Môže mať 3-mesačná dcérka následky z úderu do hlavy?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

minulý pondelok si moja 3-mesačná dcérka udrela hlavu o drevený rám našej postele. Nespadla, ale tak sa pretočila, že sa dostala na kraj postele. Úder som počula zo spálne až na záchod. Rýchlo som vybehla. Plakala asi 10 sekúnd. Keď som ju vzala na ruky, prestala. V ten deň nevracala, ale na ďalší deň začala silno vracať a trvá to doteraz.

Môže to súvisieť s tým úderom?

Vracala síce pravidelne aj predtým, ale mám pocit, že teraz je to viac. Inak je v poriadku, spí skôr cez deň ako v noci a je to stále vysmiate bábo. Boli sme aj u pediatričky na očkovaní a spomenula som to, ona však nad tým len mávla rukou.

Môže mať dcérka z toho úderu nejaké následky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by išlo o vážne následky z úderu, už by sa prejavili. Je to 10 dní od úrazu, a preto si nemyslím, že vracanie má súvis s úrazom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas