Neznášanlivosť bielkoviny kravského mlieka

usiko
18. júl 2012

Ahojtem

Dcerke /21 mesiacov/ zistili neznasanlivost bielkoviny kravskeho mlieka /nienje to neznasanlivost, teda intolerancia laktozy, ani alergia na \bkm, ale je to intolerancia BKM/ to znamena, ze slaktozou problem nemame, ani sa po konzumacii nevyhodime. problem je v tom, ze telo berie kravsku bielkovinu ako infekciu a bojuje proti nej, Samozrejme ze sa to neprejavuje nijak, az o par rokov z toho mozu by poskodene traviace organy a celozicitne neliecitelne choroby...... my sme to nezistili, iba lekarke sa nezdalo, ze dcera odmietla mliecne vyrobky ked soplila a pre istotu jej zobrala krv - vysledok som uz napisala v nazve. Takze: moze papat cisto kozie, ovcie vyrobky, tiez ryzove, sojove, spaldove orechove, ovsene 'mlieka', nesmie nic, kde je cmar, srvatka, kazein, mlieko v akejkolvek podobe, maslo, smotana a podobne.....uvitala by som mamicky, ktore maju tento problem s dietatkom, aby sme si tu podebatovali o tom, ako to riesite, co ano, co nie....a podobne...pripadne, ci uz to niekomu sposobilo vazne zdravotne ujmy a tak.....

Prosim nepiste mamicky s alergiou na BKM, ani s intoleranciou laktozy,ak to nie je k teme, pretoze tieto tri problemy su uplne odlisne a potrebujem niekoho kto ma ten isty problem co my...nakolko informacie o nom na nete su velmi spore......vdaka......

zuzzankka
5. feb 2014

prosim vas,viete mi poradit ako mam vytvoriť jedalnicek,ked mam dcérku 3.roky alergickú na vajce, strukoviny, mak, orechy a mlieko.... Už som zúfalá, neviem, čo mám variť z čoho..
Možno zopár rád, čo varíte vy deťom a čoho sa mám vyvarovať.
ďakujem

mimikas
6. feb 2014

Ahoj my to mame rovnake akurat moj moze jest strukovyny. Pisem ti par rad co pouzivam ja:
Mlieko - nahradzam ryzovym, hlavne do krupice a kase, puning z neho nie je dobry, tiez sa da dobre nahradit aj ovsenym napojom a spaldovym napojom
Smotana na varenie: pouzivam ryzovu smotanu, ma neutralnu chut, skvela do polievok, neda sa vyslahat
http://www.slnecnica.sk/produkt/ryzova-nahrada-...
da sa najst aj smotana mandlova, spaldova, sojova
Slahacka - da sa s casti nahradit pravym kokosovym mliekom ktore sa da vyslahat
Maslo - na pecenie a kremy pouzivam ALSAN BIO, chutou a aj konzistenciou sa podoba na klasicke maslo, akurat ma nizsi bod topenia tak treba byt opatrny a s cestom rychlo pracovat
http://www.slnecnica.sk/produkt/margarin-alsan-...
Vajcia: podla mna nenahraditelne, klasicke bezvajecne cestiviny, tarhona a pod. sa daju kupit bezne v obchode, existuju aj nahrady vajec ako Hraska (neskusala som) a vajahit (je sojovy a tak podla mna nepouzitelny pre alergikov)
Jogurty - ja kupujem v Terne ryzove dezerty Kika
http://www.sojaprodukt.sk/kika.htm
a potom este v Bioobchodoch treba pohladat Ryzove dezerty, maju dve prichute a mojmu drobcovy velmi chutia
http://www.thebridgesrl.com/prodotti/dessert/ri...
Pecenie - asi uplne najvacsia dilema - mam par overenych receptov:

http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/78/45978
Muffiny - mam ich overene z ryzoveho a spaldoveho mlieka, ovocne aj kakaove a boli skvele
http://www.toprecepty.cz/recept/26137-vlacny-am... cokoladovy kolac - tiez velmi chutny
mam recept aj na linecke kolaciky to ti mozem napisat vecer ak mas zaujem
Ak mas este neake otazky tak sa kludne pytaj. Nie je to lahke ale da sa to neako zvladnut a prisposobit sa. Ja mam si 500 pokazenych receptov s roznymi nahradami 😀 a niekedy vymysliet obed je priam bolestive

mimikas
6. feb 2014

@zuzzankka prispevok vyssie je pre teba

ivianocka
3. mar 2014

Nam to teraz zistili,ale pediatricka vravela,ze kyslomliecne vyrobky a um moze.verit jej?googlila som,no o intolerancii som nic nenasla,len o alergii.tak neviem ci pokracovat v um alebo ho vysadit.a nenahradzovat nicim,kedze nasa toho vela nechce,nove veci uz vobec nie.

ivianocka
3. mar 2014

A este jedno,baby,obdivujem vas,ze s tym takto bojujete a varite a skusate.klobuk dole.

demo
3. mar 2014

@ivianocka bud ma intoleranciu laktozy alebo iny typ neznasanlivosti. alergiu na kazein? v prvom pripade moze bezlaktozove veci - aj to UM bezlaktozove. V pripade problemov s kazeinom (bielkovinou KM) nemoze vobec nic mliecne.

ivianocka
3. mar 2014

@demo no ma intoleranciu BKM. tak si nemoze nic mliecne.

tinki
3. mar 2014

@ivianocka ahoj, aj my máme v diagnóze intolerancia bielkoviny KM..ale už sa tým zaoberám tri roky, v každom prípade sa jedná o alergiu..Takže nech si to nazvú ako chcú, ty si pozeraj články ohľadom alergie..U tej intolerancii je vysoká pravdepodobnosť, že z toho dieťa vyrastie..Mojej sa za tie tri roky krásne znižovali protilátky..momentálne sme na hranici..
Moja skúsenosť, ak vynecháš kompletne všetko s obsahom mlieka, mliečnej bielkoviny, kazeínu, srvátky, sušiny, tak telíčko skôr zabudne na to, že mlieko mu robí nejaký problém..Takže odporúčam vynechať aj kyslomliečne..aspoň na pol roka..Je to síce drahšie, takto sa stravovať, ale je to lepšie, akoby dieťa malo mať celý život problém s nejakým mliečnym výrobkom..Čím prísnejšia diéta, tým skôr z toho dieťa vyrastie.. 🙂

ivianocka
3. mar 2014

@tinki dakujem,uz pozeram ake mame moznosti.nahradit sunar bude asi najvacsi problem.

demo
3. mar 2014

@ivianocka nahradit sunar bude problem. davaju sa UM s nastiepenou BKM, lenze su drahe, treba na to predpis od gastroenterologa a navyse su horke. Dcera je uz velka,je pravdepodobne, ze to pit nebude chciet. V takomto veku je hoci aj symbolicke kojenie viac ako UM.

demo
3. mar 2014

@mimikas kokosove mlieko sa da vazne vyslahat? take to v plechovke?

demo
3. mar 2014

@zuzzankka kase a pudingy su dobre z ovseneho napoja. mne napr. z ryzoveho vobec nechutia, bud su riedke, alebo slizke alebo je s nimi vzdy nieco v neporiadku. na varenie je vyborna ovsena smotana oatly.

tinki
3. mar 2014

@ivianocka výborné mlieko je ovsené mlieko z dm - drogerie, ale pozeraj s obsahom calcia..Deťom chutí. A na varenie pudingov, alebo krupice používam sušené ryžové mlieko..Takisto zoženieš ryžovú náhradu smotanu, mandľovú smotanu..výborné je tiež mandľové mlieko, aj keď drahšie..ale veľmi výživné..

ivianocka
3. mar 2014

@tinki
@demo dakujem za opdovede, pomaly sa orientujem, je to pre mna iny svet. a mala nastastie ani kase neje, takze v tom nemusim nic nahradzat, len ten sunar, skusim ovsene mlieko, pohankove, spaldove, nieco jej budem musiet kuchtit.

mimikas
4. mar 2014

@demo ano, videla som to v neakom Fitness fotoblogu, na nete som nasla takyto recept:

http://www.bratilicious.com/recepty/domaca-koko...

demo
4. mar 2014

@mimikas no super, urcite to vyskusam. vdaka 🙂

otulik
17. dec 2014

Baby a ake ste mali problemi no teda vase deti?priznaky na to?

lucka1987
17. dec 2014

@otulik silne zatekanie hlienov, obdobia kedy maly zvraciaval, nerpavidelna stolica, bud zapcha alebo hnacka .... ked mal 10 mes mu zistili zvysene hodnoty na BKM. a neskor v 3 rokoch ich mal stale mierne zvysene, no nie uplne vysoke aby sme muslei nutne riesit nieco

otulik
17. dec 2014

@lucka1987 a tie hodnoty BKM to na gastre zistia z krvy?a ako ste to riesili uprava stravy?

permonicka
19. máj 2016

Poradte mi, prosim, cokoladu, ktora je vhodna pre dieta alergicke na bielkoviny kravskeho mlieka,

gabuliatko7
21. máj 2016

@permonicka myslim, ze horka je v lidli treba si precitat zlozenie, ale ja som tam kupovala asi 2 druhy

dedondrik
23. máj 2016

@katka123456 Ahoj!
Som tu nová, ale bojujem s problémom ako ty- alergia na BKM a zároveň aj intolerancia laktózy. Ja používam sušené mliečko ryžové a sojové. Zarobím si ho ppodľa návodu a potom pokračujem pri varení tak, ako keby to bolo normálne mliečko. Sú bezlaktozové jogurty, puding, maslo, syry. Dostať to kúpiť v Tesccu a aj v Kauflande. Je to dosť drahé a počula som že v Maďarsku to vyjde lacnejšie. Malý mi ešte stále( má 14 mesiacov ) pije aj umelé mliečko Sineall- je to na predpis - predpisuju mi ho na Gastre.

gabuliatko7
23. máj 2016

@dedondrik bezlaktozove mlieko predsa nieje vhodne pri alergii na Bielkovinu kravskeho mlieka, ani syry, ani obycajne maslo, ani sojove mlieko sa neodporuca, kedze moze byt skrizena reakcia.

dedondrik
24. máj 2016

@gabuliatko7 Mne na gastre to takto odporučili, pretože môj chlapec má alergiu na BKM a zároveň aj intoleranciu na laktózu. Takže ja si musím čítať každý výrobok, čo kupujem, či obsahuje BKM .Maslo mu dávam len bez laktozové a aj akože" mliečne výrobky " bez bielkoviny a laktózy. Ale pri mojom čítaní som našla aj takú zložku, čo ešte nepoznám- teda je tam poznámka, že obsahuje "LAKTÁZU". Zatiaľ som to nekúpila, musím si to naštudovať a aj sa poradiť a gastre. Aj pekarenské výrobky ešte nemám naštudované. Zatiaľ mi drobček papá chlieb- tam mlieko nedávaju- kvások robia s vodou.Naštudovala som si niečo aj o oboch ochoreniach. Alergia- je to imunitné ochorenie a intolerancia na laktózu je ochorenie čriev a črevného traktu. Je to dosť komplikované.Od malička mi pije v podstate mlieko ako keby umelo vyrobené.A je taký drobný a aj málo váži. A žiaľ Bohu to nie su jediné ochorenia. Takže bojujem na viacerých frontoch.

borka82
24. máj 2016

mojej malej zdiagnostikovali intoleranciu na BKM ked mala 10 mesiacov a zacali sme skusat papat jogurty. Vacsinou ich vyvracala a ak nevyvracala tak mala hnacky. Inac je zaujimave, ze ty pises ze mozete kozie a ovcie vyrobky a nam ich zakazali, lebo kozie a aj ovcie mlieko a aj vyrobky z neho obsahuju bielkovinu podobnu kravskej a mohlo by prist k intoleranciii aj na to. Asi pred polrokom jej robili kontrolne testy a intolerancia uz bola negativna a to nam uz v tom obdobi kazali davat malej kyslo mliecne vyrobky aby videli ako na to reaguje. Ale nema moc rada nic mliecne. Velmi malokedy si vypyta napr jogurt. Ked zacala chodit do skolky tak tam im sem tam davali kravske mlieko do salky a to pili a vtedy sa jej zhorsila stolica. Uz to vnima a sama povie, ze to radsej nebude pit. Velakrat mi aj povie, ze ju brusko boli. Teraz v juni ideme na dalsie testy na gastro. Zatial sme boli lieceni na alergologii. Ale verim, ze to bude znova negativne, aj ked to jej organizmus a aj ona sama odmieta pit alebo papat. Drzime palce. Urcite je to aj u vas len detska intolerancia, z ktorej vyrastie. Treba tomu verit. 😉

gabuliatko7
24. máj 2016

@dedondrik verim vam, ze to nieje lahke a prajem vela stastia. Mojej malej tiez vyslo to nestastne kravske mlieko resp. BKM , ze ma nato intoleranciu alebo alergiu mala som v tom hokej zo zaciatku, no uz ked si clovek nastuduje tak to ide. Ja mam tiez alergiu na BKM , takze tiez sa snazim stravovat bezmliecne, je to ale pakaren, milujem syry, mliecne vyrobky a vsetko z mlieka, no co uz.

dedondrik
24. máj 2016

@borka82 Nám už robili na gastre testy, ale sa to vôbec nezlepšilo. Na alergológií sme zatiaľ neboli - vraj je na to ešte čas. Mám len dávať pozor, čo mu dám papať. Tak teda si to kontrolujem a budem veľmi rada, keď sa to zlepší.

dedondrik
24. máj 2016

@gabuliatko7 Ďakujem za prianie. Smiem sa opýtať, vy máte alergiu na BKM už dávno? Môže to byť aj dedičné? Beriete na to nejaké liek - myslím na alergiu. Myslím si, že liekmi by sa to malo zmierniť. Ale asi úplne sa to nedá vyliečiť.

gabuliatko7
25. máj 2016

@dedondrik napisem vam do IP

maminka1986
3. feb 2018

Je tu niekto prosim este ? Obnovujem temu
Mamicky poradte alebo mamicky co srm pisalu sko vase deticky???