Neustále zahlienenie bábätka

michaela711
18. jan 2019

Ahojte,som uz na pokraji zufalstva.nemate nahodou niektora z vas skusenosti so soplikmi.boli tu uz rozoberane,ale islo o sople,ktore malo babo 2tt.nas trapia sople uz 4mesiace.syncek ma 5mesiacov a od mesiaca nas trapia hlieny.ma zhorseny reflux,takze kazda lekarka to odovodnovala tym,mne sa to vsak nechce verit,pretoze take mnozstvo soplu nieje podla mna normalne.stale sopliky zvracia a kaka(to je dobre viem aspon ich zo seba dostane von).uz sme skusali vsetko mozne.vyvysena poloha,teple olejove zabaly na hrud,med na hrud,kupili sme inhalator, tiez domacu solnu jaskynu, domacnost vetram,zvlhcujem ak treba. Mnozstvo hlienov vekom narastal a pridal sa kasel.sople odsavam vysavacom no najcastejsie su tak hlboko,ze nic neodsajem.skusali sme aj kvapky do nosa-aliamare,nasivin.boli sme aj v nemocnici,kde mu uz tie sople sadli na priedusky a piskal -davali mu dychat kortikoidy.za tie 4mes.bral niekolko atb,fenistil,sirupy od kasla(stoptussin,bronchipret),solmucol na rozpustanie hlienov.no proste vsetko mozne.kym uziva lieky je mu ako tak,ako nahle lieky vysadime do tyzdna aj skor su hlieny a kasel spat.iba ho kojim,alergiu nema,zistovala sa.nevie sa poriadne vyspat,nosime ho po rukach,aby mu sopliky stekali,uz si na to nazbednik moj aj poriadne zvykol 😇😇, pravidelne kocikujeme,ja uz fakt neviem z coho sa mu tolko hlienov stale tvori.nemoze predsa kazdy tyzden brat nejake lieky. Sopliky su stale biele,niekedy priesvitne.
Je tu niekto s podobnym problemom?
Dakujem 😉

2812ivana
18. jan 2019

ahoj, my mame podobny problem. moj maly ma 5 mesiacov od 1 mesiaca stale sopli kasle a momentalne ma uz 5 tyzdnov bronchitidu a chrape chrci, hrozne. uplne ta chapem, ze si zufala to my tiez aj vyter mu robili ci nema cierny kasel. momentalne inhalujeme a davame tiez kortikoidy...velmi som ti nepomohla, mrzi ma to tiez uz neviem co robit. ale aspon uz vies ze nie ste samy....

lubik87
18. jan 2019

@michaela711 začni hygienou nosa...pravidelne kvapkaj libenar prípadne vincentku vytahaj vysávačom potom znova kvapni...vyskúšaj konvickovanie je to najefektívnejšie...potom vyklepavanie hlieenov..ty si daj bezlaktozovu diétu ..nezávidím.ti musíte byť obaja vyčerpaní

lindusss2016
18. jan 2019

@2812ivana
@michaela711 my to iste, ale moj maly ma uz rok, zhorsilo sa to v novembri, kedy sa pridal kasel. Pred vianocami mu to ustupilo, ale teraz dostal nadchu a je to zas hrozne.

lindusss2016
18. jan 2019

@lubik87 kvapkame morsku vodu dlhodobo a nic sa nemeni. Konvickovanie s takym malym dietatom si nedokazem predstavit

2812ivana
18. jan 2019

@lindusss2016 uz rok? oh joj...mne lekari povedali ze to bude dlho trvat kym sa da do kopy ...no zacinam sa obavat co mysleli tym dlho trvat. a vraj sa mu to moze do 3 rokov stale opakovat. dnes v noci hrozne zle spal, kto by aj nie keby stale kasle a sopli...sme uz vsetci ako zombici teda okrem starsieho synceka :D

bylinka42
18. jan 2019

@michaela711 ja by som Ti poradila lampu bioptron od zepteru, ibjavila som ju ked som mala male chore babo a chodila som na liecebne pobyty do dunajskej luznej, boli tam mami s postihnutymi babatkami a tie boli stale totalne zahlienene a vsetky im davali svietit tu lampu na celo. V tom sanatariu ju na moje dieta pouzivali na svietenie na svaly. Odvtedy ju mam kupenu 13 rokov a svietime si kazdu chvilku, rozpusti hlieny v cele, vytecu a je pokoj, moj syn nebol chory 10 rokov, ked zacinal mat upchaty nos sam si nahrieval od 2 rokov pri rozpravkach, pouzivam ju este na bolave usi.... verim jej ze sme bez soplov vdaka nej

lubik87
18. jan 2019

@lindusss2016 no to sa treba spýtať dr aký má na to názor..pýtajte sa.na krčné určite...nechápem že to pripisujú refluxu to je taká blbosť veď keď ma stále baktérie a vírus to s refluxom nemá nič....a kvapka pred aj po vyfukani to je dôležité ....

renatka100
18. jan 2019

@michaela711 bol ockovany?

lubik87
18. jan 2019

@renatka100 z očkovania to nemá ... píše že má 5 mesiacov a z toho 4 má sople

2812ivana
18. jan 2019

@lubik87 presne to napadlo aj mna ale samozrejme dr tvrdi ze urcite to nie je z ockovania...inu odpoved som ani necakala ...😒

2812ivana
18. jan 2019

@bylinka42 naozaj liecebne pobyty? a to sa s takym malym babom da? tu lampu veru vyskusame tiez ...

bylinka42
18. jan 2019

@2812ivana velmi chore postihnute deticky tam chodia na doporucenie neurologa a hlavne sa snazia ich tam rozcvicit,...

michaela711
autor
19. jan 2019

@2812ivana
och to mi je luto 😔😔,ale mas pravdu potesilo,ze nie sme samy.my sme boli s bronchi.v nemocnici, v decembri a stale chrci,nemoze spat,nervozny je z toho kolko ma tych hlienov.nam tiez brali krv na vsetko mozne,vytery...uz ma chudatko moje traumu z toho ako mu stale tu krv brali az sa nam zacal zachadzat pri placi.teraz mame ist este k alergologicke,ale ta potrebuje nove vysledky krvi, tu mu vsak nevedia zobrat kvoli placu.zily na rukach mu sestricka popraskala. tak neviem
Boli sme na rontgene pluc,u krcneho a nic ,vsetky vysledky ma dobre.na krcnom doktor usudil,ze mu zateka hlien a ze on s tym nic nespravi,ze z toho vyrastie.jeho odporucanie:mam maleho nechat plakat,vtedy sa tie sople neusadia tak rychlo na prieduskach.
Uz neviem co dalej.ak by si mala nejake nove info,radu ,liek,metodu budem ti vdacna ak mi napises 😉
Prajem rychle uzdravenie a hlavne vela sily 👍

michaela711
autor
19. jan 2019

@lubik87
Dietu som drzala niekolkokrat,nepomohlo.nostek vytieram pravidelne s vincentkou (tu aj inhalujeme) stale odsavam,ale uz asi budem musiet dat pausu,pretoze uz mu sem tam vytiahnem trosku krvi.ale o kom konvickovani som nepocula,idem si to pozriet a urcite hned vyskusam.dakujem za typ 😉

lubik87
19. jan 2019

@michaela711 a bola.si s ním.na krcnom ? Alebo na nejakom vyšetrení ?

michaela711
autor
19. jan 2019

@bylinka42
Presne pre 3tt som zacala studovat bio a infracervene lampy.zvazujem kupu,ale tie bio su strasne drahe.

michaela711
autor
19. jan 2019

@renatka100
Nie ockovany este nebol kedze je stale chory.

michaela711
autor
19. jan 2019

@lindusss2016
😔😔

michaela711
autor
19. jan 2019

@lubik87
Bola,rontgen pluc,krcne,gastro a caka nas alergologia.krv a vytery mu brali na vsetko mozne,virusy,bakterie.vsetky vysledky super.

lubik87
19. jan 2019

@michaela711 no možno na alergologii sa dozvies..brat na alergiu na roztoče a prach plus astma ..zasopleny stále kde nieje 100%cistota od prachu plus keď bral už niekoľko ATB bude tam poriadne znížená imunita asi by som začala s posilnovanim...pevné nervy želám a drobček nech sa uzdravuje

renatka100
19. jan 2019

@michaela711 to je dobre, skusala si sa ty detoxikovat? Ked pije tvoje mliecko mozno je tam problem. Najlepsie su mrkvove stavy - je to ozaj zazrak - skus si precitat knizku od normana walkera o stavach je aj na nete v pdf -
https://www.zdravinadlani.cz/data/book/walker-z...
Na zahlienenie doporucuje stavu z mrkvy a spenatu - to uz bude pomaly moct aj tvoj maly z flasky alebo na lyzicke pit. Urcite to pomoze - mam s tym skusenpsti - odkedy si davame preventivne stavy, tak nik z nas nie je chory. Dobre je mat aj specialny odstavovac ktory zachovava ziviny - na eujuicers maju dobry vyber. Drzim palce

bylinka42
19. jan 2019

@michaela711 minule sa mi ta moja lampa zamocila od caju, tak som sa bala ze bude po nej, su naozaj velmi drahe a tak som pozrela na bazos a ten starsi typ co mam ponukali za najnizsie 300e tak skus mozno takto...

pampusik007
23. jan 2019

@michaela711 ahoj My sme mali sople od 3 týždňov najskôr sme zacali morskou vodou v spreji pre bábätka doktor predpísal dithiaden ten susi hlien ale mala ponom vela spala a podla mna aj tak pre tak male bábätko je tazko určiť v akej dávke ho dávať.Nasivin a čiernej kvapky stale to prestalo a vrátilo sa to horsie a horsie nakoniec asi po mesiaci som uz volám mam nervy ǎ povedala som ze chcem ster z nosa z enieje mozne aby malo dieta tak dlho hlieny uz ked sa jej to vrátilo treti krat bolo to na dutinach. Ster ukázal stafylokoka dostali sme Pamycon ten absolutne nezabral tak som uz pýtala výmenný lístok mam krčné ano pýtala pretoze doktor nebol schopný normalne uvažovať a konať ako trebalo mne dvojmesačné dieta chuda male kazdy vecer plakalo a odsavali ame noc i den i ked sa nesmie často no co mam nechať dieta tak?! Tak na krcnom podrobnejší ster ukázal masívne baktériu ktora nieked tak neznam v spojení s infekciami akútny zápal dutín a dostali ame Uniflox a ten zabral brali sme 7 dni a 7 dni pauza a tak sme šli na kontrolu a bolo uz vsetko Ok. Treba bombardovať lekárov mnoho krat sa nanáša pozerajú ako na hysterku a neveim co este ale keby som nedupla tak est edoteraz by som makam dieta choré. Robila som vserko co bolo v mojich silách aby jej to nezišlo na priedušky a pľúca. Odsávať a este poradím v kuchyni som do hrnca napustila vodu a dalsi som sme himalájsku sol alebo morsku a trochu vaporup a tak som urobila saunu v kuchyni malu som mala na rukách stale zaspala. Po prebudení som odsala. Je to beh mam dlhej trate tie sople ale pokials to zanedba tak je zle. Držím palce aby ste s stoji zbavili.My sme dai najskôr Nasivin najucinnejsie bolo vstreknutí sprej Phisiomer baby do jednej potom do druhej dierky pockala som 10 min nech jej to rozbije vsetko a odsala som v noci som necakala tak dlho chvíľku. Neskor sme používali Aliamare ale len na vystieranie nostekaˇ uz som jej nestriekala predsa je to slane moze ho z toho krútiť po brušku. Hlavne skúšať co mu zaberie každé babo je onen ale jednoznačne ster na krcnom! Tam robia podrobne rozbory nie ako u pediatra.

pampusik007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivca88
23. jan 2019

Zahlienie a zvracanie byva pri alergii na kravsku bielkovinu.
Testy by vam ale z krvy u tak maleho dietata nevysli. Treba len obmedzit tvoju stravu

pampusik007
23. jan 2019

@pampusik007 zabudla som dodať ster sme si dali urobit aj my ci jej neprenášame aj z hrdla ako z nosa a Výsledky boli negatívne. Mala ma zajtra 4 mesiace a doliecili sme to tesne pred dovŕšením 3 mesiaca. Unifloxom vonku sme velmi nechodili potom uz boli mrazy tak sme vetrali vkuse ja vzdy v noci ked som ju nakojila a dala do postielky vetrala som dovtedy kym nedosiel čerstvý vzduch ku postielke az tak som zatvorila.Teraz sem tam odsajeme le dutiny ma zdrave a pekne spinkame takze ster to istil v našom pripade.Az na tretej poradni ked uz sa malej vrátilo v takom stave zlom som to uz riešila ja kedže som videla ze takým prístupom mi dieta pochoreje este viac ako je. No nikto nechce do tak malého bábätka nic trepať hlavne nie celkove ATB. Tak tu take kvapky take het ale a nakoniec je to v štádiu takom ze my matky sa citime neschopne ze nevieme svojmu dieťaťu pomoct. A pritom keby nas poslali na krčnej ked nevideli ziadne zmeny práveže bolo horsie. Este ze ta krcna bola taka ze nas neodbila nasivinom ale poriadne to riešila a malú nam z toho dostala. Začo somn jej vdacna i ked je ten Uniflox taky silny bola osm skeptická ked osm čítala leták aj lekárnická mi ho odovzdávala so slovami ze to je na triko tej krčnej ale ze stym maju dobre skúsenosti lekári preto ho predpisujú aj tak malým babatkam. S malou dušičkou som jej ho davala polepšilo sa jej tak treti den ale tak celkovo az po týždni uz ked sme ho dobrali sa vysušilo hlieny uplne.

2812ivana
25. jan 2019

ahojte babule tak s touto perličkou sa musím pochváliť. dnes bol manžel so synčekom u nášho detského lekára pretože jeho stav sa nezlepsuje. Môj manžel mu vraví že to nie je môžne že už 7tyzdnov kašle a je zahlienent a on na to: nezjedol vás syn kocku z lega náhodou ? no chápete to nie je to somar ? a ešte priznal ze to dlho trvá pritom min týždeň som tam bola a povedal že to ešte nie je dlho...on nie je normálny

michaela711
autor
26. jan 2019

@2812ivana tak toto je sila. A predpisal mu nieco?ci hladal tu kocku z lega?

2812ivana
26. jan 2019

@michaela711 predpisal zase len niečo na inhalovanie a v utorok na kontrolu. už som nervna z toho všetkého ak mu nezačne už utorok robiť iné vyšetrenia tak už budem zlá. nech mi nikto netvrdí že bronchitida trvá 2 mesiace. neverím...

mimamik
18. apr 2020

@2812ivana ahoj momentálne aj ja riešim 2 mesiace trvajucu bronchitídu u 21 mesacneho syna, ako ste dopadli? Preslo to same?