Následky úderu

10. dec 2023

Môžu byť v budúcnosti nejaké nasledky z uderu pri páde.. syn 4 mes spadol z postele na brusko..nič sa mu nestalo ma len malinku modrinu nad okom ..len sa bojím nejakých následkov v budúcnosti

tianna
10. dec 2023

V budúcnosti isto nie, len si ho dnes sleduj či sa nespráva inak ako je bežné. Ak nie môžeš byť kľudná 🙂

autor
10. dec 2023

@tianna ahoj.. to sa stalo 2 dní späť už
. Len sa veľmi bojim co z toho môže byť..

tianna
10. dec 2023

Neboj sa, vôbec nič 🙂 vypusti to z hlavy 😊

beataxxx
10. dec 2023

Deti sú ako z gumy a nebola to veľká výška, nemalo by sa mu stat nic

autor
10. dec 2023

@beataxxx ďakujem.. 1 raz sa pretocil bol v takej hracej blbosti na posteli a odtiaľ to spravil..ale nechápem ze sa ani asi viac nebuchol..modrinu skoro nevidno..ale zase rozmýšľam ci z toho niečo nemôže byť..citom sa zle ze som ho neustriehla

autor
10. dec 2023

@tianna vážne?..lebo mi to nedá spať

tianna
10. dec 2023

Samozrejme 🙂 ak nie je dieťaťu nič do 24 hodín úplne to môžeš z hlavy vypustiť. Padne ti ešte veľakrát, treba sa to naučiť neriešiť, len odsledovať tých 24 hodín 🙂 ale rozumiem ti, tiež mám tendenciu sa zo všetkého vyplašiť 😁 ja mám akurát šťastie že mám v rodine lekárku záchranárku tak ma už naučila niektoré situácie vyhodnotiť bez zbytočnej paniky 🙂

autor
10. dec 2023

@tianna vieš myslím ze ak by bolo napr nejaké mikro krvacanie alebo niečo podobné ci z toho nie je epilepsia alebo nejaké poruchy..keď by aj nemal otras mozgu

tianna
10. dec 2023

Jejda to nieee, absolútne sa neboj 🙂 ak by mal akýkoľvek problém už by si to videla do tých 24 hodín 🙂 navyše posteľ, sedačka, atď to nie je až taká výška ani 😉

autor
10. dec 2023

@tianna to nie..ale aj tak ešte je malý..no dúfam že nič nebude ..keď tam ma len mini modrinku..ale ja v mojich skoro 38 r sa bojím všetkého už.. pred 14 r pri 1 synovi som ani nevedela ze ho mam..

tramtada31
10. dec 2023

Bohuzial, stava sa. Pri staršom dietati sa nám to nestalo nikdy, ani som nevedela, ako môže padnúť dieťa z postele, pri druhom sa nám to stalo niekoľkokrát, on bol čisté psycho v tomto, aj keď bol trosku starší, vyslovene sa rozbehol a padol z postele. Potom sme otočili manželskú postel celom od steny a z boku dali zabrany z ohrádky, takze sme mu spravili taku bezpečnú ohradku 2mx2m. Nemá našťastie žiadne následky, ale treba dávať pozor, lebo fyzio mi vravela, že má klienta, ktorý padol z prebalovacieho pultu a zostal tazko postihnutý.

tianna
10. dec 2023

Ja ťa úplne chápem.. 🙂 mám 37 a pri najmladšom drobcovi mám stresy ešte aj z inej konzistencie stolice.. 😁 ale toto sa ozaj báť nemusíš 😘

autor
10. dec 2023

@tramtada31 vážne postihnutý?

autor
10. dec 2023

@tianna tak mame rovnako ..

tianna
10. dec 2023

@tramtada31 lenže prebaľovaci pult je úplne iná výška ako posteľ.. na ten ma aj sesternica upozorňovala že chodia takto na výjazdy..

gab1sol
10. dec 2023

Nám kedysi spadla z postele 9-mesačná. Volali sme na 112, lebo sme sa zľakli a chceli sme sa poradiť. Už keď sme volali, tak nám poslali doktora. Ten ju pozrel, vyskúšal, či nemá zlomeniny (bolesti na dotyk), skontroloval životné funkcie, ktoré vedel… Povedal nám, nech ju sledujeme, či nie je spáva, nevracia, nemotá ju, vypísal papiere na príjem a povedal, že ak by sa nám čokoľvek nezdalo, máme ísť s tým rovno na urgent, že hneď nás na základe tých papierov zoberú… Je tomu 7 rokov a žiadne dôsledky sa nedostavili. 😉

Neboj, píšeš, že sú to dva dni, určite by sa už dôsledky prejavili, keby niečo bolo, bude v poriadku. 😉❤️

autor
10. dec 2023

@tianna ale tak to sa asi hneď prejaví že je nejaký problém

autor
10. dec 2023

@gab1sol ako vysoko bola posteľ
...mala aj nejaké modriny..hlavu si neudrela

tianna
10. dec 2023

Jasné, to chodia na výjazdy okamžite 🙂 naozaj sa nemusíš vôbec báť 😘 pády mám so sesternicou (lekár - záchranár) rozobraté asi miliónkrát do všetkých detailov 😁

annm81
10. dec 2023

Z jedného úderu, ktorý sa akútne nijako neprejaví, asi žiadne dlhodobé nasledky nebudú. Jednoducho ho dnes sleduj... ale preboha ženy, čo robíte, že vám bábätká bežne padajú z postele na zem?? Chápem väčšie deti, čo sa už pohybujú, učia sa chodiť.. ale pri bábätku predsa stačí nenechať ho na vyvýšenom nezabezpečenom mieste bez dozoru.

gab1sol
10. dec 2023

Ja neviem, taká štandardná, 50cm. A muž s dcérou spali v posteli, ja som na dolnom poschodí išla chystať obed, keď som prišla, už ju mal muž na rukách. Ona často ako bábätko “cestovala” po posteli, keď spala…

gab1sol
10. dec 2023

@annm81 tak neviem, čo je bežné, ale v našom prípade to bolo len raz a bolo to počas spánku. 🤷‍♀️

annm81
10. dec 2023

@gab1sol Bežné je to tým, že tu pravidelne čítam diskusné príspevky ako tento od autorky. Sú úrazy, čo sú nešťastnou náhodou - keď sa dieťa učí chodiť, pri športe, autonehody... a potom sú úrazy ako skotúľanie bábätka z postele, popáleniny po stiahnutí horúcej kávy, následky po tom, čo sa dieťa dostane k čistiacim prostriedkom alebo liekom - a to si nedokážem vysvetliť inak, ako čistou nezodpovednosťou rodičov. A je to taký zvláštny paradox, ako sa niektorí rodičia boja prvého kúpania, nevezmú dieťa na ruky bez perinky, keď sa učí chodiť, dajú mu prilbu, do desiatich rokov ich nepustia samé na cestu do školy.

ankare
10. dec 2023

Aj mne synovia popadali z postele, stane sa. Neboj, nič mu nie je. Držím palce!

autor
10. dec 2023

@ankare ahoj..z akej výšky asi..nič sa im nestalo?

ankare
10. dec 2023

Juj, my máme tú vysoku postel. 😔 A spadli rovno na plavacku. 😔 Chvalabohu, nestalo sa im nič.

autor
10. dec 2023

@ankare keď padli dopredu ci dozadu..

tramtada31
10. dec 2023

Aj fyzicky, aj mentalne a padol otcovi, že to tazko niesol, ale aj sa pre neho potom obetoval. Ale to boli následky badateľne hneď. Podľa mna tvoje dieťa bude určite ok.

@tianna Ano, je to vacsia výška, ale aj muselo to dieťa nejak veľmi nestastne padnúť, keď sa mu až takto zle stalo.