Môžu mať pády v detskej postieľke následky v budúcnosti na synovu inteligenciu alebo jeho správanie?

Zodpovedané
17. nov 2020

Dobrý deň,

môj 8 mesačný syn sa veľmi rád stavia nožičky a chodí okolo nábytku. Tiež sa rád stavia na nožičky v postieľke. Keď sa zobudí, tak ho dosť často neustriehnem.

Často tam potom spadne a udrie si hlavičku o drevenú časť postieľky. Až má hrču a potom plače.

Môžu mať takéto pády nejaké následky v budúcnosti na jeho inteligenciu alebo správanie?

Ako rozoznám príznaky slabého otrasu mozgu?

Do postieľky ho dávam iba na spinkanie.

Ďakujem

Dobrý deň,

dúfajme, že nie, neviem o žiadnej štúdií, ktorá by na to bola. Ale určite nie je jediné dieťa na svete, ktorý sa búcha.

Slabý otras mozgu má príznaky: vracanie, bolesť hlavy, strata pamäte, dvojité videnie, porucha reči.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas