@benicka0711 Skuste Simethicon kvapky.

benicka0711
autor
12. nov 2021

@jenisjenis davala som aj espumisan a nepomahalo nic. Ja tomu nerozumiem. Ani baby calm nam neulavil

benicka0711
autor
12. nov 2021

@simsalabim o tom som este nepocula. Mate s tym skusenosti? Vam pomohli na to aby sa spustili vetry?

simsalabim
12. nov 2021

@benicka0711 simethicon je ucinna latka vo vsetkych liekoch na vetry ako Espumisan ci Degasin. Je to generikum, tak ako ibuprofen kupis pod tymto nazbom alebo nazvom napr Mig 400. Simethicon je super tym, ze sa nevstrebava. A ak su to naozaj vetry, tak pomozu. Mozno treba vyssiu davku, ak zatial nepomohli.

simsalabim
12. nov 2021

@benicka0711 a este ma napadlo - na laktozovu intoleranciu sa myslelo? Aj male babatka ju mozu mat. Kolegynin vnuk po nasadeni bezlaktozoveho mlieka bol ako vymeneny. Jeho otec je lekar, tak si syna otestoval sam, ked uz nevedeli, co s nim.

benicka0711
autor
12. nov 2021

@simsalabim aj na to myslim a v pondelok planujem volat obvodnej co mi v tomto poradi. Snazila som sa preventivne aj na gastro objednat, ale samozrejme az o 3 mesiace ma mozu zobrat. Tak od pondelka budem obvolavat cely zapadoslovensky kraj kde by nas zobrali skor

benicka0711
autor
12. nov 2021

@simsalabim no espumisan ani sabsimplex nepomohol, aj ked citam na to same chvaly tu na MK. Maminy si najviac vychvalovali infacol ale ten sa uz nevyraba

simsalabim
12. nov 2021

@benicka0711 mozno sa da skusit kupit bezlaktozove UM, ze ci zbadas rozdiel. Mne sa to nezda ok, ak ma, ako pises, vytlaceny pupok z tlakov. To by som si hadam uz aj sukromne zaplatila vysetrenie...

kristinawe
13. nov 2021

Zdravím, tiež sme mali taký problém. Zmenili sme UM, odvtedy sme na mliečku Beba a používali sme kvapky BabyCalm, riedili sa s dojčenskou vodou a pili sme feniklovy čaj. Nám to veľmi pomohlo, držím palce.

eskop
13. nov 2021

@benicka0711 nqm veľmi pomoholi baby calm kvapky, espumisan vôbec nezaoberal.. a čajík pila mala aj keď na začiatok nie veľa.. biogaia je tiež dobra..a odgrgnutie je veľmi dôležité

partishka
13. nov 2021

@benicka0711 skuste vymenit za Hipp HA to je hypoalergenne my sme sa tiez trapili s prdikmi presli sme s Hipp combiotik na HA a pomohlo a aj sab simplex pouzivame... Nemate v rodine alergika?

benicka0711
autor
14. nov 2021

@kristinawe prosim vas a aku bebu papate?

kristinawe
14. nov 2021

@benicka0711 Beba Optipro. Inak, ak máte klasický olejček, skúste malému masírovať trošku bruško a cvičiť s nozkami, ešte to nám pomohlo. Ak mal zastavené vetry a vôbec nekakal, tak sme tiež používali rektalnu rúrku. Tiež sa mi na malého ťažko pozeralo, keď sa trápil a nevedela som mu pomôcť.

vmatuscinova
14. nov 2021

@benicka0711 a babo je inak spokojne? Spanok ok? Nepkace po flaske? Kazdy plac babatka ma dovod... kludne mi napiste ip, presli sme si so synom tiez svojou cestou, mam tu aj kolikovu skupinku na mk, venujem sa nadmerne placlivym babatkam. Priciny nepohody aj problem so stolicou ma x dovodov, ktore treba vylucovat systematicky a tak prist na pravu pricinu...Veronika