Môže byť z kravského mlieka biela tvrdá stolica?

lenska136
3. feb 2014

Dobry den chcela by som poradit mam 6 mesacneho synceka ktoremu davam kravske mlieko a chcela by somsa opytat ci z neho moze mat tvrdu bielu stolicu.

babulina
3. feb 2014

Biela stolica z mlieka nebude, kontaktovala by som pediatra ja mam bielu stolicu spojenu s poruchou pecene a to nie je sranda, radsej by som bola opatrna

sssimi
3. feb 2014

Bielu? To ako myslíš? Videla som všelijaké farby stolice, ale bielu u človeka nie. Škoda, že je to otázka. Tvrdá stolica je po zavedení príkrmov normálna. No bielu som videla len u môjho psíka, ktorému šmakujú servítky. No snáď sa s tým niekto stretol, držím palce.

zuzub
3. feb 2014

6.mesačné dieťa podľa mna nemá piť kravské mlieko! 😲 môžu to spôsobiť tráviace problémy.......

inull5
3. feb 2014

biela stolica býva pri cholestáze - porucha pečene, nepíšeš ako dlho má bielu stolicu, či má nejaké ťažkosti. ako bielu? ako biela káva? to je tiež pri poruchách vstrebávania žlče myslím. z mlieka podľa mňa tiež nie.

katka1981
3. feb 2014

Ked moja presla z MM na UM Nutrilon AR tiez mala stolicu svetlu skoro ako biela kava a bola ako plastelina. Vtedy mala 9 tyzdnov. Cize nic ine okrem toho nejedla. Musela si zvyknut. Neviem, ci aj tvoje babatko pije len mlieko, alebo ho prikrmujes a cim. Inak si myslim, ze na kr. mlieko je este skoro.

hela82
3. feb 2014

Velmi svetla stolica moze byt z prechodu na kravske mlieko. Ovsem ak Vas syncek nemoze mat MM ani dostavat z akehokolvek dovodu UM, zvazte radsej vymenu kravskeho mlieka za kozie aspon do 1 roku veku ak uz nie na dlhsie.Kravske mlieko skutocne nieje vhodne pre takto male dieta 😔

gromkaver
3. feb 2014

tiez si myslim, ze by si s tym mala zajst za dr., ja som o bielej stolici u cloveka nepocula, a rovnako prehodnotit podavanie kravskeho mlieka, ktore je tazke a tak maly vyvyjajuci sa organizmus ktory este nevie spracovat bielkovinu kravskeho mlieka, radsej prejst na UM..

tajomna21
3. feb 2014

ak je to kratkodobo, tak moze to byt z mlieka ... moj maly to mal, bolo to len 2x a vraj to bolo zo stravy ... nebola som si vedoma nicoho, co by predtym nejedol ... ale sla som k dr., lebo na nete som nasla same zle diagnozy, tak som bola "trosku" vyklepana .... dr. mu zobrala aj stolicu na vysetrenie, mal ju ok, takze to bolo jednoznacne zo stravy .... ale pre istotu daj vysetrit stolicu malemu, pre pokoj v dusi

bzzzz
3. feb 2014

Ahoj. Neviem, či to môže byť z toho mlieka ale Babulina má pravdu - biela stolica môže znamenať ochorenie pečene alebo žlčových ciest. V každom prípade by som utekala k lekárovi - vylúčiť niečo vážnejšie. A moč vyzerá ako? Nie je tmavší ako zvyčajne?

luba28
4. feb 2014

ja som pri dcere aj pri synovi presla na kravske mlieko v 7 mesiacoch a mali zo zaciatku tiez taku dost svetlu stolicu,ale potom sa to upravilo same,...ak to bude trvat dlhsie ako 2-3 dni tak chod k Dr,......

stanislavao
4. feb 2014

urcite 6 mesacnemu dietatu nemate davat kravske mlieko. a tvrda stolica je samozrejme z toho. moze vam z toho dostat taku zapchu, ze skoncite v nemocnici. a ked mate nejaky zdravotny problem, treba ist k pediatrovi cim skor a jeho sa pytat na bielu stolicu. my sme na kravske mlieko mohli prejst az v 4 rokoch. dovtedy len Nutrilon.

abbie
4. feb 2014

to vam ako napadlo dat pol rocnemu dietatu kravske mlieko? nic zdravsie naozaj neexistuje

janickacrazy
4. feb 2014

Určite by som nedávala 6-mesačnému dietatku kravské mlieko, treba mu dat umelé mlieko a uvidíš ako bude. Ak ho bolí aj bruško, može byt aj alergicky na kravské mlieko, aj moj syn je alergický ale bielu stolicu nemal, skor takú zelenú a dost zapáchala, ked sme prešli na sojové mlieko sa to upravilo v pohode.

lenka138
16. jan 2015

Síce je to už asi ročná téma, ale hľadala som presne niečo o bielej stolici po kravskom mlieku, tak mi nedá nereagovať. Bože, je mi normálne zle, že skoro každá odpoveď sa zaoberala, tým, že preboha, ako si mohla dať kravské mlieko. to v dnešnej dobe je už asi naozaj rarita, že sa nájde normálna matka, ktorá do dieťaťa netrepe umeliny, ale dáva normálne prirodzené kravské mlieko.
Mám to odskúšané. Ked synčekovi dávam kravské mlieko, má bledú stolicu, ked vyradím a dám UM(síce veľmi nerada, lebo mám normálne výčitky, že ho štopem takými somarinami), tak má stolicu normálnej farby. Chystám sa onedlho na poradňu, tak to chcem prebrať s mojou pediatričkou

zlatusa24
15. dec 2015

Po roku 🙂 My mame 9 mesiacov a zacala som synovi davat kravske mlieko. Malemu som to tyzden po tyzdni miesala so sunarom , od piatku davam len kravske a dnes sa vykakal a ako spominate mal tu stolicu taku svetlejsiu belavu a mal tam trosku aj krvavy hlien. ...stalo sa to niekomu z vas prosim? Napiste prosim vase skusenosti ... ci to trvalo dlhsie ...alebo len par krat... ci pockat a miesat ... dakujem. 😢

marianna1990
14. máj 2016

Ahoj chcela by som sa opytat nema niekto skusenost...mam 10 mesacnu dcerku a presli sme z beby na normalne mlieko z obchodu ale teraz mame problem s kakanim nemozeme sa vykakat co mam robit nedavat jej to mlieko a vyskusat zase umele dakujem za odpobed

bibistec
14. máj 2016

6 mesacnemu kravske mlieko? tak tvrda stolica stolica bude asi najmensi problem

katrin21
14. máj 2016

sa mi paci, ako sa vsetci rozculuju nad kravskym mliekom, ako keby umele mlieka boli robene z materskeho. ved aj tie su z kravskeho.. je tak BKM, laktoza, vsetko....
Ale aj tak by som jasne ze 6mes. dietatu priamo kravske mlieko nedala.. predsalen, tie umele su aspon specialne upravovane pre babatka a dat mu priamo kravske mlieko je velka zaťaž....