Nádcha, soplíky, kašeľ už 4 týždne a nič nepomáha

adar
11. jan 2008

Ahojte baby,
prosím poraďte niekto. My sme už zúfalí. Malá má stále soplíky už 4 týždeň a už z toho aj kašle a dusí sa. Odsávame vysávačom, kvapkáme Libenar, zvlhčujeme vzduch zvlhčovačom aj spí vo vyvýšenej polohe a najnovšie nám predpísala lekárka už aj Pamycon-antibiotiká a Sinupret sirup. Malá mala najprv biele soplíky a teraz sú už zelené. Teplotu mala len o 0,2 zvýšenú. Vraj vírus ani baktéria to nie je, len nádcha. Dokonca ani výtery z nosíka nič nepreukázali. A dnes sme boli aj na vyšetrení či nemá reflux,ktorý by dráždil sliznicu. Tiež nič. Ja už fakt neviem ako jej máme pomôcť. Či odsávame či nie stále sa trápime. A vraj kojené deti neochorejú ☹ 😖

darina05
28. nov 2015

My mame uz to iste mesiac najprv dva tyzdne ypchaty nos nuc neslo z nosteka ale v noci stale kasle co za teka a nasadila som mu fenistil kvapky a teraz sa mu dalsy tyzden spustila nadcha ale stale vykasliava a v nose nadcha trva uz som z toho zufala boli a dychanie zr ciste

janinal
28. nov 2015

@adar Alternatívna medicína, prírodné antibiotikum, pošlem info o produktoch cez mail, sama si spravíte názor, nám pomohlo..., píšte janina228@azet.sk

darina05
28. nov 2015

@janinal darina125@azet.sk budem cakat

unique26
1. dec 2015

my fičíme na VIVI ŠŤAVE od JUST a klop klop, zabralo a to sme minulý rok, keď syn nastúpil do škôlky boli v kuse sopľaví, kašlaví, katastrooooofa, ale už je pokoj, nedám dopustiť
tymianovy kremik takisto a do troch dní je po soplíkoch

ak zaujalo, máme tu aj skupinku o JUST - kopec pozitívnych skúseností mamičiek
ste srdečne vítané

https://www.modrykonik.sk/group/7197/

darina05
1. dec 2015

A TO SA KDE DA OBJEDNAT A TEN KREMIK NA SOPLIKY DAKUJEM

darina05
1. dec 2015

@unique26 A TO KDE SA DA OBJEDNAT AJ TEN KREMIK NA SOPLIKY

unique26
1. dec 2015

@darina05 pisem ip

rona202
8. jan 2016

@nikusaaaaa prosim vas, ako vam toto obdobie preslo? lebo na mam teraz polrocnu dcerku a stale dokola sa nam toto deje asi od druheho mesiaca, aj na to usno-nosn-krcne chodime, ale nikde nam nevedia pomoct.....dakujem

charity
8. jan 2016

Niektoré nádchy, číre soplíky a kašeľ môžu byť prejavom potravinovej alebo histamínovej intolerancie. Diagnostikuje sa to u imunologa-alergologa.

rona202
8. jan 2016

@charity nasa mala doteraz mala len Bebu 1, je mozno ze uz z nej jej moze nieco vadit?

charity
8. jan 2016

@rona202 Ano. Moze jej vadit napriklad kravske mlieko.

darina05
18. jan 2016

@pietra ahoj tu sulinku mozem ddat do zvlhcovaca nepokazi sa ztoho a pomoze to v kuse mame nadchu aj mandle zvrcsenw nic nepaha

pietra
18. jan 2016

@darina05 treba pozriet na navod k zvlhcovacu. My sme mali len taky velmi jednoduchy. Popravde si to uz velmi nepamatam, ved je to 8 rokov dozadu

lastovicka01
31. jan 2016

@vysielacky jazveciu mast tiez odporucam davam to v zime preventivne.a striekam na noc eukasol sprej z justu.

darina05
31. jan 2016

A ten eukasol sprej je dobre striekat kazdy den vecer iba do vzduchu vstreknem a na co to ke dobre na uvolnenie upchatie nosa alebo na bacili dakujem

unique26
31. jan 2016

@darina05 eukasol je bomba, mozes ho streknut aj na tricko, urobi okolo organizmu taku eukalyptovu ochrannu bublinu a chrani ho, v ovzdusi zabije cca 70% stafylokokov a streptokokov

bambo308
31. jan 2016

Ahojte, maličká má 8mesiacov a máme zápal priedušiek - bronchitídu.. Nádchu máme už 12 týždňov, z krvi nám zistili oslabenú imunitu a aj alergiu, len ešte nevieme na čo :( myslíte, že to môže suvisieť s očkovaním? zdravé dieťatko a od očkovania nádcha už skoro tri mesiace :(

staninka30
1. feb 2016

Maminky poradte Prosim!!!syncek5rokov Ma uz 2mesiace plny nos do Toho sme mali bolesti nozicky a obcas bruska krvne testy Ma vsetko moZne su v poriadku rengen pluc Cisty..Mam obavy Lebo obcas my vyskocia aj teploty ale nizke a Teraz bojuje me s bolestou uska..doktor Povedal Ze zapal tam nie je..rozmyslam Ze ci to nemoze sposobovat zvascena nosna Manda ktoru zial ma...

charity
1. feb 2016

@staninka30 Bolesti noziciek z nosnej mandle?

Ma priznaky histaminovej intolerancie. Skuste ju otestovat...

staninka30
1. feb 2016

aby som nezabudla vsetko to zacalo vakcinou Proti chripke do nosa odvtedy Mame problemy

staninka30
1. feb 2016

@charity nie bolesti nozicky z nosnej mandle ale aj to jedna z veci co Ma trapia ale to patri Na ine forum

lucka313
21. apr 2017

Môj malý má tiež sople a začal si chytať ucho tak mu dala kvapky uniflox že to mám kvapkat aj do nosa a ucha. Máme aj fenistil . Sirup augumentin na zápal stredného ucha.... Malý ste aj vy problém s uchom? Má aj hnačku teraz neviem z čoho či z fenistilu ?

lenulikus
9. máj 2017

@lucka313 z fenistilu hnačka isto nie je, skôr ten sirup
Na krčnom ste neboli? Ak nie, tak si vypitaj papier od doktorky nech ťa tam pošle..so stredným uchom nie je sranda...nášmu museli prepichnuť bubienok a teraz 3 mesiace po - mám pocit ze slabsie počuje

lucka313
9. máj 2017

Lenulikus boli sme na usnom všetko v poriadku mal len menší tlak preto si chytal usko nič vážne. Vysadila som ten sirup augmentin a bolo po hnačke.

pipinka540
3. okt 2017

Aj mi bojujeme so soplikami. Ma 4 roky ale uz ho to dlhsie drzi. Vecer ako keby chrapal. A uz tretiu noc teplota do 38. Zeby zvacsene nosne mandle? Nestazuje sa ze ho nieco boli. Mala niektora problemy s mandlami? Ako za prejavuju a liecia. Dakujem

adamko123
14. sep 2018

Ako späť pri soplikoch

mechurik
20. dec 2019

Synupret je nahovno
My davame stoptussin.synupret je strasne polohomeopatikum mam pocit uplne placebo stoptussin mame overeny

mechurik
20. dec 2019

@pipinka540 na to vam odpovie iba 1 osoba.orl doktor

paulita
19. nov 2022

@kikafilipko Ja by som nebola taká happy z antibiotík. Ich podávanie do roku života dieťaťa môže mať negat vplyv na vývoj imunity, dokonca môžu spôsobiť v dospelosti Crohnovu chorobu - zápal čriev (máme osob. skúsenosť v rodine) pretože imunita sa vyvíja v malých crievkach dieťaťa a ATB ju vyničí) Pokial možno je najlepšie nedávať ATB do 3 rokov - hovorí o tom aj Dr. Bukovský alebo tu https://www.omni-biotic.com/sk/blog/antibiotika...