Neustále sople a opakovaná choroba

mikella
10. máj 2012

máte niekto skúsenosti s opakovaným prechladnutím kašlo a podobne malá bola celú zimu stále chorá kašlala a ešte aj teraz v lete ked už sa nekúri tak bola dva týždne chorá a aj po chorobe neustále fuka sople prečítala som rôzne príspevky mamičiek ale zistila som len to že aj ked absolvovali rôzne vyšetrenia a dokonca im vybrali aj zbytočne nosné mandle tak sa nič nevyriešilo chcela by som nejaký alternatívny spôsob 😕 nemáte niekto skúsenosti s nejakým zázračným liekom na prírodnej báze alebo podobne 😉

briketa
11. máj 2012

@mikella ked tak dlho kasle a sopli, zistuj alergiu!
Je normalne, ak jeden nieco donesie domov zo skolky alebo skoly, prejdu tym vsetci traja, ale ked ma malicka kasel a nadchu vyse troch tyzdnov, treba zistit ci nema alergie - prach, lietacie travy a podobne.

karmelka77
11. máj 2012

@briketa urcite navstivit imunoalergologa...kasel moze byt sposobeny aj mliekom, kto ma alergiu na mlieko, teda bielkovinu mlieka, ten moze kaslat z toho...samozrejme aj pelove alergie mozu byt...dalej narusena imunita akymkolvek sposobom...ja neviem ale zacat "liecit" na prirodnej baze a nevies co malej je, je asi blbost, ak tak najprv zistit medicinsky co sa deje a potom sa na to zamerat a skusit nieco prirodne...a nemyslim ze vybratie mandli nepomoze, vo vacsine pripadov ano ako som tu citala, samozrejme su pripady ktorym to nepomoze ale nie az tolko...

luky1313
11. máj 2012

ahoj najlepšie čo viem je kravske kolostrum, je to super na imunitu, kamoškym maly to bral 2 roky a ani raz nebol chory, dostať to kupiť bežne v lekarňach len je to troška drahšie, stoji okolo 30e, alebo imunoglukan s tym mam dobre osobne skusenosti, neboj detičky z toho vyrastu

hajanka
11. máj 2012

@mikella ahoj, absolvovali ste aj imunologicko-alergologicke vysetrenie?
moj takto kaslal neprestajne niekolko mesiacov a soplil po poslednom ockovani, vsetky vytery, vsetky vysetrenia (vratane rontgenu boli v poriadku, vtedy sa s chorobami nenormalne roztrhlo vrece a v imunologickej amb. mu zistili, ze mu po tom ockovanim uplne spadla imunita ☹ alergiu z ktorej by kaslal dosial nezistli (skor vylucili), objavila sa vsak potravinova alergia (zatial potvrdena paradajka).
Doteraz berie lieky na podporu imunity, avsak zlepsuje sa to len v lete. S Imunoglukanom nemam dobre skusenosti.
@briketa

tinki
11. máj 2012

@mikella moja bola takto stále chorá, hlavne sople a hlieny, vyšla alergia na mlieko. Súhlasím s babami, treba ísť na imuno-alergologické vyšetrenie. U nás vynechanie mlieka a jedál s obsahom mlieka spôsobili super obrat.

tinki
11. máj 2012

@mikella Ešte dodám: musíš sa sama pýtať na takéto vyšetrenia, aj u alergológa žiadať konkrétne testy na rôzne potraviny, lebo doktorov to málokedy napadne. Liečia len sople, ale nehľadajú príčinu.

mikella
autor
11. máj 2012

dakujem všetkým za rady malá ked bola malá mala alergiu na kravské mlieko ale potom vraveli že sa to upravilo tak skusim ešte vyradiť mlieko a dať jej urobit tie testy na alergiu ☹

anjelicek26
11. máj 2012

@mikella - myslim, ze si si sama odpovedala, z alergie na kravske mlieko sa nevyrastie a treba to dodrzovat, inak zahlienuje cely organizmus. Po vyluceni by si mala do mesiaca mat uplne ciste dieta bez soplov a kaslov.

tinki
11. máj 2012

@anjelicek26 to nie je pravda, z tejto alergie sa dá "vyrásť".

anjelicek26
11. máj 2012

@tinki - alergie na bkm - nevyrastie, z laktozovej intolerancie ano - ale to ti potvrdi az opätovny test u alergologa - a je to moze/nemusi z toho vyrast.

tinki
11. máj 2012

@anjelicek26 áno moja, ja sa alergii na mlieko venujem, pretože ju má moja dcéra a mám dosť nových poznatkov. Viem, že alergia na BKM a intolerancia laktózy sú dve rozdielne veci. Takže ma nepresvedčíš. 😉

anjelicek26
11. máj 2012

@tinki - ja tu nikoho nepresviedcam, pana jana tak ver, ze mala z toho vyrastie, prajem ti to, len dcera zakladatelky temy ma evidentne problemy, kde je vhodne ist opätovne na alergo a mlieko docasne vylucit, nemyslis?

tinki
11. máj 2012

@anjelicek26 ak to mali, tak zrejme vie, čo treba. Inak pred testovaním sa nesmie vylúčiť mlieko, pretože výsledky sú potom skreslené. Diéta je potrebná, ale treba vynechať všetko s obsahom mlieka, vrátane keksíkov, sušienok, pečiva, takisto hovädzie mäso, mäsové výrobky s obsahom hov.mäsa a tak dalej. Písala si, že sa z toho nedá vyrásť. Pri dodržaní prísnej diéty a ak začne dieťatko čo najskôr držať diétu, tak je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že do 6. roku to má za sebou. Detičky už zväčša v škole normálne jedia.

anjelicek26
11. máj 2012

@tinki - ano pred testovanim sa nema alergen vylucovat, to je fakt. Len boh vie, kedy dostane termin na alergo, ked sa takto trapia, ci proste nevylucit a nepomoct si sam 😖 My cakame na termin u obycajneho pediatra od januara :( Skoda reci, zlate slovenske zdravotnictvo 😝 Nam treba test na celiakiu a neznasanlivost sacharozy (co asi bude ono, lebo bez sladkeho je celkom v poriadku, ale musim dohliadat fakt na vsetko, co papa, pije)

bamb27
11. máj 2012

aaa.. pridavam sa k poznatkom @tinki pokial viem tak laktozova intolerancia je celozivotna ,,teda aspon ta vrodena forma a alergia na BKM naozaj ked sa dodrzi prisna dieta vie "vymiznut" ...na principe tom ze telo pokial sa dlhsi cas nestretne s danym alergenom tak organizmus "zabudne" ze na to reagoval precitlivene ...len som chcela dodat, ze aj vajicko je dost casty alergen a tiez vie sposobit podobne problemy ako BKM, radila by som otestovat organizmus no obidva alergeny
vynechat/nevynechat alergen pred testovanim (?),,, hmmm no pri malych detoch je presnejsi eliminacno-expozicny test, je tu o tom v par temach dost vela popisaneho, je to taky najpriatelskejsi, najmenej radikalny... zisti sa tym pomerne rychlo ako dietatko realne reaguje a je smerodatnejsie riadit sa tym ako vysledkami krvnych testov ktore nezriedka ukazu falosny vysledok

mamutka
11. máj 2012

nemusi to byt len alergia na jedlo, u nas sa presne tak ako opisujes prejavila alergia na vzdusne plesne = celorocny problem, sople, neustaly kasel a pod.... takze musis najst dobreho alergologa

tinki
12. máj 2012

@bamb27 áno, ja to všetko viem, tak ako ty by som reagovala, ak by dotyčná mamička mala záujem vedieť viac. Predpokladala som, že to všetko vie, keďže jej malá už tým prešla.
Ja som nepísala, že intolerancia nie je celoživotná. Ja som tu už na koníku poradila viacerým mamičkám presne tento eliminačný test. Tu som skôr reagovala na príspevok inej mamičky, ktorá tvrdila, že z alergie dieťatko nevyrastie. Písala som to tzv.za behu a nechcelo sa mi tu všetko vysvetľovať. Lebo aj tak mám pocit, že mnoho mamičiek radšej zavrie oči ako by mali robiť eliminačný test. A tiež poznám mnoho mamičiek, ktoré si myslia, že pri tejto alergii stačí vynechať len pitie kravského mlieka. Ale to je debata o inom. My vieme o čom to je a kto chce viac, nech sa priamo opýta, prípadne nájde tému alergia na BKM. 😉
A áno, aj vajíčko, konkrétne zvyčajne viac bielok. Táto alergia sa dosť často objaví u tých, ktorím vadí mlieko. Aj moja dcérka to už má.

lentilka29
12. máj 2012

ahoj,takze moja mala mala od januara 6 viroz...za kazdym crp negat....nikdy nemala ziadne lieky..teraz vsak nedavno mala vysoke teploty,kasel,sople....lekarka nasadlila aj napriek crp nizkemu atb a mojej dcere sa ulavilo po 2 dnoch...uz je tomu asi 3 tyzdne,chvalabohu vyzerA TO TAK ZE SA KONECNE PORIADNE PRELIECILA!alergologicke aj imuno bolo v poriadku,takze fakt telo potrebovalo riadnu liecbu.odporucam prekonzultovat atb liecbu....ak ma recidivu je to potrebne ak doteraz nebrala.moja ich brala teraz 1x a ma 16 meiacov a je dojcena este...inej cesty vsak nebolo a crp je .......

lentilka29
12. máj 2012

chodit na alergovysetrenia je teraz zrejme v mode.... 😀 😀 😀 😀 😀

simsalabim
12. máj 2012

@anjelicek26 nemas pravdu v tom, ze z alergie na BKM sa nevyrastie...praveze ano, hlavne ak sa dieta dodrziava naozaj prisne - moja starsia bola alergicka na mlieko, 2 roky som jej nic mliecne nedavala, ani v upecenom....nic, ani kvapku mlieka. Teraz mlieko uz moze uplne v pohode, a to mala dokazanu alergiu na 2 z 3 bielkovin mlieka - na kazein aj na laktalbumin. Laktozova intolerancia je to, z coho clovek vacsinou nevyrastie, (pokial to nie je iba docasna zalezitost sposobena npr. crevnou virozou) ziskava ju povacsine az vekom - telo prestane produkovat laktazu, enzym potrebny na travenie laktozy. Vacsine ludi sa tvori do cca 3 rokov, potom sa jeho produkcia zmensuje alebo mizne uplne. Cim ides viac na juh Europy, tym viac ludi ma laktozovu intoleranciu. Severania mlieko vacsinou dokazu stravit (priroda to tak zariadila, menej slnka, vit. D treba ziskat z mlieka). Na laktozovu intoleranciu trpim aj ja, cca od 1. triedy v ZS....

Inak aj moja mladsia dcera je posledneho pol roka nejaka stale so spolikmi a kaslami...tiez neviem, co s tym, vzduch, vitaminy mame dost....chystam sa s nou na alergo.

petraxy6
12. máj 2012

@mikella nečítala som celú diskusiu, lebo to nemá zmysel, ale len tvoj príspevok. Moja prvorodená 😉 bola tak od cca 1,5 roka, stale chorá, boli sme hádam všade, dr.robila všetky možné vyšetrenia a čo som bola prekvapená, mala Toxocarozu (NIE toxoplazmozu) 😒 , dali jej lieky, potom ju sledovali každého pol roka. Dr. povedala, že sa to bude sledovať furt, že sa málokdo vylieči a moja dcéra mala asi po 3 rokoch výsledky 0,00 🙂
Ja šťastná, dr.padla skoro na zadok keď videla výsledky. Tak sa skús dr.opýtať, či by ti neurobila vyšetrenie krvi na toto - síce oni to nemajú radi, keď tam maminy mudrujú, ale ja by som to skúsila.

miskachrumka
12. máj 2012

Tak sa pridávame :(
aj náš má už vyše mesiaca sople a už treti krát za mesiac zápal uška ☹ ☹
už som zufala ideme na ORL do bb

janinah
12. máj 2012

@miskachrumka základom pri soplíkoch je fúkať,odsávať a kvapkať nos.kvapky,ale tak ako treba,aby mali efekt...mnohým zápalom ušiek sa týmto dá predísť,ale zas nie všetkým 😒

miskachrumka
12. máj 2012

Ked už ten nasivin použivame dlho :(
a davam mu trifed či mu máj dat teda zas ten nasivin zas ?

janinah
12. máj 2012

trifed bez nos. kvapiek je málo,ak nie nasivin,tak iné kvapky skús,je ich kopa

mikella
autor
12. máj 2012

@miskachrumka aj moja druhá dcéra mala problemy so zapalom ucha aj jej ho museli prepichovat doktorka jej chcela vybrať mandlu ale ja som nechcela lebo všetko čo máme v tele má svoj učel a tak nám dala kortikoidný sprej teda nejaký hormonalny tiež som nebola nadšená ale ževraj to nejde do tela len na tu mandlu sa to strieka do nosa aby sa zmenšila lebo je ževraj zväčšená ževraj píšem preto lebo som zistila že vela detom vybrali mandlu a neurobili im vyšetrenie fibroskopom ktorým sa dá zistiť či je naozaj zväčšená takže určite jej ju nedam vybrat pokým nebude mat toto vyšetrenie. aj vám určite budu chciet vybrat mandlu oni mám pocit že z toho maju aj daky biznis lebo aj nasa doktorka ma reklamu na chodbe ambulancie na to stredisko kde sa to robi takže ktovie ako to je inak naša to má z otho že nefúka sople ale jej ani nejdu proste možno je naozaj ta mandla zvačšená takže jej to zateká do ucha ako mi to vysvetlovala doktorka tiež pomáha dať vyšie vankúše pod hlavu na spanie aby to nezatekalo my berieme na to aerus ako prevenciu ked dačo začne tiež nám dala nasivin kupit ale na ten pozor nie dlhšie ako sa má lebo potom sa začne nos zapchávať kôli užívanie nasivinu davala som im aj audiron do ucha striekala do vzduchu spiron ale v zime to bolo hrozne s tým suchým vzduchom konečne už je teplo tešila som sa že už po všetkých našich chorobách do zimy a zase teraz sa nevieme zbaviť tých soplov 🙄

zdraviezprirody
13. máj 2012

Ja mám dobré skúsenosti s alternatívnou liečbou.
Zo začiatku boli moje deti často choré, každý druhý mesiac brali antibiotiká, snáď sme boli na všetkých vyšetreniach...bola som zúfalá. Potom som začala skúšať homeopatika, cesnak, cibuľu, rôzne čaje. Až som objavila aloe vera. Má imunomodulačné účinky. Zlepšuje imunitu a pomáha aj pri alergiách. Zabíja bakterie, vírusy, pliesne. Cesnak, ktorý sa mi tiež osvedčil, som doplnila o kapsulkovú formu (je to praktické a koncentrované + doplnené o materinu dúšku). A nezabúdam na vyváženú stravu, čo je základ 🙂 Do nosa tiež kvapkáme aloe a zaberá to!
Odvtedy nechodíme k lekárovi a som maximálne spokojná 😵

zani2877
13. máj 2012

@zdraviezprirody aj ja chcem aloe 😉 To dostať niekde kúpiť? Tak som myslela, či u Vás? 😉

zdraviezprirody
14. máj 2012

@zani2877 o tom, ako sa vyznať v ponuke aloe si môžeš prečítať v mojom profile. Ostatné Ti napíšem v IP 🙂