Novorodenec a zaparený zadoček

veselavrba
27. nov 2012

Ahojte mam predcastne narodene dietatko -chlapca v 35tyzdni a uz ked som bola v nemocnici sa mu zaparil zadocek,dali mi krem ktorym to mam natierat a pomaha,ale akonahle sa vykaka hned to ma znova.Som z toho hotova,lebo ked tlaci chudatko tak strasne place lebo ho to stipe:(Uz neviem co mam robit,poradte.Umyvam mu zadocek po kazdej stolici ale nic nezabera a ak len na chvilu

sendy182
27. nov 2012

@majuskacechova no my sme mali s ním žiaľ opačný problém.........viem že už dnes je veľa dobrých prípravkov na pokožku dieťatka........no každé je iné....... iné reakcie môžu byť.......obe moje deti mali z imazolu zčervenanú ako spálenú pokožku.....sudocrem detto............. 😕

majuskacechova
27. nov 2012

@sendy182 och. vazne? chudatka.... presne tak, kazde je ine.... kazdemu nieco ine pomaha 😉 😉

tupelino
28. nov 2012

Ahojky.Niekedy som ritky natrela deťom aj olivovým olejom,tým ktorý som používala v kuchyni.Plátené plienky sú tiež skvelá,ale pracnejšia záležitosť.Ale pre naše detičky by sme sa mali obetovať. 😕

jasmika
28. nov 2012

@veselavrba ja mám jeden krémik v albume v takom striebornom obale, je od Dr. Nony.. davala som ho malej na zapareniny.. má veľmi všestranné použitie, dokonca aj do hrdla keď bolí tak sa dáva do úst.. ale to je iná kapitola, keď som to malej natrela na zapareninu tak do ďalšieho prebaľovania to mala o 90% lepšie.. veľmi rýchlo hojí zapareniny.. Možno to by pomohlo, ale je dosť drahý 😖 Apropo aby sme sa rozumeli, ja ti ho neponúkam ako nejaký distribútor 😀 iba píšem moju skúsenosť

elmelpel
28. nov 2012

@veselavrba suhlasim s majuskacechova, IMAZOL je hotovy zazrak, malemu isli stolicky a v kuse ho prehanalo, mal uplne vystipane az do masa, ked som umyla, vysusila a dala imazol, do rana bol zapar prec, ale cez den castejsie prebaluj, aj ked je len pocikany, lebo aj moc vystipe. Drzim palceky 🙂

janocka1987
9. dec 2012

my ma 16 mesiacov a doteraz sme pouzivali iba sudokrem a vzdy dobre zaberal, ale teraz sme sa vytrapili a nie a nie sa zbaviť zaprenín - museli sme nakoniec ist k lekarke, lebo je to začalo až krvacať - dala nam imazol, je to fakt zazrak, za 2 dni je to skore uplne zahojene, ale prebalovali sme po 2-3 hodinach pričom vzdy sme jej to utierali tamponom namoceným v repíku - potom vysusiť - imazol, v noci 2x prebaliť a 4-krat denne sme kupali v repíku alebo dubovej kore. Takže imazol je u nas zazrak

lencika
13. dec 2012

Ahojte my sme pouzivali bepanthen a stale pouzivam a to bude mat dcera 2 roky. Ja som velmi spokojna aj na ritku aj na zapalene bradavky ked som kojila, vrelo odporucam. 🙂

andrejka1983
14. dec 2012

imazol krémpasta 🙂 najsilnejšie na tažke zapareniny
a umyvanie vo vlažnej vode a, jemne pretriet uteračikom a nechat ho chvilku volne ležkať len ho prekry dekou .....žiadne vlhčene utierky ani mydlá či krémy 🙂

jajulla
15. dec 2012

ahojte, ja pouzivam krem Fisionorm, ten je pre nas najlepsi 🙂

ducci
17. dec 2012

bepanthen 🙂... super pomaha, naozaj odporucam

modrofuzik11
12. máj 2013

nam pomahal velmi bepanthen. a tiez do sucha do sucha vzdy vyutierat zadocek.

asocial
12. máj 2013

sudocrem abepanthen o nicom...nedam dopustit na pavlovicovu mast..parada

milota164
27. máj 2013

nam tiez pomohol Bepanthen a napr. Imazol pouzila kamaratka a zapareniny sa jej este zhorsili asi to bolo pre malu silne , ale kazde dieta je ine.

milota164
25. nov 2015

pre najmensie deticky do jedneho roka je od Bepanthenu novinka Extra mast chrani nedozretu pokozku novorodencov.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 ,podporuje regeneraciu pokozky a vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena.

maykaaa1122
3. apr 2016

ja prebaľujem malú častokrát, umývam vodou a natriem jemnú vrstvu bepanthenom extra krémom. 🙂

jurly
3. apr 2016

my pouzivame latkove plienky(casto prebalujeme, po velkej umyvame vodou). na noc a na dlhsie cesty jednorazovky. nepouzivam ziadny krem ani vlhcene obrusky, lebo netreba.

lilu74
15. júl 2016

Do nemocnice som zobrala malemu bepanthen extra vyhovoval mi dostali sme aj vzorku sudocremu ale ten mi nevyhovoval tak sme ostali po cely cas pri bepanthene najprv to bol extra na citlive male zadocky v prvych mesiacoch a neskor bepanthen care- vela som o nom citala v porodnici a ostala som pri nom az dodnes☺

lili007
2. okt 2016

Mate dobre "sensitiv" plienocky pre novorodencov?
Co sa tyka kremu my sme tiez dostali v porodnici rybaciu mast ale potom nam dali balicek s roznymi vzorkami a medzi nimi bol Bepanthen Extra - krem urceny pre novorodencov. Ten robil zazraky s detskou ritkou. Skuste si ho vypytat pripadne poproste manzela nech zakupi, v lekarnach su rozne velkosti. Urcite neolutujete.

autumn11
8. nov 2016

ja som kúpila malému do nemocnice bepanthen extra pre najmenšie detičky. Osvedčil sa nám. Keď aj mal nejaké zapareniny, tak po natretí bol zadoček na druhý deň v poriadku.

lubka3232
4. sep 2017

pre taketo male deticky bepanthen extra a neskor kludne bepanten care. nam sa velmi osvedcili

inmi
8. sep 2017

My sme mali ten isty problem,zacervenana ritka akonahle sa pokakal,natrela kremom a bolo dobre,ale pri kazdom kakani sa to opakovalo,mali sme vsetky mozne kremy a furt to iste dookola.Tak mi potom poradila dr.obycajnu modru indulonu a odvtedy ani stopa po zapareni.Ma krasnu cistu ritku.Ja na nu nedam dopusti

lilu74
14. sep 2017

my sme menili plienky a to len na pol dna, nakolko mi dosli a v obchode malom pri nas mali len nejaku no name znacku - a po pol dni mal maly taku cervenu ritku az som sa zlakla, tak som mu ju hrubou vrstvou bepanthenu namastila a do rana dufala, ze mu to odide, odislo nastastie, ale tie plienky som vyhodila- ani neboli parfumovane, tak neviem, co mu to sposobilo, neoplati sa pri zabehnutych veciach experimentovat:(

lubka3232
21. sep 2017

joj veru tak :( ani ja uz nemenim overene veci. pouzivame pampersky, teraz pants (klasicke mu neviem obliect lebo odmieta spolupracovat, tak pants len natiahnem) raz som tiez skusala iny kremik lebo mi nas dosiel, uz ani neviem aky to bol, tusim z dr. maxa? a vobec nepomohol, tak som sa pekne vratila k bepanthenu care. ten uz mam overeny

lilu7
22. feb 2018

Plienky som mala spociatku pampersky neskor babylove a tie pouzivam doteraz neoplati sa skusat a menit ked nieco vyhovuje dietatku netreba robit zmeny, na zadocek pouzivam bepanthen care a maximalna spokojnost, plienky menim casto a kremujem po kazdom prebalovani.